Fejlődési taktika

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Kötözködés jó dolog?:music:
     
  2. Pandapoc♥

    Pandapoc♥ Fórumprofi

    Sziasztok. Olvastam a német Top 1-2 magyarázkodását is. No erre majd vissza fogok térni. Alapból a gondom avval van,
    hogy a szüreti fesztiválon résztvevőket is igyekszenek lehúzni. Azért tisztázzuk, hogy az állatokkal, növényekkel való nullázás nem ugyanaz, mint a fákkal. Ezt nem is gondolhatja senki komolyan. A növényekkel való nullához sok-sok szupertrágya, nemesítések kellenek. Az állatokkal való nullázáshoz marha sok táp kell. Több ezer, több tízezer. Ehhez hónapok kellenek. Amikor akciós napok vannak akkor szoktam venni farmaranyat, hogy lerövidítsem a tápok gyártási idejét. Avagy van olyan ami száz órába telik mire legyártódik a malomban. Egyszóval mindkettő nullázásához kell még sok dolog. Ellenben a fákkal való nullázáshoz. Ott kiteszed és nullázol. Slussz. Ennyi. Na, akkor hol egyenértékű a nullázás?? Amennyiben nekem is lehetne venni, eventen nyerni fullos farönk hangárt, megvenném vagy mindenképpen teljesíteném az eventet, mert a szuperekkel kb 3 hét alatt kisüthetném a gazdakörömet ami nagyon nagy álmom. Most állandóan mamutok vannak 2 területen, mert kell a szupertrágya, kacsa kata és turbótrágya. Ha nem ezt kellene tenni akkor növényezhetnék 3 területen. Adott esetben, mint a mostani eventnél a fákkal való felreppenő mennyiség is pillanatok műve lenne. Nemdebár?? Nekem ez a két Top győztes ne magyarázza meg, hogy Ők nem csaltak. De bizony, csaltak és még nekik áll feljebb. Amíg ők másfél évig nyerészkedtek én szupertrágya, szintlépő csomagokat vásároltam a csekélyke pénzemből. Nem szabad személyeskedni így csak önmagam állítom célkeresztbe. Én pirinyót szerencsétlen csillagzat alatt születtem és talán a farmhoz való ragaszkodásom is emiatt erősebb, mint másoké. A játékért, kihívásokért és igen a vélt fair play-ért is játszom. Én, ha költök a játékra akkor azt másból kell kispórolnom. Ez az én döntésem. Az, hogy azt érzem megvezettek az nem csupán magánügy. Kérem a lehetőséget amellyel néha talán pont itt érezhetem azt, hogy jó, középszerű vagy éppen sikeres vagyok. Kérem azt, hogy ugyanolyan esélyeim lehessenek a játékban ha már a való életben nem lehet. A jelek szerint itt nem is 8 hónapról beszélünk hanem 1 év 8 hónapról. Na, ezt kérem. Ez idő alatt végig meg lettem tévesztve és végig elvették a lehetőséget tőlem, hogy olyan sikeres lehessek, mint a 2 játékos. Kezdjék másfél évvel ezelöttről. Mutassák meg, hogy olyan kitartóak, mint én és sokan mások akik 10-12 éve napi, heti szinten játszanak, küzdenek a sikerért. Vérlázító, hogy a magyar fórumra aggatják azt, hogy boszorkány üldöző nemzet vagyunk. Figyeljetek. Itt olyan összetartó közösség van ami mindig ilyen volt. Olyan közösség ami odaadóan gratulált a szüreti fesztiválon bármely becsülettel nyerő játékosnak
    legyen az bármilyen nemzetiségű. Tudom, mert bár csak tavaly lettem benne a 200-ban, de őszinte örömmel és áhítattal drukkoltunk a német játékosoknak is többek közt. Évek óta, mindig. Itt olyan zseniális koponyák vannak akik kitalálták az állatokkal való nullázás megvalósítását, az eveneteknél pillanatok alatt kiszámolnak mindent, kitalálták, hogy a pörgetéseket hogyan lehet gyorsabban lejátszani és amellett, hogy zseniálisak azonnal közzé is teszik, mert így mindenki tudhatja a megoldást. Kedvesek, érettek és lélekben gazdag emberek akiket most degradálóan leszóltok. Itt olyan modik vannak aki ezredszer is leírják mit hogyan tegyél vagy hová fordulj, ha gondod akad vagy megoldást keresel. Fogukat összeszorítva még akkor is próbálnak segíteni amikor a magamfajta erősen
    üvöltene. Én sajnos helyzetemből adódóan nem vagyok olyan helyzetben, hogy egy ponton túl felelősségre vonjam ezt a 2 "szuper játékost". Megvezettetnek érzem magam és nem tudom mások hogy térnek napirendre efölött, de nekem ettől bizony kifordul a gyomrom.
     
    bocsika67, farmerogirl, maszilva és 29 más kedveli ezt.
  3. Enike**

    Enike** Board Administrator Team Farmerama HU

    Kedves Játékosok!

    Szeretnélek megkérni Benneteket, hogy akinek "csak viszket a keze", de a témába illően nem tud érdemben posztot írni, akkor inkább ne tegye.
    Tudniillik a Fejlődési taktikák - topikban vagyunk, ami egy nyilvános fórumon van. Megfelelő szóhasználattal és hangnemben használható ez a lehetőség bárkinek, aki érdemben tudja használni!

    Nem kell egymást bántani, nem kell egymást cukkolni, feleslegesen piszkálni. Akinek a posztja még ezek után sem érdemes válaszra részünkről, tegyük meg, hogy átgörgetünk rajta.
    Mindenkinek jobb lesz így!

    Köszönöm, ha betartjátok a fórum használatának szabályait!

    További szép napot mindenkinek!
     
    maszilva, cili53, PalMa és 15 más kedveli ezt.
  4. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Szia :)

    Igen, az jó lenne, ha a segítőket is felelősségre vonnák, és erről hírt is adnának. Nekem ez egy pozitív hír lenne.

    Jó lenne abban a hitben lenni, hogy kevés csontváz van a szekrényben. Ameddig agyonhallgatnak meg büntetlenül hagynak szabálytalanságokat, addig nem is lesz meg ez a hit...

    Én reklamálnék a "jótündér" miatt, és egész biztos, hogy nem kérném a "jótündér"-t, hogy farönk hangárokat adjon nekem. Ha egy eventben meg lehetne szerezni, akkor persze hajtanék érte (és ha nullázni is lehetne a mamutokkal, akkor egyúttal készülnék a játék végére is, vagy vmi gyökeres átalakulásra).
     
    jutka190226, mimi, maszilva és 24 más kedveli ezt.
  5. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia! Sziasztok!
    Őszintén megmondom kérni én sem kérnék farönk hangárokat, de ha "véletlenül odacsöppene" a pajtámban én biztos, hogy kipróbálnám, az élmény miatt. Minden kedves emlékem a fákhoz kötődnek ebben a játékban. A játékot akkor élveztem leginkább amikor a fákkal haladtam. Aztán persze, ha kipróbáltam azonnal jelenteném a farmomra nem illő dekort és a nullázás eredményére is felhívnám a figyelmét az illetékesnek.
    Úgy gondolom ennyi járna nekem is, a sok-sok évnyi játékért és befektetett anyagiakért még akkor is, ha amit tettem/költöttem nem kényszerből tettem, hanem a saját szórakozásom miatt áldoztam rá.
    Ha pedig nyerni vagy megvenni lehetne akkor mindent megtennék, hogy legyen nekem is. (Abban viszont nem hiszek, hogy valaha is esélyem lehetne próbálni)
    Úgy gondolom, hogy ez egy nagyon őszinte válasz volt Toma kérdésére, de engem a játékélmény tesz kíváncsivá és nem az extrák léte vagy nem léte és általában a fatermések sokszorozása lenne a célom.
     
  6. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Az ólválogatásban lát valaki különleges ólat ? :inlove:
     
  7. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    A tobzoska érdekes lehet:music: Abból elég korlátozott volt eddig a hozzájutási lehetőség!
     
  8. Szomszika

    Szomszika Rutinos

    Csak nem a bokszkesztyű műhelyre gondolsz? Azt nem lehet építeni, ezért érdemes esetleg arra gyúrni, ha műhelycuccos ládád sincs.
     
  9. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Kitartó , és fegyelmezett önuralommal , és kevés kívácsisággal sikerült a célom több mint 3/4-ét összegyűjteni .
    Mostmár csak kevesebb , mint 25.000 db láda kell , és meglesz a 100.000 db láda . Hogy mi lesz azután , nem tudom .

    Amikor felvetettem a célomat még a legelején valamikor , gondoltátok valaha , hogy eddig eljuthatok ?

    [​IMG]
     
    ladislaw11, maszilva, Amira09 és 6 más kedveli ezt.
  10. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Én biztos voltam benne. Most várom a képet a bontásból. Gergő is megnézné biztos. :D
     
    PalMa, genka53, GA-BI-O-Farm és 4 más kedveli ezt.
  11. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Jóóó reggelt.
    Szeretném megköszönni a moderátoroknak a türelmüket, hogy hagyták itt kibeszélni ezt az egész ügyet. Erre szüksége volt mindenkinek, hogy tisztábban lássunk. Fent eldöntötték, hogy az intézkedéssel lezárták az ügyet, így én is lezárom. Azt nem tudom, hogy magában ki-hogy zárja le, de azért valamit elértünk. A moderátorok szerint már ez is nagy szó. Készüljünk inkább a Top-ra, hátha lesz és egyforma eséllyel tudunk indulni. :)
     
    jutka190226, ladislaw11, ulmo12 és 14 más kedveli ezt.
  12. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Szia!
    Szerintem azért maradnak még tüskék sokunkban. S az is nagyon bosszantó, hogy mi vagyunk a boszorkányüldözők, és az irigyek...
    Nem mindegy, hogy pofára osztogatnak valamit, vagy "megdolgozik" érte.
    Ezért, mivel mi úgysem tudunk változtatni rajta, altat
    om én is magamban, most csupa jó, ízes magyaros szóhasználattal *************************** (állítólag magyarul lehet a legválasztékosabban káromkodni), mert még biztos egy jó darabig magunkban elrágódunk az eseményeken.
    Jól mondod, készüljünk lassan a TOP-ra, hátha a nyeremények láttán elcsábulunk, és még el is indulunk rajta.
    Szerintem biztos hogy lesz, miért ne lenne? Jó bevételi forrás a BP-nek is (rengeteg szupertrágya, szupertáp) a játékosoknak meg egy jó, drukkolással teli szórakozás. Amit nagy igyekezettel év közben összegyűjtünk, azt akkor laza mozdulattal, vagy fogunkat szívva a bent maradásért bedobjuk a feneketlen kútba, vagy tán inkább az éterbe.
    A legutóbbi két TOP alsó határértéke, azaz bent maradási pajtaérték:

    Beadott pajtaérték
    határ adatok
    2020. év, TOP beadási
    PÉ határértékek
    2022. jan. TOP beadási
    PÉ határértékek
    500. hely1 121 918 0053 631 772 956
    1000. hely895 465 9181 305 381 755
    3000. hely254 245 219318 779 472
    Ugyanezen a két eseményen a játékosok közül a magyarok részaránya:

    Farmok száma, és részvételi aránya
    a 2020-as és 2022.jan.TOP-on
    2020. TOP, magyar
    farmerek részvétele [fő]
    2020. TOP, magyar
    részarány az összesből
    2022.01.hó TOP, magyar
    farmerek részvétele [fő]
    2022.01.hó TOP magyar
    részarány az összesből
    500. helyig12625,2%14328,6%
    1000. helyig22822,8%22822,8%
    3000. helyig68722,9%63921,3%
     
    Utoljára szerkesztett: 16.9.22
    jutka190226, ladislaw11, ulmo12 és 17 más kedveli ezt.
  13. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia Genka!
    Annyival hadd egészítsem ki a tisztánlátás érdekében, hogy 20-ban TOP1000-et rendeztek, legutóbb pedig TOP500-at. Így 20-ban az 500. helyezett PÉ-e nem összehasonlítható a 22-essel.
    A hozott adataidból arra következtetek, hogy rendelkezel 22-es eredménylistával. Elküldenéd nekem (vagy a linkjét) akár privátban is?
     
    stb_farmer, jutka190226, maszilva és 7 más kedveli ezt.
  14. Pokimoki72

    Pokimoki72 Fórum veteránja

    Szia.
    Elég szomorú hogy ennyivel lezárták az ügyet, én nagyon remélem hogy nem ez a vége még.
    Olvasgassunk, majd számolgassunk már kicsit...
    Szerény becslésem szerint minimum 10000 azaz tízezer euróba kerülne Neked nekem akárkinek az a zöld csepp mennyiség ami ekkora tp haladáshoz kell. (olvastam 40.000-es számot is.... )
    Te , én vagy akárki mikor kapott ekkora ajándékot valaha is????
    Szégyen...az ügy is és a(z) (ideiglenes)lezárása is....

    Volt itt már nagyon haladó játékos (igaz hogy nem tűzközeli ), azt szó nélkül kizárták a Top-ból.
    Jelenleg ha velük is ez történne az sem okozna már egy fair top-ot, hiszen áttoltak, eladtak egy csomó "becsületes" módon megszerzett dolgukat.


    Toma írására is reagálnék, idézet nélkül.
    A beírás nem erőszakkal történt, a beírt ajándékot kérték, és nem tukmálták.
    Egyetlen egy másik nemzet volt vagy jelenlegi moderátorai sem kaptak annyi ajándék beírást mint a szóban forgóak. /nagy valószínűséggel csak ők/
    Valóban védik őket, hiszen még bot használat miatt is visszakapta a farmját. Kimagyarázhatta...erre más játékosoknak esélye sem volt. mentek a levesbe és kész.

    Mi ebből az általam leírt katyvaszból a lényeg....,
    2-3 játékos vezetői segítséggel anyagi hátrányt okoz a cégnek...erkölcsi hátrányt a játékosnál....
    Na ezt intézik el ezen a módon.
    No comment...
     
  15. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Szia!
    Nem szívesen, de ellent kell mondjak, bocsi. Nem TOP1000 volt 2020-ban, hanem 5000-ig számlálták a helyezéseket, a legutóbbi, a 2021-es, ami 2022 januárban volt, annál TOP3000 volt.

    https://board-hu.farmerama.com/threads/Őszi-varázslat-top-5000.20301/
    https://board-hu.farmerama.com/threads/Őszi-fesztivál-top-3000.21933/

    2020-ban, egy hivatalos német rajongói oldal szerint az alábbiak voltak a határértékek, ahol 2012-ig visszamenőlegesen megtekinthető az összes TOP rendezvény:

    https://farmeramania.org/dev/Herbstfest/data/erntefest-2020-1-12.html
    Letztes Update: 01.12.20 18:05:31
    Platz 1000 = 895.465.918

    Platz 2000 = 289.621.133

    Platz 3000 = 254.245.219

    Platz 5000 = 98.317.556


    A 2021-es, vagyis a 2022. januárra halasztott eseményről küldöm az Excelemet priviben, mivel sajnos az már nincs ezen a webhelyen.

    Az való igaz, hogy a két év eseményei nem hasonlíthatók egy az egyben.
    Ez inkább annak köszönhető, hogy a játék is folyamatosan fejlődik/fejlődött, mivel pl. bejött egy új játékelem, az ólakkal való nullázás lehetősége.
    Ehhez persze rengeteg táp kell, ami ugyancsak további feladatokat rótt/ró azokra, akik akarnak/tudnak élni ezzel.
    Kíváncsi vagyok idén milyen ajánlatot kapunk a BP-től, mennyire lesz érdemes ezt a játékelemet teljesíteni.
     
    jutka190226, missuzy_53, cili53 és 6 más kedveli ezt.
  16. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Be kell vallani, de gondolom nem okozok nagy meglepetést, olvassuk a topicot.
    A dekorokat úgy kérhették, olyan becses kijelentést kaptak, hogy bármit kérhetnek, a vezetőség meg megadta, mert nem mérte fel mekkora hatással lehet a játékra. Más nemzet nem kapott ilyen lehetőséget, de azt tudni kell, hogy ők bizony sokkal több ajándékot kapnak, mint mi. El lehet menni az adott ország moderátorának.

    Ez nem új dolog, csak most került rivaldafénybe.
    Mindenkit aki továbbra is csak saját magát meg egy két kapható egyént hergel.
    Mivel lennétek elégedettek?
    Vonják vissza a TP-t? oké, de mennyit?
    Vonják vissza a megszerzett javakat? Oké, de mennyit?
    Nem hiszem, hogy X évnyire visszamenőleg meglenne minden mentés, bár kitudja, de tegyük fel, megvan. Akkor nem csak ő tőlük vonnának vissza mindent, hanem mindenkitől, hisz ezek a farmok piacozhattak is nem? Lehet, hogy épp a Te adott feladatodat segítette ki, mert épp tőle vetted a termést. Akkor Tőled is vissza kell ám vonni mindent, hisz Te is cinkostársa vagy.

    Gondolkozzatok, nem új dolog, hogy pár órás dolgot kell visszavonni, hanem rengeteget. Mindenki belemenne, hogy az elmúlt X időszakot dobja mindenki a kukába, és kezdjük elölről?
    TOP: Korábban írtam, volt már pár top azóta. Akkor is bedobtál volna adott dolgot nem, ha tudod, hogy az adott 10-20 helyezés elérhetetlen számodra nem?
    Olvastam olyat is bizonyos embertől, hogy feneketlen kútba dobálás a top. Igen, így zajlik több mint 10 éve, hogy a top, az feneketlen kútba dobálás, csak minden évben nő a minimum, hisz a játék is fejlődik, mint ahogy mindenki idősődik. Durva lenne, ha a 2010-es eredménnyel lehetne most is top-ot nyerni.

    Ezt 1-2 ember felfújta, fújja fújja a semmit és néhányan kaphatóak vagytok rá.
    Visszavonták a dekorokat, nem tudnak nullázni. Tény, nem jó, hogy továbbra is elsők, és más jellegű intézkedés nem történt, DE ismétlem, az elmúlt X időszakot MINDENKINEK a kukába kellene dobnia ahhoz, hogy tényleg az okozott károkat meg lehessen semmisíteni. Ez mellett, kitudja mennyi minden van még, ami nem látott napvilágot, de ez igaz a való életre is. Ott sincs fair play. Van aki milliárdokból él, van mit a tejbe aprítani, van, aki napról napra él, és meggondolja, hogy 2 kiflit tud-e enni, vagy inkább csak 1...

    Mindenki gondolja át, hogy ennek fényében, hogyan játszik tovább. Most ez kiderült, sikerült elintézni, hogy ne tudják ezt tovább csinálni, de ahogy a való életben is, biztos van még másnál is más, csak nincs rivaldafényben.

    Gondolkozzatok, lássatok az orrotok elé is, mielőtt írtok.
     
    bocsika67, jutka190226, mimi és 14 más kedveli ezt.
  17. kovacsniki84

    kovacsniki84 Fórum admirálisa

    Utoljára szerkesztett: 22.11.22
  18. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Szia

    Nagyon egyszerűen el lehet ezt intézni az érintett farmok bezárásával és a szándékosan vagy ész nélkül hibázó moderátorok kizárásával.

    Persze nem lesz ebből semmi, ameddig más országok moderátorai úgy vélekednek, hogy a jelenlegi elintézési mód teljesen rendben van.

    A való életben is találni elég sok olyan helyzetet, ahol van valamilyen szabály, amit be kell tartani. Bosszantó, ha egyesek a szabályok felett állnak? Számomra igen. Ahol tudok teszek ellene, ha mást nem, legalább elmondom a véleményem. Ha valaki ezért a szememre veti, hogy miért "fújom fel a semmit", mit hőbörgök, úgysem fog változni semmi, az meg kifejezetten bántó.

    Jó lenne, ha nem csak néhányan gondolkoznának és látnának az orruknál tovább...
     
  19. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Köszönöm szépen mindkettőtöknek.

    Genka, természetesen igazad van. De azt a TOP500 és TOP1000 kitételt úgy értettem, hogy a felső kategóriának ezek voltak a határai. Egy olyan TOP 5000 eseményen, ahol 1000, 3000 és 5000 a kategóriák határai, teljesen irreleváns az 500. helyezett által bedobott PÉ. Nem összehasonlítható egy TOP 3000 eseménnyel, ahol 500, 1000 és 3000 voltak a kategóriahatárok. A táblázat azt sugallja, hogy az 500. helyen több mint 3-szoros növekedés volt. Ez egyrészt matematikailag persze igaz, másrészt viszont nem lehet belőle kiindulni az elkövetkező TOP-ra.
     
    jutka190226, Samborg, missuzy_53 és 6 más kedveli ezt.
  20. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Aki megadta az ajándékot, már nem a bigpoint dolgozója minimum 1 éve. Bezárják a farmokat, oké, de nem pár órás dolog, hogy kicsi lenne annak az esélye, hogy szétszórta volna. Több éves story ez, azóta szerinted mennyit piacolt már? Lehet épp Te is vettél tőle, akkor a Te farmodat is be kell zárni, mert Te is kaptál belőle. Senki nem mondta, hogy ne mond el a véleményed, de fórumon is zajlik már 1 hónapja, meg 1 hónapunk ráment. Ennyit sikerült elérni, és nagyon nagy valószínűséggel nem lesz további intézkedés.
     
    rencsike982, Kuzdern és GA-BI-O-Farm kedveli ezt.