Mesterségek völgyének kérdései (kezdőknek és haladóknak)

Kategória: 'Kérdések és válaszok - Kezdőknek és haladóknak', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 19.1.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. |Tamás|

|Tamás| Board Administrator Team Farmerama HU

Kedves Játékos!

Ez a topic ahová betértél, játékkal kapcsolatos kérdéseidnek fenntartott hely, tehát úgynevezett
    "Help" topic Mesterségek völgyének kérdései témában.

Ennek megfelelően arra kérünk, itt csak kérdésedet tedd fel.

Mielőtt kérdésedet lejegyzed, érdemes benézned az Enciklopédiába, ahol ABC sorrendben találsz ismertetőket a játékban fellelhető összes dologról, és lehet, hogy már ott választ kapsz felmerülő kérdésedre:

Minden más jellegű hozzászólás, tehát ami nem kérdés, OFF-nak minősül, és törlésre kerül. Gondolok itt elsősorban a következőkre:

- tapasztalat megosztása bármivel kapcsolatban
    - vélemény valamiről
    - ötlet valamivel kapcsolatban
    - szomszéd keresés
    - trágár beszéd
    - másik játékos sértegetése​

Ha kérdésetek, problémátok van, mindig adjátok meg a farm neveteket és az User ID számotokat a segítségkérő postotokban, ezzel nagyban megkönnyítitek a munkánkat, elkerüljük a félreértéseket (nem ezen a farmomon van a probléma, hanem a másikon, stb.) és gyorsabban tudunk nektek segíteni.

A fórumra vonatkozó előírásokat az alábbiakban találod meg:
    Érdemes ezeket átolvasni, mert a szabályok nem ismerete nem mentesít senkit a felelősségre vonás alól.

Együttműködésedet köszönjük!

Eredményes fórumozást kíván

a Farmerama csapata

osztrak12 kedveli ezt.
  2. sadrika97

sadrika97 Fórum ismerője

Üdv!
    A lekvárfőző mesterséget már teljesen felfejlesztettem. Szerettem volna elkezdeni a Pékséget de rákattintva egy vásárlási ajánlat jelenik meg. Nem vásárlásos lehetőség van a Pékség megszerzésére? Előre is köszi a választ!

3. -BombadilToma-

-BombadilToma- Mindentudó orákulum

Szia!
    Valdemárnál meg lehet szerezni, de az a játékelem a játék flash-mentes verziójának bevezetéséig jegelésre került. Így vagy megveszed, vagy vársz egy kicsit - az átállásnak még idén meg kell történnie.

Kuzdern és -ágianyu33- kedveli ezt.
  4. amilonia

amilonia Utánpótlás-írogató

sziasztok kérdésem lenne most fejlesztettem a lekvárfőzőm 5 szintre át is ugrott 5 re de nem tünik el a számlálónál a zöld és nem kezd számlálni ujra.. :)

5. |Tamás|

|Tamás| Board Administrator Team Farmerama HU

Szia!

Ez így van rendjén, elérted a maximum szintet, és akkor a zöld sáv az úgy marad.

6. amilonia

amilonia Utánpótlás-írogató

ja hogy nincs több szint :) jajjjj de béna vagyok :) kösziii.

7. zizzgazdi

zizzgazdi Utánpótlás-írogató

Szia, nem találom, a gazdakörben melyik feladatot tudom teljesíteni a Természetgyógyásza 1. szintjének eléréséhez, segítenél, mi a neve? köszönöm

8. Othep

Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

Szia.

A Természetgyógyászat tanonc lesz az első ilyen gazdaköri majd.
    Viszont hogy megjelenjen neked, szükséges követelmény a farmod 70-es szinten, illetve a Bahamád 2-es szinten legyen.
    Itt megtekintheted a feladatokat: https://board-hu.farmerama.com/threads/természetgyógyászat.7139/#post-707492

eviii_mee és Kuzdern kedveli ezt.
  9. Hahacska

Hahacska Utánpótlás-írogató

Sziasztok!

Lekvárfőző mesterségem 4. szintre fejlesztettem a napokban. Boldog voltam, hogy végre tudok majd répás-almás csatnit készíteni, de sajnos mégsem. Úgy emlékszem, hogy a receptet sikerült még 2011-ben megszerezni, csak nem tudtam használni, mert nem értem még el hozzá a megfelelő szintet. Sajnos sok évet kihagytam a játékból és 2011 már nagyon régen volt, gondolom rosszul emlékszem vissza, de hogy biztos legyek benn, kérlek nézzetek utána ennek, ha lehetséges.

Köszönettel: Hahacska
    ID: 25823677

10. Othep

Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

Szia.

Kollégám ellenőrizte:
    Nem szerezted meg a receptet a 2011-es Szüreti fesztivál eventen.
    Megvásárolható a recept a farmodon a Gazdaboltban. (Érdemes arra is figyelned, hogy van alkalmanként olyan esemény, amelyen féláron is hozzájuthatsz ehhez a recepthez.)
    A Központ / Eventek fórumrészen szoktuk bejelenteni ezt a gazdabolti vásárt.
    Addig pedig a Piacon megvásárolhatod a Répás-almás csatnit, eventeken is szerezheted, akár szomszédodtól is kaphatod ajándékba, és még jópár lehetőség van a beszerzésére.

Hahacska és Kuzdern kedveli ezt.
  11. Hahacska

Hahacska Utánpótlás-írogató

Köszönöm szépen a gyors választ és külön köszönet, hogy felhívtad figyelmem az akciós lehetőségekre. Azt hiszem akkor megéri még egy kicsit várnom a vásárlással. ;)

SzuperTájfun, Kuzdern és Othep kedveli ezt.
  12. évika60

évika60 Fórum-zöldfülű

Sziasztok. Meg tudja mondani valaki,hogy a lekvárfőző üzem fejlesztéséhez melyik termék a legjobb? Úgy értem,melyik adja a legtöbb pontot? Az enciklopédiában csak a törzsfőnök lekvárjáig jutottam,ami 270 pontot ad,ha jól emlékszem. De biztosan van már ennél nagyobb értékű termék is. Köszönöm.

13. Havasi_Gyopár

Havasi_Gyopár Forum Moderator Team Farmerama HU

Szia évika60!
    Itt tudod megnézni, hogy melyik termék mennyi mesterségpontot ad:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/a-lekvárkészítés-mesterképzője.1926/#post-5172
    A táblázat alapján valóban a Húsvéti lekvár és a Törzsfőnök lekvárja adja a legtöbb mesterségpontot.
    Valójában nem csak azt kell nézni, hogy melyik termék ad legtöbb pontot, hanem, hogy fajlagosan hogyan tudunk jobban haladni? Azaz, minél több pontot szerezni minél kisebb önköltséggel.
    A lekvárfőző mesterségnél is van mód a fejlesztésre.
    • A termék felhasználásakor annyival növeli a szinten már megszerzett pontjainkat, mint amennyit az elkészítésekor kapunk érte. Azaz, ha megsütünk például egy rebarbaralekvárt, akkor kapunk érte 20 pontot. Ha ezt a rebarbaralekvárt felhasználjuk a szintünk növelésére, akkor azért is 20 pontot kapunk.
    • Egy nap csak 5 darab terméket használhatunk fel a szintünk növelése érdekében.
    • Az üzemünk fejlesztése érdekében felhasználni egy terméket csak a lekvárfőző műhelyben tudunk, az éléskamrában nem!
    Ezen felül a Bölcs tölgy rúnái között is érdemes körülnézni:
    29. Ez a rúna 3 különböző dolgot tartalmaz, amelyek fejleszthetőek is.

Ezek nem konkrét receptek/kézikönyvek, nem lehet őket elkészíteni. Ha ezen a rúnákat fejleszted, akkor a megfelelő műhelyben egy termék legyártásáért, illetve a termék fejlesztésébe való visszafordításáért több pontot kapsz, ami az üzem fejlesztését gyorsítja meg.

Egy példa: a Lekvárfőző műhelyben egy 4. szinten gyártható répás-almás csatni 180 pontot ér. Ha valaki a Lekvárfőző mánia rúnát maximumra fejleszti, ugyan ezért a munkáért 225 pontot fog kapni - így gyorsabban lehet a következő szintre átlépni az üzemben.

Lekvárfőző mánia - 1-5. szint

Ennek a résznek több szintje van.
    1. szint: 5%-kal több mesterségpont szerezhető receptek előállításával, illetve a termék fejlesztésébe való visszafordításával.
    Ára: 60 csillag
    2. szint: 10%-kal több mesterségpont szerezhető receptek előállításával, illetve a termék fejlesztésébe való visszafordításával.
    Ára: 70 csillag
    3. szint: 15%-kal több mesterségpont szerezhető receptek előállításával, illetve a termék fejlesztésébe való visszafordításával.
    Ára: 80 csillag
    4. szint: 20%-kal több mesterségpont szerezhető receptek előállításával, illetve a termék fejlesztésébe való visszafordításával, illetve a termék fejlesztésébe való visszafordításával.
    Ára: 90 csillag
    5. szint: 25%-kal több mesterségpont szerezhető receptek előállításával, illetve a termék fejlesztésébe való visszafordításával.
    Ára: 100 csillag

A lekvárkészítésről itt olvashatsz bővebben:
    https://board-hu.farmerama.com/index.php?threads/a-lekvárkészítés-mesterképzője.1926/

jófarmerlány és Kuzdern kedveli ezt.