Visszajelzés Sörfesztivál 2019 csevegője

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Wellwisher, témanyitás ideje: 18.9.19.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Sanyat

    Sanyat Fórumszaki

    Szóval csak jót lehet írni.
    Mindenki ehhez tartsa magát.
     
    rencsike982, Ribiszke, Fuhur és 2 más kedveli ezt.
  2. Kuzdern

    Kuzdern Mindentudó orákulum

    Szia értékelem /Köszönöm/ az ajánlatot...
     
    juliannakoczkas, ildiko44, genka53 és 3 más kedveli ezt.
  3. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Ezt viszont kikérem magamnak! Nagyon határozottan!

    Felesleges a feszültséget kelteni!
    libuskafarm hosszú írására reagáltam, majd ő kérdezett egy valamit, amire adtam egy választ.

    Elég volt már ebből, hogy itt csak jót lehet írni.
    A csevegők tele vannak nyafogással, panasszal, kritikával. Nagyon-nagyon türelmesen bánunk ezekkel. Figyeljük, mennyire jogos, továbbítjuk, ha szükséges.
    De mindennek van egy határa és nem csak azoknak kell kedvezni, akik idejönnek morogni.

    libuskafarm átlépett egy határt, amit nem lehetett szó nélkül hagyni. Ennyi a történet. Nem több és nem is kevesebb.
     
    rozo52, Zuhi, -kidmama- és 16 más kedveli ezt.
  4. Döbi65

    Döbi65 Fórummogul

    Éppen egy éve futott a Viking saga VI. Akkor például a 24 órás farmmunkás kupon ára 70 csillagos érme volt, most 129.
    A 100 KK-t 150 érméért tudtuk megvenni, most a legjobb esetben 657 érme az ára. Micsoda inflációs ráta! xD
    Persze más az event mechanikája, de így nem számítok túl sok kiszedhető ajándékra.
    Azért megnyugtat, hogy nem a memóriám romlott ennyit. :D
    Hogy ne legyek off, mind a 3 területen hortenziával várom az eventet. :)
     
    scarlett23, bocsinet, szida57 és 3 más kedveli ezt.
  5. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Jóóó reggelt. :)
    Ismertető elolvasta és a múltkori eventből tanulva egy kis taktika: az előző eventben nagyon nagy szerencsém volt, mert az első 3 próbálkozásból megtaláltam az érmét, de most nem biztos hogy ennyiből megtalálom. Olvastam, hogy sokan 10-15-ből se találták meg és az viszi a felreppenőt. 60 malomtermékből megkapjuk a felhőt, ahhoz 2820 villa kell és 1680 kés, ami eleve nem kevés. Szerintem nem árt előre eldönteni hogy mi a fontosabb, a felhő, vagy az érmék-esetleg farmpengő- vagy valami más.
    Nekem is az a célom, hogy az érmét minél hamarabb megtaláljam és azt ismételjem, de ha nagyon sokára adja, akkor csak a felhőig megyek.
    Sok sikert.
     
    Melan, ildiko44, juliannakoczkas és 10 más kedveli ezt.
  6. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Szégyen nem szégyen nekem nincs rájám;)xDHátha:DHa már bejött 1*o_OxDxD
    Kicsit ideges lett a hangulat, pedig ez nem rossz evento_O
    Mindenki azt termel amit akar, persze ha többet akar célzottan többet játszik. Holnap tenyészthetünk is.;):p

     
    Melan, Zuhi, ildiko44 és 9 más kedveli ezt.
  7. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Szia :) abban igazad van, hogy más az event mechanikája. Ott az érmékért eventnövényt kellett termelni, itt pedig pajtához/gazdakörihez bármit lehet termelni, mintha nem lenne event, csak a felröpiket kell beváltani. Szerintem ez óriási különbség.

    2 ugyanolyan eventet már célszerű összehasonlítani, és valószínűleg az lesz az eredmény, hogy egyre többet kell termelni ugyanazért a nyereményért. Éppen ezért kellene örülnünk (szerintem) az ilyen "ingyen" eventeknek...

    A hortenzia szerintem jól fogja adni a felröpit, de ha van nemesítésed, akkor azt menet közben is tudod használni (napi 2x aratható). Ilyenkor szerintem érdemes olyan növényt választani, ami 20 óra feletti, szükség van rá gazdakörihez (vagy piacra) és nem nemesíthető (vagy még nincs meg a nemesítése).
     
  8. jozseflzr

    jozseflzr Fórum ezredese

    Szerintem a felröpivel lessz a baj, mert soknak tartom amennyit kérnek. Én 3 területen krókusszal várom az eventet.
     
  9. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Ha visszanézed, a bolt árai eventről eventre változnak. Nem elég csak a puszta árakat összehasonlítani, az egyéb körülmények is fontosak (minijátékok száma, mennyi eventgaz és felröpi kell, stb.). Csak az utolsó 3 ilyen eventet végignézve most 40 szupertáp 239 érme, a Boldog foltok eventben 30 szupertáp 70 érme, a Fociláz 2019 eventben ugyancsak 30 szupertáp 9 érmébe került. Ebből nem lehet azt a következtetést levonni, hogy július óta 20-szoros az infláció...
     
  10. Döbi65

    Döbi65 Fórummogul

    Köszi az ötletet! :) Hónapok óta nemesítgetek, de úgy látszik az Enciklopédiában eddig csak az Üvegházig jutottam el. :oops:
    Végre sikerült megértenem a lényeget is. xD Rekeszek élesítve. :D
     
  11. sadrika97

    sadrika97 Fórum biztosa

    Ma délután 11 Paisley-ből kaptam egy ráját! Kitartás mindenkinek, aki még vár rá!
     
    Melan, Lillapilla73, ildiko44 és 8 más kedveli ezt.
  12. Döbi65

    Döbi65 Fórummogul

    Ezért írtam, hogy más az event mechanikája. Nem vagyok közgazdász, csak sokkot kaptam, amikor megláttam az "árakat". xD
    Valahogy nem voltak ismerősek. xD
    Az inflációs részt meg gondosan zölddel írtam. ;)
    Legutóbb jó sok próbálkozás után találtam meg az első csillagos érméket és ez most is megeshet.
     
  13. Imi*

    Imi* Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Micsoda fesztivál lesz itt kérem szépen?:music:
    A tavalyi is jól sikerült.:) De idén aztán, kirúgunk a hámból.8)
    Az utolsó ilyen fajta minijátéknál elsőre sikerült kiraknom egy csillagos kombinációt, talán most is sikerül.;)
    A bolt tele van hasznosabbnál-hasznosabb cuccokkal.:inlove:
    Nem kell gazt ültetni, HALLELUJAH!


    Sok sikert kívánok mindenkinek!
     
    zsazsa96, nyuszi63, zoldert és 14 más kedveli ezt.
  14. farmerogirl

    farmerogirl Fórum félistene

    Szia!

    Nem érdemes az almát a körtével összehasonlítani. Viszont ha az előző, ilyen mechanikájú márciusi eventtel vetjük össze, nemhogy drágulást, hanem inkább árcsökkenést tapasztalhatunk. Ugyanis míg a bolti árak azonosak a két eventnél, az egy malomtermékhez szükséges felröpik száma - ha nem is jelentős mértékben - de csökkent. A felhő megszerzéséhez akkor is 60 minijáték kellett, ami akkor 3300/1980 felröpibe, most "csak" 2820/1680 röpibe kerül. (Ezt kvázi 15%-os árcsökkenésnek is tekinthetjük. Egy 24 órás kupon ára viszont akkor is és most is 129 CSÉ.)
    Azért 18-20 neon medve/egér/macska dekort nem sorolnék a "minden extra nélkül" kategóriába. (Mint ahogy a szántónyi mamuterdőket vagy a 20-30 Pannit sem.) Az a gyanúm, a felhőhöz szükséges 4500 röpi megszerzése többeknél gondot fog okozni. Kísérletképpen nekiállok az eventnek egy 85. szintű, valóban minden extra nélküli farmon is, a kezdést az elérhető legmagasabb érésidejű szegfűvel várva, majd a 12 órába (csak locsolva is) beleférő karalábéval folytatva. Kíváncsi vagyok, meddig lehet eljutni. Azt nem ígérem, hogy a minijátékokat is lejátszom, de nem is ez a lényeg.
     
    Utoljára szerkesztett: 18.9.19
    ildi11, Melan, Gio és 10 más kedveli ezt.
  15. zoldert

    zoldert Fórum parancsnoka

    Sziasztok!
    Egy élmény volt olvasni az eventről a véleményeket!
    Még event miatt soha nem tettem véleményt, ahogy erről se fogok!
    Tuti megcsinálom és pedig mind a 120 variációt, hiszen addig is telik az idő.
    A játék része az eventek egymás utáni időszaka, akinek nem tetszik töltse a pajtáját és ne siránkozzon!
    Amint meg leszek a felhővel fogom hozni az eredményemet.
    További szép estét mindenkinek!
     
    Melan, Gio, GA-BI-O-Farm és 7 más kedveli ezt.
  16. moonubul

    moonubul Fórum parancsnoka

    A felröpik számát végkép nem érdemes összehasonlítani, ugyanis forgalmunk sincs hogy a felröpi generátor éppen hová tekerik. Régebben -akkor is sok panasz volt a felröpik számára - joggal bízhattunk abban, hogy az event utolsó 1-2 napjára feltekerik a generátort. Mára az a szokás - tapasztalatom szerint - megszűnt.
     
    Utoljára szerkesztett: 18.9.19
  17. ildiko44

    ildiko44 Fórumfelvigyázó

    melyek azok a 0 perces ólak
    én is igy vagyok, a 220-as szinten járok, de sok sok mindenem nincs még, és nem is fogom elérni. Persze telhetetlen sem vagyok, hiszen mostanában már minden felhőt elérek amit szeretnék, és ez igy van jól. Persze aki pannira hajt a cserenapon annak legyen szerencséje, én inkább a rózsaszín ólakat részesítem előnyben - mert ezek tetszenek - és azt szeretném, ha legalább egy darab lenne mindből. Hogy hogyan is érem el, az mindig kérdés, de dolgozom rajta.....nekem ez az öröm! Jó munkát mindenkinek, és fogjátok fel, hogy ez csak egy játék.....nem kell feltétlenül csinálni!!
     
    Melan, Gio, DevilMókus és 4 más kedveli ezt.
  18. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Én annak idején is teszteltem felröpiket, és ez volt az egyik dolog, ami érdekelt. Nem tudtam igazolni ezt az állítást. Ugyanaz az állat/fa/növény nagyjából ugyanannyi röpit produkált az event minden napján, csak a szokásos, a véletlengenerátor okozta ingadozásokat tapasztaltam. Azt hiszem, arról van inkább szó, hogy amikor már nem kellett az eventgazt ültetni, nőtt a felröpik száma - érthető okból. Mostanság több gazt kell ültetnünk, gyakran az event végéig is az megy, elmarad tehát a végén a megszokott többlet. A másik ok a jól ismert pszichológiai jelenség: ha nézed, lassabban forr fel a teavíz.
     
    times84, nyuszi63, -vadocka70- és 12 más kedveli ezt.
  19. moonubul

    moonubul Fórum parancsnoka

    Szia!

    Amikor jóval alacsonyabb szinten voltam, az eventeket alig-éppen a végére sikerült befejeznem. Tehát -nálam, akkor - nem arról volt szó, hogy a gaz ültetését befejezve mást ültetve megnőtt a felrepik száma. Mivel tényleges statisztikát nem vezettem, ezért csak a tapasztalat beszél belőlem. Nyilván ebben van/volt pszichés hatás is, meg a véletlengenerátor ingadozása is, csak ez mindig az event vége felé történt. (Régi csevegőkben utána lehetne nézni, hogy sokszor nyugtattam a felröpikért aggódókat, hogy a vége felé jobban fog jönni.)
    Természetesen elfogadom a Te tapasztalatilag alátámasztott eredményedet, azok sok minta alapján a Gauss-görbe közepe felé helyezkednek el, én meg valahol a szélén a kevés mintámmal.
     
    Gio, DevilMókus, genka53 és 2 más kedveli ezt.
  20. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Sokaknak volt ez a tapasztalatuk, ezért is foglalkoztatott, így van-e. Nem állítom, hogy nem fordult elő, hogy állítottak a felreppenési valószínűségen. De amikor én ezt teszteltem - ez 3-4 event volt -, akkor ezt számokkal nem tudtam alátámasztani.
     
    Gio, DevilMókus, kovacstne és 3 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.