Visszajelzés Gyógynövények rejtélye 2. - eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 20.2.19.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Sziasztok :)

    Nem ez a legegyszerűbb mechanikájú event, de szerintem jó ötlet volt a magok átválthatósága. Ezzel ki lehet küszöbölni az egyik szerencsefaktort, és ha valamelyik növényből feleslegesen sokat kapunk, akkor felhasználhatjuk a kevés mag javára :D

    Üvegcserép csak fákból és ólakból jöhet, így én most csak tárolókba teszek 28-32 órás ólakat, és fákkal várom a kezdést. Elég sok Kecskefűzfám és Nyírfám van (kár, hogy Pettyesfűzből nincs több száz), ezeket még kiegészítem 20 órás fákkal (Szerszámfától kezdve a Perzsa selyemakácig). Aratás után hagyom őket még 1 körre, és pénteken kezdek a fák helyett növényezni (a tárolókból továbbra is jön majd még üvegcserép).

    99 üvegházhoz kell majd 1584 enyvesdoboz és 1287 üvegcserép. Szerintem vasárnap reggelig bőven lesz ennyi felröpim.

    Ha egybe játszanám le a 100 keresést, akkor csatni használatával 17 db növényt arathatnék 1x1-en, vagyis az 588 db 1x1-en 9996-ot. Viszont csak 9315 növényre van szükségünk. Sajnos az egyik +3-as bónusz csak 4 órás, így az csak a 4 órásra fejti ki a hatását, ezért 1 körös ültetéssel csak akkor lehetne megcsinálni, ha szupertrágyával gyorsítanék, de ennyire nem rohanok, így 2 kört fogok ültetni. Ráadásul a kincskeresést is két részletben csinálom majd (30+70), így a 8 és 6 órás növényre csak 13 növényt számolok az első körös aratásra.
    Vasárnap azért így is megszerezhető az utolsó ajándék is az eventből, a felesleges növényeket ezután viszem ki a piacra. Szerintem most is nagy tülekedés lesz, így esélytelen előre egyeztetett piacozást összehozni, de tehetünk rá kísérletet :) (11-es piacon vagyok).

    Ügyes kincskeresést, jó taktikázást és sok felröpit mindenkinek! :)
     
    csio70, zebrina04, osztrak12 és 22 más kedveli ezt.
  2. kovacsniki84

    kovacsniki84 Fórum admirálisa


    Szia.

    Ha van prémiumod korábban is tudod kezdeni.
    Most 20 órás fa lenne 18 óra a bölcs tölgy miatt rá kacsa kata turbó 11:40 érés idő,
    learat este a gép majd holnap újra beérik 17: 30 körülre ;).
    (nincs farönk hangáram amúgy kevesebb is lehetne)
    Kb 900 üvegre számítok így bár 16db panni területenként le van rakva biztos ami biztos.
     
    Fatther, imi010, -ágianyu33- és 5 más kedveli ezt.
  3. Szama

    Szama Fórum veteránja

    Jó, hát azt hagyjuk is... Nézem a nyereményeket, nézem azt, hogy mennyire kell szervezni, kalkulálni ezt az eventet, és valahogy sehogy sem lesz arányban a kettő. Egyedül a gyárfejlesztések, meg a FA az, ami úgy ahogy összhangban van az event mechanikájával, de addig ugye el is kell jutni. Az első felhőt nem tudod kihagyni, hiába nem ér sokat, de utána jön a második, ami már viszont megérős, pláne, hogy pont a virágokat szeretném végre termelni, mert kevés van belőlük, és nagyon hosszú az érésidejük, de felröpikhez kellene a nemesítésük. Meglátom az egészet, ha tudom mi mennyi felröpit ad, és csak reménykedem abban, hogy nem veszik nagyon vissza őket, mint a még jelenleg is tartó eventnél.
    Mindenkinek hajrá, sok szerencsét, és normális növénymag elosztást, meg sok-sok felröpit!
     
    Fatther, ildiko44, Gio és 3 más kedveli ezt.
  4. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Szia :) igen, erre most jó lenne a prémium, de mivel nincs, így nem leszek kész szombaton. Ez szerintem nem olyan nagy probléma :)
    A 16 Pannit miért kell kitenned? Ha kikapcsolod az atutomatikus aratást, akkor tudsz kézzel fát aratni (ami felröpit adhat), leszeded a fát, helyére megy a Panni, visszakapcsolod az automatát és aratsz. Így csak a 2. körös aratásodnál lesz kevesebb fád. Vagy rosszul gondolom? :music:
     
  5. kovacsniki84

    kovacsniki84 Fórum admirálisa

    Egyszerű a válaszom lustaság:D
     
    osztrak12, genka53, HéricsBáró és 6 más kedveli ezt.
  6. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Ha megfigyeled, vannak olyan eventek, ahol apró lépésenként is kapunk valamit és vannak olyanok, ahol ritkábban és "jobbak" az ajándékok.
    Ez szerintem jó tendencia. Egyrészt azért, mert az apró lépéseknél látványosan lehet haladni. Jó érzés, hogy egy újabb lépcsőt megmásztunk. Másrészt azért, mert ezek az aprónak tűnő dolgok (szög, trágya) is tudnak nagyon értékesek lenni adott esetben.
    Amikor eventek idején nekem fontos lenne a trágyázás, mert este 1-2 órával előbb érik be a gazom és jól esik úgy lefeküdni, hogy új kört tudok éjszakára ültetni, de nincs trágya a piacon és én sem tudok termelni, mert mindenhol növényezek, akkor a "lenézett" trágya bizony felértékelődik.
    Lehet, hogy nem értesz velem egyet, de barkácsból sose lehet sok. xD Hiába nem építesz semmit, de előfordult már, hogy eventbe, gazdakörbe barkácscuccot kellett beadni. Akkor a 200 szög is jól jön.
    Ha a szögek helyén tp lenne az ajándék, biztos lenne olyan játékos, aki amiatt fanyalogna.

    Továbbra is állítom: eventet megírni beadandókkal és jutalmakkal, nem egyszerű feladat. És nincs olyan, ami mindenkinek tetszene.
     
    GYuGYu1003, -snake88-, bota493 és 16 más kedveli ezt.
  7. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia Beko!
    Felesleges, megkaptad már korábban. De ha ez szükséges, most is megerősítem.
     
    spagetti24, -ágianyu33-, genka53 és 8 más kedveli ezt.
  8. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Most nézem, hogy elegendő 90 kincskeresés is az összes bónuszhoz, így felröpiből elég 1424 doboz és 1157 üveg. 810 láda pedig bőven elég lesz a magokhoz, de vész esetén még megszerezhető 90 láda ;)
     
    GYuGYu1003, Fatther, -ágianyu33- és 6 más kedveli ezt.
  9. §Böbe13§

    §Böbe13§ Fórum parancsnoka

    Sziasztok!
    Lehet vaksi vagyok,de az ismertetőben nem találom,hogy a malomtermékhez melyik felröppenőből mennyi szükséges?
    Tényleg vaksi vagyok,megtaláltam!:D
     
    osztrak12, -kaktuszable- és Gio kedveli ezt.
  10. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Inkább egyeztetni szeretnék veletek arról, hogy melyiket hol és mire "használjuk". Hol lenne a legjobb helye, melyik a legjobb az én gyűjteményemből stb. stb.
    De a részleteket tényleg a másik topikban estefelé.
     
    Beus85, bota493, -ágianyu33- és 5 más kedveli ezt.
  11. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!

    Mit hiányolsz?

    upload_2019-2-20_11-43-26.png
     
    Fatther, bota493, -ágianyu33- és 7 más kedveli ezt.
  12. Bátyus

    Bátyus Fórumfelvigyázó

    Speciális dekorvásár holnaptól
     
    osztrak12, Döbi65, -ágianyu33- és 5 más kedveli ezt.
  13. gyfa

    gyfa Fórum hercege

    Sziasztok!

    Nem is tudom mit írjak. Tetszik, de ez a fajta mechanika már kicsit unalmas.
    Az átváltáson egyenlőre nem is gondolkodok, az arányok javításáról pedig annyit, hogy a pajtám oldalát éppenséggel nem dönti ki a sok bent lévő cucc (jó, hát nem is üres, de azért volt már tömöttebb), tehát nálam ez nem játszik.
    A piacozás része a legjobb. Komolyan. Az előzőnél is mint akinek elmentek otthonról, úgy nyomkodtam a gombokat.....o_Oo_OxD. "Ott van, gyerünk, ezaz!!" Nemááááá, ilyen nincs, hogy ennyire gyorsan elvigyééééék, hát mivel csinálják ezt, valami überhiperszuper kütyüveeeeeel:cry::cry::cry::cry::cry::cry:" NEEEEEEEEE:cry:. " Szép emlékek:inlove::inlove:xDxDxD.
    Mindent összevetve, nagyon élveztem az előzőt, remélem ez sem fog csalódást okozni:).

    Sok sikert Mindenkinek!
     
    kutyaszálló, csio70, osztrak12 és 18 más kedveli ezt.
  14. Evita-55

    Evita-55 Fórumfelvigyázó

    Sajnos én is:oops: Volt amiből nagyon kevés mag jött. A piacon ha valaki feltett, azt röptébe elkapták, nekem nem sikerült ott szereznem:p:wuerg: Remélem ezeken egy kicsit tudtak módosítani:)
     
    osztrak12 és Gio kedveli ezt.
  15. §Böbe13§

    §Böbe13§ Fórum parancsnoka

    Bocsika,addig még nem jutottam el,megint hamarabb járt a kezem,de már megtaláltam!
     
    Gio kedveli ezt.
  16. stefi49

    stefi49 Haladó

    Micsoda összevisszaság van a fejemben ha tudnátok
     
    Döbi65, ildiko44, KISHONŐR és 3 más kedveli ezt.
  17. Sikka1

    Sikka1 Fórummogul

    Szia Niki!
    Szeretettel várlak este én is:))
    Nem értem így elsőre /se 2.ra se 3.ra/
    Igaz született sötét szőke hajú vagyok de festem ám sötét vörösre. De itt ez se segít:cry::cry::cry:
     
    osztrak12, kovacsniki84, Fatther és 6 más kedveli ezt.
  18. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Ez az eventtípus az egyetlen eddig, amikor előbb írtam le a mechanikát és utána a hozzávalókat.
    A kollégákkal egyeztetve így találtuk jobbnak.
    Képzeld, ha először azt látjátok, hogy mag, meg növény, meg mittomén..... :oops:
    Jelen esetben jobb, ha előbb látható, hogy mit is kell csinálni és csak utána az, hogy miből.

    Emiatt lehetett hiányérzeted. ;)
     
    mabinog, osztrak12, szöszi50 és 15 más kedveli ezt.
  19. soresne

    soresne Fórumgróf

    Szia !
    Nem tisztult le:miből milyen felröppenőt kapunk .
     
    vm68 kedveli ezt.
  20. edit5511

    edit5511 Fórum veteránja

    köszi
     
    Boccio71 kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.