Visszajelzés Az alkimista gyógynövényei 6. - csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: ChocoBounty, témanyitás ideje: 3.8.21.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. zsoxxya

    zsoxxya Törzsjátékos

    Sziasztok!
    Akkor most hol lesz az event?

    Az event a Főfarmon, Szédült szántón, Bahamarama ültetvényen, Esőerdőn és a Zuhatagok szigetén zajlik.

    De a magokat csak a fofarmon es a szedultszanton lehet elultetni!
    Mit csinalok a bahas teruleteken?
     
  2. HANKAFARM

    HANKAFARM Fórum-zöldfülű

    Szia!
    Komforttalaj nem jöhet számításba? Ezt nem látom az elemzésedben.
     
  3. Sylja

    Sylja Fórum hercege

    Szia!
    Szerintem ott gyűjtöd a pecsétgyűrűket. Azok nélkül nem tudsz malomterméket készíteni, ami viszont kell a minijátékhoz.
     
  4. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Ezúttal a komfort nem ajánlott. Először is, az érésideje miatt nem tudjuk kihasználni a játékban szerezhető termésbónuszokat. Másodszor pedig, most mindent másképp kell számolni; a cél az, hogy a megszerzett magokból a lehető legtöbb termést hozzuk ki. Egy +1, +2 vagy +3 termésbónusz egy földre adja a többletet; és míg a normál talajokba egy mag kerül, addig a komfortba 3. Így ezek a bónuszok a komfortban gyakorlatilag harmadolódnak. A %-os termésbónuszokkal már más a helyzet, de azokkal is ráfizetéses a komfort. Nézzünk egy példát.
    Pörgettünk egy 100% bónuszt, rekeszbe is teszünk egy növénybevételi bónuszt, ezenkívül a játék adta összesen +7 bónusz is él. Csatnit és KK-t is használunk. Így egy komfort földből (3 magért) aratunk 60 növényt (alap 15, +200%: 30, játékbónusz: 7, csatni: 2, KK: 6). 1 magért tehát 20 növényt kapunk. Sima 2x2-es földön egy magért, negyedannyi idő alatt kapunk 27 növényt (alap:5, +200%: 10, játékbónusz: 7, csatni: 2, KK: 3). Ez a különbség bármennyi %-os termésbónusz esetén fennáll (mert a 3 db sima földön a %-os bónuszok pontosan ugyanannyi többletet jelentenek, mint az egy db komforton; egy magra egy 100%-os bónusz mindkétféle talajon +5 növényt ad).
    A komfortnak csak akkor lehet létjogosultsága, ha nincsenek +1 jellegű bónuszaid, és takarékoskodni akarsz a szupertrágyákkal - mert azokból kevesebb kell, mint normál talajon. De számolni kell, hogy a szükséges növénymennyiség letermelhető-e. Alapvetően az eventben szerezhető a 60 játékkal 848 magerszény (továbbiakkal még játékonként 4), ami 848 magot jelent. Ebből kell letermelni 13840 növényt (a teljes jobb oldalhoz). Így egy magból 16,3 növényt kell előállítani. Persze ez a szám más, ha pl. a bal oldalon csak a felhőig megy az ember, és a jobb oldalt se akarja végigvinni; így továbbra is egyénileg kell számolgatni.
     
    Utoljára szerkesztett: 4.8.21
  5. Samborg

    Samborg Fórum félistene

    Szervusztok!
    Elég rosszul indítottam ma reggel. Figyelmetlenségemben learattam a szigetes területeket. Most fogom a fejem hogy legyen elég felröppenőm. :D
     
  6. Fätum

    Fätum Fórumőrült

    Sziasztok eventezők :) Atyagatya, hogy ez milyen összetett és bonyolult egy event. o_O Elolvastam már kétszer, de még mindig hullik a hajam tőle. Mire kezdődik, addig még kell olvasnom párszor, hogy felfogjam mit kell csinálni. Biztosan ezért nem vágom, mert nem csináltam még ilyen eventet. Na megyek művelődni, hátha világosság gyúl az agyamba. Ráadásul jól el is toltam a kezdést, mert ma reggel tettem le hajdinát. Komfortba. xD Majd kész lesz éjjel egy órakor. Nade, addig legalább van időm felfogni. -.-
     
  7. jutka190226

    jutka190226 Fórum bárója

    Sziasztok! Szeretem ezt a fajta mini játékot ha jól emlékszem elég jól ment. Szeretnék minél több erszényt kivenni elsőre ez csak a gyorsaságon múlik. Sajnos az is dereng, hogy nem megfelelő mennyiségben kaptam a magokat volt amiből lényegesen többet és a másik fajtákból kevesebbet, mint amennyire szükségem lett volna. Piacon sem tudtam beszerezni, mert nyilván másnak is abból volt többlete amiből nekem. Mindig szürke volt. Most másképp próbálom a jobb oldalt is végig vinni. Remélem jön annyi felreppenő a hortenziából és az ixorából, hogy ma lejátsszam a 9 játékot elsőre. Ha minden a terveim szerint alakul lesz legalább 88 erszénykém és el tudom ma ültetni. Utána várok a következő 11 játékhoz szükséges felreppenőre ami szintén hoz minimum 60 de talán több batyut is. Akkor aratom le a ma elültetett növényeket. lehet tovább fog tartani, mint általában, de talán így jobban ki tudom használni a bónuszokat. Szóval így tervezem a haladást, de lehet valamit nem jól gondolok kérnék ebben segítséget tapasztaltabb gazdáktól. Ti hogy gondoljátok? Ahogy a múltban játszottam nem vált be mert mindig rögtön ültettem a kapott magokat nem bírtam magammal. Most megpróbálok türelmes lenni és megvárni míg egy kocka földem sem marad eventgaz nélkül. Az előző eventben nyert felhősor még nem aktiválom majd ha lesz megfelelő mennyiségű bogyó. A gesztenyés felhősorral együtt 6 óra alatt elég nagy mennyiséget le lehet termelni. Csak nehogy kifussak az időből. Az előző 6 piccolóból ismét nem jött FA fa, de lett 2 varázskalap ami majdnem egy évi arany termést ad. 2x4x40. Kaptam még fényfesztivált, tündér termál forrást, élőholt kincs és kicsobbanó öröm. Soha rosszabbat végre elkerült a multitaszking zseni.További szép napot és jó játékot kívánok.
     
  8. HANKAFARM

    HANKAFARM Fórum-zöldfülű

    Teljesen jogos.
    Köszönöm szépen !
     
  9. kovacstne

    kovacstne Fórum császára

    Sziasztok! Én félek belevágni ebbe az eventbe.Az előbbiben is volt görcsölés rendesen,mindig olyan magot kaptam ami már nem kellett volna.Ha jól emlékszem a sivatagi rózsával szenvedtem nagyon.Ha nem segítettetek volna a piacon nem sikerült volna befejezni.Nem tudom akarok-e szenvedni!!
     
  10. Namiamano

    Namiamano Fórum nagymestere

    Sziasztok!

    Gazdaköri megfontolások okán Vadrózsával várom az eventet a farmos területeken, a Bahán pedig Ixorával.

    Nyár van, lehetőleg minél kevesebb belépéssel próbálom megoldani az eventet, extrák bevetése nélkül és emellett össze is hangolnám a skorpiótenyésztéssel.
    A tervem az, hogy először beszerzem a felhőig szükséges röpimennyiséget (az indulón felül 39 malomtermék kell, ami 858 farmos szkarabeuszt és 1131 bahás pecsétgyűrűt igényel), majd két részletben lejátszva elérem a felhőt, utána az eventnövények termelése következik. Nem cél a tartolás, a felhőre megyek rá.

    A Bahán a Siskabab ("Nő mint a bolondgomba" rúna mellett) Gyógykenőccsel és Bölcsesség eszenciájával + vízzel + trágyával 12:19 alatt érik be. (Maja maszkot direkt nem használok.)
    A párja a farmon a Len, csak vízzel 12:00 alatt lesz aratható. (Az érésgyorsítók miatt jobb lenne a vöröskáposzta, fokhagyma, trágyázva a póréhagyma, articsóka is, csak azok máshoz nem kellenek.)
    A Skorpió sima ólja, Ólvarázslat rúnával, vizezve 10:04 alatt aratható. Elfér a Tölgyesen a Vadaskertekben és szabadon (8+8+38= 54 db).

    A röpi mennyisége nem igazán becsülhető, ki kell tapasztalni. Reményeim szerint, napi két belépéssel el lehet döcögni a szükséges röpimennyiségig. Ez, bízom benne, 5 kör alatt meglesz, szombat délutánra.
    Addigra ki is derül, hogy milyen kedvezmények és mikor lesznek a tenyésztés kapcsán (Egytápos, Boom).

    Szombat délután lejátszom az első 9 játékot és elvetem a magokat. A többi területre mehet a hosszúérésű növény.
    Vasárnap reggel lejátszom az összes játékot (9-en felül, amit kiad a röpimennyiség), aratok és visszaültetek 1X1-be, kap vizet és trágyát. 5:46 a 8 órás növény érési ideje, így amikor délben gép közelébe leszek, tudok is aratni, ültetni.
    Vasárnap este a maradék és beadásokból szerzett magokat ültetem, aratom. A közben jövő felröpiből előállított Malomterméket eljátszom.
    Közben valamikor le is van tudva a tenyésztéses event (54 ól ~7 kör alatt ad 378 skorpiót, tenyésztve csak elég lesz).
    Szerintem nekem itt véget is ért az event, de majd meglátom, hogy ültetgetek-e még, vagy gyűröm tovább a hosszúérésű növényes gazdaköri feladatokat.

    Üdv: Nami.
     
    Utoljára szerkesztett: 4.8.21
    PZoli64, Kuzdern, -BombadilToma- és 3 más kedveli ezt.
  11. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Fórum császára

    Ha nem akarsz görcsölni, akkor csak gyűjtsed a felröpit a farmon 858 a bahán 1131 kell a 39 minijátékhoz( 1-et az elején kapunk) és tiéd a felhő, hogy nem is ültetsz semmit, csak lejátszod a 40 minijátékot :)
    Közben a minijátékokból kapsz batyukat, kibontod, s ha akarod játszol, amíg van kedved hozzá ;)
     
    Utoljára szerkesztett: 4.8.21
  12. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Senki se felejtse el, hogy a felröpi (mindkettő) a tenyésztésből is jöhet. Márpedig ma tenyésztős event is indul... Ha maradnak a szokásos menetrendnél, akkor péntek 18 órától már jön a Boom. A pletykák szerint pedig hétvégére (az eddigi gyakorlat alapján vélhetőleg vasárnapra) egytápos tenyésztés is várható.
    A jobb oldalhoz szükséges növénymennyiség 2x2-ben szupertrágyával pár óra alatt letermelhető, így nem kell nagyon sietni.
     
    maszilva, Anulu73, PZoli64 és 17 más kedveli ezt.
  13. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Szia!
    Ha olyan magot kapsz, amire nincs szükséged, át tudod váltani más magra az átváltó ablakban. Összesen 14 millió pajta értéket igaz hogy be kell adni hozzá, de legalább megoldja ezt a gondot.

    Töröm a fejem hogy mit csináljak, de a Bahás rész miatt lehet kihagyom.
     
  14. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Sziasztok!
    Tervezgettem én is.
    Reggel természetesen csak a dekoros területeket arattam, meg ahol voltak, a termő területek szélein, a ládát adó dekorokat.
    Az utóbbiak helyére kiraktam a meglévő Páncél Pannikat, hogy az event kezdetekor még véletlenül se felejtsem el, és azok nélkül kezdjem az aratást a felröppenőkért.
    Az eventet gyékénnyel várom a farmon, saguaroval a szigeten, illetve a zuhatagos fákkal van tele. :)
    Ha lesz időm és alkalmam megpróbálok party pörivel bónuszt szerezni, de ha 100-120-ból nem jön semmi, akkor megint a polcról veszek le, annak a hatóideje ráadásul Pinkie Pie-vel hosszabbítható is. (Szerencsére azért akad belőlük a bónuszládákból.) Néhány Jack is várja, hogy aktiválódjon, de azt első nap sosem szoktam elindítani, mert nem lehet kihasználni a hatóidejét, mivel éjjel aludni kell, nem farmozni. Második nap meg általában olyan elánnal indítom az aratást, hogy csak utána jutnak eszembe a Jack-ek, akkor meg már minek? Így aztán tovább állnak a vártán, billegetve a lila fejüket.
    Induláskor amennyi felröppenő összegyűlik, lemalmozom, és elkezdem a minijátékokat.
    De! A 9. után megállok, a kapott magokat elültetem 2*2-be, és a 10. játékot csak közvetlenül aratás előtt játszom le, hogy érvényesülhessen a +1 termés event növényekre ható bónusz.
    Ezt a szisztémát alkalmazom a továbbiakban is, ezért a 19., 29., és 37. játék után is tartok egy kis szünetet amíg az elültetett eventnövény beérik, és utána játszom le a betakarítási bónuszokat adó játszmákat, ezzel is jobban kihasználva a játék által kapható pozitívumokat.

    "Azonnal induló betakarítási bónuszt kapunk eventnövényekre:
    • 10. mini-játék után: +1 eventnövény minden területről 8 órán keresztül,
    • 20. mini-játék után: +1 eventnövény minden területről 8 órán keresztül,
    • 30. mini-játék után: +2 eventnövény minden területről 8 órán keresztül,
    • 38. mini-játék után: +3 eventnövény minden területről 8 órán keresztül."
    Érdemes ezekre a további bónuszokra is odafigyelni, melyek hatóideje ugyancsak 8 órás:
    • 45 minijáték után +1 hozam a fáknál;
    • 50 minijáték után +1 hozam az ólaknál;
    • 55 minijáték után +1 termés minden szántóföldi növényre; és
    • 60 minijáték után +1 termés a terményes ólaknál.
    Kár lenne kihagyni ezeket a bónuszokat, melyek egy része támogató hatással bír a másik eventre különös tekintettel a skorpiókra, amelyeket a meglévő 7 Vadaskertben tervezek szaporítani.
    Sok sikert kívánok mindenkinek az eventezéshez!
     
    maszilva, PZoli64, Hahacska és 14 más kedveli ezt.
  15. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Genka :)
    A terved nagyon jó, csak egy pici hozzáfűzni valóm volna, bizonyára Te is tudod, hogy egy adott területre a rendszer csak 5 azonos fajta raktárházat enged kitenni. Hiába van hét annyit a tölgyesben sem fogsz tudni elhelyezni :) tehát átkell vinni az eventes területre belőlük kettőt.
    PS: Tudom, illetve biztos vagyok benne, hogy ezt Te figyelembe is vetted, csak a téged olvasók, nem tudom, hogy tudják-e :)
     
    Utoljára szerkesztett: 4.8.21
  16. ambrusne

    ambrusne Fórummogul

    PROFI vagy!! üdv. Ágika
     
    juliannakoczkas és jutka190226 kedveli ezt.
  17. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Egy kis számolgatás: növények letermelése a játékbeli bónuszok 8 órás hatóideje alatt, "minimális" ráfordítással.

    Ha lejátszom 60 minijátékot, szerezhetek 848 magerszényt, vagyis 848 magot. Ebből kell előállítani összesen 13840 növényt (vízibogyóból 4725, völgyi rózsából 4470, szúrós gombából 4645 kell a teljes jobb oldalhoz). Ehhez átlagosan 16,3 növényt kell előállítanom egy magból, vagyis ennyit kell aratnom egy földről.
    Lássuk csak: ha csatnit használok és KK-t, és mellé teljesen kihasználom a játék adta +7 bónuszt, akkor egy 2x2-es földről 17, egy 1x2-esről 15, egy 1x1-esről pedig 14 növényt kaphatok. A 2x2 használata pont elég. Lenne.
    Csakhogy nézzük az érésidőket. A három növény 4, 6 illetve 8 órás, szupertrágyával, karácsonyi sütivel és fehér ártatlansággal (meg persze vízzel-trágyával) az idejük rendre 44, 65 és 87 perc. Így a minijátékok idejét, illetve a nem percre pontos aratásokat is figyelembe véve azt mondhatjuk, hogy mindhárom növényből 2 kör fér bele a játékbeli bónuszok 8 órás idejébe. Ebben a 6 körben viszont csak 6x88=528 db 2x2-es területen tudok termelni.
    Mindebből az következik, hogy vagy nem viszem végig a jobb oldalt, vagy további bónuszokra van szükség.

    Meddig lehet eljutni a fenti feltételekkel?
    Egy körben 86 db 2x2-es, 4 db 1x2-es és 52 db 1x1-es földet tehetünk le. Ez 142 mag, és egy kör hozama 86x17+4*15+52x14=2250. Így a 6 körrel 13500 növényt termelhetünk le 846 mag elültetésével, és ugyanennyi szupertrágya és KK szupertrágya felhasználásával. Alig hiányzik valami... Mit tehetünk?

    1. Több (7) körben ültetjük a növényt. Ehhez gyors minijátékra és/vagy szupertrágyára ható felhő(k)re és/vagy pontos aratásokra van szükség. Így viszont körönként csak 121 magból gazdálkodhatunk, ami 88 db 2x2-es, 10 db 1x2-es és 23 db 1x1-es földet jelent; a hozam pedig 88x17+10x15+23x14=13776. Az utolsó körben még van 1 magunk, de azzal is kevés... És akkor még ott van a magok aránya is, némi ráhagyással kellene számolni...

    2. Nincs más hátra, több bónusz kell. Látható, hogy nem kell sok, így elegendő egy valamilyen bónuszt szerezni. Ez lehet:
    - keréken pörgetett +1 vagy +100% vagy +200% bónusz;
    - Jack ajándéka +2 bónusza;
    - pajtából aktivált teljes bevételi bónusz (csatni helyett!!) vagy növénybevételi bónusz. Ez utóbbi arany rekeszt foglal, így a karácsonyi sütinek nem lesz helye! Azaz aktiválnunk kell egy szupertrágyás felhőt, különben csak nagyon neccesen (inkább nem) férünk bele az időbe!
    Az alábbi táblázat mutatja, hogyan kell letenni egy-egy körben a földeket, hogy 6 kör alatt letermelhessük a növénymennyiséget:
    bónusz2x21x21x1egy kör6 körmagföldek hozamai:2x21x21x1
    Teljes bevételi bónusz S (100%)881029230713842762201713
    Teljes bevételi bónusz L (200%)886232013920564252015
    Növénybevételi bónusz (100%)881013232113926666221915
    Kerék +100% bónusz881013232113926666221915
    Kerék +1 bónusz881038231413884816181615
    Jack ajándéka +2 bónusz881030232213932768191716
    Megjegyzés: ezekkel már kevesebb magból gazdálkodunk, így megspórolunk szupertrágyákat, illetve kevésbé okoz gondot, ha nem egyenletesen kapjuk a magokat. Sőt, kevesebb minijáték is elegendő lehet.

    Még egy problémát kell megoldanunk: nem ugyanannyi kell az egyes növényekből; ezt a tényt ugyanis eddig nem vettük figyelembe. Ezt már nem veszem végig az összes bónuszvariációra, kipécézem mondjuk a Növénybevételi bónuszos sort. Egy-egy kör nyilván kell mindegyikből, ez ad 2321 növényt. Vízibogyóból kell még 2404, völgyi rózsából 2149, szúrós gombából pedig 2324.
    Szúrós gomba: a 2. körben (vagy mindkettőben, nem törődve 1-1 szupertrágya és KK elpazarlásával) 1-gyel több 1x1-es földet tegyünk le, így az megvan két körrel.
    A völgyi rózsából viszont kevesebb kell, míg a vízibogyóból több; így a 2. körben 7 db 2x2-es földre rózsa helyett vízibogyó kerüljön.
    A többi bónusznál sem lesz nagy eltérés, ennek mintájára némi cserével és/vagy többletföldek lerakásával az egyensúly helyreállítható.

    Kiegészítés: némi stratégiai javaslat.
    Az első 29 játékot le kell játszani, ez ad 296 magot. Így remélhetőleg beültethető lesz az első adag abból a növényből, amiből a legtöbb jött. Utána lehet lejátszani a többit, amíg érik az első adag.
     
    Utoljára szerkesztett: 4.8.21
    maszilva, hóóvirág, amygrey és 19 más kedveli ezt.
  18. ChocoBounty

    ChocoBounty Fórum félistene

    Kedves Játékosok!

    Az event még nem online!

    Türelmet kérünk a kezdésig!
    Jelentkezünk amint elindult az event!
     
    zoldert, vihence, varga1234 és 3 más kedveli ezt.
  19. jozseflzr

    jozseflzr Fórum ezredese

    Mikorra várható? Mikor nézzünk visszA.
     
  20. blogger55

    blogger55 Haladó

    Hát én már buktam is,a
    felröppenőknek annyi..................
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.