Sörfesztivál - 2021 - csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: ChocoBounty, témanyitás ideje: 28.9.21.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Hahacska

    Hahacska Haladó

    Köszönöm a gyors választ! Valahol tudat alatt sejtettem, hogy nem kell nagyon belemerülnöm a számolgatásba ;). Azért szép lett volna egy ilyen dekor, ami minden ilyen eventkor segít:D
     
    zotya280303, nolina1965, Kuzdern és 2 más kedveli ezt.
  2. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Nagyon szép gesztus lenne a készítőktől egy ilyen taktikai elem beépítése;) Túl szép;)
     
    zotya280303, nolina1965 és Hahacska kedveli ezt.
  3. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Ebben nem öt, hanem 15 ruhaanyag van, még mindig nem a rekordom, de azért szorgalmasan varrogatok tovább :D

    [​IMG]
     
  4. Namiamano

    Namiamano Fórum nagymestere

    Sziasztok!

    Az aktív gombcserélős kísérletemet tovább folytattam.

    Korábbi, vonatkozó hozzászólások, taktika ITT, ITT, ITT és ITT érhetők el.

    [​IMG]

    [​IMG]

    A hétvégén XXl fákkal gyűjtöttem a gombokat, két területen. 242 db-ot szedtem össze.
    Letermeltem pár kör növényt, így lett 106 foltom, amiből most le is raktam 104 db-ot.

    Az indulásnál 186 csillagos érmém volt (mivel korábban kiváltottam már két Piccolo-t).

    A lerakott 104 folthoz elhasználtam 88 gombot. (Fent hivatkozott taktika alapján.)
    A gombok aktív használatával a 104 foltból lett 261 érme, ami 2,5 érmét jelent egy foltra vetítve. Extrém foltkirakásom nem volt, szerencse eléggé elkerült.

    A következő, hasonló foltos eventet úgy tervezem majd, hogy:
    • Az event leírásának megjelenését követően kitűzöm a célomat, kiszámolom, hogy hány érmére lesz szükségem.
    • Egy foltból 2,5 érme lesz. A célomhoz szükséges érmeszámot elosztom 2,5-tel, így megkapom a szükséges foltok számát.
    • Egy folthoz 0,85 gomb szükséges. A kiszámolt foltok számát megszorzom 0,85-el, így megkapom a szükséges gombok számát.
    • A kiszámolt szükséges foltok számát megszorzom az 1 folt bekeveréséhez szükséges eventnövény számával.
    • Ugyanezt megteszem a szükséges felröppenő számmal is.
    • Ekkor megkapom, hogy mennyi növényt és mennyi felröpit kell termelni.
    • Az eventet fákkal várom, meglátom, hogy mennyi gomb érkezik.
    • Megpróbálom belőni, hogy hány éjszaka legyenek fák a területen és szükséges-e külön felröpit termelni.
    • Játszom, próbálkozom és ha kell, taktikát váltok.

    Jó játékot Mindenkinek!

    Üdv: Nami.
     
    Utoljára szerkesztett: 4.10.21
    Matold, zotya280303, PalMa és 6 más kedveli ezt.
  5. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Azért ez így nem jelenthető ki, hogy most kevesebb a terménybónusz. Nálam eddig szinte mindig tragikus volt a kerék. Csak olvastam, hogy másnál mennyi terménybónusz jött, én meg csak kínlódtam. Volt, hogy 300-ból egy darabot sem kaptam. Előtte 500-ból 3 db-ot. Sorolhatnék még kudarcokat, de minek. Így ment évek óta.
    Csütörtökön viszont Fortuna megszánt; elpörgettem 550 party-t és kaptam 3 db +200%-os és 4 db +100%-os bónuszt néhány +1-es mellett. (Nullázást terveztem amaránttal, de jutott az eventbe is; le se merem írni, de 1032 foltig jutottam, és pénteken már abbahagytam az eventet.) Az imént meg 5 pörgetésből 2 db +100% jött, ráadásul egymás után. Szóval nálam most ad a kerék, korábban csak röhögött rajtam a malac. Másnál fordítva. Nincs ebben logika; egyszer hopp, másszor (meg harmadszor, meg negyedszer, ...) kopp...
     
  6. [erika05]

    [erika05] Fórumgróf

    Sziasztok!

    440-et raktam ki és annyi érme jött össze hogy a két piccolót ki tudtam váltani és van 204 érmém. Nagyon rosszul jönnek az anyagok, sokszor berakom a kettőt és újat kérek. A cseregombokkal sem érek sokat mert mindíg olyanokat ad amit nem érdemes kirakni. Egyszer fordult elő hogy jó párosítást adott de lehetetlen volt egymás mellé tenni mert olyan volt az alap. Egy kicsit csalódott vagyok mert vártam ezt az eventet.
     
  7. olgica63

    olgica63 Járnitanuló

    Sokat gondolkodtam ezeken a játékokon. 10 éve játszom, de mindig rá kell jönnöm, hogy sokkal többet költök a játékba, mint amit ad. Bár én még soha nem vásároltam pénzért semmit, de amit a játékban lehet elérni. Csak dolgozom, rászánom a rengeteg időmet, rengeteg szupertrágya, mindent elhasználok és általában nem annyira sikerül, hiszen nem csak ez az életem. Ha pénzért nem vásárolok, szerintem a legtöbb event nem is teljesíthető. Hát én biztosan nem költök rá. De szomorú. Mert ha mégis elérek valamit, ami fontos lenne. Akár titok ól, akár fa, tuti valami semmire sem jót kapok. Hihetetlen, hogy miért nem akarnak kedvet csinálni a játékosnak!?
     
    jutka190226, fairmike, soresne és 2 más kedveli ezt.
  8. olgica63

    olgica63 Járnitanuló

    A kerekkerék dettó! Tuti millió sárga ól, vagy só, vagy tudom is én, de semmi olyan aminek tudnék örülni! De nem a játékosokról szól ez az egész? Azt hittem.
     
    jutka190226, fairmike, soresne és 3 más kedveli ezt.
  9. swarek

    swarek Törzsjátékos

    Sziasztok!
    Event kész mindkét farmon. Nem mondanám, hogy jól adta az érméket...Több mint 400 játékot játszottam le mindkét farmon, és 600 fölötti érmét tudtam kiszedni. Nem valami sok, pedig léptettem is bőszen, ha olyan táblát kaptam. Mondjuk nem is vártam mást a BP-től, tekintve, hogy mennyibe kerültek a kiváltható tárgyak... Papagáj most sem lett, két-két piccoló mindkét farmon igen, meg egy-két dekor.
    Gratulálok azoknak, akik végeztek, és sok sikert azoknak, akik még küzdenek. Én befejeztem, holnap már nem lesz időm foglalkozni vele.
    Sziasztok!
     
  10. Ildikó2

    Ildikó2 Fórumszaki

    Bocsi, nem voltam azóta a fórumon, így nem olvastam az írásod. Viszont annyi megoldási lehetőséget írtak mások, hogy megoldódott a "probléma". Azért köszönöm a segítséged!

    Köszönöm, időközben annyi megoldási javaslatot kaptam, hogy sikerült letenni a foltokat, és pár napja nem is jártam a fórumon.
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 4.10.21
    -Holdfeny-. kedveli ezt.
  11. leguán61

    leguán61 Fórumlakó

    Sziasztok. Az el nem használt érmék elvesznek?
     
  12. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Szia!
    Visszaváltják őket;)
     
    jutka190226 kedveli ezt.
  13. elsolking

    elsolking Fórummogul

    Részemről lett egy fontos tanulsága ennek az eventnek. Sok, számomra fontosnak itélt dolgot (sztáp, pengő, szerszám) eldobtam, (cseregomb) várva a kék csodát (érme), hogy aztán beváltsam zsákbamacskákra (láda, ól, fa). Azt hiszem legközelebb ezt jobban át kell gondoljam.
    Hosszú eventek óta nem pörgettem bónuszt. Most, hogy befejeztem, rögtön adott egyet :-(
     
  14. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Sziasztok:)
    Akkor ezt legközelebb Te is szívleld meg, talán hasznát veszed:)

    Fél órán belül készen vagyok a kicsimen is az eventtel. Hoztam egy képet, mert itt csak a csillagos érmék megszerzéséről olvastam, és szerintem van még más is ott ami egy kicsi farmnak fontos lehet, de egy nagyobbacskára is ráfér némi pótlás belőlük Sajnos a szuperekről nem készítettem képet, már bánom pedig kaptam az eventből pár darabot:
    [​IMG]
     
  15. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Jó reggelt!
    Felhő kipipálva...:inlove: Az érmékből nem lett annyi mint terveztem elsőre... sőt annyi sem amit másodszorra:wuerg:
    De mindegy.. Játszani jó;)
     
  16. nolina1965

    nolina1965 Fórum ezredese

    412 játékból van 703 érmém. 1,7-es átlag. Néha elcsábultam a többi nyeremény felé is. Gombom elég kevés volt, talán 5 FA-t beáldoztam rájuk, kevés haszonnal, több haszontalansággal. Mivel most - véletlenül - itthon és gép előtt vagyok, kihasználom még a maradék időt. Máskor tudom az elején, hogy mit szeretnék és folyamatosan ki is szoktam váltani, amint összejön az adott dologra való. Most kivártam és még ki is várok. Habozok a piccolo és a gyalogkakukk közt, mivel előbbit elég sokat kapunk, utóbbiból viszont nincs egy sem. A többi dologból van 1-1 db-om. Ilyenkor titokcuccra nem költök, mert 98%-ban csalódás. Mivel az utolsó favonat is sok csalódást érkeztetett, még kevesebb kedvem van a titkosakhoz. Ha "tört összeg" marad, kupon és - na hál'istennek, meg akartam nézni a bolt kínálatát, és SEMMIT nem hoz fel, csak a drága Irénke képét!!! Jó, majd próbálom frissíteni, de akkor is kiakasztó! Pedig szerintem még nincs is igazán az utolsó pillanat (lehet, h. BP szerint igen???), de ha nem tudok semmit kiváltani, nagyon dühös leszek.
    Update: frissítettem, kirakta a bolti kínálatot. Szóval talán makk-kápolna jöhet még szóba. Gondolkodtam a nyisz-nyisszen (10 FA miatt), ill. a régi fejleszthetőeken. Reggel megnéztem, a fejlesztéses láda VIII mit ad. Elég nagy a lista, a végén van 2 ill. 5 huncut állatok ládája. Eleve nem szeretem, ha a zsákbamacska újabb zsákbamacskát ad, de a színes állatok jól jöhetnek. Volt 10 ilyen ládám, kibontottam. TP-CSP, 100e-es nagyságrendben. Na, ezért egy kapavágást sem teszek! Szóval még mindig a világ legbizonytalanabb állatai közé tartozom (=ezek a mitévő legyek...)
     
    Utoljára szerkesztett: 5.10.21
  17. .Khrone.

    .Khrone. Fórumlakó

    Sziasztok!

    Hát én most fejeztem be az eventet. Egy idő óta én sem görcsölök, lazán játszom.
    Az első években szórakozás, kikapcsolódás volt. Aztán több éven át feladat és minden eventet csinálni, befejezni akartam. Közben néha besokalltam, kihagytam 2x1 évet. Két éve újra szórakozás, de nem úgy, ahogy az elején:( Kicsit szájbiggyesztve, kevesebb elánnal, de nem gürcölve, idegeskedve.
    Venni azért néha veszek ezt-azt, de behatároltam a havi költést, mert nagyon lehetne szórni......
    Most is szórtam, de csak a meglévő virtuális hozzávalókat. Így végeztem: 450 játék, 772 érme.
    A gyalogkakukk már ott van a társa mellett, de a többin én is hezitálok, mire költsem.
    Csak lazán, gondtalanul: További örömteli játékot!

    Megvettem 1 piccolót, 4 talányos fát és 2 talányos ólat, persze semmi.....Kár, hogy pont nem lett meg a másik piccoló.
     
    Utoljára szerkesztett: 5.10.21
  18. nolina1965

    nolina1965 Fórum ezredese

    Nekem éppen meglett, 480 játékból 816 érme. 2 piccoló, 1 gyalogkakukk, nekem az első (csak nem bírtam ki, bár életem legdrágább virtuális állatkája), és egy titokfa, ami valószínűleg nem fog sárkányvérfát adni.
    Hasonlóan állok hozzá, mint Te, bár nem hagytam ki éveket. De lazábban, kevesebb elánnal, stb, pont, ahogy mondod. Amit rászórtam, az a mamutfákból pótlódik, extra költés volt a végén 4 gomb (4 FA, 2 FA-fám van, visszapótlódik ez is), az egyik megmaradt.
     
  19. kutyaszálló

    kutyaszálló Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    Eventecske lerendezve:inlove::inlove::inlove:
    Hát valamit nem igazán csinálhattam jól, mert 399 játékból nem tudtam megcsinálni a 400 pontot, de mindegy kiváltottam
    egy piccolót: Jack ajándéka lett- legalább jól jön a teliholdashoz:p
    meg a titokosokból az ólakat, hátha lesz új benne:music:
    aki kész annak gratula, aki még csinálja sok sikert a befejezéshez:inlove::inlove::inlove:
     
    jutka190226 és -Holdfeny-. kedveli ezt.
  20. Domos52

    Domos52 Fórumelemző

    Sziasztok!
    Ránézek az órára 13 óra! Áh rápillantok a baloldali sávra, meddig is tart az event, atya-gatya 14 óráig! 5 farmon foltosodtam, teljesen belefeledkeztem a termelésbe és a rakosgatásba! Gyorsan elvásároltam az érméket, sajnos buktam is, mert mindenhol elvetettem újra a növényeket, amik 1 óra múlva érnek be!:wuerg::wuerg:
    Én még így - mióta játszom - nem jártam!xDxD
    2 farmon sikerült a felhő, a többin nem is törekedtem az elérésére, mivel hiába pörgettem nem jött a plusszosodás!
    Itt a vége fuss el véle.....
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.