Visszajelzés Visszatérés a Kígyók templomába - event csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Swallow, témanyitás ideje: 21.9.22.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. barracuda117000

    barracuda117000 Haladó

    Hát így ér véget a Farmera dicsőséges útja! Lehet abba hagyom a játékot, sok az igazságtalanság!
     
  2. DorkaMano

    DorkaMano Járnitanuló

    Sziasztok,
    még 77 sarló hiányzik, 3 óra múlva kell aratnom az utolsó sárgadinnyét 1x1-en és a 24 fát. Nagyon izgalmas, ilyenre tényleg nem emlékszem, mikor korábban játszottam:) Aztán nincs több ötletem, az összes szuperem elfogyott. 9-től online megbeszélésem lesz, de remélem lesz alkalmam ideugrani egy aratásra8). Tanulság számomra, legközelebb nem fognék bele nyugodtan csak legalább 4000 szuperzöld készlettel;)

    Szurkolok mindenkinek, aki még kitartott a végéig!:)
     
    ulmo12, jutka190226, rózsabimbó és 2 más kedveli ezt.
  3. Enike**

    Enike** Board Administrator Team Farmerama HU

    szöszi50, ulmo12 és barracuda117000 kedveli ezt.
  4. senki81

    senki81 Junior szaki

    Sziasztok. A legtöbb eventet lehet teljesíteni kosarak és egyebek nélkül is, de ez az event tényleg nem fair módon lett összerakva. Az, hogy a legtöbb eventnél a tenyésztés is bejátszik a felröppenőbe, nagy segítség tud lenni. Nekem kb 300 felröpi hiányzik, de már nem vagyok hajlandó a készleteket pazarolni 1 ládáért. A készítők a profitorientáltság helyett kicsit gondolkodhatnának...
    1. Ha bahás az event, ahol a nemesítés nem játszik és még a terület is kevesebb akkor legyen legalább 2 terület a felröppenő.
    2. kevesebb mennyiség, pláne, ha a legvégére teszik.
    3. Bármennyire pazarlásnak tűnik, legalább az a nyűves tenyésztés legyen ott utolsó mentsvárnak.
    Bár, tudom, ezt fölöslegesen írtam le. Azok, akiknek el kellene olvasni, nem látják és nem is törődnek vele... Közelít a végidő...
     
    szöszi50, Jucus1949, jutka190226 és 2 más kedveli ezt.
  5. Ecóka1

    Ecóka1 Fórum ismerője

    Teljes mértékben igazad van! Horgászásnál is a gyöngy kifogása katasztrófa. Örültem viszont a Piccoló láda kibontásakor, mivel Virágcsokrot adott, ami azt jelenti, hogy 30 x 1 órás farmmunkás kupont kapok. Remélem sikerül befejezned, végig vinned az eventet.
     
  6. Pihepehely

    Pihepehely Törekvő

    Azt gondoltam, én gondoltam, hogy rosszul kezdtem és a rövidekkel kezdtem. Felröppenő alig jött. Rá kellett jönnöm, hogy a hosszú érésű is nagyon kevés felröpit ad. Ahhoz, hogy befejezhessem a játékot luxus kosár kellene.... Nem! Ez egy játék és nem fogom a fizetésem belapátolni a farmra. Egyre nehezebben teljesíthetőek az eventek.
     
    Jucus1949, farmeres53, jutka190226 és 4 más kedveli ezt.
  7. barracuda117000

    barracuda117000 Haladó

    "Horgászásnál is a gyöngy kifogása katasztrófa. " Ezt nem értem :) Hol és milyen horgászat van? :)

    4000 szuperzöldet nem ér egyetlen event sem. Ha így teljesítjük, mindig többet fognak kérni! Két event között annyi nem jön össze csak akkor, ha vásárolunk. Gondolom ezért találták ki, hogy csak azzal legyen teljesíthető. És tényleg nevetséges a "jutalom" Elpazarlunk egy csomó munkást és kapunk 3 órásat :D :D :D
     
    farmeres53 és jutka190226 kedveli ezt.
  8. libuskafarm

    libuskafarm Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    1 hónapig lesz nyitva a holdas?
     
    stb_farmer kedveli ezt.
  9. Swallow

    Swallow Board Administrator Team Farmerama HU

    Szia!

    Igen, egy hónapos lesz a mostani teliholdas nyitvatartás.
     
  10. jutka190226

    jutka190226 Fórum bárója

    Szia! Szerintem elírták az időpontot a mostani event jövő hét szerdáig tart. A ma véget érővel kapcsolatban egyetértek minden előttem hozzászólóval, hogy nehézkes a felreppenő megszerzése. Valóban disznóság, hogy csak egy területről jön. Még nem döntöttem, hogy befejezem vagy sem, még aratok egy sisakbabot és meglátom mennyi hiányom lesz. Rápazaroltam elég sok zöld cseppet, mert nem volt időm folyamatosan gép előtt ülni. Dolgozni is kell, de nem azért dolgozom, hogy elherdáljam a játékra. Amúgy a felreppenő kéréses topikban nem bízom sok évvel ezelőtt kezdőként kértem én is, de soha nem kaptam. Remélem nagyon sokára lesz szigetes event és addigra átgondolják a teljesíthetőséget is.
     
    barracuda117000 és Jucus1949 kedveli ezt.
  11. tandem6

    tandem6 Fórumgróf

    Sziasztok! Nehezen,de végeztem,kb 2000 zöldet pancsoltam el. Nem vettem semmit, maradt még 110 felröpim. Meglátjuk mi lesz a piccólóban,szerintem nem érte meg ,mostanába csak vacak jött belőle.
     
    jutka190226 és barracuda117000 kedveli ezt.
  12. Ecóka1

    Ecóka1 Fórum ismerője

    Az egy másik event, amikor pecázunk csalival és különféle halakat fogunk ki.
     
  13. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Nem idézek be senkit, mert így egyszerűbb...

    Szóval az ilyesfajta eventek két részből állnak. Az alap event a felhőig tart. Ez megcsinálható - eventgazzal, felröpivel - minden extra nélkül, adtam is erre részletes tervet korábban.
    A második rész teljesítése már extrákba kerül. Pont. Ez a rész igenis arról szól, hogy a játékosok fizessenek valamilyen módon (kosár, szupertrágya, pörgetés). Ez persze nem azt jelenti, hogy csak pénzért csinálható meg, de a célja egyértelműen ez, és ezt tudomásul kell venni.

    Az ilyen eventeknél az elején meg kell hozni egy döntést: a felhőig vagy végig? Ehhez mérlegelni kell a nyereménylistát, a játékra szánt időmet, a rendelkezésemre álló erőforrásaimat (szupertrágyák, bónuszok, Pannik, pörgetések), illetve hogy ebből mennyit szánok az eventre. Igen, sajnos kell némi számolgatás, mert hiába vannak a csevegő elején stratégiák, mindent személyre kell szabni. És jobb előre számolni, hogy mim van, mint kudarc esetén utólag azt, hogy mit vesztettem el...

    Az event felépítése olyan, hogy előbb eventgazt kell beadni, aztán felröpit, majd megint eventgazt, és a végén megint felröpit. Így ha a teljes végigvitele mellett döntünk, akkor érdemes felrúgni a megszokott eventezési módot. Ha az elején nekiesünk az eventgaznak, akkor lejárnak a bónuszaink, mire összekaparjuk a felröpiket, és kezdhetjük elölről az újabb eventgazos termelést. Itt tehát az a jó stratégia, ha előbb felröpizünk, és ha a nagy része megvan a 830 db-nak, jöhetnek a pörgetések és bónuszok, amikkel hatékonyabban termelhetjük - jó esetben - mindkét növényt szépen egymás után.

    Felröpik. A kezdő aratás, illetve 3-4 eventnövényes vagy felröpis kör alapján már nagyjából látható, hogyan jönnek a röpik, és kiszámolható, hogy elérhetek-e a végére. Ha hiányzik valamennyi, akkor ahhoz mennyi plusz szupertrágya kell(ene). Mondjuk a kezdés utáni nap estéjére már világosan látható, sikerülhet-e végigcsinálni vagy nem; és még van idő nagyobb veszteségek nélkül tervet módosítani.

    Éjszakára nem szabad eventnövényt ültetni. Ez talán nem hangzott el itt a csevegőben, mert egyértelmű, alapvető stratégia; de leírom, mert hátha segítség. Napi akár 6-8 óra kiesést is jelenthet még a 8 órás növénynél is, és ez nagyon tud hiányozni a végén a felröpiknél.

    A kudarcokból nem azt a következtetést kell levonni, hogy soha többet nem eventezek, mert a játék ellenem van. Sokkal inkább tanulni kell belőle, hogy legközelebb sikeresek lehessünk. És nagyon fontos: az égvilágon semmit sem számít, hogy sikerül-e végigvinni egy eventet. Bátran lehet eleve részteljesítéssel tervezni, és azt megcsinálni sikeresen. Akkor sem történik semmi, ha egy-egy eventet kihagy az ember...
    Ha valaki szeret eventezni, csak akkor lesz sikeres, ha minden egyes eventnél mérlegel, és reális, elérhető - bár nem feltétlenül könnyű - célt tűz ki maga elé. Felesleges azokhoz mérni magunkat, akiknek az a játék, hogy egy nap alatt végeznek egy eventtel. Az az ő játékuk, és a Farmerama nem verseny. Mindenkinek meg kell találni itt a saját játékát, azt, amiben örömét leli...
     
    Utoljára szerkesztett: 28.9.22
    Othep, stb_farmer, HéricsBáró és 20 más kedveli ezt.
  14. makkanch

    makkanch Fórum nagymestere

    Csatlakoznék Tomához:
    "Mindenkinek meg kell találni itt a saját játékát, azt, amiben örömét leli... "
    A felhőig nem volt kunszt eljutni, onnan nekem a következő extrák voltak szükségesek a befejezéshez:
    - 2 db teljes bevételi bónusz S 100% (gyémánt rekesz) pinkivel
    - 1 db teljes bevételi bónusz L 200% (gyémánt rekesz) pinkivel
    - 1 db 24 órás 100% bónusz party pörgetésből
    - szupertrágya szaporításhoz és 4 kör éjszakai hosszú érésidejű ültetéshez (cca. 900)
    Csomagot nem vettem, sosem szoktam.
    A vége felé szerintem meg is tolták kicsit a felreppenő mennyiségét, a ma reggel 1x1-en aratott ixora 184-et adott, hét végén ugyanez csak 120 körül.
    Szóval gondolkozni és tervezni kell, majd azt következetesen végre kell hajtani. Az előbbiek nem is szükségesek feltétlenül, néhány játékostársunk megteszi helyettünk, és közzéteszi itt a fórumon.
    Igen, mondhatjátok, hogy könnyű annak, akinek rendelkezésre állnak a bónuszok és szerencséje is van a keréken, de ha egyszer van, akkor miért ne használjam?
     
    ildiko44, jutka190226, stb_farmer és 6 más kedveli ezt.
  15. DorkaMano

    DorkaMano Járnitanuló

    Sziasztok,
    +8 sarlóval végre célba értem:D Majdnem elfelejtettem aratni, most jöttem ki egy megbeszélésről, és beugrott, hogy letelik az időm.:) De készen vagyok, és került amibe került, jó érzés:D
     
    ildiko44, stb_farmer, -ágianyu33- és 7 más kedveli ezt.
  16. jutka190226

    jutka190226 Fórum bárója

    Szia! A nagy farmomon extrák segítségével sikerült befejeznem. A kicsiken nem lett meg a felhő, mert ha nem a növényt termelem akkor az hiányozna. Nem fáj, mert a kicsiken még fejlődni kell, de azért bosszant, hogy lényegesen kevesebb felreppenő jön egy kis farmon ugyan abból a növényből. Sajnos pontos számot nem tudok mondani, de összesen 3+1 pannim van a nagy farmomon a kicsiken nincs egy sem, viszont nem hinném, hogy a pannik végett duplája a felreppenő. Egész egyszerűen mondva a kis farmokat vagy rákényszerítik a vásárlásra vagy feladják. Eleinte azt gondoltam, hogy ha letermelem a növényt akkor meglesz legalább a fele a szükséges felreppenőnek, de ismét tévedtem. Még a fele se lett meg ezért nem foglalkoztam vele tovább. Ismét tanultam valamit, a kis farmok totál esélytelenek a szigeten, úgyhogy a jövőben bele sem kezdek.
     
  17. gyongyinagy56

    gyongyinagy56 Járnitanuló

    Cütörtök 14 órától vasárnap 23 óráig lett meg a 850 felrepi a következő 810-ből még 231 hiányzik. Nem kell hozzá kommentár!
     
    jutka190226 és barracuda117000 kedveli ezt.
  18. farmeres53

    farmeres53 Fórum veteránja

    Szia! Nekem "csak" 60 db hiányzik a fullos befejezésig! Még ilyen sem volt hogy röpi miatt nem fejeztem be eventet Az elején már láttam hogy nem fogok eljutni a piccolóig! De a remény hal meg utóljára! De nem dőlt össze azért a világ De sajnáltam azextrákat és így jártam!
     
    jutka190226 és mandityalexandra kedveli ezt.
  19. libuskafarm

    libuskafarm Fórum admirálisa

    Úgy volt, hogy csak a felhőig megyek, de végigmentem, mert úgy alakultak a dolgok. A hosszúval kezdtem és szombatra meg is lett a növényem, vasárnap pedig a másik.
    De nem ment volna, ha nem pörgetek szerencsésen. Mivel közel ezer forgatásom gyűlt össze ládák nélkül, legalább 10ezer ződ, gondoltam megpróbálom. Nem azért mert olyannyira érdemes, csak olyan kedvem volt éppen.
    Pörgettem 2x is növénypluszt, 100%, 200%-ot, hétfőre meg is lett minden. Egyszer még a saguarót is ződeztem.
    Szóval tegnap befejeztem. De olyan mind1, semmi halleluja érzés.
     
  20. péterfaijánosné

    péterfaijánosné Utánpótlás-írogató

    701 felröpivel zárom az eventet. Pontosan arattam /hajnaltól éjfélig/ kevés sz.tápom volt, semmi bónuszt nem forgattam ki, akik ezt kitalálták, hogy anyagi ráfordítás nélkül nem lehet befejezni egy eventet, gondolkozzanak már el egy kicsit. Mivel nem lehet leírni, amit kívánok nekik, összeszorított ököllel magamban mondom el 10x-er. ***
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 28.9.22
    jutka190226 és barracuda117000 kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.