Kérdések és válaszok - Kezdőknek és haladóknak alfórumból archivált kérdések és válaszok

Kategória: 'Segítség archívuma', témanyitó: Csocsoovb, témanyitás ideje: 16.7.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Továbbítottam a problémát.
    De türelmedet kérem, mert jelenleg nincs ellenőrzésre jogosult kolléga szolgálatban.
    Köszönjük. :)
     
  2. -Erbrow-

    -Erbrow- Fórumlakó

    Köszönöm szépen a gyors válaszodat! Türelmesen várok, mindenkinek hétvége van:)
     
    Othep kedveli ezt.
  3. Kulákbogi

    Kulákbogi Junior szaki

    Tisztelt Adminok!
    Kliensel játszom, eddig nem volt különösebb problémám, mai bejelentkezés után az aratásoknál nem jelenik meg a felröppenők mutatása, bár talán megkapom őket. Mi lehet az ok? Köszönöm: Bogi Gazda: Kulákbogi ID: 15019016

    Bocsánat, ki-belépés után megjavult. Köszi!
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 11.6.23
  4. Swartsch

    Swartsch Fórum ismerője

    Sziasztok!
    Remélem jó helyen kérdezem..ha nem, akkor előre is bocsánat!
    Érdeklődni szeretnék, h a piacon eladott dolgok ( jelen pill. Bahama állatok ) után mikor kerül jóváírása a csengőpengő?
    Eladtam 3 Bahama állatot összesen kb. 177. 670 csp-ért és mindössze ( ha jól figyeltem meg ) kb. 78.000 csp lett csak jóváírva belőle.
    Ill. a piaci előzmények eddig csak 1x jelentek meg nálam, akkor is hiányosan ( sajnos nem csináltam róla képernyőképet akkor ) és azóta se tudom behozni, mindig üresnek mutatja.
    Köszönöm szépen, ha utána néznétek!

    Gazda: Swartsch
    ID: 57393822
     
  5. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Gyakorlatilag azonnal jóváíródik.
    Olyasmi elő szokott fordulni, hogy a gazda véletlenül egy nullával kevesebbet ír be, mikor meghatározza az árat. Így persze a számításai szerinti összegnél sokkal kevesebbet kap.
    Vagy esetleg rögtön vásárol is a bevételből.
    De természetesen megnézzük, mi a helyzet Nálad.
    Jelenleg nincs ellenőrzésre jogosult kolléga szolgálatban, így várnod kell az eredményre, türelmedet kérem.
     
    Swartsch kedveli ezt.
  6. Swartsch

    Swartsch Fórum ismerője

    Szia Othep. :)
    Köszönöm szépen, h írtál.
    Az eladási összeget nem saját kezüleg írtam be hanem a kis húzogatós valamivel :D , majd utána megnézve a saját standomon fel is írtam mindennek az összegét, amiért kitette.
    Vásárolni asszem egyedül diófákat vettem 21.600 csp-ért...másra nem emlékszem...Sajnos azóta sem hozza újra elő a piaci előzményeket, pedig ott is az álltalam felírt csp-k szerepeltek, h annyiért adtam el.

    Remélem majd megnézi valaki.
    Köszi még egyszer! :)

    Ui: Sikerűlt most egy fotót csinálnom, ahol csak az épp most elahott Hullámos Papagájt hozza elő, a többit nem. Ennek jóvá is lett írva a csp-je.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------
     

    Csatolt fájlok:

    Moderátor által utoljára szerkesztve: 11.6.23
  7. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    Kollégám a megadott adatok alapján ellenőrizte a farmodat, a hiányzó tételek jóváírásra kerültek. Köszönjük a türelmet!
     
    andzsel kedveli ezt.
  8. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    Kollégám ellenőrzése alapján azt látta, hogy 2023-06-10 17:14:03-kor indítottad azt a minijátékot, amit sajnos 5 db hibás rúgással fejeztél be 2023-06-10 17:15:46-kor. Az 5 hibalehetőség elhasználása (ellenfél játékosába való belelövés) után az adott minijáték automatikusan véget ér, bárhol is tartasz az adott pályán.
     
  9. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia!
    Kollégám ellenérzése alapján a következőket látta:
    -2023-06-11 17:12:38-kor megvásároltak tőled 1 db párducmacskát 49720.61 csp-ért; 2023-06-11 17:12:58-kor 1 db okapit 50491.89 csp-ért, és 1 db medúzát 77465.31 csp-ért 2023-06-11 17:47:35-kor.
    - pörgettél partypörgetéses módban 2 alkalommal is (2023-06-11 17:18:50-kor és 2023-06-11 17:19:00-kor) 12150 csp-t

    Vásároltál eközben:
    - trópusi colada terméket 2023-06-11 17:47:35-kor 11652.40 csp-ért.
    - 47 db Diófát a piros kosárból 2023-06-11 17:02:38-kor, összesen 21150 csp-értékben.

    Ezek a mozgások voltak a farmodon a hozzászólásodban jelzett bahamás állatok eladása közvetlen környezetében.
    Az árat nem csak a csúszkával lehetséges beállítani, hanem ott ahol az eladási ár megjelenik, az egérrel belekattintva számokkal is bele lehet írni a megfelelő eladási árat.
    Köszönjük türelmedet.
     
  10. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia!
    Kollégám ellenőrzése során a következőket látta a farmodon:
    - 2023-06-09 22:28:20-kor vásároltál többek között, ezután a vásárlás után a felugró ablakban 90 db Kacsa Kata szupertrágyája, valamint 16 db Szerszámosláda II volt.
    - 2023-06-09 22:32:02-kor ismét felugrott egy ablak a vásárlásod után, 110 db Szupertáp volt benne, illetve 1 db Ingrid tanítványa (+) dekor.
    Köszönjük a türelmet!
     
  11. andzsel

    andzsel Haladó

    Köszönöm szépen :)
     
    Dolphin kedveli ezt.
  12. -Erbrow-

    -Erbrow- Fórumlakó

    Köszönöm szépen a segitségedet. Valóban a 3 játék közül volt egy amit igy sikerült befejeznem.
    Amit emlitettem abban a játékban végig vittem a kapuig, át is haladt az érmeken, az én számolásom alapján a pálya elején begyűjtött érmét nem számolta hozzá ahhoz amit a kapuban szedtem össze, kapuban és közvetlenül a kapu előtt ) 60 helyett 48 adott. De ettől függetlenül játszom tovább, gyűlnek az érmék, és köszönöm, hogy utána néztetek.
    Szép estét Nektek!
     
  13. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    Kollégám ismét ellenőrizte a játékaidat.
    2023-06-10 17:10:29-kor kezdted azt a minijátékot, ahol Csillagos érmét hiányolsz, de ez nem a második játékod volt ebből a 3 db-os minijátékból, hanem az első. Ezért nem tudtunk releváns választ adni számodra az előző alkalommal. Azt vizsgáltuk, amit akkor adtál kiindulási alapnak ("az utóbbi 3 focis pályánál amit egyben játszottam le, a 2. játéknál nem kaptam meg a csillagokat"). Viszont a Csillagos érmék leírása alapján ez a pálya (amiről Csillagos érmét hiányolod) az első volt, amit lejátszottál, nem a második.

    2023-06-10 17:10:56-kor a kezdőrúgással megszerezted a 18 Csillagos érmét, majd utána kétszer egymás után hibásan lőttél (ellenfelet ért a labda).
    Ezután passzolgattad a labdát a saját játékosaid között nyeremény nélkül, majd megint két hibás passzolás következett, amikor kétszer is belelőttél az ellenfélbe.
    Ezután 2023-06-10 17:11:42-kor végre volt egy pontos passzod, erre 2 db Szupertrágya volt a nyereményed.
    2023-06-10 17:11:51-kor ismét pontosan passzoltad tovább a labdát, 1 db Szabad pörgetés volt a nyereményed.
    2023-06-10 17:11:59-kor 2000 Tapasztalatpontot ért a labda továbbítása.
    2023-06-10 17:12:05-kor volt egy üres passz a játékosaid között.
    2023-06-10 17:12:18-kor megszerezted a 12+18 Csillagos érmét a kapuban.

    18 Csillagos érme + 12 Csillagos érme + 18 Csillagos érme = 48 Csillagos érme
     
  14. -Erbrow-

    -Erbrow- Fórumlakó

    Köszönöm! Ennyi munkát nem szerettem volna adni, de megnyugtató hogy utána néztetek ismét. Már többször töröltem, de mégis leirom, hogy azért is megnyugtató, mert van az én kérdésemnél esetleg nagyobb is, és mégis ránéztetek a farmomra, pedig nem panasz volt a 2. hsz.em. Valóban pontosan nem irtam le, csak hiányérzetem volt, de már látom mit fociztam össze.....
    Szép estét kivánok nektek!
     
    Othep, Dolphin, Enike** és még 1 ember kedveli ezt.
  15. Swartsch

    Swartsch Fórum ismerője

    Szia!
    Köszönöm szépen a válaszod!
    Kb mindenre én is így emlékszem, ahogy ezt leírtad, azt az egyet kivéve, h 17:47 környékén nem vettem egy trópusi colada terméket
    11652.40 csp-ért, hanem eladtam egyet 116524 csp-ért. Ebben teljesen biztos vagyok. A piaci árakat nézve a trópusi colada termékre jelenleg is 162600 környékén van kint 2 db. Már csak ezért is nem valószínű, h én ebből vettem volna 1 db-t, (ami nincs is a farmomon) 11625.40-ért. :) Ott azért 1db 0 különbség van. :)

    A hibát azonban nem itt érzékeltem, hanem a Bahama állateladásaimnál.
    Eladtam 1 db Párducmacskát 49720-ért, 1db Okapit 50491-ért és 1db Medúzát 77465-ért. Összesen 177676-ért és ha jól emlékszem akkor csak 78000 körül lett ebből jóváírva.
     
    Utoljára szerkesztett: 12.6.23
  16. Enike**

    Enike** Board Administrator Team Farmerama HU

    Szia!

    Én ellenőriztem a fiókodat a megadott adataid alapján kérésed szerint a nyilvántartásban. Mivel Te csak a bahamás állatok ára miatt érdeklődtél, így nem néztem hosszabb időtávban a vásárlásaidat és a bevételeidet. Ebből fakadóan a Trópusi colada terméket sem vizsgáltam meg tüzetesebben, mert nem az volt a kérdés.
    Mivel most a visszajelzésedben reagáltál rá, így végigkövettem a napi mozgásokat, és akkor jöttem rá, hogy amit délután láttam, az nem kifejezetten vásárlás volt, hanem piachasználati díj. (a rendszer nem különbözteti meg számunkra a vásárlást az egyéb költésektől, csak ha külön rákeresünk a mozgásokra)

    2023-06-11 17:14:10-kor kitettél egy Trópusi colada terméket a piacra, levonta a 10 %-ot a rendszer a piachasználatért. -11652.40 Csp szerepel ebben a sorban és mínusz előjellel a vételi - kiadási oszlopban.
    2023-06-11 21:33:44-kor adtad el a Trópusi colada terméket 116524.00 Csp-ért. (ez másik oszlopban, másik színnel van jelölve, bevételként).

    Ismétlem, azért nem néztem utána ennek a tételnek, mert nem erre irányult az eredeti kérdésed.

    Nincs okunk, és nem is áll szándékunkban az ellenőrzésről valótlant állítani.
    Sajnos képet ide nem csatolhatok az ellenőrzés eredményéről adatvédelmi okok miatt, de amennyiben kételkedsz szavahihetőségemben, kérlek hogy keresd fel a Supportot. Ők tudnak neked érdemben segíteni ez ügyben.

    Köszönöm, ha így jársz el!
     
  17. macasnagyi43

    macasnagyi43 Junior szaki

    Elnézést, ha esetleg nem jó helyen kérdezek, a Napraforgó domb növényeit hol lehet majd ültetni, ha szeretném kiváltani és milyen növények kellenek ide. Nem találok tájékoztatást, de lehet, hogy nem kerestem jó helyen.
     
  18. Enike**

    Enike** Board Administrator Team Farmerama HU

    Dolphin kedveli ezt.
  19. -kata1939-

    -kata1939- Fórumszaki

    -kata1939- vagyok.Hol jutok be a teliholdas feladatokba, mert a teliholdban nem találom. Kérem Moderátort legyen szíves segítsen.
     
  20. Enike**

    Enike** Board Administrator Team Farmerama HU

    Szia!

    A teliholdas gazdaköri feladatokat a városban, a Gazdakörben találod meg, ki kell választani a baloldalt a legördülő listából:

    upload_2023-6-14_16-0-26.png
     
    Dolphin kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.