Visszajelzés Teljesítményproblémák részletes jelzése

Kategória: 'Technikai kérdések', témanyitó: Ableotory, témanyitás ideje: 13.12.23.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Ableotory

    Ableotory Team Leader Team Farmerama HU

    Kedves Játékosok!
    A játékban tapasztalható teljesítményproblémák részletes jelzésére került létrehozásra ez a téma.

    A hozzászólásban kötelező az alábbi adatok megadása:

    • User ID:
    • Processzor pontos megnevezése:
    • RAM mennyisége (GB):
    • Szilárdtestmeghajtóról (SSD) vagy Merevlemezről (HDD) történik a játék megnyitása?:
    • Egyéb hardver adat (amennyiben van):
    • Böngésző vagy kliensben tapasztalható a probléma?:
    • Tartózkodási ország:
    • Internet letöltési sebessége:
    • Részletes leírás (mikor történik a játék lassulása, hol és mikor történik a betöltővirágok megjelenése, milyen művelet után jönnek elő a hibák, stb.):
    Ez a téma nem panaszkönyv! A panaszkönyv >>ITT<< érhető el, ide várjuk a panaszokat.

    A topic szabályai:

    • a hozzászólásokban kizárólag a fent felsorolt adatok szerepelhetnek,
    • a hozzászólások csak a teljesítményproblémák részletes jelzéséről szólhat, minden más nem ide illő hozzászólás off-nak minősül és törlésre kerülnek.
    Köszönjük a segítségeteket!
     
    maszilva, -W-595-, **jeje** és 4 más kedveli ezt.
  2. Goran

    Goran Fórum hercege

    ID: 13134152
    Intel(R) Core(TM) i3-1005G1 CPU @ 1.20GHz 1.19 GHz
    8GB
    SSD
    Böngésző
    Magyarország
    DOWNLOAD Mbps 250.75 UPLOAD Mbps 20.28

    Edge alatt minden rendesen működik max. 10-15 másodperc a betöltés, viszont Firefox 1-2 perc alatt tölti be, olykor még több idő kell és utána is nagyon lassú a haladás

    Továbbítva a központ felé. Köszönjük! /Ableotory
     
    hédi5959, -W-595-, inanna11 és 4 más kedveli ezt.
  3. Kukackukac

    Kukackukac Fórumfelvigyázó

    Sajnos a kért adatokra nem tudok válaszolni. Asztali gépen és laptopon játszom, egyszerű felhasználó vagyok, nem IT szakember:D
    Az internet is más-más, de azt tudom, hogy most (ma) csak az aratásnál van fagyás nálam, sajnos mindegy melyik területet nézem.
    Ja, kliensen játszom.
    Ha nagyon nem megy, akkor chrome, de a hiba ugyanaz. Aratás, fagyás, majd vetsz és, ha szerencsés vagy simán teszel vizet és trágyát is.
    Ha nem F5 és szidod a BP-t:D
    Akkor Toma segítségével megpróbálom:
    • User ID: 22113565
    • asztali számítógép adatai:
    • Intel (R) Pentinum CPU G630 2,70 GHz 2700 Mhz 2 mag, 2 logikai processzor
    • 4 GB
    • Szilárdtestmeghajtóról (SSD) vagy Merevlemezről (HDD) történik a játék megnyitása?: Ezt sajnos nem találom
    • Elsősorban a kliensben játszom, most is lefagy aratás közben, néha ez 1-2 perc is lehet, nem reagál semmire csak forog a "kék kör"F5-re nem reagál. Elhalványul a kép és kiírja, hogy a játék nem válaszol.
    • Magyarország
    • Internet letöltési sebessége: 66,59 Mbit/sec
    • Laptop
      • Intel (R) Core(TM) i5-6200U PCU@ 2,30 GHz 2,4 Ghz
      • 4 GB
      • 1000 GB HDD
      • Elsősorban a kliensben játszom, most is lefagy aratás közben, néha ez 1-2 perc is lehet, nem reagál semmire csak forog a "kék kör"F5-re nem reagál. Elhalványul a kép és kiírja, hogy a játék nem válaszol.
      • Tartózkodási ország: Magyarország
      • Internet letöltési sebessége: 16,59 Mbit/sec (wifi), de ez több szokott lenni.
    Továbbítva a központ felé. Köszönjük! /Ableotory
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 14.12.23
    Mica67, -W-595-, inanna11 és 6 más kedveli ezt.
  4. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Egy kis segítség a kért hardveradatok megszerzéséhez:
    1. Processzor, RAM.
    Bal alsó sarokban kattintsatok JOBB gombbal (nem a szokásos ballal!) a Start gombra. A megjelenő menüből válasszátok a Rendszer elemet. Elvileg így közvetlenül arra a felületre juttok, ahol leolvasható a processzor neve és a memória mérete is.
    (Ugyanide lehet navigálni csupa bal gombos kattintással is: Start gomb -> Gépház -> Rendszer -> Névjegy (ez a jobb oldali lista legalján van.)

    2. HDD vagy SSD: Erre nem tudok igazán egyszerű utat.
    A Tálcán lévő keresőmezőbe (Start gomb mellett) írjátok be, hogy "Lemezek és kötetek kezelése" (elég elkezdeni a gépelést, és a megjelenő menüből kiválasztani). Itt a jobb oldalon a legfelső elem lesz a háttértároló; látható a neve, és alatta a "0. kötet" jelzés. Lesz ott jobb oldalt egy Tulajdonságok gomb. Itt minden megtalálható a lemezről, a Média pontban pedig ott lesz, hogy SSD vagy HDD.
     
    Marika312, Mica67, maszilva és 12 más kedveli ezt.
  5. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Fórum császára

    ID:1508500
    Intel(R) Core(TM) i3 CPU M 380 @ 2.53GHz 2.53 GHz
    8,00 GB (7,86 GB használható)
    SSD
    Mindkettőben, de a Klienset gyakrabban használom
    Magyarország
    Letöltés 123,0 Mbps, Feltöltés 40,3 Mbps, Ping 33,3 ms, Jitter 5,0 ms
    Föld területek aratás, ültetés -kor egyszerűen lefagy, kb. 30 másodpercet küszködik, középen megjelenik egy
    kék kör, ami forog, tölt-tölt.....a bezáró gomb piros és kiírja, hogy a Farmerama nem válaszol.
    Frissítésre elhalványul az oldal és akkor már csak a kilépés majd visszalépés segít. Belépés elég gyors, persze kivéve,
    amikor mindenkinél belépési gondok vannak.
    Egyébként a területek között rendesen tudok lépkedni, dekorokat simán leszedi, a Gyopárt is simán elérem, ott nincs
    semmi ilyesmi gondom, bár a hibák tömegesen a Gyopár érkezésével jelentkeztek.
    Géppel aratok, csak esetleg 1-2 ólat vagy fát szoktam kézzel leszedni.
    Ma viszont eventkezdéskor 21 percet töltöttem csak felhők aktiválásával, további 20 percet cirka az event elkezdésével.
    Később a helyzet javult, utána már csak a földek aratása-ültetése volt időnként labilis.

    Továbbítva a központ felé. Köszönjük! /Ableotory
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 14.12.23
    tundee73, Enikő65, Szirák és 10 más kedveli ezt.
  6. levi5

    levi5 Törzsjátékos

    ID: 54902089
    Intel(R)Pentium(R) CPU G2030 3.00 Ghz.
    4 Gb RAM
    HDD
    Mozzila, Chrome böngésző A kliens be sem tölt.
    Románia (de magyar nyelven játszok)
    Letöltés 370-400 Mb között mozog
    Az utobbi 1 hónapban nagyon nehezen több perc mire betölt az oldal. Mire learatok 2-3 területet a RAM 99% -on fut és megfagy minden több perc mire ki tudok lépni a böngészőböl. Van mikor csak a reset gomb segit, 2-3 ki belépéssel le tudom aratni nagy nehezen az összes területet, a piacozásnál ott szintén vagy lefagy vagy nagyon lassan tölt be. A gyopárt abba is hagytam ha odabelépek abban a pillanatban lefagy minden és csak a reset gomb segit.

    Borzalom az egész, szerintem ezzel a kérésel bebizonyosodik, hogy a bigpoint nincs a helyzet magaslatán, és kitudja mikor jön helyre a játék.

    Továbbítva a központ felé. Köszönjük! /Ableotory
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 14.12.23
    Mica67, -W-595-, inanna11 és 3 más kedveli ezt.
  7. -ericat-

    -ericat- Junior szaki

    • User ID: -ericat- ID: 14876169, (Ezt küldenénk a másik két farmról is, de minek…: -greycat- és Gábormester)
    • Processzor: Intel (R) Core (TM) i5-2400, 3.10 GHz
    • RAM: 8 GB DDR-3
    • Szilárdtestmeghajtóról (SSD) Kingston
    • Grafikus kártya: nVidia Geforce GT 1030 DDR-4
    • Böngésző: Firefox alap, a legelső képernyőn pörög a virág, a bejelentkező képernyő percekig be sem jön. A CCleaner, Edge gyorsabban behozza a bejelentkezési képernyőt, de aztán ugyanúgy nem történik semmi, utóbbiak időtúllépés miatt bontják is a kapcsolatot. Az is igaz, 64-es Win7 Enterprise megy ESET-tel.
    • Tartózkodási ország: Magyarország
    • Internet letöltési sebessége: elvileg 1000-es T-Home optikai, a végkészülékbe épített kínai router. Bemérve: Ping 2 ms, Down 908,4 MBit/s, Up 783,6 (a mérés alatt a Farmeramába be voltam jelentkezve! Anélkül Down 980, Up 870 szokott lenni!!)
    • Részletes leírás: Ahogy fentebb írtam, belépni nem tudok, ha mégis, akkor az egyes területek közötti váltáskor, vagy egyáltalán, bármilyen szokásos tevékenység közepette: aratás, vetés, állatgondozás, gazdaköri stb.
    Továbbítva a központ felé. Köszönjük! /Ableotory
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 14.12.23
    Mica67, -W-595-, inanna11 és 2 más kedveli ezt.
  8. antonkucser

    antonkucser Fórum-zöldfülű

    ID: 28467924
    Processzor : AMD FX-8320E Eight-Core Processor 3.20 GHz
    RAM 16 GB
    SSD Kingston
    Grafikus kártya : Nvidia Geforce GTX 750
    Többfajta böngészöböl probálva is hasonlo a lassuság, betöltés hosszu idöbe telik, klienssel ugyanugy, aratás ültetés nagyon sokáig csak pörög a jel , átmenet a farmos területekröl a szezon felületre sok idöbe telik, a leadások visszajelzése is.
    Windows 10
    Netsebesség 700 le 300 Mbps
    Magyarország

    Továbbítva a központ felé. Köszönjük! /Ableotory
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 14.12.23
    Mica67, -W-595-, inanna11 és 3 más kedveli ezt.
  9. suba_klara

    suba_klara Fórumőrült

    ID: 14192933
    11th Gen Intel (R) Core (TM) i3-1115G4 @ 3.00GHz
    8GB
    A mentett játékokra a Helyi lemez funkciót találtam ( nem vagyok szakember)
    Kliens
    Magyarország
    PING: 43,8ms JITTER: 8,6ms, Letöltés: 37,8 Mbps, Feltöltés: 43,4 Mbps
    Elég gyorsan betölt a játék, de ha aratásra kerül a sor, akkor lefagy. Van, hogy csak 1 területnél, de előfordul, hogy a következő területnél is. Ilyenkor forog a virág, a bezárógomb pirosra vált és a képernyő elhalványodik. Ez a jelenség 30 mp-nél nem több!
    Köszönöm szépen az eggyüttműködést!
    Mindenkinek jó játékot kívánok!

    Továbbítva a központ felé. Köszönjük! /Ableotory
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 14.12.23
    Enikő65, gyökértelen, Mica67 és 4 más kedveli ezt.
  10. **jeje**

    **jeje** Fórum biztosa

    Sziasztok!

    ID: 13062387

    Processzor: AMD A6-6310 APU with AMD Radeon R4 Graphics 1,80 GHz

    Memória mérete: 4.00 GB

    Lemezmeghajtók (így találtam csak meg) : KINGSTON SA400S37120G
    WDC WD5000LPCX-24C6HT0

    Internet sebesség: Letöltés 356,7 és feltöltés 231,1

    SSD-vel indul az egész rendszer.

    Magyarország.

    Böngészőben játszom.Próbáltam több böngészőt és nálam a firefox vált be. De most már jó ideje ezen se működik normálisan. A lassulás szinte bármikor megtörténik,nem kötődik kimondottan egy-két művelethez.
    Ma reggel is teljesen összeomlott az oldal,ilyenkor ilyen is megjelenik:
    https://kephost.net/p/MTA0ODI3NQ.jpg

    Továbbítva a központ felé. Köszönjük! /Ableotory
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 14.12.23
    Mica67, -W-595-, melcsi67 és még 1 ember kedveli ezt.
  11. hannababa3

    hannababa3 Utánpótlás-írogató

    Sziasztok!
    ID56293437
    Több böngészővel is próbálkoztam az edge be sem enged lépni eddig a firefox -ot használtam de most már azzal sem működik.
    Iszonyú lassú van, hogy 20 perc mire egyáltalán beenged és nem egyszer előfordult, hogy összeomlott a böngésző.
    Ami adatot tudok írom
    Processzor AMDRyzen3 2200G
    Memória Patriot ViperRGB 30000
    Videókártya ASUS R7 260xOC 15000
    Tápegység FSP 350W 5000
    Windows10 64 bit 10000
    Ennyit tudok nem vagyok számítógép szakértő.

    Hiányos adatok miatt (RAM mennyiség pl.) nem tudjuk továbbítani. /Ableotory
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 14.12.23
    Szirák, Mica67 és juliannakoczkas kedveli ezt.
  12. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    ID19861407
    processzor Intel(R) Core (TM) i5-2400 CPU 3.10 GHz
    4.00 GB ( 3.85 GB használható )
    Windows 10 64 bites operációs rendszer
    SSD
    Magyarország

    Általában a Chrome böngészőt használom - de ha a játékkal gond van, akkor az Edge böngészővel próbálkozom.
    A játék betöltése lassú, és bármit teszek, - aratnék,-vetnék,- területet váltanék ( munkásokat használok ) pörög a virág, talicskáznak a barik, vagy lefagy az egész. A malom látványosan akadozik. A gyopároson szintén ez a helyzet.

    Továbbítva a központ felé. Köszönjük! /Ableotory
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 14.12.23
    Szirák, Mica67 és juliannakoczkas kedveli ezt.
  13. antonkucser

    antonkucser Fórum-zöldfülű

    Ma hajnalban már nagyon jo volt Unity böl :)

    ID: 28467924
    Processzor : AMD FX-8320E Eight-Core Processor 3.20 GHz
    RAM 16 GB
    SSD Kingston
    Grafikus kártya : Nvidia Geforce GTX 750
    Többfajta böngészöböl probálva is hasonlo a lassuság, betöltés hosszu idöbe telik, klienssel ugyanugy, aratás ültetés nagyon sokáig csak pörög a jel , átmenet a farmos területekröl a szezon felületre sok idöbe telik, a leadások visszajelzése is.
    Windows 10
    Netsebesség 700 le 300 Mbps
    Magyarország

    Továbbítva a központ felé. Köszönjük! /Ableotory
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 15.12.23
    Ableotory kedveli ezt.
  14. Caccus

    Caccus Fórum bárója

    Sziasztok.
    ID: 17398092
    Processzor:pentium(R)Dual-Core CPUE6600@ 3.06-3.07GHz
    RAM: 4,096 GB
    RAR: 64 bit
    Grafikus kártya: NVIDIA GeForce8400GS 512Mb.
    Merevlemezt nem tudom, melyikből indul a játék,
    Egyéb adatatok: ASUS P5G41T- MLX3
    Storage/HDD/SSD/ : Model /1/: Westem Digital WDC WD5000 AZLX-08K2TAO-/FW:0,2.01A02)
    typ: Fixed-Bus: ATA(3)
    Model/2/: 465,8 GB -(500 GB)
    Windows 10
    Internet: elméletben 1000, gyakorlatban változó,:Feltőltés: 325,9 mbps
    letöltés: 41,7 mbps

    Tartozkodási ország: Magyarország
    Ha a böngészővel játszom, mindegy melyikkel belépésnél, töltésnél, aratásnál egyik területről a másikra átmenni stb a Gyopár területéről nem is beszélve lassú, és ez a lassúság bármikor megtörténik. Ezek a próblémák ilyen sűrűn ,hogy egy eventnél órákat várni le tudja aratni a területet kb. 2 hónap óta van, ezért ki is hagytam egy eventet, mert elegem lett. Most átmentem a Kliensre, és azon játszom, itt is vannak próblémák, de ritkábban fordulnak elő, nincs annyi idegeskedés, és a méreg.

    Továbbítva a központ felé. Köszönjük! /Ableotory
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 15.12.23
  15. csöpi46

    csöpi46 Fórum-zöldfülű

    ID 56314623 INTEL(R)CORE(TM)i3-7100ucpu 2.40GHZ 8GB HDD Magyarország 230 mbps letöltés edge és chrome böngésző belépést követően lassan arat ,vet stb. Terület váltásnál vagy csak egy egyszerű műveletvégzésnél lefagy és kidob a játékból ..a Gyopáros területet kb. 3-4szeri kidobással tudom végig csinálni... olyanokat ír ki hogy memória túl nagy , lap nem válaszol, oldal nem elérhető ..ez kb. 1hónapja tart nálam előtte ilyenek csak akkor fordultak elő ha ténylegesen volt valami gubanc a játékkal. Most ott tartok hogy egy 20perces minden terület átnézése, aratása kb.40-50perc ..
     
    Szirák kedveli ezt.
  16. mikomoni

    mikomoni Fórum-zöldfülű

    • User ID: 8356343
    • Processzor pontos megnevezése: 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 @ 3.00GHz 3.00 GHz
    • RAM mennyisége (GB): 8 GB
    • Szilárdtestmeghajtóról (SSD) vagy Merevlemezről (HDD) történik a játék megnyitása?:
    • Egyéb hardver adat (amennyiben van):
    • Böngésző vagy kliensben tapasztalható a probléma?: mindkettő
    • Tartózkodási ország: magyar
    • Internet letöltési sebessége: download: 270,1 mbp-s , upload: 22,04 mbp-s
    • Részletes leírás (mikor történik a játék lassulása, hol és mikor történik a betöltővirágok megjelenése, milyen művelet után jönnek elő a hibák, stb.): A növények aratásakor fagy be a játék, illetve a gyopárvölgybe való ki és belépéskor is szokott.
     
  17. Tavirózsa

    Tavirózsa Fórumőrült

    Szia!
    ID: 4174994
    Intel(R) Core(TM) i3-9100 CPU @ 3.60GHz 3.60 GHz
    8,00 GB (7,88 GB használható)
    64 bites operációs rendszer, x64-alapú processzor
    Windows 10 Pro
    Szia!
    ID: 4174994
    Intel(R) Core(TM) i3-9100 CPU @ 3.60GHz 3.60 GHz
    8,00 GB (7,88 GB használható)
    64 bites operációs rendszer, x64-alapú processzor
    Windows 10 Pro
    Böngésző (legtöbb esetben Firefox)
    Magyarország
    Ping: 19 ms
    DL: 262,62Mbps
    UL: 21,30Mbps (jelenlegi adatok)
    Mint írtam, eddig nem, de ma délelőtt folyamán alig vagy egyáltalán nem töltött be a játék. Elképzelhető, hogy valami javítgatás történt a játékban ami megváltoztatta az elérhetőségét és a lassulását? Köszönöm, ha továbbítod.

    Továbbítva a Központ felé, köszönjük az adatokat / Dolphin
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 10.1.24
    Dolphin kedveli ezt.
  18. kigyo51

    kigyo51 Aktív író

    Gazda: kigyo51 , ID: 16990724

    User ID: 16990724

    Laptop: IdeaPad 3 15ALC6 (LENOVO)
    CPU: AMD Ryzen 5 5500U with Radeon Graphics 2.10 GHz, 6 mag, 12 logikai processor
    64 bites operációs rendszer, x64-alapú processzor.
    Windows 11 Home Aktiválva, eredeti operációs rendszer.
    RAM : 8 GB ( Telepített fizikai memória) Használható fizikai memória 5,86 GB
    Merevlemez: SSD 512 GB
    Böngésző : Brave ezen is szoktam játszani, vagy Google Chrome böngészővel is, de itt is tapasztalhatók a lent leírt jelenségek.
    Kliensben szintén tapasztalható a lassúság. Váltogatom, mikor mi a gyorsabb, azon játszom Böngésző vagy kliens.
    Tartózkodási ország: Magyarország
    A router és a laptop között kábelen közlekedik a net. ( tehát nem whiFi - n)
    Az alábbi sebesség ezen a laptopon van épp most mérve, amin a Farmeramaval játszom.
    Internet letöltési sebessége: 876,23 Mbps
    Internet feltöltési sebessége: 831,41 Mbps
    Ping: 4 ms.
    A Farmerama.com server: Response Time: 289,14 ms. (válaszidő)
    A Farmerama.hu server: Response Time: 290,33 ms. (válaszidő)

    Farmmunkások előfizetéssel játszom.
    Kézi aratásnál nincs lassulás, csak a gépi aratásnál, vetésnél van.
    Aratás után virágzik, kliensen 1 - 2 percig, ilyenkor az F5 sem működik. (nem lehet frissíteni.)
    A belépés után kliensen a gazdakörben virágzik és kiakad a játék, egyszer vártam 5 percig, de csak forgott a virág, semmit nem lehetett csinálni, közben üres a gazdakör. F5 nem működik.
    A piacon kliensen és böngészőben is már régóta, ha valaki előbb lecsap az általam kiválasztott árura, akkor is csak pörög a virág és kimerevedik a játék Böngészőben és kliensben is. Kilépve a piacról és .visszalépve üres a piac képernyője, semmilyen áru nem jelenik meg, csak pörög a virág. F5 nem működik.
    Időnként felváltva vagy kliensben vagy böngészőben nem lehet elérni a gyopáros völgyet, igaz a virág nem pörög, csak a betöltési % áll le 3 % -nál, és csak a teljes játék újbóli elindítása segít, hogy tovább lehessen játszani a farmon, persze nem a gyopároson.
     
    Utoljára szerkesztett: 11.1.24
    szöszi50 kedveli ezt.
  19. Andy2500

    Andy2500 Utánpótlás-írogató

    Farmerama az Unity val tökéletesen működik,nem fagy le,gyors.csak igy tudok játszani,hogy ne mérgelődjek;)
     
    Sali~*.* kedveli ezt.
  20. marcsi5556

    marcsi5556 Törzsjátékos

    Szia!Ezt meg kédezhetem Hol található ez a UNITY ?????