Visszajelzés Bevezetés a farmmunkába - 2022.november - eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Enike**, témanyitás ideje: 8.11.22.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Amira09

    Amira09 Fórum ismerője

    Igen, elírtam. Javítom. Köszönöm, hogy jelezted!:)
     
    Utoljára szerkesztett: 8.11.22
    -W-595-, Kuzdern, -kaktuszable- és 6 más kedveli ezt.
  2. bogisaci60

    bogisaci60 Fórum bárója

    Szia Gyöngy,

    Azt értem, hogy az ébresztést szupertáppal oldod meg, ezért az esőerdőt nem bontod meg. Amennyiben a főfarmot sem bontod (ezt írtad), akkor hol fogod termelni a beadandó eventnövényeket? :p
     
    zsoxxya és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  3. vízöntő

    vízöntő Fórum parancsnoka

    Nagyon köszönöm!!!xDxDxD:inlove:
    A te jó szavaid számomra nagyon fontosak, át fogom rágni mégegyszer.
     
    Kuzdern, Amira09, -kaktuszable- és 4 más kedveli ezt.
  4. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Mélyen elgondolkodtam rajta én is, újra olvastam amit írtam és rájöttem, hogy mire gondoltam ahogy írtamxD. A tölgyest és a szédültet nem bontom, a főn ültetem a gazt :) Miután ez amúgyis csak ott ültethető lesz :)
    Farmertáska

    [​IMG]

    Érési idő: 05:30 óra
    Tapasztalatpont: 55 TP
    Ültethető: Főfarm

    PS: Én nem írtam azt, hogy főt nem bontom, azt csak Te gondoltad hozzá :) Egyébként javítottam az előző hozzászólásomban is a félreérthető mondatot. Köszönöm :)
     
    Utoljára szerkesztett: 8.11.22
    HéricsBáró, -W-595-, Rizstej és 3 más kedveli ezt.
  5. libuskafarm

    libuskafarm Fórum admirálisa

    Szia.
    Irigyellek a türelmedért meg az idődért :)
    Bármit szinte, csak pakolni ne kelljen. Pár kitehetőt lecseréltem itt-ott, de igazából nem foglalkozom vele, a ládás dolgokat rakom ki valami helyére, ha olyanom van, de már azt sem nagyon.
    A varjúfától a táltostornyon át minden vicik-vacak ott van :)
    Kár, hogy nem lehet kiadni bérbe, hogy a kergéket valaki olyanná tegye, ami igazán megéri. :)

    Most pl, ha nekiállok és meglesz a felhő, venni fogok csp-ért csupa egyforma 1x1et rá. Sajnálom kirakni a felhőre a hasznosabb kitehetőket, de persze sehova sem teszem ki :D Kár, hogy nincs rá saját kütyü. Sokszor van üres felhő, jobban szeretném az egyedit rá.

    Most utólag jutott eszembe, hogy inkább ezeket az ősi dekorokat függönyöznék valamilyen fejlesztéssel és akkor nem lenne csurig a pajta sem. Újrahasznosítás címén és pakolni sem kéne, csak rábiggyesztem. Takarékosabb is lenne :)
     
    erzsike511, PZoli64, ildiko44 és 10 más kedveli ezt.
  6. bogisaci60

    bogisaci60 Fórum bárója

    Miután sem a szédült, sem a tölgyes nem érintett az eventben, csak az esőerdő és a főfarm, így egyértelmű volt, hogy a két területtel ezekre gondoltál. Te is elismerted, hogy félreérthetően fogalmaztál, így felesleges volt arra kenni a dolgot, hogy csak én gondoltam hozzá!
     
    edina242, -vadocka70-, -Böcsi- és 9 más kedveli ezt.
  7. zsoxxya

    zsoxxya Törzsjátékos

    Szia Toma!
    Koszonom a mindenre kiterjedo hozzaszolasodat es a szamolast! Nagy segitseg vagy nekunk!!
     
    maszilva, Zsofigi, GA-BI-O-Farm és 11 más kedveli ezt.
  8. lovardatanya

    lovardatanya Fórumszaki

    Szia.
    Erre a célra ott van a szomszédok által állandóan küldhető 1x1-es Wilson. Én mindíg tartok vagy 40-60-at.:)
     
    edina242, GA-BI-O-Farm, ildiko44 és 5 más kedveli ezt.
  9. Búvész

    Búvész Haladó

    Köszönöm szépen a gyors tanácsot! Sok sikert mindenkinek!
     
  10. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Teljesen igazad van én voltam figyelmetlen. Mentségemre csak annyit írok, hogy a két kisfarmomat most láttam először (és a nagyot is), most fejeztem be az eventet a kicsiken. Reggel óta még a fórumra sem tudtam belépni megnyugodtam, mert végeztem a kicsiken is Ingriddel :)
     
  11. Bridg

    Bridg Utánpótlás-írogató

    Sziasztok! Kérdezhetek?
    Ha a légömbgyár a múzeumban van, hogyan lehet rá tenni a fejlesztéseket?
     
  12. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Az a helyzet, hogy már sok-sok évvel ezelőtt, lényegében a paszuly játékba kerülése után kiderült a számomra, hogy
    - a nem tematikus felhősorokon egy dekort megtalálni nagyon macerás;
    - a játék nem ad segítséget egy dekor megtalálására sem a területeken, sem a felhőkön;
    - a játék által nyújtott rendezési szempontok - pedig akkor még jól működtek ezek - nem felelnek meg a gyakorlatnak: azaz a TP-hozam szerinti rendezés merőben elméleti, ha én 12 vagy 24 óránként aratom a dekorjaimat, semmire sem megyek vele.
    Így - gondolom, most nagyon meglepek mindenkit :D - csináltam egy táblázatot a dekorjaimnak. Ebben minden dekorról szerepel az értéke, az ideje, hogy mit ad még pluszban, hová tettem, illetve mennyi TP-t ad 12 vagy 24 óránként. Persze akkor még talán csak olyan 1-200 dekorom volt, nem volt nagyon hosszú létrehozni, de ma már nem csinálnám meg (ez a tábla jelenleg majd' 3500 soros...). Csak fejlesztgetem, ahogy új elemek kerülnek be a játékba (pl a pluszos dekorok vagy a Múzeum), illetve ahogy az én játékom változik (pl. régen naponta két dekoraratást csináltam, ma már csak egyszer aratom le őket).

    Egy event végén csak fel kell vennem azt a 3-4 új dekort a táblába, és egy szimpla rendezéssel kiderül, jobb-e, mint a már kint lévők valamelyike. Ez hetente egyszer egy pár perc. Szívből ajánlanám a módszeremet mindenkinek, de nem hiszem, hogy bárki is venné a fáradtságot több ezer dekor katalogizálására (mint említettem, én sem állnék neki ma már).

    Azt viszont meg lehet csinálni, hogy egyszer végigskubizzuk a dekoros területeket, és megkeressük azt a dekort, amelyik a legkevesebb TP-t ad. Ennek megjegyezzük vagy felírjuk a névleges értékét 1x1-re vetítve, és innentől tudhatjuk, egy új dekorral érdemes-e foglalkozni, vagy nem. Nálam például a leggyengébb TP-s dekor, ami kint van, a Homokkő kastély, ami ad szint x 125 TP-t, 20 órás, vagyis naponta tudom aratni, és 2x2-es. Ez az én szintemen 30000 TP-t jelent. Vagyis csak olyan dekorok érdekelnek, amelyek legalább 1x1-es területen 7500, 1x2-esen 15000, 2x2-esen pedig 30000 TP-t adnak.
    A jelenlegi eventben a Kung-fu Töfi dekor TP-bónuszos, így annak szorítok helyet. A Finom kísértés Bónuszláda III-at ad, így kiteszem, bár a 40 óra miatt csak két naponta fogom aratni (ha csak TP-t adna, szóba sem jöhetne). A Gyümölcstolvajok 24 órás (ez jó), 1x2-es és ad szintx90=21600 TP-t. Vagyis ez kell, ki tudom tenni. A Banánhéj-eset viszont a 34 óra miatt csak kétnaponta lenne aratható, így 1x2-n ad naponta 5000 TP-t, ami nagyon gyenge: pajtában marad...
     
    hóóvirág, ficimaci, stb_farmer és 52 más kedveli ezt.
  13. magdi06

    magdi06 Fórum elő legendája



    Hú Ha! Te aztán tényleg nagyon beleveted magad a játékba!.Gratulálok Neked.Nagyon alapos vagy és kedves, hogy közlöd ezeket a többi játékos társaiddal is.Köszönöm a számolást is!Sok segitséget adsz nekünk.Köszönet érte!
     
    stb_farmer, maszilva, marcsi1957 és 12 más kedveli ezt.
  14. Lenczy

    Lenczy Fórumfelvigyázó

    Köszönöm!
    Köszönöm!
     
    Amira09 és -BombadilToma- kedveli ezt.
  15. Enike**

    Enike** Board Administrator Team Farmerama HU

    Szia!

    A múzeum ismertetőjéből hozom neked kollégám által írt információkat:

    4. Fejlesztések, függönyök használata, ha még nem teljes a tárgy kialakítása
    A játékosok csak egyszer tudják frissíteni az ilyen adományozókat, ha azok a tárolón belül vannak. Csak 1 fejlesztést fogad el a tárgy, többet nem. (alapról az első fejlesztést)
    Célszerű a tárolón kívüli helyen bővíteni az ilyen dekorokat, ha van több függöny, vagy lesz, várható még fejlesztés hozzá! Az utolsó fejlesztésű tárgy tárolóba helyezése ezután mehet a szabad helyre a múzeumba.

    A teljes ismertetőt itt találod:

    https://board-hu.farmerama.com/threads/múzeum-raktárház-új-típusa-2022-június.22523/#post-1267484
     
    stb_farmer, GA-BI-O-Farm, -W-595- és 4 más kedveli ezt.
  16. magika

    magika Fórum mestere

    Nem rossz event és nyeremények, de ahhoz bonyolult amennyi időm lesz foglalkozni vele, így kihagyom.
     
    Amira09 kedveli ezt.
  17. marcsi152

    marcsi152 Fórum bárója

    Szia!!

    Köszönöm a számolást és a hasznos útmutatót!!:D Megerősítettél, hogy felesleges a rostmályva, ha van elegendő szupertápom!:p


    Csodálom a precizitásodat!!! Sajnos már nincs türelmem, a munkám során /43éven át/ precíz kereskedő voltam!!!


    :D:D:D

    Jó játékot mindenkinek!!!:inlove:
     
    Utoljára szerkesztett: 8.11.22
  18. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    A felhő kell! A dekorok egyenlőre menübe mennek... később majd ez változhat;) Csak az egyik növényt ültetem...mert szupertáppal ébresztek;)
     
    stb_farmer, maszilva, GA-BI-O-Farm és 6 más kedveli ezt.
  19. magdi06

    magdi06 Fórum elő legendája


    Én leszedtem az esőerdőt, egy kicsit had szellőzzenek a fák és az ólak.Felröppenőt legalább segiti.Első aratás után visszarakom őket.Ez csak egyszeri verzió!
     
    stb_farmer, Pitemano, -W-595- és 4 más kedveli ezt.
  20. szekulagábor

    szekulagábor Fórum bárója

    Én sem bontom a főfarmot, mivel ott csak főd van. :D
     
    stb_farmer, vihence, jutka190226 és 7 más kedveli ezt.
  21. BernulaTami

    BernulaTami Aktív író

    Sziasztok!
    A szupertáp fogott meg, de azt hiszem, még így is meggondolom, mert fogalmam nincs, hogy lesz a tenyésztés, ez az event meg nagyon macerás, mindig is az volt.
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.