Visszajelzés Hajótörés! - eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Enike**, témanyitás ideje: 26.1.23.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Enike**

    Enike** Board Administrator Team Farmerama HU

    Kedves Játékosok!

    Érkezik hozzánk a következő eventünk, amely a​

    Hajótörés!

    [​IMG]

    Az event kezdete (várhatóan): 2023. január 27. (péntek) 14:00
    Az event vége (várhatóan): 2023. február 2. (csütörtök) 22:00

    Az event jellege: Növénytermesztős, felröppenőgyűjtős, malomtermék-gyártós, beadogatós

    Az event növényei:
    szélrózsa, palackbambusz
    Az eventhez tartozó felröppenő: mentőmellény
    Az event malomtermékek: Szélrózsa (1 db), Szélrózsa (10 db), Palackbambusz (1 db), Palackbambusz (10 db)
    Különleges kellékek, eventtárgyak:
    Térkép, Iránytű, Üres üveg.
    Az event indításához szükséges szint: kiváltott Bahamarama, 1. szint
    Az event besorolása: közepes / nehéz

    Az event a Hírek felületről, a területeken megjelenő eventbejáratból és az event órából is elérhető.

    [​IMG]


    Felhívjuk a figyelmeteket, hogy a hivatalos bejelentésig ne arassatok a felröppenők miatt!

    Fontos a tervszerűség, az event feladatainak megoldását ne hagyjátok az utolsó pillanatokra!


    Bármikor, bárkivel előfordulhat, hogy rajtatok kívül álló
    problémák miatt nem tudjátok a határidőt tartani ezért hátrányba kerülhettek, ha nagyon kiszámítjátok a végső időpontot.



    Az event részletes ismertetőjét >> ITT << olvashatjátok!

    Kérdés, probléma esetén a segítségkérő topikokban lehet segítséget,
    tanácsot kérni, a probléma pontos leírásával, farmnév és User ID szám megadásával:
    Általános témák
    Technikai kérdések
    Kérdések és válaszok


    Eventekhez segédlet >> ITT << található.

    A bónuszlexikon >> ITT << olvasható.

    Növények érési idejéről összefoglaló táblázat >> ITT << olvasható.

    Földterületek hozamtáblázata >> ITT << olvasható.

    Panasz esetén, a panaszkönyv áll rendelkezésre:
    Panaszkönyv

    A csevegőre is a fórum szabályzata vonatkozik.
    További tudnivalókat a fórum szabályairól itt olvashatóak:
    Házirend

    Copyright © 2010-2023 - Magyar FARMERAMA csapat
    Megjegyzés: Az itt leírt adatok tájékoztató jellegűek. Az itt megjelenített információkat megpróbáljuk mindig a lehető legaktuálisabban tartani, ennek ellenére előfordulhat, hogy téves, esetleg nem aktuális adatok, értékek jelennek meg.
    A Bigpoint GmbH, a Farmerama játék üzemeltetője fenntartja magának a jogot a játékban szereplő elemek változtatására, akár előzetes bejelentés nélkül is.
     
    ljanika6, PalMa, Gio és 9 más kedveli ezt.
  2. Enike**

    Enike** Board Administrator Team Farmerama HU

    A feladat menetének rövid ismertetése:

    Kezdés: kattintsunk az eventórában az eseményre, vagy az ültetős területen megjelenő eventbejáratra.
    Itt el kell döntenünk, hogy melyik növényt választjuk ki, melyikkel szeretnénk elkezdeni az eventet.
    Érdemes előre megtervezni, hétvége érkezik (munka, család, szabadidő). A rövid érésű növény, vagy a hosszú érésű növény termelése fér jobban bele az időbeosztásba, a játékba.

    Ezt a döntést alaposan meg kell fontolni, mivel utólag nem vonható vissza!


    Mentőmellény-felröppenőket csak a növények és fák aratásból kapunk kizárólag a Bahamarama ültetvényen, tehát sem tenyésztés, sem állatos és terményes ólak nem adják, és más területről sem kapjuk felröppenőként.

    Miután a malomban lekevertük az előzetesen kiválasztott eventnövényhez a szükséges magokat, nincs más dolgunk, mint letermelni a szükséges növénymennyiséget, és beadni a haladási sáv ajándékainak elnyerése érdekében a feladatba.

    Ha teljesítettük az általunk kiválasztott eventnövénnyel valamint a mentőmellény-felröppenőkkel a haladási sáv azon részét, amely annak megfelelő számban történő beadását kérte tőlünk, a feladat automatikusan átvált a másik eventnövényre, amelyet szintén a malomban tudunk előállítani az eventismertetőben már leírt módon.

    Ezután ismét a termelés, a felröppenő-gyűjtés és a szükséges mennyiségek beadása a feladatunk, egészen a haladási sáv teljes befejezéséig!

    Mindig hagyjunk elegendő ültetnivaló növényt, körültekintően adjuk be a feladatba, mivel ebben az eventben nem kapunk a játékból pótlást, nekünk kell előállítani a malomban, amihez 5 óránként kaphatunk segítséget kellék formájában!

    Sok sikert kívánunk minden játékosnak!



    Copyright © 2010-2023 - Magyar FARMERAMA csapat
    Megjegyzés: Az itt leírt adatok tájékoztató jellegűek. Az itt megjelenített információkat megpróbáljuk mindig a lehető legaktuálisabban tartani, ennek ellenére előfordulhat, hogy téves, esetleg nem aktuális adatok, értékek jelennek meg.
    A Bigpoint GmbH, a Farmerama játék üzemeltetője fenntartja magának a jogot a játékban szereplő elemek változtatására, akár előzetes bejelentés nélkül is.
     
    ljanika6, PalMa, Gio és 17 más kedveli ezt.
  3. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    A felhő tetszik;) Holnap ugyan nem tudom elkezdeni de majd a hétvégén....
     
    cirmi54, gomboc58, Éva0315 és 7 más kedveli ezt.
  4. borderland57

    borderland57 Fórumszaki

    Sziasztok!

    Látom próbálták egy kicsit kompenzálni az előző eventet, amit én képtelen voltam végigvinni. Az utolsó előtti bónuszládásnál úgy belezavarodtam a lépésekbe, mint a maci a málnásba.
     
    Éva0315, Arrah, katianyu58 és 10 más kedveli ezt.
  5. csillaglili55

    csillaglili55 Fórumelemző

    Elég hamar megvan a felhő, úgy látom. A szülinapi három felhősoron kicsit kiakadtam, bár megvannak rá a kitevők, de az összes többi pályámon hiányosak. Adhatták volna üresen, annyi a dekor, mint égen a csillag, és nincs hely kipakolni, a játszótér túl drága kiváltani, a beszerezhető farmpengők mennyisége sosem elég.
    Már csak a tenyésztésre vagyok kíváncsi, biztos jön valami, mert előtte szoktak szupernapot tartani, hogy jól kitakarítsuk a szupertápokat - jó volna tudni, mit tenyésszünk.
    Jó eventezést, könnyűnek látszik... ;)
     
    gomboc58, Éva0315, zotya280303 és 4 más kedveli ezt.
  6. hagnes534

    hagnes534 Fórumszaki

    Sziasztok!

    Ez az a Bahás event, aminek általában csak az egyik felét lehet megcsinálni a felröpik miatt. Ezért jól meg kell gondolni, hogy melyikkel is kezdjem, mi az amit meg szeretnék szerezni.
     
    Éva0315, rudcsi24, zotya280303 és 8 más kedveli ezt.
  7. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Egész jók a +-ban megszerezhető dekorok... ugyan a pocoklégyfogót még nem érik fel... se sokaknak jól jöhet;)
     
    Éva0315, Boccio71, zotya280303 és 4 más kedveli ezt.
  8. Csókos

    Csókos Fórum bárója

    Sziasztok!
    Végre bahamás event... Igaz, a TP ilyenkor bahamás, de addig a feladatokhoz tudok gyártani a főfarmon is, így duplán jól járok.
    A felhőért megéri csinálni majd ezt az eventet is! De azon kívül így átfutva az event leírást nagyon nem találtam semmi extrát..
     
    Éva0315, Kuzdern, DevilMókus és 8 más kedveli ezt.
  9. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Pont ezt tervezem én is... ha jön néhány bónusz akkor ültetek a farmon is... azokat a rövid érésű gazokat amiket még a gazdakör kér;)
    Két legyet egy csapásra...
     
  10. -forrest-gump-

    -forrest-gump- Fórummogul

    Szélrózsa:13510db Érési idő=4:00h
    Palackbambusz:7040 Érési idő=8:00h
    Felröppenő:1750db mentőmellény

    A felhőig elég bármelyik event növény letermelése és 820db felröpi "mentőmellény"
     
    Utoljára szerkesztett: 26.1.23
    zsona416, csio70, farmerogirl és 58 más kedveli ezt.
  11. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Köszönöm a számolást, nekem is ezek a számok jöttek ki :)
     
    -julcsi13-, DGabriella, Éva0315 és 10 más kedveli ezt.
  12. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Azt hiszem a hosszúérésű növénnyel fogom kezdeni:music:
     
    Éva0315, rudcsi24, stb_farmer és 5 más kedveli ezt.
  13. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szeretem az ilyen jellegű eventeket. A 8 órás nyövényekkel fogok kezdeni, mivel azok adják a felröpit sokkal jobban, mint a rövidek.
    Örülök, hogy csak az ültetvényen lehet eventezni, azt bontom le a legkönnyebben.
    A maja maszk és az alkimista gyorsítók segítségével, viszonylag gyorsan szeretném lezavarni az első szakaszt. A második rész növénye, a 4 órás növényekkel gyorsan meglesz, attól nem félek. Utána jöhet a felröppenővadászat. Bevetek pár zöldcseppet, a cél érdekében, használni fogom a páncél pannikat is, már elég régen szellőztek, ideje lesz a baha melegén egy picit dolgozniuk is. :).
    Sok sikert és bőséges felröppenő áldást kívánok mindenkinek aki belefog.
     
    -julcsi13-, csio70, DobárTanya és 25 más kedveli ezt.
  14. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    A felhőig biztosan zöld cseppezni fogok... utána majd alakul:music:

    Mai négy új felhő beüzemelve;) így event előtt jól jött egy kis felhő bővülés!
     
    Éva0315, zotya280303, nagymami2 és 6 más kedveli ezt.
  15. revesziren

    revesziren Utánpótlás-írogató

    Köszi szépen a számolást.
     
    Éva0315, zotya280303, stb_farmer és 4 más kedveli ezt.
  16. csillaglili55

    csillaglili55 Fórumelemző

    Csak egy tipp.
    Színig van fával a terepem, és keverem az ananászos sütit, már csak azt kellene megtalálnom, hogy mivel lehet a fák növési idejét befolyásolni. Szerintem első aratásnak tökéletes lesz - legalábbis remélem. A rendes farmokon meg a rengeteg állat érik, és a terményes ólak vannak fenn, hogy ne kelljen a répás csatni, mert ugye az ananászos süti meg a csatni egyszerre nem használható.
     
    Éva0315, PalMa, zotya280303 és 5 más kedveli ezt.
  17. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Kedves Játékostársak!

    Már más is említette, de szeretném figyelmetekbe ajánlani, hogy ezen típusú event az eddigi tapasztalatok alapján iszonyú nyögvenyelősen adja a felröpit! Nagyon komolyan be kell vetni extrákat, ha valaki mindkét felét szeretné megcsinálni az eventnek. DE! Az eddigi tapasztalatok alapján a felröpi a felhőig is kihívás azon gazdáknak, akik nem szeretnének vagy tudnak extrázni, pannizni.

    Az gazdák, akik csak a felhőig szeretnének elmenni, és nem szeretnének sok extrát bedobni, fontolják meg maja maszk, gyógykenőcs és bölcsesség esszenciája használatát és a zöldségek szaporítgatását, éjszakára hosszú ültetését. Kezdőként, Pannik nélkül kellett ilyen trükköket bevetnem, sőt szupertrágyát is. Most már a Pannijaim fogom kint tartani állandó jelleggel a földterület szélén és csak a felhőig megyek.

    Köszönöm szépen mindenkinek a megosztott taktikákat és számolást!
    Jó játékot kívánok nektek!

    ----------------------------------------------------------------------------------------------

    A felhő adta láda tartalma lehet az Enciklopédia szerint:
    Fagyos móka ládájaszint X 500 TP, szint X 1000 TP, szint X 400 BTP, szint X 800 BTP, szint X 400 CSP, szint X 800 CSP, 250.000 TP, 200.000 BTP, 200.000 CSP, 1 Karácsonyi állatok láda, 1 Téli csemegés láda II, 1 Egzotikus gyümölcsök láda, 1 Szerszámosláda II, 2 Szupertrágya, 2 KK szupertrágya
    232 db ilyen ládám friss bontásának eredménye:
    11,81 M Tp, 16,78 M BTp, 6,57 M Csp, 4 db szupertrágya, 8 db repülős trágya, 15 db Karácsonyi állatok ládája (ebben alap és alacsony szintű tenyészállatok vannak), 16 db Szerszámosláda II., 12 db egzotikus gyümölcsök ládája, 25 db Téli csemegés láda (fatermések és Mesterségek völgye termékek vannak benne)
     
    Utoljára szerkesztett: 26.1.23
  18. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Azért a felhőig kis szorgalommal kitartással el lehet jutni;)
    Mondjuk már rég játszottam extrák nélkül...:wuerg:
     
  19. zolix93

    zolix93 Junior szaki

    Köszi a számolást. Ha jól számolgattam mennyit kell aratnom, szerintem én is megelégszem a felhőig menéssel, pedig megörültem a végén lévő piccolónak, de amennyi aratás ahhoz kell, inkább nem töröm magam. Majd a szezonból kiszedem :D Mostani eventen se nyitottam belőle földöntúli dolgot, minimális szupertrutyi persze nem jön rosszul sok kicsi sokra megy alapon :D
    Azt hiszem célszerű lesz nekem is a hosszú érésűt választani kezdésnek (utána meglátom hogy a kisebb jutalmakért még folytatom e a röviddel) a felröpik miatt. 24 órás Saguarot azért már elültettem holnapra, csak nehogy csúszás legyen, fel kell nézni előtte a fórumra, ezt javaslom mindenkinek :D

    Kitartást mindenkinek a játékhoz!
     
  20. attila20006

    attila20006 Utánpótlás-írogató

    sziasztok érdeklődők mivel én már ingyen játszom mivel elértem azt a szintet amit felemeltek nem lehet tovább emelni mert a tp pontok a világba mennek kőszi
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.