Visszajelzés Gyógynövények kirakója csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: mamarygen, témanyitás ideje: 26.2.20.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Ezennel megnyílik a "Gyógynövények kirakója" event csevegője

    hírekben.png

    Az event kezdete (várhatóan): 2020. február 27. (csütörtök) 14:00 óra
    Az event vége (várhatóan): 2020. március 4. (szerda) 14:00 óra

    Az event jellege: felröppenős, malomban keverős, minijátékos:kirakós, növénytermesztős, piacozós és/vagy becserélős

    A minijáték: Kirakós
    Az event különleges kelléke: Rejtélyes bimbó („batyu”)

    Az event ültethető növényei: Vízibogyó mag, Völgyi rózsa mag, Szúrós gomba mag

    Az event beadandó növényei: Vízibogyó, Völgyi rózsa, Szúrós gomba

    Az eventhez tartozó felröppenők:
    Arany szkarabeusz – farmos részeken
    Pecsétgyűrű- szigeti területeken

    Az event malomterméke: Ékköves ankh

    Az event elkezdéséhez szükséges minimum szint: 3. szint a farmon,
    valamint a Bahama sziget elérése, használata

    Az event besorolása:
    - könnyű minősítésű a felhősor eléréséig
    - nehéz a besorolása a további teljesítéshez, a teljes befejezéshez




    A feladat az eventórából, a Hírek felületről és a területeken megjelenő eventbejáratból érhető el.

    Az event ismertetőjét << ITT >> találjátok.

    Ha az eventezésről szeretnétek összefoglalót olvasni,
    az event segédlet rendelkezésre áll.
    Eventsegédlet

    Részletek:
    Rövid összefoglaló
    Előkészületek
    Eventkezdés, eventezés
    Felröpi 1x1
    Nulla percezés
    Páncél Panni
    Növények érési idejéről összefoglaló táblázat >>ITT<< található.
    Földterületek hozamtáblázata >>ITT<< található.

    Kérdés, probléma esetén a segítségkérő topikokban kérhettek választ, tanácsot - farmnév és ID-szám megadásáról ne felejtkezzetek el:
    Általános témák
    Technikai kérdések
    Kérdések és válaszok

    Tartózkodjatok a csevegőben az ajándékok felajánlásától, illetve azok kérésétől!
    Erre külön topicok állnak rendelkezésre.


    Hiányzik még néhány felröppenő?
    Ajándékok felajánlása, kérése, cseréje

    Akinek panasza van, a Panaszkönyv topic áll rendelkezésére
    Panaszkönyv
    A topicra a fórum szabályzata vonatkozik.
    Az illem, az udvariasság alapszabályait itt is be kell tartani.
    Kérjük, hogy indulat, trágárság nélkül beszélgessetek és kerüljétek el a konfliktusokat!

    További tudnivalók a fórum használatáról:
    Házirend



    .
    Copyright © 2010-2020 - Magyar FARMERAMA csapat
    Megjegyzés: Az itt leírt adatok tájékoztató jellegűek. Az itt megjelenített információkat megpróbáljuk mindig a lehető legaktuálisabban tartani, ennek ellenére előfordulhat, hogy téves, esetleg nem aktuális adatok, értékek jelennek meg.
    A Bigpoint GmbH, a Farmerama játék üzemeltetője fenntartja magának a jogot a játékban szereplő elemek változtatására, akár előzetes bejelentés nélkül is.
     
  2. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Kedves Játékosok! Kedves Eventezők!

    Ez az event-típus már negyedik variációban érkezik a játékba.

    Minden alkalommal történt változás, ami miatt nagyon figyelmesen szükséges elolvasni - akár többször is - az ismertetőt.

    A képregényes ismertető is segítheti a feladatok teljesítését. A képek elemzése jó módszer lehet.


    A minijáték nem kincskereső, hanem kirakós típusú. Csak a teljesen kirakott felület megoldása ad rejtélyes összetevőket.

    A nyeremények is tartogatnak új elemek.

    Bízunk abban, hogy az összetettsége ellenére ez az event hasznos és eredményesen teljesíthető lesz az egyéni célok kitűzése mentén.

    Számítunk a csevegőben a tapasztalatok megosztására a tervezés fázisában is és a megoldások napjaiban is.

    Várjuk a terveket, a tanácsokat most is.

     
  3. juliannakoczkas

    juliannakoczkas Fórum hercege

    Sziasztok :)
    Ez egy jó kis event!
     
    Kuzdern, -W-595-, Ribiszke és 9 más kedveli ezt.
  4. magdi06

    magdi06 Fórum elő legendája


    Volt már ilyen,én szerettem.Most majd meglátszik mennyire emlékszem rá.Mindent bele.Előkészitem a földeket este,a felröppenő az első feladat.
     
    Kuzdern, -W-595-, Ribiszke és 9 más kedveli ezt.
  5. tatraimargaretta

    tatraimargaretta Fórum-zöldfülű

    Felhőig (teljes):
    - Ékköves ankh: 40 (60), ehhez kell: Arany szkarabeusz 1080 (1620) + Pecsétgyűrű 1040 (1560)
    Növények (nem a magok):
    - Vizi bogyó: 3750 db,
    - Völgyi rózsa: 3750 db,
    - Szúrós gomba: 3770 db.
     
    inanna11, Kuzdern, jucus1976 és 13 más kedveli ezt.
  6. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Szasztok!
    Első látásra bonyolult, de nem az. Persze a kirakóra már nem emlékszem, de biztosan meg lehet majd tanulni.
    A felhőhöz mérten elég drága eventnek tűnik.
    Szűk keresztmetszete az eventnek a Baha. Ott nincs nullperc, az összterület kisebb, mint a farmos, a felröpik általános előfordulási esélye, messze elmarad a farmos területekétől.
    Első körben gyorsan kell gyűjtögetni a felröpiket, mindenhonnan, és azután jöhet a keverés, minijáték, majd komolyabb magmennyiség után jöhetnek a szántó-vető műveletek.
    És a fenti taktikák miatt, irgalmatlanul magas ára lesz a növényeknek, mely hirtelen áremelkedés zuhanóba csap át az event végére.
    60 minijáték indítható és rengeteg mag kiszedhető, összesen 776 batyú (+240 bónusz ügyességtől függően). Felesleges is számolni. De egy jobb farmer tud 10000 gazt termelni 24-36 óra alatt.
    A bónuszok szépen fognak fogyni.
     
    Utoljára szerkesztett: 26.2.20
    evike_40, apa9154, kedvenc62 és 22 más kedveli ezt.
  7. PicurMáté

    PicurMáté Fórum-zöldfülű

    akkor én nem tudom csinálni mivel a bahama 50 csillag, ez meg sajna nincs még ennyi.
     
    Kuzdern, Ribiszke, osztrak12 és 2 más kedveli ezt.
  8. marcsi152

    marcsi152 Fórum bárója

    Sziasztok!:inlove:
    Ismertetőt elolvastam, az előzőeket szerettem,:D....Persze, hogy csinálom!!!;)xD
    Gyékényt, saguarót ültetek kezdésnek, raktárházak maradnak :p
    Menete röviden: aratással röpi gyűjtés > malom > kirakós > batyu bontás > ültetés:music:
    Majd menet közben egyxűbb lesz!!!:D
    Jó játékot mindenkinek!!!:inlove:
     
    -picike40-, Batkamanó, Kuzdern és 15 más kedveli ezt.
  9. Farmi

    Farmi Fórummogul

    Szia , nem tudom mekkora szintes a farmod , de ha van már nyul, tehén , ló stb akkor érdemes a tenyésztős gazdakörik felé fordulni , kis csp rá forditással veszel állatokat és be adod, elég szép csillag mennyiség össze tud jönni ,sok sikert
    S hogy ne legyek off , volt már ilyen event , tetszett , remélem most is menni fog , sok minden eldől a kezdet felröpiknél.
     
    ljanika6, Ribiszke, osztrak12 és 7 más kedveli ezt.
  10. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Hát ez kicsit durvára sikeredett...

    Az alap: 40 minijáték. Mivel egy ékköves ankh malomterméket kapunk ajándékba, 39-et kell legyártani, amihez kell 1053 arany szkarabeusz (farmos felröpi) és 1014 pecsétgyűrű (bahás felröpi).
    A 40 minijátékért miénk a felhő a rávaló dekorokkal. Kapunk még 280-400 rejtélyes bimbót (minden játék után az időtől függően 1-4 db-ot, illetve a haladási sorból 240-et), amiből a 3 féle mag egyikét kaphatjuk. A miénk lesz még összesen +7 termésbónusz 8 órára (ha egyszerre játszottuk le a minijátékokat).
    A jobb oldali haladási sorban az 50. sor a kitűzött normál eventcél; ehhez 1590 vízibogyót, 1770 völgyi rózsát és 1500 szúrós gombát kell termelni; összesen tehát 4860 növényt. A termelt növény nem visszaültethető, csak a minijátékokért szerzett magokat ültethetjük el! Vagyis a 280-400 szerzett magból kell 4860-at csinálni, ami magonként 12-17 termést jelent! Emlékeztetőül: egy 2x2-es talajban 1 magból alap esetben 5 növény jön... Szóval, elő a bónuszokkal!

    De "semmi gond", tovább lehet játszani a minijátékokat. A 60 játékkal összesen 776 rejtélyes bimbó szerezhető a haladási sorból, plusz 60-240 a játékok időbónuszaként, azaz összesen 836-1016. Ha ezekből szeretnénk a 4860 növényt előállítani, akkor magonként csak 4,8-5,8 növényt kell szerezni, ami 2x2-es talajon, csatnival meg is van. De ehhez az összesen 60 minijátékhoz 59 malomterméket kell csinálni, amihez kell 1593 arany szkarabeusz és 1534 pecsétgyűrű.

    Ha a jobb oldali haladási sort végig akarja vinni valaki, akkor szereznie kell 3660 vízibogyót, 3840 völgyi rózsát és 3770 szúrós gombát. Ez összesen 11270 eventnövény, amit abból a 836-1016 magból kell előállítani, ami a minijátékokból összesen szerezhető. Egy magból tehát 11-14 növényt kell csinálni!

    Ami jelentős változás tehát: nincs a rendszerben jelentős tartalékként szerezhető növénymennyiség, amit a feladatsor kipipálása után a piacra lehetne vinni. Valójában nagyon meg kell nézni, mit milyen ütemben, milyen bónuszok mellett termelünk, nehogy sírás legyen a vége! Holnapra próbálok valami tervet összeeszkábálni, de úgy látszik, hogy pörgetett bónuszok és/vagy piac nélkül a jobb oldal nem végigvihető. A piac pedig a megváltozott viszonyok miatt meglehetősen bizonytalan lehet; sokaknak lehet alternatíva eventezés helyett piacolni a növényekkel. Az eddigi eventekkor a növények jelentős feleslegben voltak megtermelhetők, és 2-300 ezer CSP-ért is lehetett darabját árulni. Most szerintem ez emelkedni fog...

    Köszönet Nolwe-nek, hogy felhívta a figyelmemet arra, hogy az ismertetőt illik végigolvasni...
     
    Utoljára szerkesztett: 26.2.20
    karesz, apa9154, kedvenc62 és 66 más kedveli ezt.
  11. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Mamarygen :)
    Köszönjük szépen az ismertetőt.
    Kérdezni szeretnék ezzel a kiemelt mondattal kapcsolatban amit kiemeltem: Mi történik akkor, ha a kirakás nem úgy sikerül ahogy szeretnénk és X-szel bezárjuk a minijáték ablakát? Újrakezdhető lesz, vagy bukjuk a a játékot? Mit mutattak a tesztek ezzel kapcsolatban?
     
    -W-595-, ljanika6, Ribiszke és 8 más kedveli ezt.
  12. juliannakoczkas

    juliannakoczkas Fórum hercege

    Szia :)
    Nézd át a gazdakört, honnan tudsz csillagokat kiszedni!
     
    -W-595-, Kuzdern, Ribiszke és 3 más kedveli ezt.
  13. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia Leho!
    Elég sokat teszteltem direkt erre, és kijelenthetem, hogy ugyanolyan érésidejű növény/ól/fa ugyanúgy adja a felröpit a farmon és a Bahán. Csak a Baha összességében kisebb, 532 db 1x1-es terület rakható ki, míg a farmra 588.
     
    ulmo12, nagymami2, osztrak12 és 19 más kedveli ezt.
  14. ildiko44

    ildiko44 Fórumfelvigyázó

    köszönöm az infót, sokat segítettél..mert nekem most teljesen ködös az egész....mindenkinek jó munkát!!!!
     
    -picike40-, osztrak12, -W-595- és 10 más kedveli ezt.
  15. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Azzal sem mész semmire, mert olyan picurka területet kapsz, hogy jó sok AB-be kerül mire kitisztítod.
    Az esőerdő pedig 250 vagy 300 csillag, már nem emlékszem, de az legalább teljes terület.
    És, ha ez nem lenne elég akkor még el kellene jutni valami 15 órás növényig is, ami 1-200 ABt igényel.
    A fentiek, üres pajta esetén is, hozhatóak olyan 5-600 milla cspvel.
     
    -picike40-, osztrak12, Ribiszke és 8 más kedveli ezt.
  16. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Toma!
    Enyhén fogalmaztál, de szerintem nem lesz megoldhatatlan feladat, csak nagyon oda kell figyelni.. legalábbis reménykedem benne, hogy sikerülni fog :)
    A bahán be kell vetni az összes érésgyorsító terméket ami van. Én a zöldségeket fogom választani és abból is a leghosszabb érési idejűeket:
    [​IMG]
    Ezek segíteni fognak minél gyorsabban minél több felröppenőt adni remélem :)
     
    apa9154, mya100, csodakert52 és 26 más kedveli ezt.
  17. zebrina04

    zebrina04 Kivételes tehetség

    Sosem szoktam gondolkodni azon, hogy megcsináljak-e egy eventet, hát, most eljött ennek is az ideje. Nem mintha problémám lenne vele, csak sürgős egyéb növénytermelésbe akarok fogni a normál farmos területeken.
    A felhőig így is el tudok menni, csak a másik részről mondok le.
     
    osztrak12, Kuzdern, Ribiszke és 7 más kedveli ezt.
  18. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Szia!
    Nincs okom feltételezni, hogy bármi hiba lenne a tesztjeidben. De az máris látszik, hogy 9-10% kisesebb területről, kevesebb, mint 4 %kal kell kevesebb felröpi a baháról.
    De az én pszichém, még mindig a hajdani 20-30%nyi kevesebb felröpivel működik. Hajdanán volt ilyen. És a mindenhol ültethető eventnövényekkel lehetett ezt a legjobban mérni.
    A másik, hogy sisakbabon kívül nincs más reális alternatíva. Mert azt az 1500+ felröpit 2 nap alatt megszerezni, mással nemigen lehet.
    Persze ki lehet szórni 2-3000 sztrágyát is, akinek ez megéri.
     
    Sauvage, osztrak12, inanna11 és 10 más kedveli ezt.
  19. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia Gyöngy!
    Nem a Bahás felröpit sokallom, hanem a beadandó/letermelendő eventnövény-mennyiséget. Reményeim szerint a Bahán az eventváró saguaro, majd két kör sisakbab Pannikkal egy nap alatt meg is adja a teljes menyiséget, ami kell. A farmon dettó.
    De a kevés magot úgy felhasználni, hogy végigvigyem a jobb oldalt, na ez már gond - és akkor még a piacozásról nem is beszéltem.
     
    Sauvage, ulmo12, nagymami2 és 20 más kedveli ezt.
  20. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Lehet, sőt biztos, hogy igazad van a megnyerhető kemény 1 db mag kicsit meghökkentett engem is. Piacra nem vittem az előzőben sem mást, mint a végső maradékot, inkább az átváltással éltem, hogy kevesebbet kelljen ültetnem ez bevált taktika volt az előzőnél, de itt még nem tudom mi sül ki belőle :) .
    Viszont nálam a baha betonozott, egy területen szantálok vannak, (ezeket végszükségben tudom bontani) , az esőerdőben meg +-os dekorok amiket biztos, hogy nem bontok, így ha nagyon szükséges akkor két területre szorítom a felröpi gyártását, ezért gondolkodtam el az érésgyorsításon :D
     
    apa9154, osztrak12, inanna11 és 12 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.