Kérdések, amikhez nem találtál topicot (kezdők és haladók részleg)

Kategória: 'Kérdések és válaszok - Kezdőknek és haladóknak', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 19.1.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. |Tamás|

|Tamás| Fórum elő legendája

Kedves Játékos!

Ez a topic ahová betértél, játékkal kapcsolatos kérdéseidnek fenntartott hely, tehát úgynevezett
    "Help" topic Kérdések, amikhez nem találtál topicot témában.

Ennek megfelelően arra kérünk, itt csak kérdésedet tedd fel.

Mielőtt kérdésedet lejegyzed, érdemes benézned az Enciklopédiába, ahol ABC sorrendben találsz ismertetőket a játékban fellelhető összes dologról, és lehet, hogy már ott választ kapsz felmerülő kérdésedre:
    Minden más jellegű hozzászólás, tehát ami nem kérdés, OFF-nak minősül, és törlésre kerül. Gondolok itt elsősorban a következőkre:

- tapasztalat megosztása bármivel kapcsolatban
    - vélemény valamiről
    - ötlet valamivel kapcsolatban
    - szomszéd keresés
    - trágár beszéd
    - másik játékos sértegetése​

Ha kérdésetek, problémátok van, mindig adjátok meg a farm neveteket és az User ID számotokat a segítségkérő postotokban, ezzel nagyban megkönnyítitek a munkánkat, elkerüljük a félreértéseket (nem ezen a farmomon van a probléma, hanem a másikon, stb.) és gyorsabban tudunk nektek segíteni.

A fórumra vonatkozó előírásokat az alábbiakban találod meg:
    Érdemes ezeket átolvasni, mert a szabályok nem ismerete nem mentesít senkit a felelősségre vonás alól.

Együttműködésedet köszönjük!

Eredményes fórumozást kíván

a Farmerama csapata

era1270, -ciklon73-, Hóvirág9004 és 3 más kedveli ezt.
  2. editke0808

editke0808 Utánpótlás-írogató

Sziasztok!Van egy olyan problémám,hogy aratáskor a felhősorhoz érek,folyton kidob a játék.mi lehet az oka?ID szám:144255 A választ előre is köszönöm!

3. mamarygen

mamarygen Fórum elő legendája

Szia!

Több pillanatnyi probléma is lehet ilyen esetben.

Klienssel játszol, vagy web-es böngészőből?

1.) Ha a kliens az alkalmazás, amiben farmozol, ellenőrizendő, hogy egyetlen alkalmazás van-e a gépedre telepítve.
    Véletlenül is maradhat valamely részlet az utolsó törlést követően.
    Csak abban az esetben biztonságos, problémamentes a játék egy adott számítógépen, ha egy alkalmazás fut.

2.) Böngészős változatban létezhet olyan szituáció is, hogy egy másik böngészőt is érdemes kipróbálni. Ott is hasonló a helyzet, kidob a rendszer, amikor a paszuly elérhetőségét választod?

3.) A gép operációs rendszere a lefrissebb verzióval működik?
    A net mennyire stabil? Vezetékes kapcsolódású a gép és a router, vagy wifi segítségével használod az internetet?
    A net szolgáltatás pillanatnyi állapotát a probléma előfordulása alkalmával ellenőrizni is lehet egy speed teszt futtatásával.

Olykor a gyors kattintás, a sürgető parancs kiadása is megzavarhatja a rendszert, több parancs észlelt a gépben, így leáll a működés, kiléptetheti a használót az adott folyamatból.

Minden területváltás esetén időt kell hagyni a betöltésekre. Ezt siettetni nem szerencsés, mert kidobás, kiléptetés lehet a következmény.

Az egér is okozhat gondot. Ha elemes, a cserét érdemes megtenni. Vagy a dupla kattintás miatt ellenőrizni kell a beállítást olykor-olykor.

Javaslom, figyeld a magad tempóját, a játékod szokásait elemezd.
    Remélhetőleg lesz megoldás, ha kiderül, mi is van a háttérben.

4. editke0808

editke0808 Utánpótlás-írogató

Köszönöm a választ,most keresem a hibát,az alapján,amiket írtál.Nagyon sokat segítettél! Köszönöm szépen!

Moderátor által utoljára szerkesztve: 20.2.23
  5. özséb

özséb Aktív író

Szia! Tegnap vettem paysafecard classic kártyát.Este 18óra körül venni akartam 750FA-t aminak az ára 4490ft volt, hogy megvegyem a "Gyümölcskenyér" talányos tenyészetet. Beütöttem a kódot és a rendszer 8980 ft írt ki. Megijedtem, azonnal kiléptem. Most nem tudom mi történt, levonta - e a rendszer a pénzt. Írni akartam a paymentsupport.bigpoint.com - nak ahol ki kell tölteni az űrlapot és a *-gal megjelölt mezőket kötelező kitölteni. A játék* kérdésre hiába katt. nem történt semmi. De az Általános ID 97149309, az User ID 364o116 az én számom szerepelt. Mivel nem tudtam kitölteni a megfelelő mezőket így nem küldhettem el a panaszom.Nem tudom megmaradt-e a pénzem, nem merek vásárolni.Tud valaki segíteni, hogy mit csináljak :( bocs a zavarásért, ha nem jó helyre írtam!

6. rybar49

rybar49 Fórumelemző

szia. én úgy tudom, ha felmész a paysafecard honlapjára, ott beütöd a kártyád számát, meg kellene mutatnia az egyenleget, mennyi van a kártyádon. nálunk szlovákiában nem kártyád adtak, amikor még én vásároltam, hanem kinyomtatta az eladó a számlát, azon szerepelt az a szám, amit beütve megnézhettem az egyenlegem. gondolom ez nálatok is hasonlóképp működik. ha téves az információm, elnézést kérek.

7. mamarygen

Szia!

Nincs a logban tegnapi napra vonatkozóan semmilyen FA vásárlásról adat.

Nyugodj meg, kérlek!

A 750 FA ára 4490 Ft-ba kerül.
    Kipróbáltam, itt a banki ablak képe:
    750 FA ára.png

A paysafecard fizetési mód ablakban jobb oldalon az az összeg szerepel, amellyel rendelkezel az elővásárlás alkalmával. Ami összeg rendelkezésedre áll a vásárlásnál.
    Lentebb a költés összege látszik.

Előfordulhat, hogy ez volt a probléma.

Mutatok egy ilyen felületről képet illusztrációként . nem a TE fizetési adatod, amiről a kép készült.

pcfcard oldal táblája.png

Remélem ez a válasz megnyugtat.
    Ma már nem lehet venni titokólas csomagot. Te is tudod.

Biztonságos a vásárlási mód, de figyelned kell a keretösszeg felhasználására az adott időintervallumban!

8. Lackóm42

Lackóm42 Fórum-zöldfülű

Szia! Szeretném megtudni, a vendigót hogy lehet beszerezni? Köszönöm.

9. smoldering

smoldering Forum Moderator Team Farmerama HU

Szia.

A 2022. október Vadon állatai XVII. eventnyereményeként lehetett megszerezni a közelmúltban a Vendigót.

Vendigóbarlang
    Gazdaboltban NEM megvehető.
    Szükséges szint: 3. farmos szint
    Tárgy mérete: 2x2
    Ajándékozás-cserenapkor tudod majd beszerezni, ha bekerül a küldhető-cserélhető állatok közé, vagy esetleg bekerülhet egy újabb játékba, nyereményként.

stb_farmer és Kuzdern kedveli ezt.
  10. csibike54

csibike54 Utánpótlás-írogató

Sziasztok ! Tudna valaki segíteni abban, hogy a kukoricakunyhót, mikor lehetett megszerezni, vagy megvenni?

11. Enike**

Enike** Board Administrator Team Farmerama HU

Szia!

Amennyiben a kukoricakunyhó-trükkökre gondolsz, az ebben az eventben volt megszerezhető: Event - Zöldségváros - tenyésztős event | Farmerama HU

Megvásárolni pedig a 2022.decemberi dekorvásár alkalmával lehetett, önállóan és csomag részeként is: Mini-Event - 2022 krémje - menő dekorok vására - 2022. december | Farmerama HU

stb_farmer, csibike54 és Sali~*.* kedveli ezt.
  12. csibike54

csibike54 Utánpótlás-írogató

Enike** kedveli ezt.
  13. 66gergő66

66gergő66 Junior szaki

sziasztok kérdezni szeretném hogy hol találoma pinpite süti előállitásáról szolo leirást pl.hányadik szinttől lehet előállitani és hogy mi kell a keveréséhez kőszőnőm

14. Baby72

Baby72 Fórum elő legendája

stb_farmer kedveli ezt.
  15. mamarygen

Szia!

Ez a pékségben előállítható termék receptje nem mindenki számára elérhető.
    Egyetlen alkalom volt a játékban a recept megszerzésére.

A recept leírása ITT olvasható az Enciklopédia -> Mesterségek völgye -> Pékség ismertető anyagában.

Piacon elérhető a termék. Megvásárolható, így a használata nem ütközik akadályba.

16. Gazdasszony

Gazdasszony Kivételes tehetség

Szia kérlek nézd meg légy szíves a Baha ültetvények miért nem adnak felröppenőt köszönöm ID33224951 Gazdasszony

17. mamarygen

Szia!

Kérlek, nézz utána az event leírásában, miből kapunk, kaphatunk felröppenőt a baha ültetvényen, és az esőerdőben.

Ismertető

Ellenőrizd majd, nálad mi van a két területen. Ha szükséges, akkor válts olyan elemre, amiből valóban érkezhet "sál" aratásonként.

Sylja kedveli ezt.
  18. piro0515

piro0515 Utánpótlás-írogató

Szeretnék segitséget 1 linket a gyopár játékkal hogyan kell játszani köszönöm

19. mamarygen

Szia!

Ezen a linken olvashatod a leírást. ITT

Ezen
    a linken a csevegő posztok találhatók . Türelemmel, kitartással és értően tanulmányozd az írásokat majd. (ne akard egyszerre átfutni, mert sok lesz, zavart kelthet)

Javaslom továbbá, hogy a játéktér minden épületében tanulmányozd majd a "?" ikon alatti képsorokat. Nagy hasznát veheted, sőt azonnal segíthet is, ha valami akadályt fedeznél fel a játékodban.

Persze, lehet, szabad kérdezni is. Ha az egyéni felfedezés nem járna eredménnyel.

Hajrá! Sok sikert kívánok, főleg kitartást és türelmet a felfedezéshez, a hasznosításhoz!

20. mamarygen

Szia!

A matricák a tanyaházban keresendők.
    Ott sokféle felosztást találsz, de az időrendi lesz a nyerő. :)

A hiányolt dekorjaidat a legutóbbi event - karneválkirálynő - nem tematikus felhősorára pakoltattad a rendszerrel.

A paszuly első illetve a második oldalán található felhőket szemrevételezve megtalálod majd a Gyönyörű kismadár és a Csodás katicabogár dekorokat.