Visszajelzés Gombafarm 2. event csevegője

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: mamarygen, témanyitás ideje: 14.9.22.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Ezennel megnyílik az eventes területen játszható
    Gombafarm 2. event csevegője


    oktatós képsor.png

    Az event kezdete (várhatóan): 2022. szeptember 15. (csütörtök) 14:00 óra
    Az event vége (várhatóan): 2022. szeptember 21. (szerda) 14:00 óra

    Az event jellege: ültetős, felröppenő gyűjtős, beadogatós
    Az event növényei: Édesgyökér és Termesztett gomba
    Felröppenő: vízcsepp

    Az event elkezdéséhez szükséges minimum szint:
    - 3. farmos szint
    a befejezéshez részlegesen szükséges szint: 58. szint
    a teljes befejezés szintje: 81. szint

    - a szigeten: az esőerdő területének használata: felröppenő érdekében!


    Az event a hírek felületről, az eventórából és az eventes területről érhető el.
    [​IMG]

    Az event ismertetője <<< ITT >>> található.


    Ha az eventezésről szeretnétek összefoglalót olvasni,
    az event segédlet rendelkezésre áll.
    Eventsegédlet

    Részletek:
    Rövid összefoglaló
    Előkészületek
    Eventkezdés, eventezés
    Felröpi 1x1


    Növények érési idejéről összefoglaló táblázat >>ITT<< található.
    Földterületek hozamtáblázata >>ITT<< található.

    Kérdés, probléma esetén a segítségkérő topicokban
    kérhettek választ, tanácsot
    - szükséges a farmnév és az ID-szám is a pontos kérdés megfogalmazása mellett -:
    Általános témák
    Technikai kérdések
    Kérdések és válaszok

    Tartózkodjatok a csevegőben az ajándékok felajánlásától, illetve azok kérésétől!
    Erre külön topicok állnak rendelkezésre!


    Hiányzik még néhány felröppenő?
    Ajándékok felajánlása, kérése, cseréje

    Akinek panasza van, a Panaszkönyv topic áll rendelkezésére
    Panaszkönyv


    A topicra a fórum szabályzata vonatkozik.
    Az illem, az udvariasság alapszabályait itt is be kell tartani!
    Kérjük, hogy indulat, trágárság nélkül beszélgessetek és kerüljétek el a konfliktusokat!

    További tudnivalók a fórum használatáról:
    Házirend



    .
    Copyright © 2010-2022 - Magyar FARMERAMA csapat
    Megjegyzés: Az itt leírt adatok tájékoztató jellegűek. Az itt megjelenített információkat megpróbáljuk mindig a lehető legaktuálisabban tartani, ennek ellenére előfordulhat, hogy téves, esetleg nem aktuális adatok, értékek jelennek meg.
    A Bigpoint GmbH, a Farmerama játék üzemeltetője fenntartja magának a jogot a játékban szereplő elemek változtatására, akár előzetes bejelentés nélkül is.
     
    jucus1976, Gio, .barbi1. és 4 más kedveli ezt.
  2. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Kedves Eventezők!

    Mint minden alkalommal, most is várjuk az egyéni terveket, a gazdaságos eljárások, különféle számítások leírását, a tapasztalatok megosztását.
    Köszönjük, ha itt a topikban olvashatunk észrevételeket, javaslatokat és továbbadásra alkalmas írásokat.


    Ez az event a termelés lassúsága miatt is nem igazán kedvenc.

    A termésnövelő bónuszok, az érési időt rövidítő termékek itt nem használhatók.

    Egyes egyedül a legnagyobb kosár megvásárlásával lehet hozzájutni egy az eventben használható bónuszhoz.
    Ha ez elérhetetlen, akkor mindjárt kihívás is lehet előttünk:
    a lassú tempó ellenére megoldjuk a feladatokat, előtte a termelésre koncentrálunk.


    Mindenképpen a saját játékra fordítható szabadidőt kell megtervezni, hogy beleférjen az ültetési "monotonitás".

    Sikeres játékot kívánunk!
     
  3. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Kedves Gazdák!

    A felhősor adta láda tartalma lehet ezek közül - Enciklopédiából:

    Felszereléses láda VII.[​IMG]5.000 TP, 10.000 TP, 20.000 TP, 50.000 TP,
    4.000 CSP, 8.000 CSP, 16.000 CSP, 40.000 CSP,
    farm szint x 400, farm szint x 1000,
    baha szint x 300, baha szint x 800,
    1 szupertrágya, 2 szupertrágya,
    1 Kacsa Kata turbótrágyája, 2 Kacsa Kata turbótrágyája,
    2 farmpengő, 5 farmpengő
    Az event egyetlen nehézsége a kötöttsége: itt nem lehet extrákat felhasználni a gyorsabb haladáshoz. Ám én javaslom - akár részbeni - teljesítését ifjú gazdáknak, mert olyan nyereményeket ad - főleg a 2 oldalsó sáv -, amivel építhető a farm.

    Az eventet célszerű az oldalsó sávok teljesítésével kezdeni. Mivel termelni ráérünk egazokat, akár ezek is előállíthatóak addig, ha nincsenek éppen készleten. Ne feledkezzetek meg a vízcseppekről, melyek 2 ritkábban használt helyszínről gyűjthetőek be csak fákból!

    Jó játékot kívánok mindannyiótoknak!

    u.i.: ha nem tudjátok mely területek érintettek, akkor a térképen álljatok fölé az egérrel és várjatok, kiírja a nevét, vagy nézzétek meg Enciklopédiában!
     
    Utoljára szerkesztett: 14.9.22
    Zsuzsi-Nagyi, Pitemano, Kuzdern és 13 más kedveli ezt.
  4. zolix93

    zolix93 Junior szaki

    Sziasztok! Sajnos még az esőerdőt nem sikerült feloldanom, így a felröpi húzós lehet. Illetve a bal meg jobb oldal kimaxolása csengőpengő hiányában szintén zenész. De talán majd piacon sikerül valamit összeügyeskedni. Jó eventezést mindenkinek!
     
    mini76mini, PZoli64, Kuzdern és 2 más kedveli ezt.
  5. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Szervusz Szomszéd!
    Kezdőként tudom, mennyire viszket az ember egere, hogy eventezhessen, de hidd el, hogy abban van az öröm, ha részben csinálod csak meg, mert nagyon sokat kivesz az élményből, ha erődön felül igyekszel.
    Eleinte én is türelmetlen voltam, saját káromon tanultam, aztán meg, egyébként, sokkal hamarabb meglett minden, mint gondoltam volna. Ezért írom, hogy a kezdeti időszak hamar elillan, gyorsan tapasztalt farmer leszel. :)

    A Tisztásod told tele fákkal amennyire csak tudod. És ne feledd: az érésidő számít felröpi szempontjából!
    Az oldalsó beadandókat úgy tudod a leggyorsabban letermelni, ha a csp-ért vehető alap fákból többet veszel egyszerre (pl. 50 db narancsfát), de terményes ólakból is lehet többet előállítani, amíg a barkácscucc engedi. A gesztenye és ringló az egyértelműen húzós (tehát piacos a te esetedben), de a többi így megoldható. Répa és búza termelése és eladása a piacon viszonylag gyorsan és könnyen hoz bevételt tapasztalataim szerint. Ezek nagyobb, többezres tételekben is hamar elfogynak.
     
    Utoljára szerkesztett: 14.9.22
    Kukackukac, PZoli64, Kuzdern és 5 más kedveli ezt.
  6. zolix93

    zolix93 Junior szaki

    Üdv, köszönöm szépen a tanácsokat.

    Szerencsére már alapból csak fa van a tisztásomon (jelen event nyomán is) szóval azzal nem lesz gond, csak figyelnem kell majd hogy holnap 2 után arassak és ne előbb ott :D Persze nem akarok megszakadni, a mostani eventen is elengedtem a piccoló ládákat, de a felhősor sikerült :) Máskor a napi 4 aratás elég a maxhoz, hát most nem :) Igen korábban más játékoknál megtapasztaltam hogy milyen az amikor a játék már nem élmény és kikapcsolódás, hanem teher és muszáj. Ebbe a hibába nem akarok már többé beleesni. S most még több időm is van a játékra, jó esetben a közeljövőben kevesebb lesz, s akkor lehet csak egy reggeli + egy esti aratás fog beleférni hétköznap :D

    Ez nem is egy háborús játék, hanem egy békés gazdálkodós, szóval nem a feszültség hanem a nyugalom tengere kell hogy legyen. Jó játékot, és sok sikert neked az eventhez .)
     
    mini76mini, ildiko44, Bonzó1945 és 10 más kedveli ezt.
  7. lovardatanya

    lovardatanya Fórumszaki

    Sziasztok.

    A Big újabban át tért egy ú.nevezett Mátyás király szindrómára: ad is ajándékot meg nem is. :p:wuerg:

    Szerintetek minek ad 2 olyan dekort amelyeket 25 ill 30 óránként lehet beszedni (így felét éri azaz semmit)?! Ki fogja ezeket kirakni?! Szerintem senki, akkor meg nem értem minek adtak rájuk értéket, egyszerűen ezt kellett volna adni nekik: 0 TP/BTP, vagy: -
     
    Ditti58, mini76mini, damien és 10 más kedveli ezt.
  8. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Felröppenőt az tisztásról és az esőerdőbői fogunk kapni, tehát ott kell a fáknak kint lennie. Előkapom a raktárból a varázsfákat és kirakom a fákkal együtt. Első körben meghagyom a füvészekben a papagájtoll fákat, meglátom hozzák-e rendesen a felröpit, ha nem módosítok menetközben.
    Az eventes területen a nagy kockás 2X2-es elrendezést fogom használni, mert így tudom beadni a legtöbb termést kevesebbet kell visszaültetni. Azt hiszem, ha vízzel és trágyával ültetek napi 6 aratásom meglehet, majd kiderül, hogy a VV hogyan szól bele a játékba :)
    Vasárnap biztos, mert családi programunk lesz nem leszek gép előtt.
    Már előre nem szeretem ezt a lassú monoton eventet, de azért csinálom :D
    Sok sikert mindenkinek aki belevág.

    PS: Átszámoltam újra és nekem ez jött ki (így jár aki kapkodva számol :D):
    Ez a mennyiség a végéig elég az eventnek:

    1222 x temeszetett gomba
    1794 x édesgyökér
    668 x vízcsepp
     
    Utoljára szerkesztett: 14.9.22
  9. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Az event végig viteléhez 1794 édesgyökér,1222 termesztett gomba, 668 vízcsepp szükséges.

    A felhőig 1688 édesgyökér, 1150 termesztett gomba, 644 vízcsepp szükséges.

    Gratulálok a szép eredményedhez! :)
     
    Utoljára szerkesztett: 14.9.22
  10. Susie0509

    Susie0509 Fórum hercege

    Szia
    Nálam is a Te mennyiségeid jöttek ki.
    Szép napot mindenkinek.
    Zsuzsa
     
    Kukackukac, Kuzdern, genka53 és 11 más kedveli ezt.
  11. -vadocka70-

    -vadocka70- Fórum parancsnoka


    szia :)
    szerintem nem jól számoltál
     
    pötyi2017 és padre65 kedveli ezt.
  12. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    hóóvirág, furmint111, Gio és 27 más kedveli ezt.
  13. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Sziasztok .Hát mivel a terület + .hát persze eventezünk.;)xD
    Felhőt ad sokba nem kerül o_Omért ne;)
    Remélem a 668 vízcsepp hamar meglesz, bár a tisztáson egyébként is fák vannak, a bahán 1 területen mindegy ,mondjuk ha a zuhatagon lenne ahol a füvészkertek vannak hát könnyebb lenne:sleepy::(Na sebaj:)
    Remélem tudok időbe aratni és esetleg trükközni a magokkal;)xD
    Az egyetlen kérdőjel ?hogy a tisztásra 20-30 kitehetőt már ki is raktam :oops:amit most felszedtem:sleepy: most újabbak , hova teszem őket?:music:
    Jó játékot sok sikert .:)
     
    Utoljára szerkesztett: 14.9.22
  14. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szerintem sem, javítottam is illetve töröltem az első számolásomat. :)
    Szia!
    Nekem a dekor érési ideje sem tetszik: ad 250%.ot, de csak 40 óránként.. túl hosszú és csak fogalja a helyet az érési idő alatt, de úgy látszik ez az újabb divat a játékban. Hogy kinek és mire jó azt nem tudom.
     
  15. kovacsniki84

    kovacsniki84 Fórum admirálisa

    Sziasztok.

    [​IMG]
     
    9Csillag, Sali~*.*, Rivelóz és 32 más kedveli ezt.
  16. -vadocka70-

    -vadocka70- Fórum parancsnoka


    szia :)
    a javitott változat sem jó számokban
     
    pötyi2017 és padre65 kedveli ezt.
  17. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Azt is javítottam :)
    Remélem már minden a helyére került, legalábbis bízom benne :)
     
    HéricsBáró, padre65, jucus100 és 2 más kedveli ezt.
  18. -vadocka70-

    -vadocka70- Fórum parancsnoka

    Az event végig viteléhez 1794 édesgyökér,1222 termesztett gomba, 668 vízcsepp szükséges.
     
    Sali~*.*, Zsuzsikan, Kuzdern és 4 más kedveli ezt.
  19. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    1222 x termeszett gomba
    1794 x édesgyökér
    668 x vízcsepp a 8. hozzászólásban jelenleg ezek a számok látszanak.​
     
  20. -vadocka70-

    -vadocka70- Fórum parancsnoka

    cseréld meg a számokat vagy az eventnövény neveit
     
    Zsuzsi-Nagyi, Kuzdern, zsani_apja és 4 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.