Kérdések, amikhez nem találtál topicot (kezdők és haladók részleg)

Kategória: 'Kérdések és válaszok - Kezdőknek és haladóknak', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 19.1.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. RedAngel

    RedAngel Utánpótlás-írogató

    Szia!
    Az északi erdőben a segitőknél nincs begyüjtés gomb már napok óta. Erről mit lehet tudni?
     
  2. SparrowC

    SparrowC Törekvő

    Kedves RedAngel!

    Kérlek add meg a Farmneved és ID számod, hogy segíteni tudjunk.

    Köszönjük előre is!
     
    Sali~*.* kedveli ezt.
  3. -ericat-

    -ericat- Junior szaki

    (NAGYZÁRÓJEL, figyelmeztetés nélkül törölhető: Nem gondolod komolyan, hogy újrahúzom a gépemet, mert TI (ott a koszpontban) idestova egy évtizede nem tudtok mit kezdeni pl. A JÁTÉK sütikezelésével?? Játszani akarunk. Nem vagyunk gép-bubusok, úgyhogy be lehet fejezni az ilyen jótanácsokat. A problémák nálam is jelentkeznek, és amikor a "felmérés" volt, szégyelltem beírni a felső-középkategóriás gép pontosabb adatait. ÉS nem, nem velünk van a baj, mert METRÓBAN "csutkanetről" is tudtam játszani. Két megálló között készen voltam egy farmmal. Csak akkor még nem tetszettek ennyire agyonaggatni mindennel a játékot, hogy vegyünk-vegyünk-vegyünk, ha haladni akarunk. Ismerjük Murphy törvényét: ami elromolhat, az el is romlik, no de kérem... Nagyzárójel vége.)
     
  4. aida2330

    aida2330 Fórumgróf

    Szia!

    Bár ez nem csevegő topik és nem vagyok IT szakember, de egy kis fogalomzavarban szenvedsz. Laikusként tudom, hogy a gép újrahúzása az operációs rendszer törlését, majd újratelepítését jelenti. Dolphin S-Moderátor semmi ilyet nem javasolt. Az én véleményem szerint időnként ez az opció is sokat javíthat, egyébként. Már amennyiben érdemes foglalkozni még az adott géppel.
    Nem tudom, hogy mit kell szégyelni egy gép adatain. Vagy alkalmas a játékra, vagy nem. Lehet, hogy ami 10 évvel ezelőtt jó volt, az mostanra elavult lett és nem csak a sütik miatt, hanem a grafikai változások miatt is. Alapból minimum 2 GB RAM igénye van a játéknak ( kliens esetén), ezt mindenki elolvashatja a 2020-as Unity Kliens bevezetésekor megjelent tájékoztatóban. ( Azóta ez változhatott, talán ezért kérték, hogy adjuk meg a gépek adatait)
    https://board-hu.farmerama.com/threads/Önálló-unity-kliens.20387/
    Ha ehhez hozzáveszem az operációs rendszer igényét, akkor már kb. 6 GB RAM- nál járok. Win11 op.rendszer ajánlott gépigénye. Ezekre tevődnek még azok a programok, amik alapból elindulnak a gép bekapcsolásakor, mert olyan a beállítás. Minden közösségi platform, amelyik nagy adatmennyiséget kezel, további terhet ró a számítógépre, hálózatra. Pl. egy háttérben futó Facebook, messenger alkalmazás nem szerencsés egy időben az online játékkal. Persze a passziánszhoz továbbra is tökéletes lehet.
    Az internetszolgáltató hálózatától is függ, hogy egy-egy terület játékosainak pozitív illetve negatív-e a játékélménye. Ha, valamelyik szolgáltató monopol helyzetben van és nem fejleszt, csak folyamatosan újabb felhasználókat köt a rendszerre, akkor egy idő után már nem fogja elbírni a terhelést. Ez saját tapasztalat, nagy könnyebbség volt, amikor végre szolgáltatót tudtunk váltani. Ezt is bárki ellenőrizheti, mert a napközben jól működő web oldalak estére ,hétvégére belassulnak. Tehát, ahogy a felhasználók bejelentkeznek az otthoni hálózatról és megnő a terhelés, egy elavult hálózat nem fogja bírni a megnövekedett adatforgalmat.
    Érdemes nagyobb internetszolgáltatók online felületén olvasgatni a hálózati problémák, gép lassulás és egyéb hibajelenségek kategóriában. Sok okos tanácsot lehet ott is olvasni.
    Ja és persze nem kötelező vásárolni. Senkit nem köteleznek rá, ez mindenkinek az egyéni döntése. ;)
     
    Utoljára szerkesztett: 8.3.24
    Othep, Kuzdern, Dolphin és még 1 ember kedveli ezt.
  5. Netudki50

    Netudki50 Törekvő

    Sziasztok. Tudom, biztosan én nem tudok valamit, mert bénáskodom. Szeretnék turbómalom lehetőséget venni, és nem találom, hogy hol lehetne. Olvastam, hogy a bankolási oldalon, de ott sem találom. Aztán a hírek felületéről is lehetne, de én ott sem találom. Régi játékos vagyok, vettem már sokszor, de most úgy látszik nagyon elbénázok valamit. Kérm, hogy segítsetek abban, hogy hol van rá lehetőség.
    Elnézést a bénaságomért és nagyon köszönöm a válaszotokat. Netudki ID 21904970
     
  6. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Fórum császára

    Szia!
    Ott van az eventórában, csak lapozni kell, még 34 óra van vissza belőle.
     
    Kuzdern és aida2330 kedveli ezt.
  7. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    az event órában ezt az ikont keresd, ha rákattintasz, oda fog vinni:
    upload_2024-3-8_11-33-6.png

    Hírekben a piros kosárnál kell lapozni, mivel vásárlási ajánlat, érdemes több területen is végignézni a kínálatot, mert ha sok ajánlat van érvényben, akkor nem biztos, hogy mindegyik felfér az 5 férőhelyre:

    upload_2024-3-8_11-34-0.png

    a Képek nem Nálad készültek, csak illusztrálásnak hoztam.
    Sok sikert a vásárláshoz!
     
    Kuzdern, aida2330 és -ágianyu33- kedveli ezt.
  8. Netudki50

    Netudki50 Törekvő

    Köszönöm szépen!!!!! Tudtam, hogy valamit én nem csinálok jól!

    Köszönöm szépen, minden világos így!!!!!
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 8.3.24
    Luminary, GA-BI-O-Farm és Dolphin kedveli ezt.
  9. RedAngel

    RedAngel Utánpótlás-írogató

    Szia!
    Bocsánat, hogy csak most válaszolok.

    Az északi erdőben a segitőknél nincs begyüjtés gomb egyik farmon sem, már napok óta. Erről mit lehet tudni?
    Gazda: RedAngel ID: 11952783, Gazda: Netmacs ID: 3500157
     
  10. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Köszönjük az adatok pótlását.
    Elvittem ellenőrzésre a problémát.
    Jelen pillanatban nincs ellenőrzésre jogosult koléga szolgálatban, ezért türelmedet kérem.
    Az eredménnyel jelentkezni fogok.

    Ha legközelebb válaszolsz valakinek, kérlek idézd őt be.
    Ezzel könnyebb tájékozódni, hogy mire érkezett a válasz, a komment.
    Ehhez a hozzászólásdoboz jobb alsó sarkában nyomd meg a Válasz feliratot, gombot. upload_2024-3-9_10-5-5.png
    Majd az idézet után, a szögletes zárójeles QUOTE feliratot követően nyomj egy Entert. Így nem írsz bele az idézésbe sem.

    Köszönjük, ha így teszel. :)
     
  11. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia ismét.

    Az ellenőrzésünk idején rendben működtek az Alpesi erdőben az erdészeid.

    upload_2024-3-9_12-48-37.png

    Az ajándékbegyűjtés gombra gondoltál-e, hogy nincs / nem működik?

    upload_2024-3-9_12-46-39.png
    (Illusztráció, nem a farmodon készült kép.)
    Mert, ha Farmarannyal vetted a segítőket, akkor nem jár ajándék.

    Info: https://board-hu.farmerama.com/threads/gyopárvölgy-Általános-tudnivalók.23079/#post-1325327

    upload_2024-3-9_12-54-49.png

    Arra kérlek még, hogy ha valami rendellenességet tapasztalsz, lehetőség szerint mihamarabb jelezd, ne napok múlva.
    Köszönjük, ha így teszel. :)
     
  12. Titokzatos85

    Titokzatos85 Fórumlakó

    Sziasztok!

    Valaki tudna bájitalt eladni? Legalább 100. db-ot!

    Köszönöm
     
  13. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

    Szia!
    Ez nem a legmegfelelőbb topik erre. De tudsz venni a piros kosárból is. A tapasztalatom az,hogy olcsóbb,mint a piacon. :)
     
  14. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Kuzdern kedveli ezt.
  15. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

    Othep kedveli ezt.
  16. emmucika

    emmucika Járnitanuló

    Sziasztok
    Lenne egy kérdésem ,azt szeretném megkérdezni hogy a boszorkányos gombakuckót már nem lehet sehogy megszerezni, ez az egy hiányzik a felhő sorból ezért nem tudom aktiválni jó lenne ha el lehetne ajándékba küldeni azokat a tárgyakat amit már nem lehet kipörgetni a szerencse kereken?köszönöm emmucika
     
  17. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Sajnos, nem lehet ezeket ajándékozni, sose lehetett.
    Időnként rendeznek Kerekkerék főnyereményes akciót.

    Az utolsó ez volt:
    >>Kerekkerék főnyeremény akció<< 2023. augusztus
    (Többször is megvásárolhatók voltak:
    a Party pörgetés 1 - virágos,
    a Parti pörgetés 2 - madárijesztős,
    a Party pörgetés 3 - madárházas dekorokból

    Egyszeri vásárlás volt engedélyezett:
    a Party pörgetés 5 - kirándulásos,
    a Party pörgetés 6 - csúszdás,
    a Party pörgetés 7 - gombakunyhós,
    a Party pörgetés 8 - ládás,
    a Party pörgetés 9 - autós dekorok köréből.
    A Party pörgetés 4 felhősor dekorjai nem kerültek be az akcióba.)

    Remélhetőleg lesz még alkalom a kunyhók megvásárlására.
    Kísérd figyelemmel az eventkiírásokat, hivatalos közleményeket.
     
  18. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Ketten azért összehoztuk az összes lehetőséget. :)
     
    Ninett79 kedveli ezt.
  19. Titokzatos85

    Titokzatos85 Fórumlakó

    Azt a lehetőséget már kimerítettem, illetve most már csak csengőpengőm van.
     
  20. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

    De csp-ért is vehetsz a piros kosár alól. :)

    Így van. Tudunk mi,ha akarunk. :) ;)