Visszajelzés Hanami fesztivál eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Enike**, témanyitás ideje: 18.4.23.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Enike**

    Enike** Board Administrator Team Farmerama HU

    Kedves Játékosok!

    Ezennel megnyílik "Hanami fesztivál" event csevegője!


    [​IMG]

    Az event kezdete (várhatóan): 2023. április 19. (szerda) 14:00 óra
    Az event vége (várhatóan): 2023. április 25. (kedd) 22:00 óra

    Az event jellege: ültetős, "építkezős", beadogatós
    Az event növényei: origami virágok, koinobori rózsák

    Az eventhez szükséges minimum szint: 3. farmos szint

    Az event a hírek felületről, az eventórából és az event-területes bejáratból érhető el.

    [​IMG]

    Felhívjuk a figyelmeteket, a hivatalos bejelentésig ne ültessetek eventnövényt!

    Javasoljuk továbbá, hogy az event teljesítését ne hagyjátok az utolsó pillanatokra,
    nehogy valami nem várt technikai problémátok legyen (pl. áramszünet, internetelérés probléma)
    és emiatt elvesszen az addig elvégzett munkátok.


    Az event részletes ismertetőjét >> ITT << olvashatjátok!


    Kérdés, probléma esetén a segítségkérő topikokban lehet segítséget,
    tanácsot kérni, a probléma pontos leírásával, farmnév és User ID szám megadásával:
    Általános témák
    Technikai kérdések
    Kérdések és válaszok


    Eventekhez segédlet >> ITT << található.

    A bónuszlexikon >> ITT << olvasható.

    Növények érési idejéről összefoglaló táblázat >> ITT << olvasható.

    Földterületek hozamtáblázata >> ITT << olvasható.

    Panasz esetén, a panaszkönyv áll rendelkezésre:
    Panaszkönyv

    A csevegőre is a fórum szabályzata vonatkozik.
    További tudnivalókat a fórum szabályairól itt olvashatóak:
    Házirend

    Copyright © 2010-2023 - Magyar FARMERAMA csapat
    Megjegyzés: Az itt leírt adatok tájékoztató jellegűek. Az itt megjelenített információkat megpróbáljuk mindig a lehető legaktuálisabban tartani, ennek ellenére előfordulhat, hogy téves, esetleg nem aktuális adatok, értékek jelennek meg.
    A Bigpoint GmbH, a Farmerama játék üzemeltetője fenntartja magának a jogot a játékban szereplő elemek változtatására, akár előzetes bejelentés nélkül is.
     
    maszilva, Kuzdern, juliannakoczkas és 8 más kedveli ezt.
  2. Enike**

    Enike** Board Administrator Team Farmerama HU

    Sziasztok!

    Az eventről röviden:


    Event elkezdéséhez szükséges feltételek: 3. farmos szint.

    • Összesen 2 db különböző eventnövény tartozik az eventhez.
    • Az eventnövények KIZÁRÓLAG az ideiglenes eventes területen termelhetőek!
    • Egy adott eventnövényből csak egyszer kapunk kezdő mennyiséget! Ha még is elfogyna, a rendszer kiegészíti a készletünket 5 darabbal 5 óra elteltével.
    • Ameddig nincs elegendő beadnivalónk (akár eventnövény, akár pajtából vagy piacról szükséges állat, termény, növény vagy fatermés), addig nem aktív a beadás gomb.
    • 5 +1 szintű a feladatsor ebben az eventben helyszínenként.
    • 1-1 stílus és tárgy teljesítése a feladat szintenként.
    • Minden szinten 3 stílus áll rendelkezésre (piros szélforgó, narancs madár, lila pillangó), ezekből kell 1-1 elemet kiválasztani.
    A választás és a sorrend egyéni! A helyszínek és a helyszínek szintjeinek sorrendjét magunk határozhatjuk meg.
    Az a lényeg, hogy helyszínenként teljesítsünk 5 szintet, amelyet az event csillagokkal jelöl nekünk segítségül! Ha megvan helyszínenként az 5-5-5 szinten 1-1 feladat teljesítése (tehát minden helyszínen 5 csillagunk van már a teljesítéseink után), akkor adhatjuk be a végső, 6. feladatba kért beszállítandókat a dekorokért!


    Ha mind a 3 helyszín mind a 6 szintjét sikeresen teljesítettük, megkapjuk az eventhez kapcsolódó felhősort!



    A beszállítás csak akkor lehetséges, ha teljesíteni kívánt szint általunk kiválasztott stílusánál [​IMG] jel látható! Amennyiben rákattintunk a zöld jelre, azonnal beadásra kerül az adott szint követelménye, amely beadás utólagosan nem visszavonható!


    Amennyiben halványszürke [​IMG] a teljesíteni kívánt szint feladatánál a beadás gombja, akkor sajnos nincs elegendő beszállítandónk a feladatba (vagy eventnövényt kér a feladat, vagy pedig állat, növény, termény, vagy fatermés beadást). Ez esetben mindaddig, amíg nem pótoljuk vagy termeléssel a beadandót, vagy pedig az eventnövény kivételével a piacon is vásárolható szükséges beadandó mennyiségét, addig az adott helyszín adott szintjén teljesíteni kívánt feladatot nem tudjuk elvégezni.

    A ki nem választott szintenkénti feladatokat semmikor, semmilyen módon nem tudjuk később teljesíteni!


    Ha mind az 5 szintre adtunk be valamelyik stílushoz (a 3 féle stílust 3 különböző színnel jelöltem a táblákban az eventismertetőben), a 6. szintet csak akkor tudjuk teljesíteni, addig lezárt lakat alatt van a feladatrész, és a beadás gombja sem aktív!

    [​IMG]



    Sok sikert kívánunk az eventhez mindenkinek!


    Copyright © 2010-2023 - Magyar FARMERAMA csapat
    Megjegyzés: Az itt leírt adatok tájékoztató jellegűek. Az itt megjelenített információkat megpróbáljuk mindig a lehető legaktuálisabban tartani, ennek ellenére előfordulhat, hogy téves, esetleg nem aktuális adatok, értékek jelennek meg.
    A Bigpoint GmbH, a Farmerama játék üzemeltetője fenntartja magának a jogot a játékban szereplő elemek változtatására, akár előzetes bejelentés nélkül is.
     
    -kaktuszable-, maszilva, Kuzdern és 13 más kedveli ezt.
  3. Zolecs

    Zolecs Fórummogul

    Jó kis event lehetne ha nyereményként nem pajtában porosodó dekorokat adna, mint az előző is.
    Gondolkodom rajta hogy csak a lila pillangós oszlopokat csinálom meg az 5. szintig. :)
     
  4. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Szia! Ad felhőt. Bár engem nem fogott meg a felhő tulajdonsága, úgyhogy még átgondolom, hogy van-e hozzá kedvem. Mellette szól, hogy számomra tetszetősek a közbeeső ajándékok.
     
  5. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Fórum császára

    Sziasztok!

    Az éjjel nappali, korán kell-későn fekszik eventek nekem nem tetszetősek, így napi 3 aratás fér bele.
    A felhő és az egyéb nyeremények számomra nem érdekesek, így gondolkodom egyáltalán belekezdjek e a cirka 5 napos robotolásba.
    Sikereket és sok-sok türelmet mindenkinek :)
     
    Utoljára szerkesztett: 18.4.23
  6. Enike**

    Enike** Board Administrator Team Farmerama HU

    Szia!

    Egy helyszínen 5 + 1 szintet kell teljesíteni.
    Helyszínen belül váltakozhat bármikor, melyik stílust választjuk, azonban 1 szinten csak 1 stílus teljesíthető. Tehát a 3 közül választani kell, melyik jutalmat szeretnénk megszerezni, és ahhoz kell választani a stílust. Ugyanazon szinten belül nem lehet 2 stílust is megcsinálni, hiába szimpatikusak esetleg a nyeremények szinten belül.
     
    jutka190226, Kukackukac, maszilva és 7 más kedveli ezt.
  7. CsakJucinak12

    CsakJucinak12 Fórumprofi

    Hát minden eventet meg szoktam csinálni, de ez a felhő annyira gyenge és 40 órás megint, hogy nem is érdemes nekiállni. :(
     
  8. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Az ismertetőben szereplő táblázatok minden egyes sorában csak egy beadást kell és lehet teljesíteni, nem mind a hármat. Tehát ki kell választani az egyiket - nyeremény vagy beadandó alapján -, és azt beadni. Ezzel ez a szint kész, jöhet a következő. Azaz helyszínenként 5+1 beadás van.
    Fentiek miatt a Te számaidnak kb. a harmada kell csak, de pontosan nem lehet kiszámolni - illetve egyénileg kell kiszámolni, mert a választásnak megfelelően eltérő értékeket kapunk. Pl. ha mindenhol a piros szélkereket választjuk (de nem kötelező egyet választani, lehet összevissza is), akkor összesen 715 origami virágok és 830 koinobori rózsák kell - némi egyéb pajtás himi-humi mellett. A lila pillangó oszlopában 1209 illetve 968 növény kell, a narancs madárnál pedig 752/939.
    Ezekhez jön még hozzá a 6. szinteken beadandó összesen 343-343 eventgaz.

    Elsőre a következő beadásokat választottam ki (de lehet, hogy még módosítok rajta, mert kicsit drágának tűnik...)
    Pagoda: L-L-L-L-N
    Fa: P-L-N-L-L
    Tó: N-N-L-L-L
    Ez kerül összesen (beleszámolva a 6. szinteket is) 1069 origami virágba és 1773 koinobori rózsákba.

    Azt sajnos nem látom az ismertetőben, hány db 1x1-es területet tudunk kirakni, így nem tudom, hány körrel lehet megcsinálni. Jeleztem...
    Update:
    Megvan, hogy 123 db 1x1-es föld fér el (Köszönöm szépen Mamarygennek!), így egy kör hozama 123 növény lesz. Bárhogyan is tesszük ki a földeket, ennyi növényünk lesz. Kisebb földekkel több vizet és trágyát használunk, és több mag kell a (vissza)ültetéshez; így érdemesebb nagyobb földekkel kirakni a területet.
    Az 5:30 érésidejű eventnövények gyakorlatilag 4 óránként arathatók, így naponta 4-5-ször (nálam legfeljebb 4-szer) lehet aratni. Ez napi 492 (615) növény. Az event szerda 14-tól kedd 22-ig tart, így összesen (a felszaporítás után) 25-ször arathatunk (napi 4-et figyelembe véve), ami 3075 növény.
    (Az én 2842-m esetén nem sok aratást hagyhatnék ki, márpedig ki fogok hagyni; így újratervezés...)
     
    Utoljára szerkesztett: 18.4.23
    Domos52, karippa, marcsi152 és 39 más kedveli ezt.
  9. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Felhő kell, a köztes nyeremények nem hoznak lázba... Elkezdem... aztán meglátjuk hova jutok;)
     
    incimami, Amira09, .barbi1. és 2 más kedveli ezt.
  10. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Fórum császára

    Szia!
    Hűha, akkor valamit jól félreértelmeztem. Úgy értelmeztem, hogy minden szintet mind a 3 helyszínen meg kell csinálni a felhőhöz.:music:
    Köszi a kiigazitást, megyek és törlöm is a beadandó mennyiségeket.:)
     
    jutka190226, Kukackukac, Kuzdern és 6 más kedveli ezt.
  11. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Sziasztok Eventezők, Játékosok!

    Szia!

    Az eventes felületen most 123 db 1x1-es földterület helyezhető el.

    Ha a nagyobb egységekkel is terítünk, akkor:
    26 db 2x2-es
    4 db 2x1-es
    11 db 1x1-es földterület fér ki.

    Gépi kihelyezéssel ezt látjuk:
    terület képe.png
     
    marcsi152, jucus100, Domos52 és 21 más kedveli ezt.
  12. kutyika

    kutyika Fórum-zöldfülű

    Köszönöm szépen!
     
    Amira09 kedveli ezt.
  13. farmersanyi1

    farmersanyi1 Utánpótlás-írogató

    Szia! Szeretném megkérdezni, hogy mit jelent a L, N, P, betűk amit a BombadiToma irt? Köszönöm előre is a választ.
     
    Amira09 kedveli ezt.
  14. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    lila, narancs, piros
     
    Marcsi5656, marcsi152, .dina1. és 14 más kedveli ezt.
  15. farmersanyi1

    farmersanyi1 Utánpótlás-írogató

    Nagyon köszönöm.
     
  16. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Kedves Gazdatársak!

    Úgy döntöttem, belevágok. Ennek oka, hogy én sosem vásárolok talányosat, hanem eventekből szerzem be és az utóbbi kb. 2 hónapban több eventet is kihagytam. Bár kötöttséget jelent egy eterületes event, előny, hogy a felhősor marhára nem izgatott fel. A köztes jutalmak számomra relevánsak, így "jutok, ameddig jutok" alapon belecsapok. Tetszetős számomra, hogy itt garantáltan nem fog fogyni az extra készletem és közben a hagyományos földeken is ügyködhetek.
    Kiszámolni még nem tudom a gazigényem, mivel nem tudom fixen eldönteni, hogy milyen "útvonalon" szeretnék haladni, menet közben fog eldőlni.

    Sok sikert kívánok mindenkinek, akár csinálja, akár nem, a lényeg, hogy élvezze! :)
     
    marcsi152, ipi-apacs, jutka190226 és 11 más kedveli ezt.
  17. mzsuzsa0406

    mzsuzsa0406 Utánpótlás-írogató

    Sziasztok!
    Segítene valaki, hogy a "Parkin" talányos tiki-tenyészetből mi lesz? Biztos vaksi vagyok:oops:, de nem találok róla semmit.
    Előre is köszönöm
     
    Kukackukac kedveli ezt.
  18. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Szerintem érdemes lesz csütörtökön figyelni a hivatalos közleményeket... Addig türelem, vagy látogass el a pletykatopikba.
     
  19. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Szia!
    Az én trükköm az, ha valamit nem találok, hogy a Fórum főoldalán, jobb, felül, a fehér keresőmezőbe beírom. Ez esetben a "parkin" szót (idézőjel nélkül). És ezt találtam: Varázslóinasok farmos pletykapartija
    Vagyis megint kaphatunk az eventből olyasmit, ami a legfrissebb titkos izé lesz. :)
     
  20. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Sziasztok!
    Az event leírás alapján mindhárom helyszínen soronként egyet választhatunk a nekünk leginkább tetsző, vagy kedvező beadandó/nyeremény választékból.
    Picit oda kell figyelni a beadásnál, mert tévesztés esetén változnak a beadási mennyiségek.
    A piros mezőnyben vannak (szerintem) a leggyengébb nyeremények, a lilában a szinte leg- "megérősebbek", de annál kell a legtöbb eventnövényt beadni.
    Az event leírása alapján az alábbi (P = piros; N = narancs; L = lila színű)
    összeállítást tervezem választani, amelynek teljesítéséhez az itt leírt event-növény mennyiségek kellenek:

    HANAMI fesztivál
    event növények
    PAGODACSERESZNYEFAMindösszesen
    Variáció 1-5. feladat ->L, L, L, L, N.P, L, N, N, N.N, N, L, L, L.termelendő:
    Origami virág 1-5. 121362443926
    Koinobori rózsa 1-5. 94188685967
    6. feladat, Origami virág00343343
    6. feladat, Koinobori rózsa 1142290343
    Összesen beadandó
    eventnövény:
    32977914712579

    Az Origami virágból a teljes feladathoz 1.269 db; a Koinobori rózsából pedig 1.310 db kell, ami mindösszesen 2.579 eventnövény.
    Ez, nettó 123 db/kör aratással számolva, nagyjából 21 körrel megoldható.
    Természetesen mindenkinek más-más igények jönnek ki, attól függően, hogy milyen teljesítési sorokat választanak.
    Sikeres játékot mindenkinek! :inlove:
     
    Boccio71, fankostepsi, marcsi152 és 24 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.