Visszajelzés Garázsnyíltnap

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: ChocoBounty, témanyitás ideje: 24.8.21.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. ChocoBounty

    ChocoBounty Fórum félistene

    Kedves Játékosok!

    Az eventes terület ismét megnyílik rövid időre, érkezik a Garázsnyíltnap event!

    [​IMG]

    Az event kezdete várhatóan: 2021. augusztus 25. (szerda) 14:00
    Az event vége várhatóan: 2021. augusztus 31. (kedd) 22:00


    Event jellege: ültetős, beadogatós
    Eventnövények: Fogaskeréknövény, Villáskulcsbambusz
    Az event felreppenője: nincs
    Malomtermék: nincs

    Különleges kellékek: Gyümölcsdzsemes palacsinta, Csillagos érme
    Event elkezdéséhez szükséges feltétel: 3. farmos szint
    Az event nehézségi fokozata: közepes

    Az event az eventes területen zajlik.

    Az event a hírek felületéről, az event óráról,
    valamint a térképen megjelenő eventbejáratból érhető el.

    [​IMG]

    Kérünk mindenkit, hogy amíg nem jelezzük, hogy az event elkezdődött és minden rendben megy,
    ne ültessétek el az eventnövényt!

    Javasoljuk továbbá, hogy az event teljesítését ne hagyjátok az utolsó pillanatokra,
    nehogy valami nem várt technikai problémátok legyen (pl. áramszünet, internetelérés probléma)
    és emiatt elvesszen az addig elvégzett munkátok.

    Az event ismertetője >> ITT << olvasható.

    Kérdés, probléma esetén a segítségkérő topikokban lehet segítséget,
    tanácsot kérni, a probléma pontos leírásával, farmnév és User ID szám megadásával:
    Általános témák
    Technikai kérdések
    Kérdések és válaszok


    Eventekhez segédlet >> ITT << található.

    A bónuszlexikon >> ITT << olvasható.

    Növények érési idejéről összefoglaló táblázat >> ITT << olvasható.

    Földterületek hozamtáblázata >> ITT << olvasható.

    Panasz esetén, a panaszkönyv áll rendelkezésre:
    Panaszkönyv

    A csevegőre is a fórum szabályzata vonatkozik.
    További tudnivalókat a fórum szabályairól itt olvashatóak:
    Házirend

    [​IMG]
     
    jucus1976, Gio, .barbi1. és 12 más kedveli ezt.
  2. ChocoBounty

    ChocoBounty Fórum félistene

    Sziasztok!
    Az eventes területen játszhatunk ismét.

    Az eventes területen termelt eventnövényekre csak a víz és a trágya használható! Semmilyen fajta bónusz nem érvényes a területeken: a kerekkeréken nyert terménybónuszok és a rekeszes bónuszok sem fejtik ki hatásukat a területen!

    Figyeljünk arra, hogy mindkét event növény szükséges az event boltjába és a feladatrészek teljesítéséhez is.

    Az event teljesítésével sem tudunk annyi Csillagos érmét szerezni, amennyi szükséges a boltban szereplő kínálatok kiváltásához! Tervezzük meg, hogy mit szeretnénk kiváltani.

    Figyeljünk a villáskulcsbambusz eventnövény mennyiségünkre! Ha véletlenül lenulláztuk a mennyiségünket és az event boltjában már kiváltottuk az összes villáskulcsbambusz magot, akkor csak a kosarakból szerezhetünk magot, a rendszer nem egészíti ki 5 darabbal a mennyiségünket 5 óra elteltével!

    Sok sikert kívánunk mindenkinek!

    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

    [​IMG]
     
    Szépségem, ildiko44, jucus1976 és 16 más kedveli ezt.
  3. Goran

    Goran Fórum hercege

    Sziasztok, 4 piccolo? :D;):p Nekem még mindig az a max amit lehet nyerni, így úgy veszem, hogy azokat már meg is szereztem, csak egy picit kell kapálni addig, a többi meg a ráadás lesz ;)
     
    Éva0315, Szépségem, ildiko44 és 11 más kedveli ezt.
  4. Csoki2020

    Csoki2020 Járnitanuló

    Sziasztok! Lehet, hogy öregszem, de nem értem miért nem lehet több érmét összeszedni? Én nyilván a 2 piccolót választom majd a megszerezhető 300-ból. 50 érméért nem tudok max. egy talányos fát venni és bukok 10 érmét. Remélem én értelmezem rosszul.
     
    karippa, Éva0315, peter1022 és 5 más kedveli ezt.
  5. szili48

    szili48 Törekvő

    én is így számoltam, 10 érme miatt nem lehet 2-2 db-t venni a piccoloból és a tenyészetből, nehéz event és mégis fukarak a tervezők
     
    karippa, Éva0315, ildiko44 és 4 más kedveli ezt.
  6. laciku02

    laciku02 Járnitanuló

    Sziasztok. Egyre szükmarkubbak az eventek. Nem csak most hanem általában.
     
    karippa, white01, Éva0315 és 15 más kedveli ezt.
  7. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    A Piccoló ládák jól fognak jönni;) A többi kihagyható;)
     
    eviii_mee, Éva0315, Szépségem és 12 más kedveli ezt.
  8. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Sziasztok :)
    Itt egy event amihez semmi szükségünk nem lesz extrákra, csak a legdrágábbra az időre míg játszunk :), de hát ettől játék a játék és mi ezt választottuk játékunknak :)
    Számolgattam egy picit:
    A baloldal teljesítéséhez szükségünk lesz 960 fogaskeréknövényre, aminek az érési ideje 6 óra.
    A jobboldal teljesítéséhez szükségünk lesz: 550 villáskulcsbambuszra ami 8 óra alatt érik be (ennek a magját ki kell váltani az éremboltból. Éjszakára ezt fogom ültetni.)
    Vagyis így első ránézésre a dolgom a következő lesz mindjárt az elején felszaporítom teljes területre a fogaskeréknövényt és kiváltom vele párhuzamosan az induló magot a boltból, amit szintén felszaporítok. Remélem sikerülni fog estig.
    2X2-es földben fogok eventezni, mert így kell a legkevesebb mag a visszaültetéshez. A szélén pedig 2x1-est és 1X1-est amennyi kifér.
    Óriás eventkosarat nem tervezek venni így az időbónuszt sem fogom használni, talán soha sem éltem vele.
     
    Ditti58, revesziren, 9Csillag és 28 más kedveli ezt.
  9. Csoki2020

    Csoki2020 Járnitanuló

    Szia laciku02! Szerintem most a 4 piccoló elég jónak tűnik nekem azzal van a bajom, hogy ha szorgalmasan termel az ember akkor miért nem vehet ki többet a 300 érménél. Nem lesz egyszerű letermelni a kívánt mennyiséget, hiszen nem tudunk sem felszaporítani, sem gyorsítani. Ettől függetlenül ha nem is sokkal, de lehetne több növényt termelni ha megérné. De minek? Ha jól számoltam 2080 fogaskerék és 750 villáskulcs kell az érmékhez. A 6 órás növény ha jól emlékszem 4.48 a 8-órás 6.24 vízzel és trágyával. Én most a kiskockára szavazok, igaz több trágya meg víz kell, de abból 128 növény jön, míg a többinél kevesebb. A többi terület szabad így nincs akadálya a trágya gyártásnak.
     
  10. PZoli64

    PZoli64 Fórum hercege

    Sziasztok!
    Fogaskeréknönényből szükséges (ez a maximum igény):
    1.280 db a baloldali feladatrészhez
    800 db a csillagos érmék kiváltásához
    800 db a villáskulcsbambusz vetőmagok kiváltásához.
    Összesen 2.880 fogaskeréknövényre lehet szükségünk, ha mindent kiváltunk.

    Mivel csak 27 db 2x2-es terület rakható ki, ezért pl. nem szükséges az összes bambuszvilláskulcs magot kiváltani.
    A maradék jól jöhet arra az esetre, ha véletlenül beadtuk az utolsó szem bambuszvilláskulcsot a játékba.

    Bambuszvilláskulcsból szükséges (ez a maximum igény)
    550 db a jobboldali feladatrészhez
    1.000 db a csillagos érmék kiváltásához
    Összesen 1.550 db bambuszvilláskulcs növényre lehet szükségünk, ha az összes csillagos érmét kiváltjuk.

    A fenti számok egyéntől függően tovább csökkenthetők, ha nem váltjuk ki az összes csillagor érmét,
    mert az árak úgy vannak kalkulálva, hogy kosár vásárlás nélkül mindenféleképpen keletkezik plusz,
    ha mindent kiváltottunk.

    Nálam cél a 4 piccolo láda.
    Most az a ritka alkalom következik, hogy nem veszek kosarat sem, mert nem gyorsítja lényegesen a haladást.

    Jó játékot, sok sikert mindenkinek.

    Szia!
    Ahogy az előtteg lévő hozzászólásban Gyöngy írta, a leggazdaságosabb a nagy
    területek használata. Először a 27 db 2x2-es területeket rakd ki. A maradék
    területre előbb 2x1 és végül az 1x1. Azért így, mert ehhez kell a legkevesebb
    víz és trágya. A termésed a teljes területről pedig (ha van elég vetőmagod)
    ugyanannyi bármilyen területet raksz ki.
    A felszaporításnál is a 2x2 a legjobb, mert ahhoz is 1 vetőmag kell és terem +4-et,
    az 1x1-hez is 1 vetőmag kell, de az csak +1-et terem.
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 24.8.21
  11. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Azt hiszem egy kosarat vásárolok, a felszaporítás gyorsításához:music: ÓÓÓ nem a legnagyobbat, csak közepeset;)
    Nem is értem miért nincs fehő:wuerg: az event végi dekorok csak azért lesznek részemről kiváltva, hogy ezekből is legyen 1.... de porosodásra ítéltetnek 8)
     
    Kata_rzis, peter1022, szellorozsa és 4 más kedveli ezt.
  12. Csoki2020

    Csoki2020 Járnitanuló

    Szia! Igazad van én számoltam rosszul. Nem vettem figyelembe a csillagos érmékhez szükséges plusz mennyiséget ill. a villáskulcsnál nem 40x25 növényt számoltam hanem csak 200-at. Így még húzósabb sokáig fog tartani. Kosarat amúgy sem szoktam venni, de most végképp nincs értelme. Köszönöm a helyes számítást.
     
    marcsi152, ildiko44, -kaktuszable- és 8 más kedveli ezt.
  13. SzászNóra-

    SzászNóra- Junior szaki

    Szia!
    Én sokáig güriztem ezekért a ládákért a "temetős" farmon. Sajnos, ami a benne lévő ajándékot illeti, volt nagy buktám, például, mikor a multiszakit vagy mit ad, a madárijesztőt - na, attól kiborultam rendesen. Érdekes, hogy van olyan pályám, ahol varázskalapot kapok érte, farmaranyakkal, másik helyen meg a nyuszist, ami a munkáskuponokat adja. Na, ezekért megéri, de a többi?? - nagy csalódás olykor olykor, viszont nagyon meg kell érte dolgozni. :wuerg:
    Ami a programozókat illeti, egyre szűkmarkúbbak, sajnos. Szóval - én részemről meggondolom... most 2 aratáson múlik a buktám, pedig minden szupertrágyát bevetettem, ilyenkor jól elmegy a kedvem az összes eventtől, az is igaz, ha pár napig nem lépek be, utána egészen jól érzem magam...:D
    Persze, jó munkát, jó számolgatást, szántást-vetést-aratást kívánok Mindenkinek! :D
     
    hakmak, ildiko44, Babuxx és 8 más kedveli ezt.
  14. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Szia!
    Én a Termálforrást nem szeretem:wuerg: sőt a haver mackó sem a kedvencem:music:
    De játszani , jó s hátha szerencsénk lesz a következő alkalommal;)
     
    konyhaszolga, ildiko44, .barbi1. és 5 más kedveli ezt.
  15. bubafejgingo

    bubafejgingo Fórumprofi

    Majd találnak ki hozzá felhőt valamikor.
     
    Samborg, PZoli64, Kuzdern és 3 más kedveli ezt.
  16. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Úgy legyen;) Addig meg elférne a menüben;)
     
    jutka190226 kedveli ezt.
  17. swarek

    swarek Törzsjátékos

    Sziasztok!
    Még gondolkodom azon, hogy érdemes e csinálni ezt az eventet. Sokat kér, de nagyon keveset ad. Viszont mivel nem igényli a farm többi részét, így ott maradhatnak még kint a fák, mert eléggé leapadt a fatermés készletem.
     
  18. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Szia! Valóban időrabló... de helyet nem foglal;) Így töltődhet a pajta.. és még event is haladhat mellette... :music: Mazsolázni is érdemes;)
     
    -Fülemüle-70, Gio, peter1022 és 2 más kedveli ezt.
  19. ^^Ayumi^^

    ^^Ayumi^^ Fórum bárója

    Nálam valószínűleg kihagyós az event az idő miatt. Én szeretem ha a játék önként vállalt kikapcsolódás. Annyi küzdelem van az életben... Ne kelljen már itt is versenyt futni az idővel/szerencsével stb... Ennyit nem ér.
    Persze jó ültetgetni (meg amibe ennyi évet öltem, azt nem rakom félre csak úgy), de a Piccolo ládákból vagy valami nagyon jó vagy valami nagyon nem értékes dolog fejlődik ki. Innentől kezdve a szerencsejáték kategória (megjegyzem ugyanez van a talányos cuccokkal is, de ott elnézőbb vagyok több okból).
     
    nolina1965, jucus100, Akela és 9 más kedveli ezt.
  20. Fätum

    Fätum Fórumőrült

    Sziasztok eventezők :) Hát, nem tudom ti hogy vagytok vele, de az ilyen típusú eventektől agy zsibbadást kapok. Há' marhára utálom. Amiért csinálni fogom az a 4 piccoló. Két dologra kell figyelni, illetve három: 1) lehetőleg időben aratni, 2) gazdaságosan ültetni, ami azt jelenti, hogy a 27 db 2x2 -be ültetni, és maradék helyre 1x2, és 1x1. 3) hogy ne rakjunk be minden az event növényből a feladatba, hagyjunk magnak is, mert különben süthetjük az egész eventet. Anyám borogass...még el se kezdődött de már most kiütést kaptam tőle :oops:
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.