Visszajelzés Kung-fu tigris (Az alkimista gyógynövényei event) - 7. - csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: ChocoBounty, témanyitás ideje: 6.4.22.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. PZoli64

    PZoli64 Fórum hercege

    Sziasztok!
    A főfarmot és a szédült szántót "kitakarítottam". Csak néhány +-os dekor maradt. A 202+178 db 1x1-be
    Amarántot ültettem a felröppenők miatt.
    A Bahán a 6 füvészkertet, a 7 vadaskertet és 4 manta-medencét hagytam. Kíváncsi leszek hogy adják a röpiket.
    Ha gyengén akkor ezeket is kiegyelem. A megmaradt területekbe az ültetvényen, az esőerdőben és a zuhatagok
    szigetén Ixorát ültettem, 164+136+156 db 1x1-be.

    Holnap mozgósítom az összes pannit. A bahán holnap 14:00 után vetek még egymagvú tököt, ez estére beérik.
    Majd reggelre és a továbbiakban szintén egymagvú tököt, mivel maja maszkkal, bölcsesség esszenciájával és
    gyógykenőccsel naponta háromszor lehet aratni.
    A főfarmon és a szédült szántón narancssárga árvácskát ültetek. Legalább szaporodik a röpi és virág egyszerre.

    Az így gyűjtögetett röpikkel csak péntek délután kezdem a játékot.
    Igyekszem a lehető leggyorsabban haladni, hogy az idő közben megnyert pluszos bónuszokat egyszerre tudjam használni.
    Minél gyorsabban annyi ősi magerszényt akarok gyűjteni, hogy azokat kibontva - az érésidő miatt - azonos növénnyel
    tudjak teljes területeket bevetni.
    A keréken megpróbálok bónuszokat kipörgetni, mozgósítok egy Jacket, a rekeszekbe beteszek fehér ártatlanságot
    és karácsonyi sütit és elindítom az egy szem felhőmet. Használok szupertrágyát és Kacsa Katát.

    Célom mind a két oldal végigvitele. Legutóbb is szinte mindig sikerült 1 percen belül kiraknom az ábrákat.
    Ezért innen is szép számmal kaptam erszényeket. A többlet növényt a piacon szeretném eladni.

    A felhő kiváló. Remélem nem lesz szűkmarkú a bontásnál. 44 órás, ezért évente szinte "garantált" 182 db láda.
    Amit ad, azok nekem nagyon tetszenek. (Egyszer majdcsak folytathatjuk a Bahát is a 600. szint felett.)

    Kívánok mindenkinek sok sikert, jó játékot.
    Érje el mindenki a kitűzött célját.
     
    csopke1, DevilMókus, ildiko44 és 26 más kedveli ezt.
  2. farmerogirl

    farmerogirl Fórum félistene

    Sziasztok!

    A javított kiírás szerint, a szükséges beadandó mennyiségek:

    A baloldalhoz a felröppenők (az ajándék játékot is beleszámítva):
    Talizmán (főfarm, szántó): felhőig 663 db, végig 1003 db.
    Ősi tekercs (Baha ültetvény, esőerdő, zuhatagok szigete): a felhőig 936 db, végig 1416 db.

    A jobboldalhoz a növények (e tekintetben változott az event ismertetője):
    Völgyi rózsa: 4560 db,
    Szúrós gomba: 4725 db,
    Vízibogyó: 4560 db.
     
  3. Fätum

    Fätum Fórumőrült

    Sziasztok eventezők :) Hát...izgalmas egy eventünk lesz. Be kell valljam, neki kellett futni párszor az event ismertetőnek, és a csevegő olvasásának, mire (azt hiszem) sikerült megvilágosodnom. Jó a felhő, klasszak a nyeremények, és az új láda pedig kimondottan szuper. Nem is kérdés, hogy megcsinálom e.
    Köszönöm szépen a számolásokat, és az összesítést, ez nagyon nagy segítség. Az event leírás pedig remek lett, köszönjük szépen.

    Nálam a zuhatagok szigetén a zöldségekre ható maja maszk és az alkimiás érés gyorsítókkal sisakbab van letéve, az ültetvényen és az esőerdőben ixora, a széleken fák, és raktárházak.
    A farmon a gazdaköri miatt havasi őszirózsa. Vannak bónuszaim és két Jack is, ezért a növénnyel szerintem nem lesz gond. A bahamán a felröppenők, mindíg nagy szívás, és általában komoly logisztika kell hozzá, hogy meglegyen. Most lehet tenyésztéssel is felröpizni ezért bízom benne, hogy ezzel sem lesz olyan nagy gond. Hát, meglátjuk.

    Lesz itt herce-hurca az induláskor. Össze ollóztam, és csináltam egy rövid összefoglalót az event indulásához, mert tuti sokan fogják az eventgazokat keresni.

    Az eventet úgy kell kezdenünk, hogy
    • a felröppenőkből készült malomtermékből (kirakós doboz) kirakós minijátékokat játszunk.
    • A puzzle kirakásával az időbeli teljesítményünktől függően kapunk Ősi magerszényt jutalmul, amiből ültethető magokat szerezhetünk (ezeket kell ültetni, és ebből lesz az eventgaz. Az Ősi magerszény ládaként funkciónál, ugyanúgy ki kell nyitnunk, mint egy ládát
    A beérett eventnövényt NEM lehet visszaültetni. A beérett eventnövényekkel két dolgot lehet csinálni:
    beadni a jobboldali feladatrész feladatiba,
    vagy kitenni a piacra
    • Ősi magerszényt a kirakós minijátékkal szerezhetünk!
    • Kirakós minijátékot malomtermékkel indíthatunk.
    • Malomterméket felröppenőkből gyárthatunk.
    Sok siker, és jó játékot kívánok :) Hajrá :)
     
    Utoljára szerkesztett: 7.4.22
  4. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Sziasztok Az Eventet fákkal várom a zuhatagon,és Saguaróval a másik kettőn.:music:
    A terv 1*- a kezdés után egymagvúra váltok amit ma még tudok aratni a zöldség gyorsítóknak köszönhetően.:)
    A normál farmon a jól bevált macskagyökér érik le este 21 h -kor és holnap reggel is aratható lesz a az egymagvúval együtt.:music:Azaz holnap reggelre 3 kör hosszú aratáson leszek túl.:music:+az altatót gyorsított zuhatag.o_O
    Igazából gondoltam rá hogy 0-percezek neon pink tevékkel,:music:( itt van elfekvő tápom amit nem sajnálnék );), de farmos röpivel nem szeretném lekövetni ,és az 1400-1000 röpi igényhez túl sok a 10 óra 0 perc;)(Valamint az ólbevételi ütközne a szuper trágya gyorsítókkal pld :sleepy:)
    Azaz maradnak a normál gyorsítók.;)
    Reggel a játékokat lejátszom, és a némi + bónusz alatt gyorsítva letermelem a nővényeket 2*2 kockákon:)
    Amennyiben persze ez a 3 aratás nem hozná meg a röpik nagy részét akkor lehet váltok majd ,de egyenlőre ennyi a terv.:)
    Jó játékot.:)
     
    juliannakoczkas, Gio, Kuzdern és 9 más kedveli ezt.
  5. SnéDóri

    SnéDóri Fórum bárója

    Csak egy kérdés, és hátha nem akadnak ki a nagyon okos és rutinos gazdatársak, jelen eventben az 1x1 vagy a 2x2 a jobb ültetés ha összevárom a +db bónuszokat?
     
    Kuzdern, Magdusnéne, Nagyii58 és 2 más kedveli ezt.
  6. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Szia. Ez igazából azon múlik hogy akarod -e gyorsítani és van-e 2-3 felhőd is hozzá:music: hogy mennyi időd lesz aratni , mert 8 óra a +1 bónuszok idejeo_OAzaz ha a 88 db 2*2 kockát kihasználod maximumon akkor 2*2 -es talajon lesz a legnagyobb hozam.:music:Amennyiben túl sok nővényt nem tudod 8 óra alatt letermelni:music: akkor persze a kisebb 1*2-es , 1*1-es föld is lehet alternatíva.:)Itt a cél az hogy 1 mag a legtöbb növényt adja ere a legjobb a minél nagyobb talaj, persze ha a bónuszokba belefér.:music:
     
    Kuzdern, -happy58-, marcsi152 és 6 más kedveli ezt.
  7. SnéDóri

    SnéDóri Fórum bárója

    Felhő sajna nincs, csak némi szupitáp. Köszi a segítséget majd az adott pillanatban számolgatok.
     
    Éva0315, Kuzdern, jutka190226 és 2 más kedveli ezt.
  8. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Szia!
    Köszönöm az összesítést!
    Meg látom mennyi lesz a felreppenő aztán utána majd tenyésztek egy kicsit... :music:
     
  9. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Szia 1 kis segítség.:)
    Karácsonyi és fehér ártatlanságg használatával.o_O
    Vízzel trágyával és szuper-trágyával az érésidők:A 4 h növény(VB 0,43o_O
    A 6 h növény VR1,04
    A 8 h növény SzR 1,26
    Azaz felhők nélkül min 6 kör :music:nem kicentizve 528 mag nagy biztonsággal aratható a szúrós rózsából is. o_O
    Nyilván a Vizibogyónál a 8 kör és Völgyi rózsánál a 7 is reális lehet:music:
    Azt természetesen érdemes bekalkulálni hogy a játékokat le kell játszani( az is idő) ezért érdemes a fokozatos ültetéses taktika is o_O( pld 9 kör játék majd ültettek, és a beérés elött a további játékok, azaz ezzel is nyerhető némi hely és idő;))
     
    Utoljára szerkesztett: 7.4.22
    Éva0315, -happy58-, marcsi152 és 4 más kedveli ezt.
  10. Melan

    Melan Fórum admirálisa

    Sziasztok,

    Egy kis számolás: ha minden igaz a 60 mini játékkal 548 db mag szedhető össze. Ezalatt kaphatunk +7 növénybónuszt is.

    Összesen 13,845 db növény kell ha végig akarjuk vinni a játékot (az itteni számokat használtam, nem számoltam ki újra), ez azt jelenti hogy minimum is kell 25 nettó hozam 1 talajról (1 magot elültetek és 26 növényt kell arassak).

    1x1-s talajon 1 db a nettó hozam, +2 a csatni, + 3 KK, és + 7 jöhet a játékokból ha egyszerre lejátszuk, ez 13 hozam, tehát még mindig kell +12 valamilyen formában ( pörgetés, Jack, terménybónusz). Szupertrágyával a 8 órás időbe simán beleférünk, de az a +12 elég soknak tűnik, és a 100% bónusz itt érvényesül a legkevésbé.

    2x1 talaj: 2 db a nettó hozam, ugyanazokkal mint fent, kell +11 hozam. Ami különböző az az, hogy itt például már 4 db 100% bónusz elég, mert a 100% bónusz itt +3 hozamot jelent, 1x1 talajon csak +2 hozamot.

    2x2 talaj: 4 db a nettó hozam, +2 csatni, +3 KK, +7 játékokból, ez 16 db nettó hozam. A 2x2 talajon már 2 db 100% terménybónusz elég elérni a 25 nettó hozamot, mert akkor igy alakul: 4+2+3+7+5+5 = 26, tehát már több is. Ami viszont nehéz, hogy csak 88 db 2x2-s talaj tehető ki, tehát minden növényből kellene 2 kör aratás, hogy meglegyünk.

    Ha jól látom, DevilMókus számolásában, akkor nagyon centizve ki lehet hozni, de ez tényleg centizés lenne, szinte percre pontosan aratva, hogy beleférjünk a 8 órába ami kell mert ketyeg a +7 növény bónusz. Nem lehetetlen, de nagyon nem egyszerű.

    És kell hozzá 500+ szupertrágya és 500+ KK is.
     
  11. sutimami57

    sutimami57 Fórum elő legendája

    Sziasztok! Szia, Melan! Örülök, hogy látlak! Éppen ezekben a percekben léptem be újra, mert felmosás közben le kellett ülnöm számolni, agyalok ezerrel. Arra készültem, hogy írjak az agyalásom eredményéről, és pont meg előztél, köszi szépen! Nagyjából én is idáig jutottam, mint Te, de nekem kicsit több magos láda jött ki, mert a mini játéknál is kaphatunk még néhányat, ha gyorsak vagyunk. A vég következtetésem az volt, hogy plusz befektetés nélkül semmiképpen nem lehet meg csinálni az eventet. Nagyon szépen le vezetted a gondolat menetet, és aki eddig agyalt, itt már jöhet a tisztán látás. Szóval, még mindig lehet agyalni......esetleg a szezonos plusz egy, de az csak egy órás. Jack, akinek van.........Szóval, nem egyszerű, de meg lehet csinálni. Nagyon köszönöm Mindenkinek a sok számolást, a tanácsokat, a taktikai levezetéseket, mert bizony, nélkületek sokkal, de sokkal nehezebb lenne. Most közben vigyorgok, mert már látom a következő oldalakat......miért nincs magom?????? Mindenkinek sok sikert, kitartást, röpi zuhatagot, és sok türelmet kívánok!
     
  12. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Szia :)

    A minijátékokra is kapunk 4-et a kiírás szerint (1 percen belüli játékra) vagy 5-t a bemutató alapján.
    Ez még további 240 vagy 300 mag, és még lehet tovább is játszani.
    Persze ez sem valami sok, de megoldható mennyiség...
     
  13. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia Melan!
    Majd számolgatok én is, de az alapvető hiba az okoskodásodban, hogy nettó hozamokkal számolsz - holott itt nincs visszaültetés, minden, amit aratunk, a miénk.
     
  14. Lenczy

    Lenczy Fórumfelvigyázó

    Szia! Még nem csináltam ilyen eventet, tehát 1 perc alatt kell a puzzlét kirakni?
     
    Éva0315 kedveli ezt.
  15. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Ha egy perc alatt rakod ki, +4 magerszényt kapsz jutalmul. Figyelni kell az órát; ha nem sikerül az egy perc, ki kell lépni, és akkor újra kezdhetjük egy új pályával veszteség nélkül - eddig legalábbis így volt, remélhetőleg most is így lesz.
     
  16. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Szia. igen a másik alternativa az ha nem foglalkozunk a +1 hozamokkal és egyszerűen komforton termeljük le a növényt:music:
    ( előnye hogy nagy eséllyel 500+ röpit is hozz.:music:
    Itt figyelembe kell venni hogy a komfort talajra 3db mag szükséges az ültetéshez, azaz itt akkor érdemes gondolkodni ha elegendő % bónuszunk van azaz a te számolásod alapján is kell 300% bónusz vagy kk( az +6 db Növény komforton:music:
    Nyilván szupet-trágyábol a felhasznált mennyiség itt is ugyanannyi kellhet
    Egyébként a kért röpi illetve a játékszám1/3 -a megvan az induláskor azaz elméletileg az alaptaktikám működik;):)
     
    Utoljára szerkesztett: 7.4.22
  17. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Kedves Játékosok!

    A "Kung-fu tigris"- alkimista gyógynövényei - 7. event online, élő!

    14:00 óra után lépjetek ki a játékból, majd pár másodpercet követően térjetek vissza!

    Ellenőrizzétek a Hírek felületén az event információt,
    az eventórában az aktuális új ikon meglétét.

    Ne feledjétek, nincs a rendszer által biztosított ültethető mag!
    A területekről felröppenőt viszont gyűjteni kell!

    A minijátékokból kapjuk a magerszényeket, majd azok kinyitása után látjuk, mely eventnövény egyszeri szaporítását kezdhetjük.

    Átgondolt játékot, sikeres feladatteljesítést kívánunk

    a Farmerama csapata
     
    marcsi152 és -W-595- kedveli ezt.
  18. makkanch

    makkanch Fórum nagymestere

    9 minijáték után: vagy a szellemi képességeim csökkentek jelentősen, vagy lényegesen nehezebb a játék, de csak hármat tudtam kirakni 1 percen belül, és volt olyan, amihez 3 percnél is több kellett. Emlékeim szerint az előző ilyen feladatnál gyerekjáték volt 1 percen belül kirakni... :)
    Igen, tudom, ki lehet lépni és újrakezdeni, de a kíváncsiság vitt előre. :)
     
  19. gabianyus

    gabianyus Fórum parancsnoka

    Sziasztok 428 tekercs és 371 talizmán jött 20 pannit hurcoltam minden területre. Amaránt és a Bahás részeken a saugaro volt ültetve. Most bekeverem a röpiket, és utána lejátszok 9 játékot, majd elültetem a kapott magokat, és utána játszom le a többi játékot, a bónuszok miatt. Na meg pörgetek is párat hátha sikerül valami bónusz. A cél a felhő, minden más ráadás :)
     
    Éva0315, Lenczy, -happy58- és 6 más kedveli ezt.
  20. Melan

    Melan Fórum admirálisa


    Rövid ész hová mész xD Ezzel nem számoltam...

    Akkor tegyük fel hogy 1:30 alatt ügyeskedünk, ez akkor még + 240 mag ha minden igaz, az összesen 788 db mag. 788 területen kell 18 növény hozam, hogy meglegyen 13845 növény összesen. Toma javitása alapján akkor nem számolok nettó vagy bruttó hozamot, 788*18 az egyenlő 14184 növény tehát ennyi kell.

    1x1-s talaj ad 2 növényt, +2 csatni, + 3 KK, +7 eventnövény bónusz, + 1 az 55.játék után, ez összesen 15, tehát kell még + 3 bónusz, ez lehet egy 100% bónusz és +1 növény, vagy + 3 növény a kerékről vannak lehetőségek.

    202 talaj fér ki egy területre, 404 a két területre, tehát ha rááldozunk 700-800 szupertrágyát, ugyanennyi KK-t akkor kényelmesen tudunk aratni.
     
    Éva0315, PZoli64, maszilva és 12 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.