Visszajelzés Találkozunk a strandon I-X. - csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Wellwisher, témanyitás ideje: 11.6.20.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Melan

    Melan Fórum admirálisa

    Azert ez nem fair, Tomanal meg mindig kevesebbet irokxDxDxD

    Na latod, ezzel kellett volna kezdened :D:D:D Spurok kozott is nagyon spur vagyok az biztosxDxDxD Ugyhogy mar varom nagyon a kovetkezo 2 FA-fas eventet, hogy meg spurabb lehessek utana:music:

    Ugyhogy tenyleg mindenkinek ajanlom, hogy legalabb a bonuszladakat vegye ki, azokert annyira minimalisat kell kapalni, hogy szinte semmit.
     
    nyuszi63, -kaktuszable-, Zatini és 7 más kedveli ezt.
  2. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Hááát, nem sokkal. :D
    Egyébként én is azt mondom, hogy olyan keveset kér az event, hogy kár kihagyni. Nem mondom, hogy az 5 bónuszládából kap valaki valami jót, de ha nem adja meg az esélyt arra, hogy legalább kapjon egy növénybevételit, akkor nem is fog kapni. Nem is kell nagyon figyelni, mert itt minden előző nap ki fogja valaki írni, hogy a következő napra mivel kell készülni, csak olvasni kell/kellene. Aki meg nem akar pakolni,az ne pakoljon.
     
  3. eviii_mee

    eviii_mee Fórumszaki

    Tetszik az event, csinalni is fogom, egy raktarhazon kivul mindent leveszek, ugyis at szeretnem rendezni a tolgyest. Sok sikert kivanok mindenkinek aki nekikezd.
     
  4. Kata_rzis

    Kata_rzis Fórum admirálisa

    Sziasztok!

    Én is a mamutok átpakolásán gondolkodom (a FA fákat már átköltöztettem). Viszont kár, hogy akkor már 2 terület kiesik a farmról, pedig az ősi kert szuvenír is pont ebben az időszakban ad majd +1 termést a terményes ólakra - így fullosan csak a Bahán tudjuk majd kihasználni. Kár, hogy erre odafönt senki sem figyel...

    Neve
    .....................
    Képe
    .................................
    Szükséges
    szint
    Érési idő
    (óra)
    TP/BTP kihelyezéstől függőenPlusz ajándék 2020.06.15. 14:00 - 2020.06.22. 14:00 közöttA tárgy méreteKihelyezhető
    Ősi kert szuvenír[​IMG]2.23:0020001 farmpengő,
    +1 termés a terményes ólakból 1 órán át
    1x1Minden területre.
    (A teliholdas területeket kivéve.)
    Viszont azt se felejtsétek el, hogy a szezonzsetonokat is el kell használni hétfőn (06/15) 14.00 óra előtt!

    A két dekor nem vonz különösebben - vannak más dekorok, amik ilyen ládákat adnak:
    Rémséges csúszda - Trágyás láda III-at ad
    Rémgomba-kunyhó - Szerszámos láda III-at ad

    A résznyereményeket még megnézem. A bónuszládákat azért jó lenne kivenni, de nálam azok is sokszor csak TP-bónuszt adnak...
     
    Utoljára szerkesztett: 12.6.20
  5. timi-1980

    timi-1980 Fórumgróf

    Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy ha az elso nap ültetek 900 eventnövényt, és a harmadik nap beadom a felröppenőt meg a malomterméket, akkor kapok 2 bonuszládát és 2 homokvár építést. Jól mondom?
     
  6. Gizdagazdamester

    Gizdagazdamester Fórum nagymestere

    kihagyom! Nem bontom a tölgyest! Bonuszládáim vannak, de a top ra gyülytögetem! A nyeremének miatt meg egyszerűen nem éri meg nekem! :(
     
  7. böbe4948

    böbe4948 Fórum mestere

    Sziasztok! Volna egy kérésem. Van nekem kirakandó Kókuszszelet3, Kagylókórus4,Sütőkaland3 Cukorvulkán3, Karneváli mackó 2,3 kirakandóm. Minden végig néztem, hogy hová tehetem ki de sehol sem engedi. Ebben kérek segítséget, elképzelhető, hogy kirakhattam az elsőt a felhőre, de ott már nem tudom, hogyan tudnám keresni. Segítségeteket előre is köszönöm.
     
  8. TeamLaurel

    TeamLaurel Törekvő

    Szia!

    Engedd meg hogy röviden válaszoljak.
    Én sem fogom lebontani a tölgyest ezekért ezen a szinten, mert nem hoz semmi olyat, amiért megérné nyáron még ezen eventsor miatt is a gép elé ragadn. Aztán, a játék F2P, de egyre több event van, ami P2W, ha az embernek nincs ideje folyamatosan a gép előtt ülni. Te is kapásból azzal kezdted, hogy van prémium-mentés. Oszt? Ez élményromboló, sokan sokszor tették már szóvá, kisebb-nagyobb eredménnyel.
    Évekkel ezelőtt, lassan írhatnám, hogy a hőskorban be lett vezetve az eventterület, amivel kapcsolatban az volt a remény, hogy hagyják a játékosokat termelni event mellett is. Erre oda évente egy-két event, jó esetben, ha érkezik, helyette folyamatosan, hétről-hétre a normál területeken van 1-2-3-nemritkán 4 event. És akkor csodálkoznak, hogy olyan reakciókat kapnak, hogy "nem csinálom, mert nem bontom meg az X területet"? De most tényleg, ez annyira meglepő?
    Én szerencsésnek tartom magam, mert nem okoz gondot szinte bármikor távolról belépni a gépre, hogy megoldjam az itteni feladatot, de ehhez kell technikai felkészültség, meg lehetőség, ami szerencsére rendelkezésre áll, meg nem kevés tervezés. Így sem sikerül mindig mindent megoldani. Egy darabig zavart, egy jó ideje már nem. Köszönöm, én le tudok mondani róla, hogy itt éljem az életem, ne a valóságban. Ha belefér mindkettő, csinálom, ha nem, hát nem...

    Szóval, a ti munkátokkal nincs baj, sőt. Azonban vannak dolgok, amik miatt nem mindig számíthattok másmilyen reakciókra az eventekkel kapcsolatban a csevegőkben. Én is szoktam olvasni itt is tippekért, de egyre kevesebbszer szólok hozzá – mondjuk amúgy sem vittem túlzásba sosem. Mert nincs kedvem általában beszállni egy parttalan vitába a készítők és a felhasználók között. De most a "nyafogás" emlegetése okán nem bírtam ki...

    Üdv.
     
    vihence, Dana64, apus54 és 7 más kedveli ezt.
  9. fraudragon

    fraudragon Fórum hercege

    Én erre az eventre nem pocsékolok el 1 db szupertrágyát,kacsakatát sem.Kitehetők hegyekben állnak a raktárban,cserenapkor sem kell már senkinek!10 napig ezzel foglalkozni,jön e elég felrepi.Az meg a másik,hogy vannak akik dolgoznak,én 3 műszakban.Akkor hogyan is csináljam?
     
    mamszi5107 és mucus252 kedveli ezt.
  10. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    A témát a csevegőben lezártam.
    >>ITT<< olvashatod a folytatást. Gyere oda beszélgetni. Amikor értelmes diskurzus van, azt érdemes folytatni. :)
    Abban a topikban nincs off és nincs törlés (csak ha durván szabályt sért vki).
     
    vihence, zsani_apja, Kuzdern és 6 más kedveli ezt.
  11. gabianyus

    gabianyus Fórum parancsnoka

    Sziasztok. Az event tetszik, főleg a bónuszládák :) Azokért fogom én is csinálni, na meg a trágyás ládás dekorért, szerszámos engem sem érdekel. Így 2 naponta, nem túl sok kapálással tennivalóval azért szerezhetőek jó dolgok. Mindenki tűzze ki maga elé a célját. Ha nem csinálja, akkor azt, ha nem pakol, akkor azt, ha csinálja, akkor mit szeretne kiszedni. Aki végig csinálja, annak csinálni! Kb. ennyi. El lehet ezt dönteni. Nekem mindig könnyen megy ez. Aztán menet közben, ha van több idő, energia, lehet túlteljesíteni a célokat.
    A tölgyest, és bármi területet én szívesen lebontok. Pedig nekem is volt kinn 17 turbó, trágyás, és kacsás fa, de átpakoltam. Van, hogy egyesével törlök, és pakolgatok, ez sem zavar. Inkább mindig attól félek, nehogy figyelmetlenségből valamit elfelejtsek. :) Na eventre fel :)
     
    mamszi5107, cili53, -ágianyu33- és 2 más kedveli ezt.
  12. Minimaci

    Minimaci Fórum mestere

    Béláim! Gáz van! :)
    Az első modellt újra kellett számolnom, mert az előző, tárgykeresős eventbe a farmaranyfa érdekében rengeteg szupertrágyát és KK-t betoltunk, és ha itt is a szokásos módon csináljuk az első napi felszaporítást, akkor szinte minden elfogy... (Kb. nem lesz mivel a következő eventet elkezdeni...) Tehát az új modellek szerint
    A) (és ez mindenkinek nagyjából ugyanaz lenne) a fákat is le kell gyalulni (183db 1x1-es terület lesz), csak az eventnövényt vetni és aratni (nincs mód a felröpik érdekében hosszúkat vetni), és a játékkészítők kezébe adni magunkat, hogy így (fák nélkül) is elegendő felröppenő jelenik meg. Viszont megúszható 4x10 szupertrágya és KK árán, és eventnövényekből meglesz az utolsó napi beadandó, felröpikből csak a feltétlen (beadandó+malomhoz) szükséges mennyiség kell.
    B) a fák maradnak, így cca. 148 területtel vágunk neki (kinek mennyi fája és ólja van kint), és bízunk benne, hogy az utolsó napra összejön kb. 1000 "fölös" felröppenő (a feltétlen beadandókon kívül, mindből együtt), de így is 4x10 szupertrágya és KK az igény.
    1-2 felröpis nap után elválik, és lehet váltani B)-ről A)-ra; vagy akár vissza is. S ha még nagyobb a gáz, akkor 1 szupertrágyás vagy KK-s kör is beleférhet.
    Úgyhogy aki nem tud nap közben aratni, az számoljon bőszen, hogy meglegyen az utolsó napi eventes beadandó!
     
    hanna8911 kedveli ezt.
  13. hanna8911

    hanna8911 Utánpótlás-írogató

    4x10 alatt azt érted, hogy a négyféle eventnövényre csak az első szaporításhoz elég SZT-t és KK-t használni?
    Jó lenne..
    Köszönöm a számítást.
     
  14. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Nem egészen értem én ezt a fás dolgot. Egy eventes terület van, az azon kint tartott fák mind növényben, mind felröpiben veszteséget jelentenek. Egy fát vagy turbótrágyázol, hogy napi kétszer arasd, vagy csak napi egy felröpit ad. Ha letarolod, akkor a helyén minimum napi két röpi, vagy 12 növény; esetleg a kettő keveréke jön, ha éjjelre hosszút ültetsz. Sőt, ha 4 fa helyén inkább egy raktárházat tartasz kint, az napi 16-32 röpit is jelenthet, és az eventnövénytől sem vettél el sok helyet.
    A fák nem jelentenek tehát megoldást a felröpire, azt (az említett raktárházak bevonásán túl) lényegében kétféleképpen lehet megszerezni: vagy nappal három-négy kör eventgaz, és éjjelre valami hosszú érésű növény a felröpikért; vagy napi 4-5 aratással gyorsan letermelni az összes növényt, és utána 1x1-ben vagy 1x2-ben napi 2-szeri aratással 20 óra feletti, nemesített növénnyel felröpizni.

    A felszaporítás legtakarékosabb módja pedig egy területen a következő. A cél az, hogy legyen 202 növényünk, amit már a teljes területre el tudunk ültetni. Így az első 10 magot 2x2-be ültetjük, mindennel megszórva, majd egy óra múlva lesz 100 növényünk. A második körben elegendő 17 db 2x2-es földet letenni, és KK nélkül újabb egy óra múlva aratva, megvan a 202 db (100+17x6). Estig többnyire belefér még egy sima 1x1-es kör, így lesz 808 növényünk. Ez kerül összesen 27 szupertrágyába és 10 KK-ba. Esetleg, ha a KacsaKata a több, akkor kevesebb földdel (így szupertrágyával) és több KK-val is dolgozhatunk (pl. 12 föld és 10 KK; 100+12x6+10x3=202; összesen 22 szupertrágya és 20 KK kellett).
    Az is jó alternatíva lehet, hogy a második felszaporítási kör helyett a 100 magot 33 komfortba és egy 2x2-be ültetjük. A komforton a KK jobban kihasználható, mert +6 termést ad. Így estére lesz 33x23+7=766 növényünk, és az egész került 43-43 szupertrágyába és KK-ba. Persze így valamivel kevesebb növényünk van, mint az előző esetben, de kicsi a különbség. Én főleg akkor szoktam ezt alkalmazni, ha elcsúszom az idővel, vagy túl hosszú érésű az eventgaz, és az 1x1-es kör a két felszaporítási kör után már későn érne be; illetve ha délután nincs időm a felszaporítás mindkét körére.

    A jelenlegi eventre, vagyis 184 db 1x1-re a takarékos felszaporítás a következőképpen nézhet ki:
    1. 10 db 2x2 + KK -> 100 gaz
    2. 14 db 2x2 -> 100+14x6=184
    3. 184 db 1x1 -> 184x4=736 (+5, ha közben megszán a rendszer).
    Összesen 24 szupertrágya és 10 KK.
    (Általában véve a 100 felett még szükséges magok számát osztjuk 6-tal, és annyi 2x2 kell a 2. körben. Jelen esetben 84/6=14. Ha nem egész, akkor felfelé kerekítünk.)
     
    Utoljára szerkesztett: 12.6.20
    mamszi5107, maszilva, mya100 és 13 más kedveli ezt.
  15. Melan

    Melan Fórum admirálisa


    Szerintem szamolj meg egyszer. Vagy inkabb ne, itt van egy uj modell:

    C) (csak hogy kovessem a modellek szamozasat) 184 db kis terulet van a tisztason, Toma levezette, hogy a cel a felszaporitasnal, hogy 184 magot elerjuk, ehhez kelll 10 db 2x2 fold, 10 db szupertragya 10 db KK, eredmeny 100 db mag. A masodik szaporitashoz eleg 14 db 2x2 fold, 14 db szupertragya = 84 db (netto) mag, vegeredmeny 184 db mag, eroforras: 24 db szupertragya, 10 db KK (nemi kattogas az eger gombbal).

    Ezt 4x kell csinalni, ami azt jelenti kell 96 db szupertragya, es 40 db KK osszesen.

    Az event ad 91 db szupertragyat, 75 db KK-t, ez 5 db szupertragya veszteseg, es 35 db KK nyereseg. Az event ad meg 37 db FP-t is, ami a FP boltban 1:1-ben valthato szupertragyara, tehat ha gondot okoz az 5 db szupertragya veszteseg, a FP boltban meg potolhato.

    Esetleg a plusz KK nyeresegbol felhasznalunk meg nehanyat, es akkor mar nem is lesz szupertragya veszteseg.

    Esetleg neadjisten bead az ember 10 satrat a bingos eventbe, hogy kiszedjen 20 szupertragyat. De ezt csak nagyon halkan mondom, mert a vegen megkapom hogy biztos egesz nap a gep elott ulok, mert csak igy lehet idom arra, hogy ket eventismertetot is elolvassak.:wuerg:

    Minden eventgazhoz eleg 10 db + 14 db felszaporitas. Tehat elso korben 10 db 2x2 talaj, szupertragya, plusz KK. Kapunk 100 db magot, leteszunk 14 db 2x2-s foldet, azokra mar eleg a szupertragya is, tehat osszesen 24 db szupertragya es 10 db KK egy eventnovenyhez eleg a felszaporitashoz.
     
    mamszi5107, maszilva, mya100 és 13 más kedveli ezt.
  16. hanna8911

    hanna8911 Utánpótlás-írogató

    Köszönöm, nagyjából így szoktam csinálni, azért kevésnek tartottam a 10 db-ot.
     
  17. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Kedves Játékostársak!

    Találkozunk a strandon I-X.
    event online!

    Az event kezdete : 2020. június 12. (péntek) 14:00 óra
    Az event vége várhatóan: 2020. június 22. (hétfő) 14:00 óra

    Ma a Napernyővirág eventnövényt kaptuk ültetésre, és a Homokvár-építész, Tengerpart ura dekorokat, amelyeket az eventben tovább tudunk fejleszteni.

    upload_2020-6-12_14-10-42.png

    Jó szórakozást, sikeres eventezést kívánunk!
     
    GA-BI-O-Farm, Kuzdern, Melan és 3 más kedveli ezt.
  18. Minimaci

    Minimaci Fórum mestere

    Persze, lehet kombinálni, meg kicsit több ráfordítással jobban kezdeni; de én azt számoltam, hogy ha csak az első 10 magokat szórod szupertrágyával és KK-val, akkor is megvagy. Minden más csak javít a helyzeten, de a minimalista forgatókönyv is működik annak, aki mindenből kifogyott.
    A fák témájához meg azt mondom, nem szedem le, ha nem muszáj, mert enyém a macera minden alkalommal visszarakosgatni az enyémet, és a feleségemét is :), tehát ha a leszedésen nem múlik a siker maga, csak annyi, hogy néhány körrel később vagyunk készen, akkor maradnak.
    Egyébként roppant módon tisztelem az előttem hozzászólókat, -BombadilToma- és Melan harcostársakat, külön köszönöm az ő hozzászólásaikat és tanácsaikat - nem csak itt és most, hanem minden eddigit is :)!
     
    Rékalány2004, farmeres53, Melan és 2 más kedveli ezt.
  19. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    [​IMG]

    Kezdjük!
     
    GA-BI-O-Farm, Kuzdern, Melan és 2 más kedveli ezt.
  20. Ribiszke

    Ribiszke Fórum ezredese

    Jó kis event ez! Csak frissíteni kellett és máris szereztem két tárgyat: Tengerpart ura és Homokvár építész!:inlove:xD
     
    Kuzdern, genka53, Melan és még 1 ember kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.