Visszajelzés Gyógynövények rejtélye - eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 7.8.18.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. stefi49

    stefi49 Haladó

    Nem tudok mit mondani csak azt hogy hűűűűűhaaaaa
     
    magdalena1967, Fatther, _Cygnus_ és 7 más kedveli ezt.
  2. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Sziasztok :)

    Első ránézésre jó kis event lesz ez, nekem tetszik :)
    Azt néztem, hogy 1-1 aratással össze is jöhet a szükséges növény mind a háromból.
    Ehhez szükség lesz:
    • 1 db 100%-os terménybónuszra (valahogy ki kell pörgetni)
    • 1 db +1-es bónusz (ezt utólag írtam hozzá, mert enélkül csak 21 növény jönne 2x2-n)
    • 1 db csatnira, 1 db karácsonyi sütire, 1 db fehér ártatlanságra
    • 384 db (3x128) KacsaKatára,
    • 256 db (2x128) szupertrágyára
    • 30+30 lejátszott kincskeresésre. A második rész ad +8 (2+3+3) termésbónuszt
    • a 60 kincskereséséhez szükséges 944 db enyvesdoboz és 767 db törött üveg ledarálása hordozható üvegháznak. Kedves szomszédok és csapattársak, számítok rátok :inlove:
    • 128-128 db mag (vízi, völgyi, szúrós) a ládákból
    A 128 db 2x2-es darabonként ad majd 22 db növényt, ami összesen 2816 növény.
    A második 30 kincskeresés indítását várom majd a 8 órás beérett növénnyel. Ezután jön majd a másik kettő gyorsítva, hogy beférjek kényelmesen a 4 órába.
    A kincskeresést 46 játékig a kilépős módszerrel fogom játszani, hogy mindig összejöjjön 2 lépésből a láda. Ahogy már látom, hogy minden magból összejön a 128 db, akkor gyorsítok, ott már lényegtelen, hogy hány magot kapok még.
    60 db kincskereséséből lesz maximum 480 db láda (ha szükséges, megoldható) amiből minimum 480 db magot kell kapjak (maximum 2400-at). Nem tudok elképzelni olyan rossz megosztást, hogy valamelyik magból ne jöjjön össze a 128 db. Ha ilyen fordulna elő, akkor megyek majd a piacról beszerezni a növényt, de szerintem nekem lesz feleslegben :)

    Kiegészítés: az első 30 játék, és bontogatás után megnézem, hogy miből van legalább 128 db magom (remélem lesz a 8 órásból is). Amikor ez beérett, akkor kezdek neki a maradék 30 kincs keresésének.

    Ha valaki nem pörget bónusz(aka)t, akkor további köröket kell majd ültetnie, amihez fontos, hogy maximalizálja az ültethető magokat!
    +1-es bónusz nélkül 21 növény jön 2x2-n, de így is megoldható 3 körrel: szúrós 129*21=2709; vízi 132*21=2772; völgyi 119*21=2499 (ez 2x128 és 1x124 2x2-es föld)

    Jó játékot, ügyes taktikázást, és sok felröpit mindenkinek! :)
     
    Utoljára szerkesztett: 9.8.18
  3. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    A két kiemelt mondatodra két észrevétel:
    Kincskeresés ad ládát, abból lesz magod, amit elültethetsz. Vagyis nem lehet egyszerre lejátszani az összes játékot az összes bónuszért, mert nem tudod így aratásra időzíteni, hiszen nincs amit elültess.
    A piacon növényt vehetsz, nem magot.
     
  4. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Szia :) növényekkel lehet majd később ügyeskedni (félórázás/nullpercezés kinek mi van, illetve estére hosszú érésű gyorsítva), ezért én ólakkal (vadaskert és társai) valamint 20 órás fákkal várom a kezdést :)

    Igazad van, köszi :) 30-ig lehet játszani egy kört, utána jöhet a második kör. Javítom :)
     
    HéricsBáró, Fatther, kisada70 és 14 más kedveli ezt.
  5. Anulu73

    Anulu73 Fórum biztosa

    Sziasztok!
    Első olvasásra tetszik ez az új eventmechanika! Kicsit bonyolultnak tűnik, de ha elkezdjük csinálni szerintem hamarabb átlátható lesz, mintha még elolvasom 10-szer (mint általában)
    Nagyon szépek az eventnövények és tetszenek a felhők!
    Mindenképpen szeretném végigcsinálni! Amin a leginkább a teljesítés múlik a felröppenők lesznek, hiszen abból indul ki az egész! Örültem volna, ha mindkét felröppenő jön növényekből is, de ez van. Tenyészteni 2-től így mindenképpen fogok!
     
    Fatther, mária4702, _Cygnus_ és 10 más kedveli ezt.
  6. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Sziasztok.
    Ha hónapokig le tudtam írni az eventek elején, hogy nem csinálom mert hótt gyengék (főleg a felhősorok) akkor most is járuljunk az úr asztalához és:
    Ilyen felhősorokról álmodtam az éjjel is valamint a háziorvosom is legalább ilyen tépés felhő gallyakat írt fel.xD

    Szóval akár máris indúlhatna az event igaz, nálam ez kissé bonyolult de megoldjuk.:);)
     
    Packosmacko, mimi, Lillapilla73 és 40 más kedveli ezt.
  7. mamóka1cc

    mamóka1cc Fórumgróf

    Nem értem: a felszaporított magot nem tudom újból elültetni?
    Akkor mindig kincset kell keresni?
    Hogyan lesz meg a 2 ezer körüli növény?
     
    bubor75 és inanna11 kedveli ezt.
  8. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Nem.
    Igen.
    Munkával.
    Kérlek, hogy olvass is a csevegőben, ne csak kérdezz!

    >>KATT IDE<< és olvasd el, hogy BombadilToma mit írt erről. Ha így csinálod, sikerülni fog.
     
    Lillapilla73, OJani, mária4702 és 25 más kedveli ezt.
  9. Csibemama

    Csibemama Junior szaki

    Kincskereső minijátékot bármennyit indíthatok, csak a 60. után már csak a ládákat kapom?
     
    Maszatka47 és heureca3 kedveli ezt.
  10. zsona416

    zsona416 Fórum bárója

    Szia)

    Nem, vagy beadod a jobb oldali feladatba, vagy ha már felesleged van eladod a piacon.
    Igen:)
    A kincskeresésből kapott ládákból a növényt elülteted.
     
  11. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Igen, így van.
     
    mimi, brekkencs., meszimarsi és 11 más kedveli ezt.
  12. timi-1980

    timi-1980 Fórumgróf

    Sziasztok!
    Nem leszek itthon a hétvégén. Mit tanácsoltok? piacozzak vagy menjek neki az eventnek?
    köszi: Timi
     
    inanna11 és kovacstne kedveli ezt.
  13. Lizikertje

    Lizikertje Rutinos

    p) Beéréskor a 60. kincskeresés lejátszása, ezzel indul egy +3-as bónusz 8 órára.

    a 60. bónusza nem 4 órás?
     
    Maszatka47 és kovacstne kedveli ezt.
  14. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    A leírásban 8 órás van. Ha csak 4 órás lesz, akkor ugyanúgy kell csinálni, mint az előző körben. Először a 6-8 órás magokat kell ültetni, aratás előtt aktiválni a bónuszt, majd elültetni a 4-6 órás (ez utóbbiakat szupertrágyázva - már ha szükséges) magokat, és a bónusz hatálya alatt aratni.
     
    HéricsBáró, Fatther, Gio és 11 más kedveli ezt.
  15. zsona416

    zsona416 Fórum bárója

    Szia:)

    Nem, az 8 órás, a 47. bónusz 4 órás
     
    Gio, taga1, meszimarsi és 4 más kedveli ezt.
  16. dagi18

    dagi18 Fórumelemző

    Sziasztok!

    Engem nem érdekel az eventnövényes tp bónusz, tehát az alábbi esetben tekintsünk el tőle!

    Legyen szíves valaki vélelmezze az alábbiakat:
    Először keresek 7x kincset.
    Utána kinyitom a kapott ládákat, elültetem a benne lévő magokat.
    Amikor beértek, akkor indítom a 8. keresést, hogy legyen bónusztermésem.

    Ez eddig így oké? Ugye?

    De mi van akkor, ha még a magok elültetése előtt próbálok pörgetni bónuszt és teszem fel kapok 100 %, 200 % v. +1 termés bónuszt. Esetleg megveszem a farmárudában a +1 eventnövény növelőt.
    Mivel azt ugye nem tudom, hogy a ládák mennyi és milyen érésidejű magokat adnak, ezért előre kijelentve nem biztos, hogy 2x2-be érdemes ültetni, ha van bónuszom is. Igaz ez így?

    Ha van bónusz, akkor előbb számolni kell, hogy a kapott mennyiségű/érésidejű magok hogy jönnek ki jobban, vagy ez így nem igaz????

    Ha nem is használok külön pörgetési bónuszt, az első rész akkor is érvényes, ugye?

    Kérdés továbbá, hogy érdemes-e összegyűjteni a kincskereséshez a malomterméket, hiszen idő is kell, hogy a magok beérjenek!

    Segítség!!!! :oops::p
     
    Fatther, mária4702, hóóvirág és 14 más kedveli ezt.
  17. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia Toma!
    Először is, örülök, hogy újra látlak. Többen hiányoltak a fórumról. Bevallom, én is.

    Az összes bónusz összevárásában is van logika, ha valaki egyben akarja letolni a kincskeresést. Ha áldoz rá szupertrágyát, akkor gyarkorlatilag elég rövid idő alatt sikeres lehet az eventje. Kincset keres, ládát bont, ültet, szupertrágyáz és arat.

    Igazad van, nem ez a legjobb tipp. A te levezetésed pontosabb.
    -----
    Örülök, hogy alapvetően jó a fogadtatása ennek az eventnek. Az első ijedtségem átváltott érdeklődésbe, uram bocsá' lelkesedésbe, ahogy egyre alaposabban átnéztem az anyagot és elkezdtem fogalmazni a gyikot.
    Remélem, hogy az event folyamán és az utolsó napokban is ilyen pozitív lesz a hangulat.
     
  18. inanna11

    inanna11 Törzsjátékos

    Nagyon szépen köszönöm próbálom követni az útmutatásokat, kívánok mindenkinek nagy szerencsefaktort a felreppenőkhöz, dobozokhoz, és persze önzetlen ajándékozó szomszédokat is mindehhez :inlove:
     
    Gio, meszimarsi, Maszatka47 és 6 más kedveli ezt.
  19. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Az eleje igaz.
    A második rész már nem. Akármennyi bónuszod van, és akárhonnan, mindig 2x2-t érdemes használni! Itt most ez olyan, mint egy folyamatos felszaporítás. Nem arról van szó, mint más esetben, hogy a hozamot maximalizáld, mert nem ültethetsz vissza. Itt egy magból kell a lehető legtöbb növényt termelned. Vagyis nem a földek száma az irányadó, hanem a magok száma. Máskor azért éri meg az 1x1, mert földenként kapsz plusz termést. De ott gyakorlatilag végtelen számú földed lehet, hiszen a termelt növényt visszaülteted. Itt nem. Annyi magod van, amennyi a ládákból jön, azt kell felszaporítani.
    A harmadik rész igaz lehet, ha van pörgetett bónuszod, akkor érdemes lehet az egyes növényfajtákkal taktikázni.
    Az én leírásom mindenki számára használható, nem kell hozzá sem pörgetés, sem szupertrágya, semmi. Természetesen pörgetéssel, szupertrágyával hamarabb letudható az egész.
    Igazán kedves vagy, mint mindig, jól esnek a szavaid.
    ---
    Igen, van logika összevárni az összes malomterméket, de akkor is úgy kell csinálni, hogy az első hét játék ládáiból a magokat el kell ültetni, és ha beérett, akkor kell eljátszani a többi 53 játékot. Akkor lesz +9 termésbónusz 4 órára, és +6 még további 4 órára. Szupertrágya, KacsaKata, (esetleg partypöri) és hadd szóljon... De szigorúan 2x2-n!
     
    Utoljára szerkesztett: 7.8.18
    HéricsBáró, mimi, Lillapilla73 és 33 más kedveli ezt.
  20. pormacska1

    pormacska1 Fórumfelvigyázó

    :).Részemről hatalmas gratuláció az event " szülőatyjának " nagyon nagyon ....... (szuperlativuszok ) :D:inlove::):D:inlove:
     
    mimi, hóóvirág, Gio és 9 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.