Visszajelzés Szentjánosbogarak naplemente ünnepe - 2021. augusztus - csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: ChocoBounty, témanyitás ideje: 10.8.21.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. ChocoBounty

    ChocoBounty Fórum félistene

    Kedves Játékosok!

    Visszatér a Bingó event mechanika, a lámpásokat ismételten meggyújthatjuk!

    [​IMG]

    Az event kezdete várhatóan: 2021. augusztus 11. (szerda) 14:00
    Az event vége várhatóan: 2021. augusztus 17. (kedd) 22:00


    Event jellege: Növénytermesztős, felröppenős, malomban keverős, lámpagyújtogatós
    Eventnövény: Izzó bogyó
    Az event felreppenői: Termosz, Sátor
    Malomtermékek: Hátizsák
    Event elkezdéséhez szükséges feltételek: 3. farmos szint
    Az event nehézségi fokozata: közepes

    Az event a Főfarmon és a Szédült szántón zajlik.

    Az event a hírek felületéről, az event óráról,
    valamint a Főfarmon megjelenő eventbejáratból érhető el.

    [​IMG]

    Kérünk mindenkit, hogy amíg nem jelezzük, hogy az event elkezdődött és minden rendben megy,
    ne arassatok (a felröppenő miatt) és ne ültessétek el az eventnövényt!

    Javasoljuk továbbá, hogy az event teljesítését ne hagyjátok az utolsó pillanatokra,
    nehogy valami nem várt technikai problémátok legyen (pl. áramszünet, internetelérés probléma)
    és emiatt elvesszen az addig elvégzett munkátok.

    Az event ismertetője >> ITT << olvasható.

    Kérdés, probléma esetén a segítségkérő topikokban lehet segítséget,
    tanácsot kérni, a probléma pontos leírásával, farmnév és User ID szám megadásával:
    Általános témák
    Technikai kérdések
    Kérdések és válaszok


    Eventekhez segédlet >> ITT << található.

    A bónuszlexikon >> ITT << olvasható.

    Növények érési idejéről összefoglaló táblázat >> ITT << olvasható.

    Földterületek hozamtáblázata >> ITT << olvasható.

    Panasz esetén, a panaszkönyv áll rendelkezésre:
    Panaszkönyv

    A csevegőre is a fórum szabályzata vonatkozik.
    További tudnivalókat a fórum szabályairól itt olvashatóak:
    Házirend


    [​IMG]
     
    jucus1976, ljanika6, .dina1. és 14 más kedveli ezt.
  2. ChocoBounty

    ChocoBounty Fórum félistene

    Sziasztok!
    Ismert mechanika tér vissza, a bingó.

    Kettő felreppenő tartozik az eventhez: termosz és sátor. A termosz csak a főfarmról, a sátor pedig csak a szédült szántóról érkezik, mindkét területen növényekből és fákból. Az eventnövény csak a főfarmon termeszthető, ezért ott figyeljünk a felreppenőre is az eventnövény mellett.

    A haladási sávban csak az alakzatok teljesítésével tudunk előrébb jutni! Egy alakzatot csak egyszer tudunk kirakni.

    Sok sikert kívánunk mindenkinek!

    [​IMG]
     
    LadyM77, jucus1976, almáspite48 és 21 más kedveli ezt.
  3. zotya280303

    zotya280303 Utánpótlás-írogató

    Sziasztok! Lehet, hogy megártott a meleg vagy kihagy az agyam, de az evventismertetőben csak a nyereményeket látom. Azt. hogy melyij lámpáshoz mit kell beadni nem. Segítsetek légyszi. Köszönöm. Ha jól emlékszem nem csak event kellékek kellettek hanem a pajtából is kért ezt azt.
     
    Éva0315, -babika9-, inanna11 és 3 más kedveli ezt.
  4. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Szia!
    Nem a meleg az oka, jól látod, én is keresgéltem, hogy vaj' a sátorból mennyit kell gyűjtögetni, eddig nem találtam.
     
    Fatther, Kuzdern, Éva0315 és 8 más kedveli ezt.
  5. ChocoBounty

    ChocoBounty Fórum félistene

    Sziasztok!
    Pótlásra került a táblázat, elnézéseteket kérjük.
     
    Fenyvesi1010, maszilva, Éva0315 és 12 más kedveli ezt.
  6. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Izzó bogyó eventnövény : 6768 db + 3658 db = 10.426 db
    Termosz felröppenő : 396 db + 236 db = 632 db
    Sátor felröppenő : 188 db
    Hátizsák malomtermék : 59 db
     
    Sugica, jucus1976, szellorozsa és 38 más kedveli ezt.
  7. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Sziasztok eventezők!

    Az eventismertetőt elolvastam, a gondom nekem is a beadandók listája volt, ez látom már megoldódott, köszönjük szépen.
    Ez az egyik kedvenc eventem, nem kérdés, hogy csinálni fogom, szeretek lámpákat gyújtogatni.. A felhő és a nyeremények nem vonzanak túlzottan, talán csak a tp 800 TP ez nem kevés :) (nálam 248X800=198.400 tp/24 óra. Az event növények tp %-t soha sem fogom kihasználni, csak, ha véletlenül pont akkor lesz aktív a felhő, ebben biztos vagyok, de aki sokat és sokáig eventezik, neki még ez is jó.
    Számolni nem fogok, nem az én asztalom és kedvencem meghagyom másoknak, látom Jancsika már bele is vetette magát :), köszönöm mindenkinek aki megteszi helyettem :)
    Ha Jancsika jól számolt és miért ne számolna jól? Akkor nem sok sem a növények száma, sem a felröppenők száma, hamar megoldható lesz. Remélem ez egy nyugis event lesz, ránk fér a mostani után :D
    Aki felröpi gondokkal küzd érdemes hosszú érésű növénnyel várnia az eventet, hogy könnyítsen a gondokon. Az izzó bogyó 5:30 óra alatt érik be ennek pannis segítséggel meg kéne hoznia a kért felröpi mennyiséget, de ha kell éjszakára mehet megint 1-1 hosszú növény akinél szükséges.
    Sok sikert mindenkinek aki belefog és velem együtt eventezik :)
     
    Utoljára szerkesztett: 10.8.21
  8. Sagittarius69

    Sagittarius69 Fórum veteránja

    Sziasztok!

    Ez az event dekorostól, nyereményestől és felhősorostól együtt kuka, ahogy van és ezt az sem kompenzálja, hogy a kosarak árainál mintha drágulás lenne.
    Sebaj, az idő viszont nagyon jó!
    Akad event másutt is!
     
    Lillapilla73, ladislaw11, ulmo12 és 20 más kedveli ezt.
  9. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Szia!
    Azon a szinten ahol most jelenleg vagy /A legjobb 10 gazda, Tp 4., Csp 5. helyek/ nem lep meg az írásod.
    Azonban vannak gazdák akik szeretnek eventezni és még van hová fejlődni, nekik megérős, laza event.
    Beszállok és eventezem. Sok sikert, szerencsés játékot kívánok mindenkinek!;)
     
  10. SnéDóri

    SnéDóri Fórum bárója

    Sziasztok Gazdatársak. Ilyet sem csináltam még, nem is világos :) De majd megint menet közben, ha lesz időm. Mert a jóisten valamiért úgy döntött, hogy tegnap megajándékozott bennünket egy két hetes kiscicával. A sövény alatt találtuk. Szóval most 3 óránként tápszer, cucli, pocak simogatás, ringatás. Azért majd igyekszem. Mindenkinek sok sikert aki csinálja.
     
  11. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Ez egy kedves, kellemes event, aminek felröppenőivel előre készülés és /vagy Pannik nélkül sem szokott gond lenni. Bár csak Főfarmon ültethetünk, de felröppenőket Szédültről is gyűjtenünk szükséges csak növényekből és fákból. A felhősorhoz 15 lejátszott játék szükséges, 15 kirakható alakzatot kapunk, melyekből mindegyik csak egyszer tudjuk "ellőni", tehát nem érdemes a szükségesen túl szaporítani az egazt. Az eventnövény vízzel 04:24 alatt, vízzel és trágyával 03:58 alatt érik be. Így gyakorlatilag reggel és még naponta háromszor aratható, akár trágyahasználat nélkül vagy részleges trágyahasználat mellett. Ha a teljes rendelkezésre álló területet kihasználom 1x1-es földdel, akkor racs használatával 606 a nettó hozamom, ha körbe fák vannak, akkor 528. Így teljes helykihasználás mellett, felszaporítás után 17 fordulóra, és egy pici még, van szükségem. Amennyiben fák vannak körben 20 forduló szükséges. Ez azt jelenti, hogy az event akkor is kényelmesen teljesíthető 5 nap alatt, ha nem extrázom, s a rendelkezésre álló időm erre több, mint 6 nap.

    Bár összefoglalóm írása pillanatában az ismertető nem tér ki a szükséges mennyiségek részletezésére, korábban már játszottam ilyet, kényelmesen teljesíthető volt, extrázások nélkül is. Szokott időnként ez a típusú event pajtakészletet is kérni, olyan minimális mértékben, hogy piacról, piros kosárból teljesíthető, amennyiben éppen nincsen; nem számítok a piaci árak ezen event miatti elvadulására.

    Matek a közben közzétett táblázat alapján: 188 sátor, 621 termosz, 10426 egaz


    1. minta: 14 sátor, 31 termosz
    2. minta: 8 hátizsák, 8 sátor, 8 termosz, 140 egaz
    3. minta: 3 hátizsák, 31 termosz
    4. minta: 1 hátizsák, 4 sátor, 31 termosz, 233 egaz
    5. minta: 3 hátizsák, 4 sátor, 21 termosz, 369 egaz
    6. minta: 28 sátor, 649 egaz
    7. minta: 8 hátizsák, 63 termosz
    8. minta: 5 hátizsák, 28 sátor, 32 termosz, 1251 egaz
    9. minta: 3 hátizsák, 28 sátor, 32 termosz
    10. minta: 3 hátizsák, 16 sátor, 42 termosz, 742 egaz
    11. minta: 5 hátizsák, 14 sátor, 21 termosz, 602 egaz
    12. minta: 7 hátizsák, 18 sátor, 42 termosz, 373 egaz
    13. minta: 5 hátizsák, 14 sátor, 649 egaz
    14. minta: 1251 egaz
    15. minta: 8 hátizsák, 12 sátor, 31 termosz, 509 egaz

    Összesen: 59 hátizsák, 188 sátor, 385 termosz, 6768 egaz

    Hátizsák - 59 darab: 236 termosz és 3658 egaz
     
    Utoljára szerkesztett: 10.8.21
  12. swarek

    swarek Törzsjátékos

    Sziasztok!
    Jól látom, hogy ez az event sem ad szezonpontot? Egyre gyakoribb, hogy nem adnak az eventek szezonpontokat, vagy ha adnak is, akkor nagyon keveset, hogy még véletlenül se tudjon a szezonnal haladni az ember, ha nem a pajtáját akarja kifosztani...
    Az event nem tűnik nehéznek, bár egy területről lehozni 10ezernyit nem kevés. A fentebbi számok alapján, a nettó csatnis hozammal (606db gaz) számolva kicsivel több, mint 17 kör kell, de a maradék összejön a felszaporításkor. A gaz víz+trágyával ( bölcs tölgy rúna nélkül) 4 óra 10 perc alatt érik, rúnával már 4 óra alatti idővel. Ha valaki nagyon precíz, és nem csúszik meg, akkor ez napi 5 aratást ( reggelivel együtt) is jelenthet. De számoljunk csak 4 aratással, mert estére a felröpik miatt jobb a hosszú érésűt vetni. Szóval ez alapján kényelmes tempóban, 4 és fél nap alatt meglesz a növény. Ennyi idő alatt a felröpiknek is illene, de tudjuk jól, hogy ez nem így működik ebben a játékban. Szerencsére marad egy kis idő hosszút ültetni, illetve ha kell, akkor tud nullázni is az ember, de belefér a 2-3 órás érési időre csökkentett hosszú is. A felhő nem valami acélos, de naponta aratható, ami mindenképpen jó dolog.
    Hosszúval várom az eventet, ami nálam hortenziát jelent, és majd meglátom hogy hogyan adja kezdésre a felröpit. Felszaporításhoz megy csak extra, mert nem vagyok hajlandó többet áldozni erre az eventre, annyira nem megérős a számomra.
    Aki belekezd, annak sok sikert, sok felröpit kívánok! Aki nem, annak jó pihit, és pajta töltögetést.
     
    Babuxx, Nagyii58, Fatther és 8 más kedveli ezt.
  13. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Piszok egyszerű lesz: amikor kiválasztod a neked tetsző mintát, alul, rákattintasz. Utána szépen, egyesével ráklikkelsz azokra a lámpásokra, amiket a minta fényesnek mutat. Így beadogatod a jobb kéz felöl lévő "Szállítás" gombbal, amit kér ahhoz, hogy felgyulladjon a lámpás és besöpröd a díjat. Mész a következő lámpásra, ugyanígy. Amikor az összes mintának megfelelő lámpa ég nyomsz egy végső okét - ha jól emlékszem - és kész is vagy. Az a minta, amin dolgoztál, ki lesz pipálódva, többet nem lesz aktív vagy újra csinálható és mész a következőre.

    Ha nem tudod, hogy pontosan mit kell csinálj, mindig, minden eventnél, addig, amíg a legelső beadást nem teljesíted, állandóan felugrik egy "így csináld" ablak képekkel és szöveggel. Elolvasod, megnézed, tudod. :) Ha elfelejted, akkor megkeresed az "i" betűt egy karikában az eventablakban, azzal újból elő tudod varázsolni a segítséget.
     
    vihence, Nagyii58, PZoli64 és 6 más kedveli ezt.
  14. Sagittarius69

    Sagittarius69 Fórum veteránja

    Szia!

    Ez az eventcsevegő és az eventtel kapcsolatos véleményemet írtam le.
    Én kb. 5 éven keresztül minden eventet megcsináltam, még akkor is, amikor már bőven a listán voltam és mellette még minden egyes dekort is gyűtögettem össze, szóval más volt a játék.
    Mostanra már akkor eventezek csak, ha vagy van értelme és a farmom hasznosul általa vagy akkora a kihívás, hogy egyszerűen meg akarom csinálni (utóbbinak nem szoktam örülni, ha mégis belekezdek, de ez van).
    Amit írtam, az csak a saját véleményem volt, a saját nevemben írtam, senkit sem akarok meggyőzni, hogy ne csinálja.
    Mindenki el tudja dönteni, hogy megéri neki vagy sem.
     
    magdoka, Lillapilla73, Boccio71 és 30 más kedveli ezt.
  15. .Khrone.

    .Khrone. Fórumlakó

    Sziasztok!

    Ez egy könnyebb event, de akit nem érdekel a TP és a haladás, annak nem igazán érdekfeszítő.
    Eddig minden eventet csináltam, mert "függő" vagyok, most elbizonytalanodtam, még alszok rá......
    (Ma a piaccal tudtam végezni, de meg lett:) )

    Biztos nem ad szezonpontot ez az event?
    Akárhogy számolok, nekem nem jön ki az eventekre várható 14.440 az eddigi 3 eventből. (Locspocs, Kikapcsoló, Alkimista)
    (bocs, hogy itt kérdem, de eddig minden eventet csináltam és nem leszek kész a szezonnal, ha már nem lesz pont)

    Köszi a segítséget!
     
    Hahacska, Nagyii58, Kata_rzis és 3 más kedveli ezt.
  16. Lizikertje

    Lizikertje Rutinos

    dettó...irány a Balaton!
     
    ildiko44, Fatther, Éva0315 és 5 más kedveli ezt.
  17. ^^Ayumi^^

    ^^Ayumi^^ Fórum bárója

    Ebből a fajta eventből számomra az első volt a legjobb, viszont ennek a kitehetői (is) nagyon tetszenek. Szépek :inlove: Nem tudom mennyire ásom majd bele magam az eventbe, de szép kitehetők ide vagy oda, bánni nem fogom, ha mégsem szerzem meg őket.
     
    Nagyii58, Éva0315, -Erbrow- és még 1 ember kedveli ezt.
  18. ChocoBounty

    ChocoBounty Fórum félistene

    Sziasztok!
    A központnak továbbítottuk a szezonpontokkal kapcsolatos kérdéseket.

    Amint érkezik válasz, megfogjuk írni.
    Türelmeteket kérjük!
    Köszönjük a megértéseteket!
     
    ljanika6, Fenyvesi1010, vihence és 19 más kedveli ezt.
  19. magdi06

    magdi06 Fórum elő legendája

    No ez most pihentető event lesz.Még pörgetni sem fogok 20-nál többet.Ha nem jön be, akkor is hamar készen lesz,nyugisan kapcsolhatjuk a lámpásokat.szeretem ezt az eventet,azt hiszem ez már a 4.?lehet,hogy tévedek, de már többször volt.
    5 óra felé elültetem mind két területre a leghosszabb növényemet.Remélem a sátorhoz elég is lesz és pakolhatom is vissza eredeti formájára a szédültet.Jó játékot mindenkinek.
     
    soresne, Sali~*.*, Nagyii58 és 12 más kedveli ezt.
  20. jutka190226

    jutka190226 Fórum bárója

    Sziasztok! Valóban egy kellemes pihentető event elé nézünk. Nem árt néha ilyen is. Az utóbbi napok sok gazdatársunknak okoztak bosszúságot nem árt kipihenni. Délután mehet a hortenzia bízom benne, hogy megfelelő mennyiségű felreppenő fog jönni. Volt már ilyen event ha jól emlékszem nem okozott gondot. Sok sikert mindenkinek.
     
    Sali~*.*, Nagyii58, maszilva és 8 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.