Kérdések, amikhez nem találtál topicot (kezdők és haladók részleg)

Kategória: 'Kérdések és válaszok - Kezdőknek és haladóknak', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 19.1.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Nem tudom, ezt miből gondoltad, pontosan erre a válaszra számítottam. Magamtól is rájöttem, hogy hiba volt (hiba és nem tévedés: egy számítógépes program nem tud tévedni - pontosan azt csinálja, amire beprogramozták); vagyis nyilvánvalóan törölni fogják. Ha nem akartam volna, akkor hallgatok.
    A köszönöm-öt azért tettem idézőjelbe, mert valójában nincs mit megköszönnöm ebben az ügyben, de valamiért úgy éreztem, így illik. Lehet, hogy felesleges volt, sajnálom, ha félreértetted. (Megértésedet köszönöm :D)
     
  2. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Fórum császára

    Sziasztok!

    GA-BI-O-Farm
    ID 1508500
    Ha már a javításoknál tartunk. A központ nem tudna erre a régi hibára valami megoldást találni, vagy nem is akar.
    November óta gondom van csakis az 1*1 földterületek aratásával, újabban a vetéssel is.
    Mostmár nagyon kezd a hócipőm tele lenni vele, főleg hogy már jeleztük többen és régebben, mégse történik semmi.
    Ez az aratás
    [​IMG]

    az ültetés
    [​IMG]
     
    Swartsch, szöszi50, Ms.AbyZu és 5 más kedveli ezt.
  3. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU


    Szia,
    ezek a lassulások, napraforgós aratások egyedi, néhány Játékosnál jelentkező problémák, nem tudunk rá mást javasolni, mint a megszokottak:
    Mindenképpen javasolt az internet sebesség ellenőrzése, lehet segíthet a WiFi router/modem újra indítása - lassabb internet okozhat ilyen jelenséget (pl. amikor vonaton, utazás közben aratok, vetek, nálam is megjelennek a napraforgók, mert ott más az internet sebesség, mint amikor otthon játszom)
    Ha böngészővel játszol, érdemes másik böngészőt is kipróbálni, illetve minden belépés előtt törölni a "sütiket" (Cookies), és ürítsd a Gyorsítótáradat. Ha nem volt mostanában CCleaneres takarítás a gépeden, akkor azt is végezd el.
    Ha klienssel játszol, akkor segíthet a kliens törlése (a Programok közül, a Letöltés mappából, és a Lomtárból is), majd utána egy Ccleaneres takarítás futtatása, s utána a kliens újra telepítése.
    Másik topikban Játékostársaktól olvastam, hogy nekik hó elején akkor szokott belassulni a játék, amikor a Windows frissítések jönnek, töltődnek.
    Illetve itt találsz Kollégámtól is egy összefoglalót:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/javaslatok-a-lassú-akadozó-játék-ellen.24566/

    Ha még nem töltötted ki ezt a felmérést, esetleg töltsd ki Te is, s akkor a Te adataidat is tudjuk a Központ felé továbbítani:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/teljesítményproblémák-részletes-jelzése.24318/
    Segítséget itt találsz a kért számítógép-adatok megszerzéséhez:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/teljesítményproblémák-részletes-jelzése.24318/#post-1361384

    Megértésedet köszönöm!
     
  4. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Fórum császára

    Szia!
    Értem én, hogy ezeket a dolgokat le kell írjátok, csak azért mert a játék készítői nem képesek foglalkozni ezzel a hibával.
    Az internet sebességem, nagyon is jó, a rutert ki szoktam kapcsolni és újraindítani, a Ccleanert is használom rendszeresen,
    volt már a kliens is törülve, újrarakva.
    Ez az újabb mizéria a Windows frissítéssel is csak egy újabb kapaszkodó.
    Szóval ezek csak akkor segítenének és használatosak, ha időnként fordul elő a hiba.
    Csakhogy ez állandósul, tehetsz bármit, hozzá nőtt a farmhoz, mint a hétszentség.
    A gép adataimat és internet sebességemet, megadtam még a kezdet kezdetén.
    Ráadásul minden megy flottul a játékban csak ezek a fránya földterületek ugye.....
    Szóval nagyon jó lenne, ha végre a központba néznének körül, mert itt mi hiába teszünk meg mindent, ha "odafent"
    magasról tojnak a problémára.
    Írhatnám itt is, hogy nem akarásnak nyögés a vége.
     
    Swartsch, Sali~*.*, szöszi50 és 5 más kedveli ezt.
  5. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Hozzátenném még, hogy a jelenség nálam a csak a Bahán (farmon és teliholdas farmon nem), illetve csak a kliensben jelentkezik. És mivel ugyanúgy megvan a pár éves laptopomon (AMD Ryzen5, Win11, wifi) és a 13 éves asztali gépemen (Intel i3, Win10, vezetékes net), nem hinném, hogy a gépek adatai bármit is segítenének a központnak.
    (A Bahán van még egy lassú jelenség az aratáshoz kapcsolódóan. Ha egy titokólat vagy -fát aratok le kézzel, akkor a farmos és teliholdas területeken azonnal megjelenik az eredmény, a Bahás területeken viszont csak pár mp. kivárás után. Az előzővel ellentétben ez a jelenség böngészőn és kliensen is egyaránt megfigyelhető, és a játék kezdete óta létezik; tehát a flash-ben és a unity-ben egyaránt így van/volt.)
    Update: mintha csak meg akarna hazudtolni a rendszer, most arattam a farmon, és ott is napraforgózott. De csak a főfarmon, a szántón már nem (kliens).
     
    Utoljára szerkesztett: 5.3.24
    Swartsch, Sali~*.*, szöszi50 és 4 más kedveli ezt.
  6. webber743

    webber743 Utánpótlás-írogató

    üdv! van vmi infó hogy a felhő sort miért nem lehet aratni? beadja az első két oldalt aztán sehol semmi. köszi a választ
     
  7. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    mivel nem hoztál sem farm nevet sem Farm ID-t, így sajnos érdemben nem tudok segíteni. Böngészőben vagy kliensen tapasztalod a problémát?
    Benéztem a saját paszulyomhoz, de nem tapasztaltam problémát, tudtam lapozni minden oldalra.
    Nem lehet, hogy vmelyik kategóriát kiválasztottad, ahol csak két oldalnyi felhőd van? A pirossal bekeretezett az Összes felhősor:
    upload_2024-3-5_16-24-27.png
    Természetesen, ha hozol adatokat, be tudok nézni Hozzád.
    Megértésedet köszönöm!
     
    Swartsch és Sali~*.* kedveli ezt.
  8. webber743

    webber743 Utánpótlás-írogató

    szia. elnézést valóban hiányos volt az írásom. a probléma a következő. belépek a felhősorra a kliensen. az első két oldalon tovább nem lehet menni. sőt a felhősorról vissza sem lehet lépni pl a fő farmra. és ez nem csak az egyik farmomon van így. ha online vok akkor pedig a felhőkön levő dekorok nem mindegyike látható. net probléma nem lehet mert az egyik farmmal Magyarországon a másikkal Németországban játsszunk. ID22285395 ID42152147 köszönöm
     
  9. Hafanana

    Hafanana Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia!

    Az ellenőrzéshez kérlek a farmokhoz tartozó farm neveket is add meg, anélkül nem tudjuk elvégezni. Előre is köszönöm!
     
    Sali~*.* kedveli ezt.
  10. webber743

    webber743 Utánpótlás-írogató

    webber743 ID:22285395 demon743 ID:42152147
     
  11. Hafanana

    Hafanana Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia!
    Köszönöm az adatok pótlását. A problémád elvittem ellenőrzésre, azonban most nincs ellenőrzésre jogosult kolléga szolgálatban. Válaszadásunkig türelmedet kérem.
    Megértésed és türelmed köszönöm!
     
    Swartsch és Sali~*.* kedveli ezt.
  12. hannácska1120

    hannácska1120 Fórum-zöldfülű

    Szia. Nálam ugyan ez a probléma volt tegnap is és most is. Az összes felhősor van kijelölve. Nem tudom a dekort rátenni mert csak tölt és tölt, hiába lépek ki-be.
     
  13. -Piroska151-

    -Piroska151- Járnitanuló

    Szia !
    Sajnos nem találom a "Ritmus és banán" játékelemet. Ha időd engedi segíts kérlek. Előre is köszönöm.
     
  14. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    Neked is csak akkor tudunk segíteni, ha hozol Farm nevet és Farm ID-t.
    Megértésedet köszönöm!
     
  15. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    nagyon szívesen segítenék megkeresni, de ehhez szükségem van a Farm nevedre és Farm ID-ra.
    Megértésedet köszönöm!
     
  16. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    mi az ellenőrzést csak böngészőben tudjuk végrehajtani, itt nem tapasztaltunk problémát egyik farmodon sem, bármelyik oldalra el tudtam lapozni:
    upload_2024-3-6_8-53-7.png

    A Központ felé jeleztük a problémát, amit én javasolni tudok, az egy géptakarítás lenne, s ha az nem segít, akkor ideiglenesen lépj be böngészővel.
    A Kliens törlése (a Programok közül, a Letöltés mappából, és a Lomtárból is) és újratelepítése is segített már korábbiakban, egyedi problémák megoldásában.
    Ha kapunk visszajelzést a Központtól természetesen hozni fogom az információt.
    Megértésedet köszönöm!
     
    Luminary kedveli ezt.
  17. -Piroska151-

    -Piroska151- Járnitanuló

    Szia ! Bocsánat. Farmnév: -Piroska151-
    Farm ID: 37643270
     
  18. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    ellenőrzésem alapján a Ritmus és banán (+) dekorod a dobozodban van.
    upload_2024-3-6_11-4-6.png

    A (+)-os dekor nem rakható fel felhőre, előbb ki kell helyezni területre, le kell aratni róla a pluszos tulajdonságát (ami jelen esetben 11 alkalommal Trágyás láda II), utána törölni kell, s ezt követően tudod felrakni a felhőre. Ezt Kollégám az event ismertetőben is jelezte:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/karneválkirálynő-event-2024-február.24569/#post-1373477
     
    Luminary és -Piroska151- kedveli ezt.
  19. hannácska1120

    hannácska1120 Fórum-zöldfülű

    Köszönöm. Firefoxról megoldódott a probléma de kliensről továbbra sem működik. A gépem jó.
     
    Luminary és Dolphin kedveli ezt.
  20. -Piroska151-

    -Piroska151- Járnitanuló

    Köszönöm szépen.
     
    Dolphin és Luminary kedveli ezt.