Maci-konyha - Sós aprósütemény - /Maci-roadshow/

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: nemzsu, témanyitás ideje: 14.10.18.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. tina07141983

    tina07141983 Fórumgróf

    Sziasztok!

    Szakállas Pogácsa:

    Hozzávalók:
    3 evőkanál tejföl
    1 csipet pirospaprika
    1 kávéskanál só
    2 tojássárgája
    20 dkg reszelt trappista sajt
    1 dkg élesztő
    25 dkg vaj
    40 dkg liszt / nálam gluténmentes liszt /

    Élesztőt tejben megkelesztem, vajat a liszttel elmorzsolom -ezt összeöntöm - ,beleteszem a többi hozzávalót tésztává gyúrom és egy órát pihentetem.
    A tésztát vékonyra nyújtom ,apró pogácsa szaggatóval kiszaggatom.Előmelegített sütőben kb 150 fokon 15-20 perc alatt megsütöm.


    töltelék:
    10 dkg vaj
    4 db natúr kockasajt
    ízlés szerint só

    Forgatáshoz:
    kb. 5 dkg reszelt sajt

    A töltelék hozzávalóit habosra keverem.

    Ezzel a töltelékkel egy-egy pogácsát összeragasztok az aljuknál úgy ,hogy a krém kicsit kifolyjon majd a reszelt sajtba forgatom.
     
    PepperPotts, genka53, BackOffice és 6 más kedveli ezt.
  2. Arwen69

    Arwen69 Fórum ismerője

    Sziasztok! Fiaim tegnap barátokhoz voltak hivatalosak, tehát elhangzott a kérdés: Anya ugye sütsz valamit?:inlove: Természetesen sütöttem, méghozzá az alábbi recept (Édesanyámtól) alapján egy finom sajtos ropogóst! :)

    Sajtos ropogós

    Hozzávalók: 45 dkg liszt liszt (fele nálam fehér tönkölyliszt volt)
    25 dkg Rama
    2 kávéskanál só
    10 dkg trappista sajt reszelve
    tejföl, amennyire szükség van ahhoz, hogy jól nyújtható tésztát kapjunk.
    A hozzávalókat alaposan összedolgozzuk, a kész tésztát 10 percet pihentetjük, majd 3-4 mm vastagra nyújtuk. Tetejét felvert tojással megkenjük és megszórjuk 10 dkg reszelt sajttal. Tetszés szerinti formákra vágjuk, én hosszú rudakat vágtam derelyevágóval! 180 fokos sütőben (alsó-felső sütéssel) szép pirosra sütjük. Jó étvágyat hozzá!

    Arwen69
     
    genka53, BackOffice, meszimarsi és 6 más kedveli ezt.
  3. hajni24747

    hajni24747 Aktív író

    Sziasztok!

    Töltött pogácsa receptjét szeretném Veletek megosztani. Mint már annyiszor írtam, kolléganőmtől kaptam a receptet. Ilyenkor szeretettel gondolok Rájuk, sokat tanultam Tőlük.

    Hozzávalók
    A tésztához:
    1/2 kg liszt, 1 25 dkg-os Rama, 1 pohár tejföl, 2 tojás sárgája,3 dkg élesztő,1 dl tej,1 dkg cukor, só.
    Töltelék: 4 dl tej, 4 púpozott evőkanál liszt, 4 dkg Rama vagy vaj.

    Elkészítés: A langyos tejet az élesztővel, a cukorral, pici liszttel felfuttatjuk. A többi hozzávalót összedolgozzuk és hozzátesszük a élesztőt is.A tésztát jól kidolgozzuk. 1 órát pihentetjük. 3szor hajtogatjuk, közben 20-20 percet pihentetjük.
    Kis pogácsa szaggatóval kiszaggatjuk, tojással megkenjük és kisütjük. Meleg sütőben kb 20 percet kell sütni.
    Közben elkészítjük a tölteléket. A vajból vagy Ramaból a liszttel és a tejjel besamelmártást főzünk jó sűrűre. Ízesítjük sóval, őrölt fehér borssal és reszelt szerecsen dióval. Hűlni hagyjuk.
    Ha meghűlt a pogácsa és a töltelék is, a pogácsákat ketté vesszük, megkenjük a töltelékkel, reszetl sajtba mártjuk, majd rátesszük a pogácsa másik felét. Jó, ha a reszelt sajt, amibe belemártjuk a megkent pogácsákat, füstölt sajtot is tartalmaz.
    Kicsit munkás, de megéri vele dolgozni.
    Jó étvágyat!

    hajni24747
     
    genka53, Gio, meszimarsi és 2 más kedveli ezt.
  4. Anikó2014

    Anikó2014 Fórummogul

    Sziasztok

    Szeretnék részt venni a játékban :)
    Felhasználó név: Anikó2014

    Mivel férjem nem édes szájú,így inkább sós süteményeket készítek. Édeset többnyire kislányomnak, de ő még csak 2 éves, így őt se halmozom minden nap ilyesmivel :)

    Nálunk a legtöbbször elkészített sós sütemény: Sajtos rúd :)

    Hozzávalók:

    40 dkg liszt
    6 ek tejföl (1 nagy poharas)
    25-30 dkg sajt reszelve
    1 kocka ráma
    1 ek só
    Én a tetejét mielőtt rászórom a sajtot lekenem felvert tojás sárgájával (2 tojást szoktam felhasználni) - így szerintem könnyebben tapad a sajt és szebb is lesz :)

    A lisztet a margarinnal elmorzsolom, a sajt felét a tésztába teszem, sóval és a tejfőllel összedolgozom.
    Ha nem tetszik az állaga,akkor még tejfölt szoktam rá pluszba tenni :)
    Én a tésztát hiába nem élesztős mindig hagyom pihenni kb 20-30 percet (ez csak az én dilim, addig előkészülök a többivel):D
    Kinyújtom kb 1,5 cm vastagra és megkenem a felvert tojás sárgájával és megszórom a maradék sajttal.
    Ezután kb 1,5 cm széles, 7-8 cn hisszú csíokokra vágom és mehet is be az elő melegített sütőbe.
    180 fokon sütöm kb 15-20 percig.

    Gyors és finom süti :)

    Megyjegyzés, annak aki szeretné fokozni az ízeket (én nem szoktam): Aki szereti készítheti felesbe trapista és füstölt sajttal is :)
     
    fénylő., genka53, Gio és 4 más kedveli ezt.
  5. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Sziasztok.

    Én is egy Sajtos rúd receptjét hozom.
    Pár éve a neten találtam, amikor egyszerű, de nagyszerű rágcsálnivaló receptjét kerestem egy szilveszteri bulihoz.
    Omlósságát pontosan a sertészsírnak köszönheti, de vajjal is felezhetjük a zsír mennyiségét.
    Tökéletes. Azóta minden évben megsütöm.
    Hozzávalók kb. 1 kg sütihez

    A tésztához:
    55 dkg búzaliszt (BL55), 10 dkg trappista sajt (reszelt), 25 dkg sertészsír (legjobb a házi), 2 csapott teáskanál só, 3 db tojássárgája, 3 dl tejföl (20%-os)
    A tetejére: 1 db tojásfehérje, 15 dkg trappista sajt (reszelt), 3 csapott evőkanál köménymag - egész

    Elkészítés:

    1. A tészta hozzávalóit egy tálba mérem.
    2. Összegyúrom.
    3. A tésztát 2 mm vastagságúra nyújtom.
    4. Körbevágom a tészta széleit, hogy szép formás rudakat kapjak.
    5. Derelyevágóval feldarabolom a tésztát egyforma nagyságú rudakká.
    6. Sütőpapíros lemezre teszem a rudakat. Ebből a mennyiségből 4 nagy gáztepsi lesz.
    7. Lekenem tojásfehérjével a tésztát és megszórom sajttal és köménymaggal.
    8. 200 C fokon kb. 20 perc alatt szép aranysárgára sütöm.
    Azért egy gond mégis van ezzel a nasival.... :pnem lehet abbahagyni! :)
     
    fénylő., PepperPotts, genka53 és 4 más kedveli ezt.
  6. Fuhur

    Fuhur Fórumgróf

    Káposztás pogácsa

    1 kg káposzta (fehérkáposzta); 2 ek napraforgó olaj; 2 kk őrölt bors; 50 dkg finomliszt; 22 dkg margarin; 2 db tojás; 3 dkg élesztő; 1.5 dl tej; 2 tk ; 2 teáskanál cukor


    elkészítés


    1. A káposztát a nagyobb lyukú almareszelőn lereszeljük, 1 tk sóval besózzuk és 20 percig állni hagyjuk.
    2. Ezt követően a káposztát kinyomkodjuk és 2 ek olajon - amibe előzőleg 1 tk cukrot világos barnára karamellizálunk - erős tűzőn állandó kevergetés közben kissé megpirítjuk, 2 kk őrölt borssal ízesítjük.
    3. Az élesztőt langyos tejben, amiben 1 tk cukrot feloldottunk, felfuttatjuk.
    4. A lisztet 1 tk sóval összekeverjük, a margarinnal elmorzsoljuk, hozzáadjuk az élesztős tejet és a két tojás sárgáját, ha nem elég lágy a tészta, még kevés tejet adhatunk hozzá.
    5. Beledolgozzuk az időközben kihűlt káposztát.
    6. 30 percig kelesztjük, majd 20 percenként háromszor hajtogatjuk a tésztát.
    7. Kinyújtjuk 2 cm vastagra, éles késsel bevagdossuk a tetejét és kb 4 cm átmérőjű pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk.
    8. Tojásfehérjével megkenjük a tetejét.
    9. Tepsibe rakosgatjuk és 20 percig pihentetjük.
    10. Előmelegített sütőben közepes tűzön 200 C°-on 30-35 perc alatt szép pirosra sütjük.
    Jó étvágyat hozzá!
    Fuhur
     
    fénylő., PepperPotts, genka53 és 2 más kedveli ezt.
  7. nemzsu

    nemzsu Fórum ezredese

    Sziasztok!
    Pénteken eredményhirdetés lesz, aki szeretne még receptet írni, gyorsan tegye meg!
     
    fénylő., Imi* és genka53 kedveli ezt.
  8. nemzsu

    nemzsu Fórum ezredese

    Sziasztok!

    A fórumjáték nyertesei:
    nolina1965
    Imi*
    kiscica!!!
    sosapro_eredmeny.PNG

    A nyerteseknek gratulálunk!
    Nyereményeiteket a mostani cserenap idején megkapjátok.

    Amennyiben vasárnap délig nem érkezne meg, jelezzétek!
     
  9. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Sziasztok! :)
    Gratulálok mindenkinek: a nyerteseknek a nyereményhez, magunknak meg ahhoz, hogy ismét bővülhetett a recepttárunk és elkészíthetjük ezt a sok finomságot! Köszönet a recepteket közzétevőknek! :D:inlove::inlove:
     
  10. Anikó2014

    Anikó2014 Fórummogul

    Gratulálok a nyerteseknek :)
     
    Imi* és tina07141983 kedveli ezt.
  11. tina07141983

    tina07141983 Fórumgróf

    Sziasztok!

    gratulálok a nyerteseknek !
     
    Imi* és -Anyu- kedveli ezt.
  12. -Anyu-

    -Anyu- Fórumőrült

    Sziasztok! Gratulálok a nyerteseknek, és minden indulónak.
     
    Imi* és tina07141983 kedveli ezt.
  13. Anulu73

    Anulu73 Fórum biztosa

    Gratulálok a nyerteseknek!
     
    Imi* és tina07141983 kedveli ezt.
  14. fénylő.

    fénylő. Kivételes tehetség

    Gratulálok a nyerteseknek,és minden résztvevőnek :)
     
    Imi* kedveli ezt.
  15. Imi*

    Imi* Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Köszi mindenkinek!
    A nyereményeket megkaptam.:)
     
  16. ChocoBounty

    ChocoBounty Fórum félistene

    Sziasztok!
    Az utóbbi 2 évben nem érkezett hozzászólás ebbe a témába.
    A topic inaktivitása miatt, a topic archiválásra kerül.
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.