Visszajelzés Strandolós nap - eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Swallow, témanyitás ideje: 11.7.23.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Swallow

    Swallow Board Administrator Team Farmerama HU


    Kedves Játékosok!

    Ezennel megnyílik a Strandolós nap event csevegője!

    [​IMG]

    Az event kezdete várhatóan: 2023. július 12. (szerda) 14:00

    A Központ tájékoztatása alapján

    Az event kezdete várhatóan: 2023. július 12. (szerda) 16:00

    Az event vége várhatóan: 2023. július 18. (kedd) 22:00

    Az event vége várhatóan: 2023. július 18. (kedd) 23:59


    Event jellege: Növénytermesztős, felröppenős, bedobálós
    Eventnövény: Súlyzóbambusz
    Az event felreppenője: Jégdoboz
    Malomtermékek: NINCS
    Event elkezdéséhez szükséges feltételek: 3. szint és a BAHAMARAMA sziget megléte
    Az event nehézségi fokozata: közepes/nehéz

    Az event a főfarmon és az erdei tisztáson zajlik.

    Az event a hírek felületéről, az event óráról,
    valamint a főfarmon és az erdei tisztáson megjelenő eventbejáratból érhető el.
    [​IMG]

    Az event ismertetője >> ITT << érhető el.

    Kérdés, probléma esetén a segítségkérő topikokban lehet segítséget,
    tanácsot kérni, a probléma pontos leírásával, farmnév és User ID szám megadásával:
    Általános témák
    Technikai kérdések
    Kérdések és válaszok


    Eventekhez segédlet >> ITT << található.

    A bónuszlexikon >> ITT << olvasható.

    Növények érési idejéről összefoglaló táblázat >> ITT << olvasható.

    Földterületek hozamtáblázata >> ITT << olvasható.

    Panasz esetén, a panaszkönyv áll rendelkezésre:
    Panaszkönyv

    A csevegőre is a fórum szabályzata vonatkozik.
    További tudnivalókat a fórum szabályairól itt olvashatóak:
    Házirend

    Copyright © 2010-2023 - Magyar FARMERAMA csapat
    Megjegyzés: Az itt leírt adatok tájékoztató jellegűek. Az itt megjelenített információkat megpróbáljuk mindig a lehető legaktuálisabban tartani, ennek ellenére előfordulhat, hogy téves, esetleg nem aktuális adatok, értékek jelennek meg.
    A Bigpoint GmbH, a Farmerama játék üzemeltetője fenntartja magának a jogot a játékban szereplő elemek változtatására, akár előzetes bejelentés nélkül is.
     
    stb_farmer, marcsi152, Kuzdern és 11 más kedveli ezt.
  2. Swallow

    Swallow Board Administrator Team Farmerama HU

    Kedves Játékosok!

    A fő haladási sáv teljesítéséhez eventnövényre és felröppenőre lesz szükségünk.
    Összesen kell: 21.800 db súlyzóbambusz és 1.470 db jégdoboz.

    A bal és a jobb oldali bónuszsáv teljesítésével +szupertáp és +farmpengő nyereményekre tehetünk szert a fő haladási sáv teljesítése során.
    A két bónuszsáv teljesítéséhez különböző mennyiségű bahás növényekre és bahás fatermésekre lesz szükségünk.

    A bal oldali bónuszsávhoz kell:
    • 200 db ananász
    • 800 db maracuja
    • 500 db édesburgonya
    • 2.100 db szőlő
    • 900 db csili

    A jobb oldali bónuszsávhoz kell:
    • 200 db avokádó
    • 350 db papaja
    • 400 db kókuszdió
    • 550 db kamkvat
    • 500 db kakaóbab
    Az eventben megszerezhető Gyúrós strand(+)-os dekor különleges adománya 2 db szupertáp az első 5 aratás alkalmáig.
    Utána már csak a TP-t adó tulajdonsága marad meg.

    [​IMG]



    Sok sikert kívánunk mindenkinek!
     
    gyemant1, Anulu73, stb_farmer és 50 más kedveli ezt.
  3. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Szia!
    Köszönjük szépen a matekot is! Szuper, már nem kell számolni!:)
     
    Swallow, gomboc58, stb_farmer és 20 más kedveli ezt.
  4. Goran

    Goran Fórum hercege

    Sziasztok, nem nagy strapa, elfogadható ajándékok, de miért kell bolygatni az erdei tisztást időről időre minden ok nélkül? Na persze, lehet pont az az ok, hogy nincs ok :eek:o_O

    És persze köszönjük a részletes összefoglalót a számokkal :p
     
    Swallow, tercsi33, jucus100 és 26 más kedveli ezt.
  5. Feri.Tigi

    Feri.Tigi Rutinos

    Szia! Köszönöm a gyors számolást! Sok sikert neked ,mindenkinek!
     
    Swallow, PalMa, genka53 és még 1 ember kedveli ezt.
  6. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Frissítési információ:

    Új kezdési és befejezési idő.

    Kezdés: 2023. július 12. - 16:00

    Befejezés: 2023. július 18. - 23:59
     
    Amira09, marcsi152, -gyöngy-581 és 13 más kedveli ezt.
  7. Norella404

    Norella404 Törekvő

    Adjon az Isten - Jó napot! :)

    Számomra ez az event is simán kihagyható, akik ezért szerszámokat ragadnak, azoknak jó időjárást és még jobb termést kívánok! :)
     
    ho-hoboy, Neni60, bogisaci60 és 14 más kedveli ezt.
  8. bubafejgingo

    bubafejgingo Fórumprofi

    Sziasztok!
    Azért egy területen megtermelni 21000 gazt, az nem semmi, mert hogy a Tisztást nem bontom, az tuti. Ott vannak a mamutok és a Piccoló nyeremények.
     
    ho-hoboy, gyökértelen, ildiko44 és 19 más kedveli ezt.
  9. rakisaci

    rakisaci Utánpótlás-írogató

    Köszönöm a tájékoztatást. Jó játékot mindenkinek!
     
    ildiko44, Kukackukac és HéricsBáró kedveli ezt.
  10. Zolecs

    Zolecs Fórummogul

    Sziasztok!

    Azért ez a felhő ha még naponta lenne aratható, se érne sokat. A piccoloért persze csinálom... de jó lenne már valami olyan event is amit megérné csinálni.
     
    aragorn*, ho-hoboy, Judit613 és 8 más kedveli ezt.
  11. njOoy

    njOoy Utánpótlás-írogató

    Lassan a piccoló sem ér semmit! Ez már nagyon gáz! Elvétve fordul elő, hogy valami értelmeset ad. Szóval lehet, hogy felejtős ez is!
     
    kissjutka54, Norella404, ho-hoboy és 14 más kedveli ezt.
  12. Enike**

    Enike** Board Administrator Team Farmerama HU

    Kedves Játékosok!

    A Központ döntése alapján az alábbiakról tájékoztatunk Benneteket az előzetesen meghirdetett várható események játékba kerülésének idejével kapcsolatban:

    -a Strandolós nap -event kezdése várhatóan 2023.07.12-én (szerda) 16:00 -kor lesz. Várható befejezés: 2023. július 18. (kedd) 23:59.

    -az Alpesi küldetések játékba kerülése várhatóan 2023.07.12-én (szerda) 16:00 -kor lesz.

    -a Party-pörgetés miniakció játékba kerülése várhatóan 2023.07.12-én (szerda) 16:00 -kor lesz. Az akció vége várhatóan: 2023. július 12. (szerda) 22:00 óra

    -a Hajtass fát, Temérdek fatermés és Instafa akció játékba kerülése várhatóan 2023.07.12-én (szerda) 16:00 -kor lesz. Az akció vége várhatóan: 2023. július 12. (szerda) 23:59 óra


    Hamarosan módosításra kerülnek a fent említett események leírásaiban is a kezdési időpontok!


    Kérjük, szíveskedjetek játékotokat a változásoknak megfelelően tervezni!

    Türelmeteket és megértéseteket köszönjük!


    A Farmerama csapata
     
    maszilva, Chate-farm, ildiko44 és 20 más kedveli ezt.
  13. PZoli64

    PZoli64 Fórum hercege

    Sziasztok!
    Köszönöm a számolást.

    A növény alapból 5:00, vízzel 4:00, vízzel és trágyával 3:36.
    "Normál" esetben napi 5 körnél többel nem számolhatunk.

    Ha csak a Főfarmon (202 db 1x1) játszunk akkor csatnival 1 kör 606 növényt jelent.
    21.800 / 606 = 35,97 --> 38 kör növény kell(ene) a felszaporításon felül.

    Ha a Főfarmon és az Erdei tisztáson is játszunk akkor összesen 202 + 184 = 386 db 1x1-es terület.
    1 kör nöény szaporulata csak csatnival 1.158 db növény.
    21.800 / 1.158 = 18,83 --> 19 kör növény kell a felszaporításon felül.
    Ahhoz, hogy végig érjünk, napi 3x kell aratni.

    A növény nem kevés, de a két területen letermelhető.
    A felröppenő 1.470 db szerintem sok. Nagy kérdés, hogy az eventnövény hogy fogja adni.

    Én bontom mind a két területet. Igyekszem még holnap estig letermelni a növényeket.
    Utána az Erdei tisztásra mehetnek vissza a Mamutok, a Vadaskertek, a Füvészkertek, a Manufaktúrák.....
    Megveszem a szuper betakarítás csomagot, pörgetek néhányat, indítok egy Jack-et,
    megszórom Kacsa Katával, gyorsítok szupertrágyával.

    A felhő elég gyengécske, de nagyon jól elfér a többi közt.

    Nagyon figyeljétek a kezdés időpontját.

    Sok sikert, jó játékot!
     
    Swallow, maszilva, Zsuzsi-Nagyi és 25 más kedveli ezt.
  14. genka53

    genka53 Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Hát, hát, hát - nagyon nem örülök annak, hogy az erdei tisztás is játszik az eventben. Ott inkább én szeretnék játszani, mégpedig mamut érleltetést. ;)
    Valószínűleg átpakolom azokat a szédült szántóra amennyi még kifér oda, az event kezdéskori aratás után.
    Ehhez az eventhez most nem rendeztem át semmit, így kezdő röpim csak a tölgyesen terpeszkedő mamutokból lesz.
    Max. 100 PP-t elpörgetek, és ha abból nem lesz valamire való bónuszom, akkor a polcról veszek le egyet, és indulhat a verkli. :)

    Az eventnövény termesztést szupertrágyával megnyomom, hogy a bónusz (-ok) hatóideje alatt meglegyen az eventnövény, és mielőbb vissza lehessen rendezni a farmot.
    A felröppenőkért meg szükség szerint nullázok, mert pénteken már nem érek rá eventezni.
    Először a két oldalsó ágat csinálom meg, utána a középsőt, mert ez által növekszik a főágon kapható nyeremény.

    Ne merüljön feledésbe, a Gyúrós strand(+) dekort először ki kell rakni sima területre, és 5* a szupertápért learatni! (Mivel 48 órás dekor, fix, hogy előbb utóbb egy felhőn fog himbálózni az is ;))
    Köszi a matekot Swallownak és PZolinak! :inlove:
    Sikeres játékot mindenkinek! :inlove:
     
    Utoljára szerkesztett: 11.7.23
    Swallow, maszilva, Zsuzsi-Nagyi és 25 más kedveli ezt.
  15. zoldert

    zoldert Fórum parancsnoka

    Sziasztok!
    Köszönöm a matekokat.
    Az erdei tisztást nem bontom le, így izgalmasabb lesz az event teljesítése egy területtel.
    Eddigi eventeken nagyon megfelelő volt a szédült szántó, most a sok hibákhoz még fokozzák az élményt és az event növényét még termeljük az erdei tisztáson.
    Tudják fokozni a játékosok türelmét, kérdés meddig!
    Sikeres eventet kívánok mindenkinek!
     
    Swallow, maszilva, Zsuzsi-Nagyi és 22 más kedveli ezt.
  16. libuskafarm

    libuskafarm Fórum admirálisa

    Ez igaz. Kb 20-30 db-ot nyitottam az utóbbi időben, vagyis ami összegyűlt már jó ideje, de egyik sem adott semmi érdemeset. Az előző gyűjtésnél jött pár jobb dolog is, de most semmi.
    Várok még egy gyűjtést és ha nem műxik most sem, akkor nem kapálok érte. Kapálok valami másért, a gazdakörikkel úgyis el vagyok maradva.

    Szia. Én sem bontok semmi épületet, lehet pár fát kikapok, de annyi. Ha sikerül jó, ha nem , akkor is :)
     
    ildiko44, fankostepsi, marcsi152 és 4 más kedveli ezt.
  17. an-csika

    an-csika Törzsjátékos

    Szia! Legalább ingyen locsolhatunk...mai világban aranyat ér! :p

    Én kihagyom ezt az eventet, egy piccoloért, ami kellene nem ültetek 21800 növényt..meg itt is soknak tartom a felröppenőt.
    Aki elkezdi sok sikert hozzá!
     
    ildiko44, inanna11, szotyola2011 és 4 más kedveli ezt.
  18. Kukackukac

    Kukackukac Fórumfelvigyázó

    Szívemből szóltál!;)
    A prém kivételével ma lemondtam én is minden előfizetést.:D A kompenzációról még szó sincs, de arról, hogy mit vegyünk.....:wuerg:
    Csak 1 farmon fogom csinálni, ott is csak azért, hogy tudjak konfrontálódni a Családdal:oops:, és mert eddig, mindig minden eventet elkezdtem és ha tudtam, be is fejeztem.:) 11 éve mindig mindet teljesen;)
    Nem bontom a tisztást. Szerintem osztok, szorzok és gyorsan letermelem a gazt a főfarmon,
    utána kockadinnyézem.
    A hétvégi event felszaporításánál és ledarálásánál talán nullázom is.
    Sok sikert!:inlove:
    Köszönöm a matekot és a taktikát:inlove:
     
    Utoljára szerkesztett: 17.7.23
    Swallow, maszilva, Zsuzsikan és 12 más kedveli ezt.
  19. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Zoli!

    Ezen a szuperbetakarítási csomagon sokat törtem ma a fejemet én is. Aztán elvetettem a gondolatát, mert túl rövidnek tartom hozzá az időt amíg aktív tud lenni. (főleg, ha a 16 órás indulás meg is csúszik esetleg).

    Egyébként a tervem egyezik a tieddel és zoldert-ével (nem akarok tisztást és mamutokat bontani/áthelyezni, jók lesznek felröpigyűjtésre).
    Nehezebb dolgom lesz egy picit az egy területtel, de nem olyan sok a növény amit le kell hozni róla :)Amivel, én számolok az a kis eventkosár amiből, ha egyet veszek akkor 2X1-be tudom azonnal ültetni a magokat 115+15 bőven elég egy területre, de ha kettőt veszek akkor 1x1-esbe tudom rakni azonnal és nem kell izgulnom, jaj csak ne, hogy valami történjen az induláskor és lejárjon a bónuszom, mire be tudok lépni.
    Ha a felröpi nehezen jönne nullázok érte amaránttal.
     
    ambrusne, ildiko44, PZoli64 és 9 más kedveli ezt.
  20. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Fórum császára

    Uhh. még jó hogy írtad a hétvégi eventet, nálam az most teljesen elszállt, az az a fejemből a terveimből.:wuerg:
     
    PZoli64, zoldert, marcsi152 és 5 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.