Visszajelzés Viking saga V. - eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 4.4.18.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Köszi :) Nem mondanám magam TP vagy BTP vadásznak, de kárba nem hagyom veszni :p
    Party-t évente 1-2 alkalommal egybegyűjtve pörgetek, a sima meg ritkán ad, bár azt is akkor tekergetem, ha 80 összejött (pörgetést adó ládákat is csak az évi nagy pörgetéshez nyitok) Ez a szép, hogy mindenki meg tudja találni ugyanabban a játékban a maga kis játékait :)
     
    Fenyvesi1010, csio70, Sali~*.* és 6 más kedveli ezt.
  2. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Partyt én is ritkán pörgetek, de az előző eventből csak azt vettem ki és örülök neki hogy van. Be tudom osztani hogy amikor elúszok, akkor segít.
     
    csio70, Sali~*.*, genka53 és 3 más kedveli ezt.
  3. gabianyus

    gabianyus Fórum parancsnoka

    Sziasztok :) Végre egy event :) De rég volt már :) Viccet félretéve, elolvastam mindent, érthető minden, az összes Vikingest megcsináltam eddig, általában szerencsés vagyok ebben, szeretnék sok mindent kivenni. A röpi remélem jönni fog, mert az 1 keveréshez 35-öt sokallom picit.. Növénymennyiség az 5 ültethető területhez képest jónak mondható, na majd meglátjuk.
    Tarlórépa, tönkölybúza elültetve 2 területre, Bahán később ültetek, mert előző ültetés még nem ért be.
    Őserdőben és még 1 területen a farmon állatok, terményes ólak sorakoznak. 1. aratás után meglátom, mit kell lecserélni.


    Jó eventezést, sok-sok röpit, sikeres dobálgatást mindenkinek :)
     
    Gio, Fenyvesi1010, MamaMeseKertje és 4 más kedveli ezt.
  4. libuskafarm

    libuskafarm Fórum admirálisa

    Szia(sztok)!
    Akkor volna jó, ha a csatni is beférne a gyémántos pluszok mellé. Persze mindenféle kategória esetében. Kicsit talán az árak is lejjebb mennének a piacon. De ez azt hiszem álom kategória. Szerintem a gyémántosból sosem lesz több rekesz. Pedig ennyi földterület mellett már rég kellett volna 1 újabb. Rég kinőtte a játék az 1 gyémántrekeszt.

    Mióta elolvastam az ismertetőt, azóta jár a fejemben a felhő. Egyre nehezebben emésztem meg a 168 órát. Azt gondolom ritkán fogom kihasználni a plusz 1 zöldség lehetőségét, mert 1 hét az hosszú idő. Ahogy ismerem magam, sosem zöldség lesz a földben amikor leérik vagy éppen event fut. A tp-k miatt le fogom szedni. Nem egyszerű dolog odafigyelni a szerencsés aratásra. Azt meg elég balgaság csinálni, hogy várok amíg egyszer összejön minden. A tp fog kárba veszni. A virágos, madáijesztős sornál egyértelmű a várakozás, mert a virágos semmi mást nem ad, mint időt, a madárijesztős meg rövid idejű meg az a 8000 tp nem 1 nagy összeg.
    Valahogy úgy érzem adtak is meg el is vettek ezzel a felhővel. Talán ezért is jár a dobások után, s nem kell külön költeni érte.
    Ennek ellenére azért baltázok.

    Ja, még a pörgetés. Hát az most kicsit visszaszorul, mert elforgattam nemrég őket. Sebaj, majd, ha tudok szedek össze, ha nem, kihagyom. Majd valamikor kipörög a hajó is. A helikopterrel ezt is biztosan majd valamilyen felhőre fogjuk tenni. Addig meglesz biztosan. Meg még tán vonat v autó is jön hozzá :)
     
    Fenyvesi1010, ursa11, csio70 és 5 más kedveli ezt.
  5. mekkelek2011

    mekkelek2011 Járnitanuló

    Szia! Ez a játék lényege. Minél kevesebb lépésből megtalálni azt a balta konfigurációt amellyel a maximális pontszámot elérheted. Minden alkotóelem alatt a kis zöld pontok mutatják mennyire találtál el egy oda illő alkotó elemet. Akkor tuti, ha minimum 4,5 zöld pontocska virít , az 5 a nagyon jó, mert akkor esélyes a max pont elérése. 5 próba dobás van, arra kell törekedni, hogy a legkevesebb próbálkozásból megtaláld az összeillő elemeket. Ajánlatos a magasan pontozott elemet megtartani és lecserélni az alacsonyabban értékeltet. A találatokat külön jutalmazza a játék, a 40 minijáték ettől külön adja az ajándékokat. Gyakorlás kérdése az egész, menni fog ne aggódj. Csak jöjjenek a felröppenők, mert ez szokott a szűk keresztmetszet lenni.
     
    Swordfish, Fuhur, Gio és 8 más kedveli ezt.
  6. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Nemrég kaptunk egy ugyanilyen felhőt, ami a Baha gabonákra hatott, szintén 168 órás idővel. Vagyis nem lehetetlen, hogy a továbbiakban érkezik majd még szép lassan hat, hogy mindkét terület mind a négy kategóriájához legyen ilyen felhőnk.
     
    Swordfish, ildiko44, Gio és 13 más kedveli ezt.
  7. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia.) Szerintem nem azzal kell foglalkozni hogy mi lenne ha.. hanem azzal, hogy ebből mit tudunk kihozni. Vannak most nagyon jó kis bónuszok azoknak, akik ültetnek. Én nem ültetek, ezért nem foglalkozok vele, de ha érdekel , berakom az összes bónuszt.
     
    Gio, Fenyvesi1010, MamaMeseKertje és 7 más kedveli ezt.
  8. gabikkka

    gabikkka Utánpótlás-írogató

    kezd nagyon unalmassá válni ez a játék....
     
    Swordfish, Leho69 és bendi1121 kedveli ezt.
  9. Imi*

    Imi* Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Farmon lóherével (növény) várom a felröppenő áradatot, a bahamán a jól bevált egymagvú tökkel!
    Amit lehet bontok gyorsan le akarom zavarni az e.növényt ami elég soknak tűnik!
    Felhő se rossz és a boltba is lesz pár jó cucc szóval oda is benézek! ;)


    Sok sikert kívánok mindenkinek!
     
    Swordfish, Gio, -kaktuszable- és 20 más kedveli ezt.
  10. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia. Ilyenkor el kell menni picit pihenni. 1-2 hét elvonás után ha visszajössz, akkor szereted a játékot. Ha nem jössz vissza, akkor keressél másik játékot.;)
     
    Gio, Feca29, kanzlerviki és 20 más kedveli ezt.
  11. libuskafarm

    libuskafarm Fórum admirálisa

    Tényleg, most, hogy írod :) Nem is tudom hol tart éppen.

    Köszi, kedves vagy. De igazából ne fáradj vele. Annyira úgy sem ragaszkodok pontosan a bónuszokhoz. A bahán csak eventkezdéskor növényezek(mióta van 24 órás mindig), a rendes farmon is csak időszakosan termelek növényt. Mostanság ritka amikor csak az van. Amúgy meg mindig eventnövényt kell ültetni :D
    Csak úgy elgondolkodtam, hogy igazából a 168 órás felhő, olyan neszesemmi fogd meg jól.
    Ott van a holdas pl, hát szerintem egyik kezem ujja több, mint ahányszor passzolt az aratása. :) Sosem várok vele heteket, napokat, ha kész. Van más bónusz, éppen elég az. Úgysem lehet mindig itt ücsörögni, lesni, hogy mikor mi van kész.

    Elért közben az álommanó :) Jó éjt, jó event várást!
     
    Fenyvesi1010, bendi1121, mebajah és 5 más kedveli ezt.
  12. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Sziasztok! :)
    Szerettem eddig is az Ingrides eventeket, de azért kicsit soknak tűnik megint közel 20 ezer event növény letermelése.
    Mielőtt valaki azt gondolná nyürrögni akarok, az téved, hanem inkább az van, hogy erre is keresem a megoldást, hogyan és milyen eszközökkel lehet leghamarabb és legpraktikusabban megvalósítani.
    Ha nem bontom le a tölgyest, és a farmon meg a Bahán sem töröm fel a bebetonozott raktárházakat, akkor cirka 620 db 1*1-es területen tudok termeszteni illatos varjúhájat. Egy kör nettó hozama csak csatnival 620*3= 1.860 db; 19.500 / 1.860 = 10,5 kör, amelyből az utolsó kör már 620*4= 2.480 db, vagyis 10 körrel megvan. Az event 6 napos, vagyis napi két körrel a dolgozók is simán meg tudják oldani az eventnövény letermelését. Napi 3 kör ültetésével 3 és fél nap alatt megvan a növény.
    Azt is tudjuk, hogy egy 6 órás e. növény nem oldja meg a felröppenő igényt, ezért ki-ki a lehetőségei szerint, külön gondoskodik erről. ;)
    Engem is meghökkentett a felhő 168 órás zárlati ideje, és itt Tomának adok igazat, hogy mivel van már egy hasonló felhőnk, most ezzel folytatva, lassan mindegyik növény kategóriára létrehoznak egy ilyen típusú felhőt. A hangsúly szerintem a TP-n, TTP-n van, (szint * 2000, azaz egyre értékesebbé válik), a +1 termés meg külön bónusz, vagyis ráadás ajándék. Azért gondolom így mert az első aratás, bárminemű farmos zöldségre kész főnyeremény, de mivel ennek az új felhőnek a hatóideje 3 óra, ezért azt követően "csak" a zsázsa, saláta, répa, kukorica, zeller, burgonya, rebarbara, uborka, édeskömény, szójabab, és paradicsom termesztése fér be, az érésidejükből eredően. Ez sem elhanyagolható. Szóval, jó lesz ez a felhő így is, hogy 168 óránként aktiválható. :D
    Sikeres event-nyitó aratást jó sok felröpivel, és még sikeresebb folytatást, és balta összeállítást, meg hajigálást kívánok mindenkinek! :inlove::inlove::inlove:
     
  13. Domos52

    Domos52 Fórumelemző

    Büszke vagyok rád, az én kis csibuszom voltál! :)A csibéim közül nagyon kevesen viszik a játékot tovább ilyen hévvel, és a játék szeretetével! (de azért akadnak még: pl: cukkancs1319 is gyűri)xD
     
    Swordfish, emocy91, taga1 és 12 más kedveli ezt.
  14. adri2983

    adri2983 Junior szaki

    Köszönöm a válaszod!
    Kíváncsi vagyok, mennyire leszek ügyes. A nyuszis felhőt nem sikerült megszereznem, remélem ezt igen, mert nagyon tetszik.
    Szép napot mindenkinek!
     
    Swordfish, maszilva, genka53 és 4 más kedveli ezt.
  15. Fätum

    Fätum Fórumőrült

    Jó reggelt eventezők :) Genkához hasonlóan én is kiszámoltam, hogyan tudom letermelni az event növényeket és felállítottam egy akció tervet. Az enövény nem kevés, viszont jó sok, :p de 5 területen ültethetünk, tehát nem annyira borzasztó, mint amilyennek elsőre látszik. Ma délután lesz ugyan időm, de a hét többi napján én megint csak nem fogok ráérni, egészen szombat estig, tehát ismét fordított event technikával fogok játszani.
    Annak nem sok értelme van, hogy reggel elvetek egy 6 órás enövényt, és csak este tudom majd learatni. Így a növény se fog szaporodni, és a felröppenő se fog gyűlni. A normál menet tehát nekem nem jó, ezért "fordítok" és előbb a felröppenőket "gyűjtöm be" , aztán jön az enövény termelése. Még nem végeztem a GKban a reggeli ébresztővel, ezért a felröppenők begyűjtését mézkereppel fogom megoldani.
    Kész ütemtervem van:
    • Tegnap este a farmos részekre mézkerepet ültettem, ezt délután letudom majd aratni.
    • Ma délután lesz némi szabadidőm, ezért elkezdem az enövény szaporítását. Felszaporítás után teszek le egy kört 1x1-be. Mivel 6 órás növény, vizezve 4:48 óra alatt, durván 5 óra alatt érik be. A 19500 növény letermeléséhez (én mindent leszedek, kivéve a bónuszt adó tárgyakat) 7 kör kell, ez 5 órával számolva 35 óra. Tehát, ma egy kör után, szombat délutánra, és vasárnapra 6 kör marad.
    • Egészen szombat délutánig a farmos részeken (nem fogok addig ráérni) mézkerep megy le nappalra, éjszakára pedig ribizli. A bahára és az esőerdőbe éjszakára valami 8-10 órás (ezt majd még kitalálom) és nappalra saguaro.
    • Szombat délután, amikor (végre) hazaérek eltudom majd kezdeni az enövény termelését is, Addigra összegyűlik annyi felröppenő a hosszúkból, hogy nem fog fájni a fejem miatta.
    Nálam ez az "akció terv" :)
     
    Utoljára szerkesztett: 5.4.18
    Swordfish, Leho69, Maszatka47 és 26 más kedveli ezt.
  16. CoraQueen

    CoraQueen Fórum parancsnoka

    Klassz a terved!
    Az a baj, hogy én általában hol ráérek, hol nem, és nem tudom ezt előre. Így nálam is a szokásos módszer lesz majd, elkezdtem, amikor tudom, és amikor sikerül belépnem, és éppen megérett valami, akkor learatom, és ültetem a kövi kört.
     
    Swordfish, Maszatka47, Imi* és 7 más kedveli ezt.
  17. mamóka1cc

    mamóka1cc Fórumgróf

    Igen! Mind a 3-at el kell találnod, vagy az öt próba után a legjobbat aktiválni. Ám majd játék közben rájössz.
     
    Swordfish, Gio, Maszatka47 és 4 más kedveli ezt.
  18. zebrina04

    zebrina04 Kivételes tehetség

    Szia!
    Ha neked a felhősor a legfontosabb, akkor teljesen mindegy, hogy dobálsz, csak az a lényeg, hogy juss el a felhősorig. A felhősor szempontjából csak a lejátszott mini játékok száma számít, az eredménye nem.
     
    Swordfish, Gio, Maszatka47 és 7 más kedveli ezt.
  19. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Szia :) a játék aranyos, és biztos sikerülni fog a felhőt is megszerezned. :) itt egy kis animáció a németektől, ha még nem találkoztál Ingriddel:

    [​IMG]

    3 összetevője van a baltának:
    - először a fejet kell kiválasztani 8 lehetőség közül
    - után 5 nyél közül egyet (legrosszabb esetben 5.-re el lehet találni az 5 lámpás nyelet)
    - végül 10 rúna közül kell választani

    Telitalálatnak számít (a számok a zöld "lámpákat" mutatják sorrendben)
    1. 5 - 5 - 5
    2. 5 - 5 - 4,5
    3. 5 - 5 - 4
    4. 4,5 - 5 - 5
    5. 4,5 - 5 - 4,5
    6. 4 - 5 - 5
    7. 5 - 4 - 5
    8. 4,5 - 4 - 5
    9. 5 - 4 - 4,5
    10. 5 - 3 - 5
    Én úgy szoktam játszani, hogy mindig egymás mellett lévőket választok ki egészen a 4. körig. Ha valahol már van 5 lámpás, akkor persze annál maradok. Ha a fej és a rúna egyaránt 4,5-4,5 vagy ennél is jobb, akkor már azt is hagyom, mert az már biztos, hogy jó.
    Az 5. körre akkor kockáztatok új választást, ha az addigi próbálkozásoknál csupa kis értékű van, mert akkor már jönnie kell egy jónak is, viszont ha vegyes, akkor maradok a "jó" értékű dobásnál, és megelégszem a 40 csillagos érmével :)
    Ezt most így nagyon leegyszerűsítettem (de amíg nem játszol, lehet hogy ez is bonyolult)

    Jó dobálást, sok telitalálatot! :)
     
    Utoljára szerkesztett: 11.4.18
    Swordfish, Fuhur, csio70 és 14 más kedveli ezt.
  20. libuskafarm

    libuskafarm Fórum admirálisa

    Sziasztok.
    Azt gondolom nem ebben a topicban fog megdőlni a hsz rekord :D

    Látom fás válogatás is lesz. Jobb szeretem a sima titokfást, mint ezt. Abban legalább majdnem biztos, hogy xxl-t kapok abból is ami már van. Ez a kijelölős nálam mindig úgy jön össze, hogy azt adja, amiből már a sokadik van. Az 5ös blokkból sosem tudok olyat tenni, ami még nincs. Viszont tutira azt adja, amit csak azért teszek be, hogy meglegyen az 5 fa. Szóval nálam nem annyira kedvenc ez a pakolósdi.

    Szeretném, ha Ingrid összeszedné magát a következő napokra. Remélem sok locsolója, hódolója volt az ünnepekben, így nagy szerencsével fog baltázgatni, s nem csak mellétrafál. :)
     
    Gio, Maszatka47, taga1 és 10 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.