Kérdések a növénytermesztéssel kapcsolatosan

Kategória: 'Kérdések és válaszok - Kezdőknek és haladóknak', témanyitó: mamarygen, témanyitás ideje: 30.10.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. gionvivien

gionvivien Utánpótlás-írogató

Nagyon köszönöm, épp ezt szerettem volna megtudni! :inlove::)

Köszönöm, ezeket mind végignéztem mielőtt írtam, de sajnos ezt a köztes megoldást ami nekem kellett volna , nem találtam meg benne, de szerencsére eviii_mee megválaszolta!! :inlove:

Moderátor által utoljára szerkesztve: 1.7.20
  2. papageno53

papageno53 Utánpótlás-írogató

Sziasztok!
    Hol találom a virághagymát a mostani eventhez?

3. Csocsoovb

Csocsoovb Board Administrator Team Farmerama HU

Szia!

Nem event növény, ültetésére nincs lehetőséged!
    https://board-hu.farmerama.com/threads/az-alkímia-titkai.19726/

Malomban kell keresned.
    Virághagyma
    Hozzájutási lehetőség:

- Event kezdéskor a rendszer 5 magot ad (prémium előfizetéssel 10 magot).
    - Kosárvásárlással
    Felhasználási lehetőség:

- Malomtermék hozzávalója
    Visszaváltási érték: 4 TP, 5 CSP, 4 BTP

Ha elfogyna, akkor a rendszer 5 óránként 5 darabra kiegészíti.

4. papageno53

papageno53 Utánpótlás-írogató

Köszönöm a felvilágosítást, de hogy lehet szaporítani? Pl. a sárga tinktúra előállításához 10 hagyma kell, de csak ötöt találok.

5. mamarygen

mamarygen S-Moderator Team Farmerama HU

Szia!

A malomban (mindkettőben) van olyan keverési lehetőség is, hogy akár egyesével is felhasználható az az 5 db hagyma a színes tinktúrákkal. Két keverő van, kattints rá előbb az egyikre, majd aztán a másik változatra. Meg fogod találni a lehetőségét annak, amivel a malom indítható.

Ha a keverés kész, akkor kezdhető a szaporítás. 5 db maggal is lehet indulni.

időben vagyunk, hisz tegnap kezdődött az event.

6. zeeusz12

zeeusz12 Fórum-zöldfülű

Sziasztok!!
    Egy kérdésem lenne a tinktúrákat hogyan tudom elő állítani mert folyamatosan a szuper táphoz dob be ?

7. genka53

genka53 Mindentudó orákulum

Szia zeeusz12!
    Részletek az event leírásából:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/az-alkímia-titkai.19726/#post-1111472

Ősi kulcs
    Hozzájutási lehetőség:
    - Az event indulásakor 1 darabot ad a rendszer, ezt követően minden befejezett játékterület után kapsz 1-1 darabot.
    Zöld tinktúra
    Hozzájutási lehetőség:
    - Zöld (farm) játékterületen beadott Ősi kulcs után járó nyeremény.
    Sárga tinktúra
    Hozzájutási lehetőség:
    - Sárga (Baha) játékterületen beadott Ősi kulcs után járó nyeremény.
    Lila tinktúra
    Hozzájutási lehetőség:

- Lila (telihold) játékterületen beadott Ősi kulcs után járó nyeremény.
    Virághagyma
    Hozzájutási lehetőség:
    - Event kezdéskor a rendszer 5 magot ad (prémium előfizetéssel 10 magot).
    - Kosárvásárlással
    Felhasználási lehetőség:
    - Malomtermék hozzávalója
    Ha elfogyna a kezdőmag, akkor a rendszer 5 óránként 5 darabra kiegészíti.

Az Ősi kulcs beadását követően a játékterület
    színével megegyező 9.999 tinktúrát kapsz.
    Ebből a tinktúrából és a kezdéskor kapott virághagymából a malomban elő kell állítanod a megfelelő színű lóherét.
    Ez lesz az event növényed, melyet a megfelelő helyen (zöld=főfarm, sárga=Baha ültetvény, lila=teliholdas kert) fel kell szaporítanod.

Mindaddig nem léphetsz új játékterületre
    , amíg nem végeztél az elkezdett rész összes feladatával, hiszen a feladatsor utolsó ajándéka lesz a következő kulcs, mellyel másik játékterületet nyithatsz meg.

Kuzdern és -ágianyu33- kedveli ezt.
  8. lilijázmin05

lilijázmin05 Junior szaki

Sziasztok.Tegnap is,és ma is úgy jártam hogy nem adta ide renszer a teliholdon learatott növényt.

9. Othep

Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

Szia.

Kifejtenéd pontosabban, hogy mi történt?
    Nem lehetséges, hogy be is adtad hamarjában egy feladatba?

10. lilijázmin05

lilijázmin05 Junior szaki

Köszi.Hát biztos nagyon álmos lehettem.Mindent megtaláltam.Szia

Othep kedveli ezt.
  11. Rizstej

Rizstej Utánpótlás-írogató

Sziasztok!
    Kerestem a bónuszlexikonban, és több helyen beszélgetésekben, sikertelenül, ezért most már kérdezek:
    Ez a bónusz hatással van-e az eventnövényre is?
    Olyat találtam, hogy "több hozam a termesztett növényeknél" ami + X növényt ad, és a "növénybevételi bónuszt" ami %-osan növeli a növény mennyiségét, de pontosan ilyen nevűt nem. (ezekre azt mondja az írás, hogy hatnak az eventnövényre is) Vagy ez valamelyik a fentiek közül, és akkor mégis? o_O:oops:
    Köszönet a segítőnek.

Vyca-cica kedveli ezt.
  12. Kékmadár1

Kékmadár1 Forum Moderator Team Farmerama HU

Szia!
    Igen hat az eventnövényre is.
    Aktiváláskor a bónuszrekeszek feletti sorba kerül.

Vyca-cica és Rizstej kedveli ezt.
  13. franyo121

franyo121 Fórum félistene

Szervusztok!
    A krókusz nemesítésével kapcsolatosan szeretnék érdeklődni. Arra lennék kíváncsi hogy a nemesített tulajdonságot melyik ültetési mennyiség esetén adja jobban. Hátha van valakinek erről tapasztalata. Nálam jelenleg 13 db 600-as ültetésből 2 nemesített tulajdonságot adott. Ha ugyan így adja a 2400-as ültetésnél is, akkor maradok a 600-asnál, mert az érésidőt és a mennyiséget számolva az én életemben nem fog összejönni a 9 nemesített tulajdonság.

14. -ágianyu33-

-ágianyu33- Fórum parancsnoka

Kuzdern kedveli ezt.
  15. Havasi_Gyopár

Havasi_Gyopár Forum Moderator Team Farmerama HU

Szia franyo121!
    Teljesen változó, hogy a nemesítési rúnákat hány nemesítési menettel, és mennyi növénnyel tudjuk megszerezni.
    Itt tudsz részletesen olvasni a gazdák által ebben a témában leírt tapasztalatairól:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/növénynemesítési-tapasztalatok.12057/page-40

16. franyo121

Szervusztok!
    Úgy döntöttem hogy a krókusz nemesítésem minden egyes cserepek átnézését dokumentálom, hátha segít valakinek. Jelenleg 20 nemesítésen vagyok túl. Az eredményeim egy Excel táblázatban rögzítem ami itt megtekinthető : http://kepkezelo.com/images/725rvxo218nt7ql76bal.jpeg

Szervusz!
    Igen válaszolt, hogy rossz helyre írtam, ezért áthoztam ide és itt Havasi_Gyopártól kaptam választ!

Moderátor által utoljára szerkesztve: 13.9.20
    Havasi_Gyopár kedveli ezt.
  17. BackOffice

BackOffice Team Leader Team Farmerama HU

Szia!
    A segítségkérő topikok közül egyik sem való csevegésre, taktikai beszélgetésre, illetve tapasztalatok megosztására.
    Tamás azt írta neked, hogy a témának külön csevegője van. Ez nem másik segítségkérő topikot jelent, hanem valódi nemesítős csevegő.
    >>KATT IDE<<, itt a linkje. Olvasunk/írunk ott néhányan, tehát beszélgetőtársat találsz majd ott.

Bízom benne, hogy így már pontosan érted a korábbi válaszokat is.

gionvivien, zsani_apja és -ágianyu33- kedveli ezt.
  18. franyo121

Szervusz!
    Ezek alapján még mindig rossz helyen vagyok. Köszönöm a linket! Elmentem a későbbi időkre.

-ágianyu33- és Othep kedveli ezt.
  19. gionvivien

gionvivien Utánpótlás-írogató

Sziasztok!
    Van maximum, hogy egy növénynél hány bónuszt lehet nemesíteni? Nemesítgetem a szegfűmet, elértem 3 bónuszt egész hamar, viszont azóta 1et sem. Azon gondolkoztam hogy lehetséget, hogy csak párat lehet kiváltani, vagy csak elhagyott a szerencsém?
    Köszi :p

20. Kékmadár1

Kékmadár1 Forum Moderator Team Farmerama HU

Szia!
    Minden növénynek 9 bónusza van. és mind a 9 kinemesíthető.
    Javaslom a nemesítéssel kapcsolatos topikban olvas, kérdezd gazdatársaidat.

https://board-hu.farmerama.com/threads/növénynemesítési-tapasztalatok.12057/page-41#post-1125833