Visszajelzés Gyopárvölgy

Kategória: 'Visszajelzés a játékról', témanyitó: Kiwi, témanyitás ideje: 6.12.22.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. 1süni

    1süni Haladó

    Köszi szépen!
     
    alex0824 és Sali~*.* kedveli ezt.
  2. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Szia :)
    Nem azzal van a gondom, hogy egy még szüretelhető fa esetében rákérdez a kivágásra, hanem azzal, amikor már semmi mást nem lehet tenni a fával mint kivágni.

    Szia :)

    Nálam az vált be, hogy ilyenkor a raktárban törlöm a virágzó ágnál és a borostyánkőnél az 50 feletti részt, és ezután már egyből engedi a megrendeléseket teljesíteni.
     
    PZoli64, Kuzdern, HéricsBáró és 3 más kedveli ezt.
  3. Juhász1983

    Juhász1983 Utánpótlás-írogató

    Kedvesek! Juhász1983 vagyok, a Gyopároson már learattam a fáimat, ki kellene vágni, de nem engedi.....Mit tegyek?
     
  4. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Kivágáskor fatuskó keletkezik. Ha nem tudsz fát kivágni, akkor a tuskók nem férnek el a raktáradban. Készíts faanyagot, vagy használd fel az újrahasznosítóban a fatuskókat. Utána már lesz helyed, ki tudod vágni a fát.
     
  5. alex0824

    alex0824 Fórum császára

    A 15. szinttől ha nagyon szorgalmas vagy, a most adott lehetőségeket figyelembe véve, simán eljutsz a 43. szintig kb 24-26 hónap alatt (átalakító full kapacitást kihasználva). Mivel én csak 32 órás átalakítást végzek 3 termelési helyen egyszerre, így nekem kb 46-50 hónap lenne szükséges. Igaz még a 15. szintet el kellene hozzá érnem. Csak nagyon kb számítást csináltam, a mostani lehetőségekkel.
    :D
     
  6. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    50 pont választ el a 13. szinttől:music: no de majd a következő vásárló meghozza a szükséges pontokat... s utána már gyártom is az új fát;)
     
  7. hagnes534

    hagnes534 Fórumszaki

    Sziasztok!
    Szerintem részemről itt van vége ennek a játéknak! 80 db zöld kanna előállításához meg kellene vásárolni 924.000 csp értékben ólakat, ami kb 1 hétre elegendő, attól függően mennyit játszom. Szerintem ezt játssza az aki kitalálta, ezen kívül semmi érdekeset nem találtam benne. Dög unalmas és költségigényes. Akinek tetszik, sok sikert hozzá.
     
    -Szemecske-, kovacstne és Anulu73 kedveli ezt.
  8. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Szia!
    Hol vannak a sárga óljaid, terményes óljaid? Én ezeket az ólakat használom a beadásoknál. Hol tartasz most APT szinten?
    A dekort érdemes lenne kiváltanod az 5. szinten, ha már közel vagy hozzá.;)
    Jégszarvas - Gyopárvölgy 5. szintjétől, valamint a farm 100. szintjétől

    [​IMG]
    • Töltési idő, érési idő: 40:00 óra
    • Tapasztalatpont: szint x 500 TP/BTP és több bevétel a "fa" típusú elemek betakarításából minden játéktéren, Bónusz: 100%, Hatóidő: 20:00 óra.
    • Méret: 2x1
    • Kihelyezhető: minden területre (kivéve a teliholdas területek), felhők
     
    PZoli64, Sali~*.*.*, GA-BI-O-Farm és 3 más kedveli ezt.
  9. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    A kerek kerékről nem potyogott hozzád felesleges ól?:music:o_O:eek:
     
    GA-BI-O-Farm, babar.bandesz és alex0824 kedveli ezt.
  10. hagnes534

    hagnes534 Fórumszaki

    Köszi a választ, 7. szintig jutottam el. Nekem ólakból minimális mennyiség van, az értéktelenekből is 100 alatt, azzal ugye nem jutok semmire. A sárga ólakból is csak néhány, 5-20 között, ha azokat felhasználom, néhány hét múlva akkor is csak vásárlásból lehet folytatni. Ha ezen nem változtatnak, akkor nem játszom tovább. A többi hozzávalóval egyenlőre nincs gond, de ha egy játékba állandóan csak beadni kell, és vissza nem kapok semmit, akkor tudjuk, hogy ez hová vezet. Remélem, az eventeket ennek a területnek a terményei nem fogja érinteni, mert akkor sok játékos fog elbúcsúzni.
     
  11. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Megértelek, pontosan erről beszélgettünk, hogy a kisebb farmoknál hamarosan gondot jelent a nagy mennyiségű kért hozzávalók beadásának előteremtése. Ezek a beadások az ATM szintek növekedésével csak fokozódni fognak. A gyopáros átalakítgatások időrabló, egysíkú, unalmas játék elemek. Ez sokáig nem fokozható, nem lehet távlati célja a játékmestereknek, de a jövőre vonatkozó cél, vagy valami érdemleges értékű jelzés még sehol sem jelent meg.
     
  12. alex0824

    alex0824 Fórum császára

    Végül is nem, hiszen ólak és 1. szintű ólak nincsenek a keréken.
    Amikor pedig ólakat lehet csak beadni, akkor ha nincs a pajtában felhalmozódott felesleg, akkor vásárolni kell. Felesleg (1. szintű), vagy nagyobb értékű ól pedig inkább titokól vásárlásból jön, persze annál aki rendszeresen vásárol titokólakat nagy mennyiségben. De ezt a felhalmozódott felesleget is felemészti előbb utóbb az átalakító. Tehát idővel vagy ide fogsz ólakat, 1. szintű ólakat vásárolni, vagy a gőzöshöz fogsz 1. szintű ólakat. Többet emészt fel a völgy, mint amit titokól akciónál farmarannyal lehet bírni. Az átalakítóban a csp-ért vásárolható ólaknak szinte semmi értékük, ezért azok hamar elfogynak. Azoknak az ólaknak van értékük itt, amikért valamilyen módon, bőven farmaranyat áldozol.
    555 üzemanyaghoz csak 31.556 tyúkólat kell beadni 6.942.222csp értékben.
     
  13. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Mai napi munkás ajándék : 2 db temérdek fatermés .
     
    -gyöngy-581 és -Holdfeny-. kedveli ezt.
  14. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Köszönöm!
    Akkor azt hiszem a terményeseket fogon zöld üzemanyagra váltani...:music: Szerencsére egyenlőre nem fogy eme játék elemből sok a fa gyártáshoz...8)
     
    GA-BI-O-Farm kedveli ezt.
  15. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Ezek szerint , ha szeretném maximumra felfejleszteni , akkor : 14 millió tyúkól kell , aminek az ára 3 milliárd CSP ?
    És ez csak a feltöltés , karban is kell tartami a szintet , és ha jön a még 3 terület , amihez talál kellhet .......

    Zöld üzemanyag

    Maximum tárolási kapacitásSzükséges Bölcsesség jelvény típusaSzükséges bölcsesség jelvény számaSzükséges Alpesi szint
    52000--1
    108000Arborista jelvény - 2. szint17
    172000Arborista jelvény - 2. szint213
    246000Arborista jelvény - 3. szint118
     
  16. Bátyus

    Bátyus Fórumfelvigyázó

    Eddig az Arborista 2 jelvényhez felajánlotta a bükkfát is, mától csak a termését. Akkor ez mikor működött jól?
     
    Sali~*.* kedveli ezt.
  17. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Szia Alex!
    Eddig felháborodtunk, ha a keréken egy-egy nagyobb pörgetés alkalmából többségében sárga, vagy narancs ólak, terményesek garmadát pörgettük. Lassan eljutunk oda, hogy ennek is örülünk. Azonban az utóbbi időben azt állapítottam meg, hogy sokkal kevesebb ilyen lehetőség van már a keréken. Viszont megemelkedett a mesterségek hozzávalóinak a száma, valamint a csillag és aranybanán előfordulása is a keréken. Talán nem véletlen.:D Még hogy nincs összefüggés a farm és a gyopáros párhuzamos futtatása között? Kétlem, ez nem lehet véletlen.
    Eddig csak találgatások voltak, semmi kézzel fogható bizonyíték, vagy rendszeresség.
     
    gomboc58, juliannakoczkas, PZoli64 és 5 más kedveli ezt.
  18. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Én soha nem vettem titkosakat, csak 6-8 éve akciónként 1-2 db-ot; aztán azt is abbahagytam, mert értelmetlennek találtam. Ami jön a játékból, azt teszem ki. Így is narancs szamarak, hódok, pávák százai vannak a raktáramban. 10 ilyen narancs ól 555 (szerencsés esetben 945) zöld üzemanyagot ad. Ugyanez áll a sárga terményesekre, csak azok értékét most nem látom. Abból is százszámra van, pedig pörgetést aztán egy megveszekedett darabot sem vettem soha.

    Ami a CSP-s ólakat illeti, úgy néztem, az értékeket úgy állították be, hogy majdnem mindegy, mit vásárolsz, mert CSP-arányos. Viszont ólakat csak 100-asával lehet venni, így 30000 tyúkól vétele kissé sokáig tart. A legnagyobb értékű CSP-ért vehető ól a sárga tukán. 120 ezer CSP-be kerül és 50 pontért számítják be. Egy 555 üzemanyagkannás indításhoz 57 db kell (amit egyben is meg lehet venni), és ez 6840000 CSP-be kerül. Ez az 555 kanna jelenleg még hosszú időre elég.
     
  19. -bauer70-

    -bauer70- Fórumszaki

    Tele van hibával. Pl. most a zöld kanna készítésnél az állatok közé keveredett a kenguru karám.
    Hát nem tudom mi lenne a szándéka a BP-nek a Gyopárossal? Értem, hogy ez nem egy event, hogy mielőbb befejezzük, de...
    Én a 11. szinten állok, de már unalmas. Legalább tudnánk, hogy mit lehet elérni, ami értékes lesz számunkra.
     
  20. Csaba957

    Csaba957 Fórum nagymestere

    Érdemes jól körülnézni a pajtában mert a narancs ólakból is található felesleg.
    Például narancs szamár istállóból több mint 500 darab van nálam raktáron. És ez nem titokól vásárlásokból jött össze, mert titok ólat nem vásárolok. De ha valakinek nincsenek óljai, akkor tankoljon föl amikor a fák vagy a terményes ólak vannak.