Visszajelzés Piac - mit, miért érdemes venni, eladni

Kategória: 'Pletykaodú', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Ms.AbyZu

    Ms.AbyZu Törzsjátékos

    Szia
    Eddig ott kínlódtam ,nem volt 15 percenként senki
    szó szerint 1 db sikerülto_O
     
  2. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Sajnos, ez ilyenkor nem egyszerű...:music:
    Sajnos sem türelmem sem időm nincs a piachoz... - néha benézek... kattogok egy kicsit...:music:
     
    Ms.AbyZu kedveli ezt.
  3. Ms.AbyZu

    Ms.AbyZu Törzsjátékos

    Így érzek én is, el zsibbadtam a piactól, árva mókussal is beérem :music:
     
    -Holdfeny-. kedveli ezt.
  4. farmerSS

    farmerSS Fórumelemző

    Szia

    Tegnap kíváncsiságból benéztem a piacotokra és az állatok árát/darabszámát látva sokáig tátva maradt a szám:D
    Bementem a csíkos barlangjába is és hamar kiismertem a barátunk piacos időbeosztását. :mad:
    Eleinte 15 percenként érkezett, volt hogy 953 db. állatkával 0,1-ért, volt hogy csak 1 db-al, vagy 153-al. A lényeg, hogy soha nem ugyanannyival.
    Aztán szünetet tarthatott, mert ahogy én is elcsíptem tőle, gondolom másnak is sikerült, így új óra/perc számításba kezdett, de ha résen volt a vevő, akkor ahhoz nem nehéz hozzáadni újabb 15 percet.
    Ma kora este viszont azt látom, hogy nagyon sürgős neki!! Megjelent 19 óra 41, 42, 47 perckor is.
    Majd valamikor piacra dobom a közel 900 csíkoskát.
     
    vihence, Kuzdern és -Holdfeny-. kedveli ezt.
  5. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Jó hogy sikerült felcsípned belőle;)
     
  6. farmerSS

    farmerSS Fórumelemző

    Figyeld 20h -28-tól, elvileg 29 perckor érkezik a 0,1-ével.
    Nem kell órákat kattogni, mint egykoron tettük az eperért vagy az angóra gyapjúért egy-egy eventhez.
     
    vihence kedveli ezt.
  7. Sagittarius69

    Sagittarius69 Fórum veteránja

    Szia!

    Holdfénnyel mi is néztük 3 turnusát, de akkor eleve el volt cseszve az időm és rááldoztam a dologra.
    Tudom, hogy el lehet csípni, nekem is sikerült pár alkalommal, de én nem bírok kattogni és várni.
    Ha jelezné előre nekem, hogy mikor próbálkozik, akkor megpróbálnám, de így nem. :)
    Viszont igazad van, valóban elcsíphető, de sajnos a piacomon nem ismerek olyan gazdát, aki erre rá is szánná magát.
    Amit csinál, az sehogy sem normális, de 3. napja hiába várom a support válaszát, semmi nem jött.
    Így aztán marad az, hogy mivel ébren akarom tartani a lelkesedését, kirakok mindig valamennyit.
    Egy biztos, ha nem te vadásztál le mostanában huszon-harminc darabokat, akkor ő volt és továbbra is kattog a piacon, ami meg nekem rendkívül megnyugtató, mert legalább van mit csinálnia, adtam neki melót.
    El nem bírom képzelni, hogy ezt hogy bírhatja, lehet, hogy családi vállalkozásban működnek, de kell is működniük, mert bennem meg megvan az az enyhe rosszindulat, hogy ha valaki így, simán hagyja, hogy szívassák, akkor én ezt számára lehetővé is teszem.
    Bár nála meglep, hogy valaki ennyire örül annak, ha szívatják. :)
     
    vihence és -Holdfeny-. kedveli ezt.
  8. farmerSS

    farmerSS Fórumelemző

    Láttam a Te 17 db-os tételeidet is ma, illetve még két magyar játékost is tegnap, a farmnevüket nem írom: az egyiknek számok vannak a neve után, a másik kötőjeles. 15 percenként raktak fel ők is pár darabot max. áron, de pillanatok alatt eltűnt a csíkos és érkezett a 0,1-es.
    Sajnálom, hogy ilyen "élhetetlen" ez a piac.
     
    vihence, Sali~*.*, Kuzdern és 2 más kedveli ezt.
  9. Ms.AbyZu

    Ms.AbyZu Törzsjátékos

    Szia

    Tegnap elcsíptem 16 darabot. Nem egyszerre.
    és volt egy ritmus amikor másfél óra alatt három ajánlat volt, nem egyszerre
    közte volt egy 51 db magyar lehetett, 2 x 1 darabok 0,1 az ő volt
    Ma 1 jött össze

    Leírtad a lényeget milyen ez a piac, nem csak a csíkos itt a probléma.
    Amikor az árú visszakerül, sorozatba.
    :oops:
     
    vihence és farmerSS kedveli ezt.
  10. Sagittarius69

    Sagittarius69 Fórum veteránja

    Igen, az egyiket írtam is, csak a kötőjel azt hiszem, rossz helyen volt.
    A másikat is láttam már, de van egy valószínűleg lengyel gazda, aki ahogy felvittem a csíkos árát 22000-re, máris nekiállt árulni és onnantól jött be a képbe saalegokart, mert én is árultam, ha már más is előnyét akarja élvezni az addigi munkámnak és ez sok volt neki.
    Láttam a 100-as tételeink előtt néha az ő 0,1-ét, de nem kapcsoltam, nem gondoltam volna, hogy ez a célja, mivel mindenből szokott lenni neki is.
    Így valóban az van, hogy hiába vesz valaki ólat, hasznát nem látja, mert eladni meg nem akarja.
    Szóval éppúgy, ahogy eddig, ismét nyilvánvalóan árt a játéknak, hiszen akár vásárlás, költés nélkül is el lehet lenni.
    Csak legyen rengeteg felesleges időd és legyél robot.
    Biztos van szabály erre és simán ki lehetne akár zárni is azok miatt, amit eddig is csinált a farmos közösség ellen, de sajnos még köztünk van.
    Néha meg jó, hogy itt van, mert ha nem lenne, szó szerint ki kellene találni.
    Ekkora b....ot én még nem láttam, pedig a bölény, házi jak, kafferbivaly stb. sem ismeretlen előttem.
    Ráadásul önmaga ellensége.
    Mióta visszajöttem, ezekkel az árakkal csinált talán 70 milliárdot, ha jól emlékszem.
    Én több, mint 3 x annyit, kényszerűségből, hiszen elé pakolok és én nagy mennyiséget.
    Fel sem akartam jönni egy ilyen listára és ezt többen tudják.
    Erre meg sajnos ott vagyok és mivel piacol, csak-csak feljebb tol, akarata ellenére.
    Remélem eleget olvasott mostanra bennünket és ideír valamit, mivel ide jár kulturálódni.
     
    vihence kedveli ezt.
  11. Ms.AbyZu

    Ms.AbyZu Törzsjátékos

    Én is rakosgattam elé, hogy hamar legyen csp, más állatoknál volt, látom elsodródott a tétel,mert sok újabb több ezres ajánlat került előre.
    Ma láttam az új farm névvel is csíkosnál.
    Ma ki próbáltam több órát csíkos szerezni, fárasztó. Elképzelésem sincs, hogy lehet így résen.

    Lassan indulok
    Szép estét mindenkinek.
     
    Utoljára szerkesztett: 15.3.24
    vihence kedveli ezt.
  12. Sagittarius69

    Sagittarius69 Fórum veteránja

    Valóban nagyon gyors, de az is lehet, hogy ketten, két gépen játszanak és jelzi a társának, hogy mikor küldi.
    Mindegy, mert ha valaki benn kattog, így is le lehet vadászni.
    Én is levadásztam a medvetenyésztésnél, amikor 10 perc alatt 2 druida medvéjét akarta átküldeni magának és meg is sértődött, mert jött tőle a levél, hogy hagyjam békén a tenyésztett medvéit.
    Skalimaci fordította le a levelet.
    Tényleg meg kellene keresnem valahol azt a levelét, jó lenne banneremnek.
    Főleg, hogy amikor levadásztam, nem is készültem a medvékre, csak jöttek.
    Ő meg ugye készült rá, mert nem nekem szánta őket.
    Talán mégis be kellene állnom a csíkosmókushoz. :)

    Te inkább annak örülj, hogy neked viszont bármennyi lórid lehet.
    Ma például azt is kitalálta, hogy miképp legyen számodra is a lóri még olcsóbb, mert mindig elém pakolt egy-két tételt, a kezem alá játszva ezzel, mert őt nem hagyom elől, ha van valami tervem.
    Mindig csak 5 csp-vel tett alám a kis spórolós, de én olyankor törlök akár 10 tételem is és elé rakok.
    Így lehetséges az, hogy mostanra ez a kép alakult ki:
    https://farmgazdak.hu/kepfeltoltes/images/2024/03/14/1694d784f702f6920d1f2916ea96719f.png
    És ebből lett ez, a mostani állás:
    https://farmgazdak.hu/kepfeltoltes/images/2024/03/14/536b23c1b78a0c08127abf3879fc1c58.png
    Egyébként meg tekints rá a rozmárra, azt már 1960-ért is veheted tőlem, és direkt miattad nem 1000-sével tettem ki, csak 5000 darabot, 500-sával.
     
    Utoljára szerkesztett: 14.3.24
    vihence, -Holdfeny-. és Ms.AbyZu kedveli ezt.
  13. Ms.AbyZu

    Ms.AbyZu Törzsjátékos


    Szia
    Megjártam a kis munkám.
    Éjjeli piacon, sikerült bőven szerezni csíkost, ennél több nem is kell.
    Köszi a jó tippeket. :music:
     
    vihence, Kuzdern, farmerSS és még 1 ember kedveli ezt.
  14. Sagittarius69

    Sagittarius69 Fórum veteránja

    Szia!

    Nincs mit. Én átaludtam. :)
    Majd mostantól 15 percenként kirakok valamennyit, mert levitte az árát teljesen.
    Az éjjel egyszer felébredtem és kijöttem vele "beszélgetni".
    Hajnali háromkor adtam neki dolgokat, de úgy, hogy lássa, hogy én vagyok.
    Nagy mulatság volt, sokáig nem kellett kinn hagynom semmit, egyből jött.
    Tényleg, mint egy terminátor.
    Élő szövet fém vázon, felül elavult, lötyögős gyenge chip-készlettel.
    Nem jó, szerintem megint nem találtam ezt el.
     
    vihence, Kuzdern és Ms.AbyZu kedveli ezt.
  15. Sagittarius69

    Sagittarius69 Fórum veteránja

    Sziasztok!

    A 14-es piacon hatalmas állati akció indul!
    Ne siessetek a vásárlással, folyamatos lesz az árletörés!
    Csíkosmókust is érdemes figyelni, 5600 induló ár és néha ott lesz a piacon továbbra is, ahogy eddig!
    Jó vásárlást és jó vadászatot!
     
  16. szepesej

    szepesej Törekvő

    Milyen jó lenne ezen a piacon lenni, sajnos a 32-s piacon pangás van a csíkosokból.
     
  17. Sagittarius69

    Sagittarius69 Fórum veteránja

    Korábban szó volt arról, hogy összevonnak piacokat, de mostanában erről már nem hallani.
    Aktuális lenne pedig, már csak amiatt is, mert szerintem sokkal kevesebb a játékos.
     
    -Holdfeny-. és szepesej kedveli ezt.
  18. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    A piacoknak és a játékosoknak is jót tenne;)
     
  19. bonba73_Gazda

    bonba73_Gazda Rutinos


    Szia azért van kint elölted olcsón is áru!
    https://ibb.co/Y3Kk61Z
     
  20. Sagittarius69

    Sagittarius69 Fórum veteránja

    Szia!

    Persze, miért ne lenne?
    De ez nem az ő tétele.
    Így lett a lóri árából, a 7200-ból két nap alatt 3800.
    Gondolom ennek nagyon örül.
    Viszont a csíkosmókus árában továbbra is nyerésre áll, nem engedi feljebb tornászni, pedig ma is fogtam tőle 550 darabot ingyen.
    Sajnos úgy néz ki, hogy a support hiába jelezte a központ felé saalegokart magatartását, senki nem bír vele és ő sem magával.
    Így marad az, hogy 15 percenként foglalkoztatom és abban bízom, hogy minél többen levadásszák az átküldéseit.
     
    bonba73_Gazda, Ms.AbyZu és -Holdfeny-. kedveli ezt.