Kérdések a Bahamarama szigettel kapcsolatban

Kategória: 'Általános témák', témanyitó: Swallow, témanyitás ideje: 20.4.21.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Swallow

Swallow Board Administrator Team Farmerama HU

Üdv' Gazda!

Ez a topic ahová betértél, játékkal kapcsolatos kérdéseidnek fenntartott hely, tehát úgynevezett
    "Help" topic Kérdések a Bahamarama szigettel kapcsolatban témában.
    Ennek megfelelően arra kérünk, itt csak kérdésedet tedd fel.

Mielőtt kérdésedet lejegyzed, érdemes benézned az Enciklopédiába, ahol ABC sorrendben találsz ismertetőket a játékban fellelhető összes dologról, és lehet, hogy már ott választ kapsz felmerülő kérdésedre:
    A Bahamarama sziget ismertetőjét az alábbi linken éritek el:
    A Maja Majmok szentélyének ismertetőjét itt találjátok:

A Kincses sziget és a kikötő ismertetőjét az alábbi linkre kattintva éritek el:

A Hajótöröttek partja ismertetőjét az alábbi linkre kattintva éritek el:

Minden más jellegű hozzászólás, tehát ami nem kérdés, OFF-nak minősül, és törlésre kerül. Gondolok itt elsősorban a következőkre:

- tapasztalat megosztása bármivel kapcsolatban
    - vélemény valamiről
    - ötlet valamivel kapcsolatban
    - szomszéd keresés
    - trágár beszéd
    - másik játékos sértegetése​

Ha kérdésetek, problémátok van, mindig adjátok meg a farm neveteket és az User ID számotokat a segítségkérő postotokban, ezzel nagyban megkönnyítitek a munkánkat, elkerüljük a félreértéseket (nem ezen a farmomon van a probléma, hanem a másikon, stb.) és gyorsabban tudunk nektek segíteni.

A fórumra vonatkozó előírásokat az alábbiakban találod meg:
    Érdemes ezeket átolvasni, mert a szabályok nem ismerete nem mentesít azok be nem tartása alól.

Együttműködésedet köszönjük!

Eredményes fórumozást kíván

a Farmerama csapata

2. a1a4

a1a4 Haladó

Megcsináltam a Baha Múzeum feladatot, de hiába keresem a váza alatt bahás területen, sehol nem találom. Segítenétek??? ID16640923

3. Enike**

Enike** Board Administrator Team Farmerama HU

Szia!

A Baha Múzeum gazdaköri feladat csak építési terveket ad már meglévő múzeum bővítéséhez.
    A múzeumot magát a bal oldali menüből, a piros kosár alól tudod megvásárolni, valamint a Maja majmok szentélyében is tudsz Arany banánért vásárolni, és ki kell váltani hozzá a jogot Arany Banánért.

Bővebben információ:

Közlemény - Baha múzeum - raktárház új típusa - 2023. november | Farmerama HU

Dolphin kedveli ezt.
  4. a1a4

a1a4 Haladó

Köszönöm szépen a válaszod.

Enike** kedveli ezt.
  5. hagymás

hagymás Utánpótlás-írogató

Sziasztok!Napok óta kutatok a topikokban a Kikötő és Kincses sziget témában,de nem találtam választ a problémámra!!!A kérdésem,hogy mi az oka annak,hogy akár a kikötőre kattintok akár a kincses szigetre ugyan azok a dekor elemek vannak mind kettőben??Valamit még aktiválni kellene a maja majmok szentélyében???A segítséget előre is köszönöm!

6. Enike**

Enike** Board Administrator Team Farmerama HU

Szia!

A Kikötő csak technikai dolog, oda nem lehetséges fizikailag semmit sem elhelyezni, sem ültetni. A Kikötő -feloldása az egyik feltétele a Kincses szigetre való jutásnak. Tehát azt csak fel kell oldani a Maja majmok szentélyében, és utána lehetséges a szigetek (Zuhatagok szigete, Kincses sziget - Hajótöröttek partjára való jutás.

A Kincses sziget pedig dekorációs elemek területeként szolgál, tehát ugyan úgy, mint a normál farmos rész Kerge kertjében, itt sem lehet ültetni, vagy fákat / ólakat kihelyezni.

Idézet az Enciklopédiából:

Egy másik új játékelemmel is bővül a sziget, amely a régi sziget térképén található meg. Ez nem más mint a kikötő, ami kezdetben szintén zárt állapotban lesz.

A szentély 8. kamrájának felső sorában egy új rúna segítségével oldhatjuk fel a kikötőt egyszeri 30 arany banán befizetésével.
    A 8. kamra megnyitása 40 arany banánba kerül!
    Ha ezzel megvagyunk, akkor a sziget térképén a kikötő kattinthatóvá válik. Ráklikkelve a gazdakörbe juthatunk, ahol a feloldás után megjelenik egy új gazdaköri feladat: Kincses sziget I.

hagymás kedveli ezt.
  7. hagymás

Szia!!!Oké értem,de ez normális,hogy akár a kikötőbe megyek akár a kincses szigetre ugyan azok a dekorációs elemek vannak!!!Ilyen formában értelme nincs a kikötőnek!!!Van egy rakat olyan dekorációs elemem amik TP stb. adnának,de nincs hova kitennem!!!

8. Sylja

Sylja Fórum hercege

Szia!
    Szerintem a Kikötő a Kincses sziget bejárata. Ezért látszanak ugyanazok a dekorok, bármelyikre kattintasz.
    A dekorokkal nincs mit tenni. Egy idő után annyi összegyűlik, hogy 1001 terület sem lenne elég ahhoz, hogy mindet kipakoljuk. Szerencsére elférnek a gumifalú pajtában. :)

Enike**, hagymás és Dolphin kedveli ezt.
  9. Dolphin

Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

Szia,
    ezzel a problémával mindenki szembesül előbb-utóbb. Ahogy Sylja és Enike** is írta, a Kikötő nem önálló terület, hanem a Kincses sziget bejárata, csak azt a funkciót látja el, hogy ott lehetett a lakatot feloldani, hogy elérjük a Kincses szigetet.
    Van lehetőség múzeum kiváltására és vásárlására már a Bahán is, oda is el tudsz helyezni dekorokat, s akkor kevesebb helyet foglalnak. Érdemes a dekorokból a számodra hasznosabbakat kint tartani, s kevésbé "adakozókat" tárolni a pajtában.
    Erről itt olvashatsz bővebben:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/baha-múzeum-raktárház-új-típusa-2023-november.24211/

Enike**, hagymás és Sylja kedveli ezt.
  10. hagymás

Szia!!
    Valami csak nem kóser,mert ezen leírás szerint a gazdaköri feladatokhoz kellene jutni!!!
    A szentély 8. kamrájának felső sorában egy új rúna segítségével oldhatjuk fel a kikötőt egyszeri 30 arany banán befizetésével.
    A 8. kamra megnyitása 40 arany banánba kerül!
    Ha ezzel megvagyunk, akkor a sziget térképén a kikötő kattinthatóvá válik. Ráklikkelve a gazdakörbe juthatunk, ahol a feloldás után megjelenik egy új gazdaköri feladat: Kincses sziget I.

Szia!!!Oké.....tudomásul veszem,hogy ez ilyen!!!!Csak kíváncsi voltam,hogy nálam van valami hiba ill. hiányosság!!!Köszönöm!!!

Dolphin és Sylja kedveli ezt.
  11. Judit613

Judit613 Aktív író

Sziasztok!

Az elobb szereztem meg a Gazdakorben a Baha fuveszkert III -at, de nem talalom sehol. Valaki tudna segiteni a megtalalasaban?
    Koszonet! :)

12. Hafanana

Hafanana Forum Moderator Team Farmerama HU

Szia!

A Baha füvészkert III gazdaköri feladatban "füvészkert építési tervet" lehet szerezni, nem füvészkertet. Ezeket meglévő Bahás füvészkertek fejlesztésére tudod felhasználni, amennyiben már kiváltottad a Maja majmok szentélyében a szobrot, vagy vásároltál a gazdaboltban farmaranyért.
    https://board-hu.farmerama.com/threads/füvészkert-a-második-raktárház.14072/#post-541229

Dolphin, Sali~*.* és -ágianyu33- kedveli ezt.
  13. Judit613

Judit613 Aktív író

Osszekevertem a sebesseget. A Baha fuveszkert III-at is megszereztem es utana gyorsan a Bolcs Tolgynel 600 csillagert kivaltottam a Fuveszkert runat. Mar regen van fuveszkertem es 8 faval toltott. Akkor az a sok csillag kiment az ablakon?

14. Dolphin

Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

Szia,
    a Bölcs tölgyön kiváltott Füvészkertet a Farmon tudod kihelyezni, s azt is tudod Építési tervekkel fejleszteni. Te a Bahás füvészkerttel kapcsolatban érdeklődtél az első bejegyzésedben, Bölcs Tölgyről ott nem tettél említést.
    Ha ellenőrzést is szeretnél kérni, akkor kérlek hozz Farm nevet és Farm ID-t is.
    Köszönöm

Judit613 és -ágianyu33- kedveli ezt.
  15. Judit613

Judit613 Aktív író

Szia, koszi a valaszodat! Igen, emlitettem is, hogy nem jol irtam. Kozben rajottem a gondra, megoldodott a dolog, nem erek ellenorzest. :)

Dolphin kedveli ezt.