Visszajelzés Igéző korallzátony - eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 5.6.18.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Cyra65

    Cyra65 Fórum admirálisa

    Szia Tamás :) Sziasztok Gazdatársaim :)

    Miért is nem csodálkozom már azon, hogy benyomnak egy eventet, ahol rengeteg mindent kell csinálni (trágyázni is többek között), rengeteg felröpiért kell taktikázni és a felhősor jutalma láttán enyhén szólva is elönti az ember agyát a ...., na az(gondoljon, ki mit szeretne, hogy elöntse az agyát)

    Szegény moderátoraink közlik a játékosok visszajelzéseit a Központtal és lássatok csodát, megváltoztatják a felhő tulajdonságait, így már azért jobban megy majd a kapálás.:cry:
    Azért egy kicsit továbbmegyek, remélem a farmpengős ládát majd úgy állítják be, hogy ha 10-et nyitok zsinórban, akkor nem 9 pengőt ad majd(azért ennyit, mert a piachoz hasonlóan még megérjük, hogy a ládáknál is bevezetik a 10%-os adót, felhőadót.)

    ...és most örüljünk, ujjongjunk, hogy ennyire gálánsak voltak....az az érzésem, hogy mindig van egy B tervük, ha balul ütne ki a dolog...próbálkoznak...erősen...egyik ismerős doktornő mondta mindig, (amikor egy beteg azt mondta az orvosi tanácsra: megpróbálom), hogy próbálni a színészek és a kutyák szoktak, maga csinálja úgy, ahogy mondom
     
    Szabi451, maszilva, kisjanos78 és 23 más kedveli ezt.
  2. CoraQueen

    CoraQueen Fórum parancsnoka

    A FP-ről jut eszembe, nemrég nyitottam 16 ládát, jött belőle 18 FP, tehát nem az összesből egyet adott, hurrá!

    Amúgy a bahás event tetszik, a gaz kicsit sok, vagyis nagyon sok, de remélem összehozom.
     
    hanny65, emocy91, Melan és 11 más kedveli ezt.
  3. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Ne fogjon ki rajtad, hanem Te fogjál ki rajta. A Kincses szigetet tele kell rakni kütyükkel. Tudom hogy sokan leminősítik a 24 órás kütyüket a 12 órással szemben, de egyszer már kiszámoltuk hogy a 24-22 órás reggeli mindenféle tojás sokkal több TP.-t ad, mint a 12 órásak. Ettől függetlenül mindenki azt csinál amit akar. Ha örül az eredményének, akkor már megérte.
     
    Melan, -vadocka70-, rozo52 és 8 más kedveli ezt.
  4. emocy91

    emocy91 Fórum biztosa

    Sziasztok :)

    Őszintén szólva, ismét túlzásba estek Játékunk fejlesztői... :eek:...
    Úgy tűnik -.-, hogy megfeledkeztek arról, hogy a farmozást mindenki nem főállásban űzi...
    És ha nem szórakozást, kellemes kikapcsolódást jelent az eventezés, akkor már gond van :oops:, ugyanis a többségnek talán fontosabb gondjai is vannak, mint két, ennyire nehéz eseményt egyidőben teljesíteni...:(.

    Tudom, nem kötelező csinálni :), mégis azt gondolom, hogy az eventeket nekünk szánják, értünk készítik 8), egyébként mi értelme lenne a munkájuknak, ha nem csinálnánk...:p...
    Elérték a szintemeléssel azt, hogy úgy érezzük, hogy egy helyben topogunk :(, hogy "szakadékok" választanak el a következő szinttől..., és ez, nem a legjobb kedvhozó ebben az esetben sem....:eek:.


    Sikeres eventezést kívánok...:)!!!



    “Ne aggódj, ha fellegvárakat építettél. Ott vannak a helyükön.
    Most rakd alájuk az alapjukat.”/Henry David Thoreau/
     
  5. elida53

    elida53 Haladó

    Ebből csak az a bibi, hogy 3 területen.A zuhatag teljesen és az esőerdő fele kitehetőkkel van teli.Idáig a bahás eventeket meg lehetett csinálni a baha és a maradék igénybevételével, de most már olyan event növény igényt támasztanak állandóan, amihez kell mindhárom terület.Hát azért nem vagyok bolond, hogy állandóan leszedjem a kitehetőket, majd ha vége az eventnek pakolhatom órákon keresztül vissza, hogy egy hét múlva újra leszedjem és így tovább.Na ne.Idén megtanultam szelektálni és most pld.egyik eventet sem kezdem el.A nem leszedett kitehetők bőven adnak annyit, mint a két satnya felhősor.s ezután ez már így lesz, legalábbis részemről.Aki nekivág, annak sok sikert.
     
    ZitaGAZDA03, bubor75, -greycat- és 2 más kedveli ezt.
  6. achmed1122

    achmed1122 Fórum félistene

    Megint sir a száád:D én örülök neki mert legalább nem könnyü a szintlépés:) manapság már a 25 millió smafu...
     
    emocy91 kedveli ezt.
  7. B-Ella

    B-Ella Járnitanuló

    Én kitehetőt csak a kergébe meg a kincses szigetre teszek ki, és így is van helyem, mivel 1 éve játszok így nincs sok kitehetőm, vagy a kitehetőim nagy része felhőn csücsül.
    Mindig takarítom a teljes igénybevehető területeket és úgy eventezek, majd mikor az eventnövény megvan visszarakom a cuccokat.
    Én megcsinálok minden eventet mert kellenek a felhők a fejlődésemhez, plusz ebből az eventből a felhőn kivül még egy csomó hasznos cuccot ki lehet nyerni. Arany banán, poliptavacska, kolibrifészek ...stb. Valószínüleg ha majd én is elérem azt a szintet, hogy mindenem megvan akkor majd válogatok, de addig minden csak segít :D. Pl a felhő adta farmpengős láda is, hogy az is gyorsabban gyűljön, mert még sok kiváltani való van ott is.
     
    ZitaGAZDA03, meszimarsi, Gio és 13 más kedveli ezt.
  8. Bogyo69

    Bogyo69 Járnitanuló

    Sziasztok!
    Tud valaki segíteni: a háziállatok ott hatnak, ahol kint vannak? Pl. a Cicakuckó a Kincses szigeten van, az jó? A mókusom a kergén van, őt is át kell költöztetni? A tukánbungaló ha jól emlékszem, akkor azon a területen hat, ahol kint van.:oops:
     
  9. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Szia!

    Ezt honnan veszed?
    Learatod, a bónusz bekerül a bónuszok közé, és mindenhova kifejti hatását.
     
    meszimarsi, genka53, -kaktuszable- és 2 más kedveli ezt.
  10. -vadocka70-

    -vadocka70- Fórum parancsnoka

    én nem így gondolom
    szerintem a 2 nagy aratás összege a fontos
    hiába szedek le reggel sokat , ha este meg semmi

    de hol találom ezt a számolást , amit említettél ?
     
    genka53 és Melan kedveli ezt.
  11. Melan

    Melan Fórum admirálisa

    Szia,
    A szamolas mindenkinek egyedi, attol fugg, mennyi olyan TP bonusz van, amit csak 20-24 orankent lehet aktivalni. Nalam ez ugy nez ki, hogy a "nagy" aratasomat plusz 415%-al tudom leszedni. 12 orankent van 330% 24 orankent van 745%. Igy ha osszehasonlitom a neon bekat, alap tp 3350, meg mondjuk Vasparipat, alap tp 2250 napi 2x, tehat napi 4500 tp. Alapesetben sokkal jobb a vasparipa, viszont a neon bekat 745%-al aratom az 24958, a vasparipat 1x 330, 1x 745%, osszeadva 24188. Tehat meg itt is a neon beka a nyero, ugy hogy a vasparipa egy eleg eros 12 oras kutyu, a neon beka meg inkabb kozepes 24 oras. Egy Tarka marha mar majdnem 4000 TP-t ver 2 db Vasparipara 2x2-s teruleten.

    Ez mindig attol fugg, hogy kinek mennyi plusz bonusza van, de nalam egyertelmuen a 24 orasak a nyerok, meg akkor is ha csak 1x aratom, mert a 12 orasokat osszeadva sem adjak ki az egy nagy aratas osszeget. Termeszetesen a szintszorzos kutyuk kerdes nelkul a legjobbak.
     
    bubor75, ildiko44, meszimarsi és 8 más kedveli ezt.
  12. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Pedig hidd el, hogy egy 22-24 órás "jó minőségű dekorról" 1 aratással több lejön, mint 2 aratással a 12 órásokról.
    Azért, mert 24 óránként több bónuszt tudsz aktiválni.
    Ha ez a sok bónusz magasabb alapot szoroz, akkor magas lesz az aratás is.
    Ha ez a sok bónusz fele annyit alapot szoroz, akkor alacsony lesz az aratás. Ezt a különbséget pedig nem hozza be az az aratás, ahol kevesebb bónusszal arattad, a kevesebb alappal rendelkező 12 órás bónuszaidat. Matek az egész és nem is a nehezebb fajtából.
    Én ezt papíron vezettem le legutóbb valakinek, aki nem akarta elhinni és döbbenten vette észre, hogy mekkora nagyságrendi különbség van a 22-24 órás és a 12 órás dekorok között mostanában. Azért, mert sok olyan bónusz van, amit egy nap csak egyszer tudsz aktiválni.

    Az a "baj", hogy manapság a szintszorzós dekorokat 24 órásokkal is nehéz überelni (Bahán főleg). Szóval, ha van 2-3 területnyi homárosod, nehogy lecseréld másra! :D
     
    meszimarsi, marcsi152, hanny65 és 12 más kedveli ezt.
  13. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Ha a reggeli aratásod mondjuk +350%-kal, az esti meg +150%-kal történik (csak példaképpen...), akkor egy 4000 TP-s 24 órás dekor 4000x4,5=18000 TP-t hoz. Egy ezzel összemérhető 2000 TP-s, 12 órás dekor pedig 2000x4,5+2000x2,5=14000 TP-t hoz egy nap. Ha az egyik aratásod több bónusszal történik - márpedig ez így van -, akkor két azonos értékű (nettó napi hozamra értve, mint a fenti példában) dekor közül a 24 órás a jobb.
     
    meszimarsi, genka53, Gio és 7 más kedveli ezt.
  14. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Szia :) bocsánat, hogy beleszólok, de hátha segíthetek :)
    Igazad van, hogy a 2 nagy aratás számít, de számoljunk egy kicsit:
    • van mondjuk 10 egységnyi terület amire 12 órásat vagy 22-24 órásat teszel
    • a 12 órás mondjuk legyen 1000 TP (1x1) a 24 órás 2000 TP
    • ha ugyanazok a szorzók vannak 12 óránként, akkor nincs különbség, mind a kettőnél 20ezer a TP
    • ha vannak olyan TP szorzók (és vannak) amik 24 óránként érnek be, akkor viszont van különbség. A 12 órás szorzók mind a kettő esetben hatnak, de a 24 órás csak a reggeli aratásra, így például egyik esetben a szorzó mondjuk 2 a másiknál 3, és 12 órás kütyük esetén kapsz 24 óránként 40ezer TP-t, a 22-24 órásra pedig 60 ezer TP-t
    • persze ennél egy picit bonyolultabb a kép, de nagyjából azt kell nézni, hogy mennyi szorzód van (dekor+felhő), ami 24 óránként érik be
     
    meszimarsi, genka53, Gio és 6 más kedveli ezt.
  15. -vadocka70-

    -vadocka70- Fórum parancsnoka

    igen eddig értem én
    de a mostani kütyükkel ami szintszorzósak már ez így nem működik , mert a mostaniak 12 órásak
    nekem ezeket könnyebb volt beszereznem , mint a 20-24 órásakat
    na majd egyszer letesztelem :)
    köszi a segítséget
     
    meszimarsi, genka53, Cyra65 és még 1 ember kedveli ezt.
  16. buffon9107

    buffon9107 Utánpótlás-írogató

    Kezdődhet a játék.
     
  17. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    .

    Sziasztok!

    Az event online!

    Ahhoz, hogy nálatok is érvénybe lépjen a farmról egy ki és belépés szükséges.

    Kellemes eventezést kíván
    a Farmerama csapata​
     
    genka53 és Gio kedveli ezt.
  18. Melan

    Melan Fórum admirálisa

    Nem kell tesztelni semmit:) A szintszorzos kutyuknek annyira magas az alap TP-je, hogy azokat a plusz bonuszok sem erik utol. De vard ki amikor behoznak egy 20 oras szintszorzos kutyut:D

    Es egyebkent a TP csomagok is megboritjak a fenti kalkulaciot, azert mert a plusz 1500% bonusz 2x aratva mar jobban hoz. A neon bekas kalkulaciot hasznalva, egy nagy csomag TP bonusszal a neon beka ad napi szinten 75208 tp-t, a vasparipa 91688 tp-t. Ugyhogy ha valaki beruhaz a Tp csomagra akkor a 24 oras kutyuk akkor lesznek jobbak ha nagyon kozel adnak alap TP-re is annyit mint a 12 oras 2x aratva.

    Eltelt 20 perc es senki nem kezdte el az eventet?xD Vagy mindenkit sokkolt a felropi mennyiseg?

    Sajnos elmondhatni hogy megint csak a grafikusokat hagytak dolgozni:sleepy: A korall nagyon szep. Nem lehetne nekik odadni a szintlepes tablat is, hogy atdolgozzak kicsit? Ok legalabb jol vegzik a munkajukat:D
     
    Utoljára szerkesztett: 6.6.18
    meszimarsi, hanny65, genka53 és 9 más kedveli ezt.
  19. emocy91

    emocy91 Fórum biztosa

    Sziasztok :)


    Ejnye-bejnye ach ;), hátrakötöm a sarkadat :D xD....
    A h*lyeséget félretéve 8): szívet melengetően jó érzés, régi chat-es kollégákat/ismerősöket látni itt a Játékban és a Fórumon :inlove:!!!
    Ez azt bizonyítja, hogy komolyan meg vagyunk "fertőződve" ;), a Farmerama szeretetének vírusával....; ez időnként jó, máskor meg iszonyatos teher...:)...

    Megnyugtatlak kedves ach :), hogy 200-on felül már nem fenyeget a gyakori szintlépések miatti unalom :D; egy idő után teljesen másfajta unalom veszi majd kezdetét :p, ám, nem biztos hogy ez jobb lesz ;)!!!



    Sikeres eventezést, örömteli és szórakoztató játékot kívánok :)!!!





    “Örömöm sokszorozódjék a te örömödben. Hiányosságom váljék jósággá benned. Egyetlen parancs van, a többi csak tanács: igyekezz úgy érezni, gondolkozni, cselekedni, hogy mindennek javára legyél. Egyetlen ismeret van, a többi csak toldás: Alattad a föld, fölötted az ég, benned a létra. “

    Weöres Sándor
     
    ildiko44, meszimarsi, achmed1122 és 5 más kedveli ezt.
  20. stellácska26

    stellácska26 Fórumelemző

    Sziasztok! 2 terület saguaro,1 terület ólak,széleken fák,122 gyöngyöt adott! Jó játékot kívánok minden gazdatársamnak! :D
     
    meszimarsi, Gio, Imi* és még 1 ember kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.