Technikai kérdések alfórumból archivált kérdések és válaszok

Kategória: 'Segítség archívuma', témanyitó: Csocsoovb, témanyitás ideje: 16.4.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Ableotory

    Ableotory Team Leader Team Farmerama HU

    smoldering, Dolphin és aida2330 kedveli ezt.
  2. makkancs05

    makkancs05 Utánpótlás-írogató

    bocsánat , de nagyon szeretnék érdeklődni ,hogy mindenkinél ilyen lassü a játék. szörnyü, valahogy utána kellene nézni. A farmmunkásokkal is több mint fél óra renbe rakni a farmot
     
    bogika1956 kedveli ezt.
  3. DufekÁdám

    DufekÁdám Aktív író

    Sziasztok!
    Hónapok óta visszatérő, és most már minden belépést érintő problémám, hogy néhány perc után lefagy a farm és utána restartoltatja a laptopom. Kiírja, hogy belefutott valamilyen problémába és újra indul.
    Gondolom, ez nem tesz jót a gépemnek...
    Köszönöm, ha tudtok erre valami magyarázatot.
     
    laccem, zigus46 és bogika1956 kedveli ezt.
  4. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Sziasztok,
    ha visszaolvastatok pár bejegyzést az írás előtt, akkor bizonyára láttátok, hogy sajnos napok óta probléma van a belépéssel / a játék sebességével. A Központ keresi a hiba okát, s dolgoznak a hiba elhárításán, remélhetőleg mielőbb megtalálják.
    Mi érdemben a hiba elhárításában nem tudunk segíteni, de van néhány javaslatunk, amivel lehet segíteni a gyorsabb játékban, itt is megosztom, hátha találtok Ti is megoldást az átmeneti időben:
    - nem tudom, kikapcsoltad-e már az új tűzijáték effektust a beállításoknál, ha még nem, akkor próbáld meg, néhány Játékosnál segített a gyorsabb játék elérésben, itt találsz hozzá információt:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/tűzijáték-effekt-beállításoknál-történő-kezelése.24251/#post-1358131
    - ha böngészőn játszol, próbálj meg másik böngészőt használni, vagy válts kliensre
    - ha kliensen játszol, próbáld ki böngészőkben
    - próbálj böngészőben inkognitó módban belépni (ezt csak akkor ajánljuk, ha korlátlan az internet hozzáférésed, mert sok adatforgalmat generál)
    /Az inkognitó mód annyit jelent, hogy a böngésző nem ment le sütiket, előzményeket. Mivel úgy tűnik a sütikezelés a játék gyengéje, ez a mód segítheti a játékodat. Chrome-ban: Böngésző jobb felső sarok, 3 pöttyre katt és kiválasztani az Új inkognitó módot. (Általában mindenhol a 3 pöttyöt vagy vonalat kell keresni a böngésző beállítások módosításához.)
    Firefoxban privát módnak, Edge-ben InPrivate ablaknak hívják. A kliensnél ez nem választható./
    - böngészőben minden belépés előtt töröld a Beállításokban a Cookies-t és ürítsd a Gyorsítótáradat.

    (saját tapasztalat: Chrome böngészőben játszom, az utolsó pontban írtat belépés előtt elvégezve, egész jól tudtam ténykedni a reggeli aratáskor)

    Türelmeteket és megértéseteket köszönöm!
     
    böbe764 és melcsi67 kedveli ezt.
  5. Coff66

    Coff66 Fórum veteránja

    Szia!

    Köszönöm szépen! :)
     
    -ágianyu33- és smoldering kedveli ezt.
  6. Sebsike

    Sebsike Járnitanuló

    Sziasztok! Nem tudom, hogy kinél, hogy működik a farm, de rengeteg időt vesz igénybe még farmmunkásokkal is. Állandóan csak a virág forog és elég sokat kell várni, mire történik valami. De ez már így megy hetek óta.
     
    suzi56, dinka, Bencus052002 és 2 más kedveli ezt.
  7. smoldering

    smoldering Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia!
    Sajnos napok óta van ez a belépési / lassú működés probléma. A Központban keresik a hiba okát, dolgoznak a probléma megoldásán.
    Mi a hiba elhárításában érdemben segíteni nem tudunk.
    Javaslataink vannak, próbáld meg ezeket Te is, hátha valamelyik megoldás segít Neked is.
    Ez előző oldalon Dolphin moderátor társam több, farmozást könnyítő javaslatot ís írt, olvasd el őket!
    Köszönjük, ha így teszel!
     
    GA-BI-O-Farm kedveli ezt.
  8. derkata1969

    derkata1969 Fórum-zöldfülű

    S.O.S Segítséget szeretnék kérni tőletek a jelen gazdaköri feladatba szeretném beadni az árut a 2.feladatnál az utolsót és valamiért nem engedi,pedig a pajtában van 610db.De egyetlen egyet sem enged beadni,pedig már frissítettem,újra indítottam és semmi. :( Az eventnek meg hamarosan vége lesz! A megviccelés művészete eventben a mágikus tintavirágot nem tudom beadni! Nevem:derkata1969
    Id számom:56580362
     
  9. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Köszönöm, hogy a megfelelő helyre hoztad a problémát.
    Elvittem ellemőrzésre a kérdésedet, türelmedet kérem.
    Talán rossz nyomon járok, de leellenőriznéd, hogy a "részletekben történő beszállítás a gazdakörbe" engedélyezve van-e Nálad a Beállítások - További beállításoknál.
    Ha nincs, engedélyezd, és ne felejtsd el a "Mentés" gombot megnyomni utána.



    upload_2023-12-10_11-39-9.png

    [​IMG]
     

    Csatolt fájlok:

    Sylja kedveli ezt.
  10. derkata1969

    derkata1969 Fórum-zöldfülű

    Hálásan köszönöm a segítséget!!Valóban ez volt a probléma bár nem tudom miért váltott át ? :)További szép napot!!!
     
    Sylja kedveli ezt.
  11. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szuper, nagyön örülök! :D :inlove:

    Sikeres eventbefejezést kívánok! Szép napot!
     
    inanna11 és -ágianyu33- kedveli ezt.
  12. irisz55

    irisz55 Fórum-zöldfülű

    Be váltottam a 600 csillagot de nem találom a muzeumot
     
  13. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    A Múzeum dekortárgyak tárolására való.
    A Láda / Váza ikon alatt a Dekortárgyak fül alatt találod.
    Lépj ki- be a játékból. Néha ez szükséges lehet, hogy helyükre kerüljenek a dolgok.
     
    -ágianyu33- kedveli ezt.
  14. apranax41

    apranax41 Fórum-zöldfülű

    Nálam olyan lassú ,hogy kiváltottam 1 órás farmmunkást és 3/4 óra alatt is alig tudtam leszedni pedig senki nem játszott rajtam kívül , így az eventeket sem csinálom ,gondolom ti sem, mert nincs értelme, ja és takaritottam már lassan minden nap és kitörölöm az elözményeket is és inkognitot is kipróbáltam az összes böngészőket is mégis ilyen lassú , rettenetes nálatok is ???
     
    Utoljára szerkesztett: 11.12.23
    imcsa1982 kedveli ezt.
  15. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    igen, mindenkinél előfordulhat a lassabb játék elérés, több napja fennáll ez a probléma, a Központ dolgozik rajta. Mi moderátorok ezt nem tudjuk orvosolni. Érdemes bejegyzés előtt visszaolvasni a fórumon, főleg a Hiba topikban, volt-e már ilyen jelzés, van-e rá már moderátori válasz. Ha van, akkor felesleges újabb bejegyzést írni, mert attól nem lesz előbb megoldás. Panaszok kifejtésére (illetve az olyan problémák jelzésére, amit mi moderátorok nem tudunk megoldani) pedig a Panaszkönyvet kell használni. Köszönöm, ha jövőben figyelsz erre.
    Az összegyűjtött javaslatokat itt tudod átolvasni, próbáld ki, hátha Neked is segítenek:
    https://board-hu.farmerama.com/thre...k-haladók-részleg.19471/page-175#post-1360619
    Megértésedet, türelmedet köszönöm!
     
    -ágianyu33- és GA-BI-O-Farm kedveli ezt.
  16. zigus46

    zigus46 Aktív író

    OK, kedves Dolphin... értjük ,hogy nem jó a játék, de ha nem írjuk le akkor azt hiszik ,hogy minden rendben van, pedig nincs és nem egy két napja , vagy két hétbe egy nap van ilyen ,hanem hónapok óta és nem kapunk rá választ ,hogy miért nem jó és egyáltalán jó lesz - e. valaha a játék... és ezt ti is tudjátok és mi is tudjuk ,hogy nem lehet már semmit sem rendesen csinálni mert nem jó a játék és ezt nem lehet a játékosok torkán már ledugni és azért írják annyian le , mert nagyon idegesítő ez az egész , jó tudom nem kötelező játszani , de én is és gondolom mások is nagyon sajnálják a 13. évemet ,és inkább állna le a játék egy darabig és tennék rendbe és aztán jó lenne ...és nektek is könnyebb lenne ... és sajnos most is nagyon rossz a játék ....köszi ,hogy meghallgattál ,gondolom érted ,hogy mit akartam elmondani ...és nyugodt szép napot mindenkinek ....
     
    imcsa1982, laccem és Neni60 kedveli ezt.
  17. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    nem hiszik azt, hisz ha megjavult volna, akkor jött volna jelzés már tőlünk is. Mi is Játékosok vagyunk, látjuk, hogy még probléma van, s látjuk, hogy a többi országból is jönnek a jelzések. Leírtuk többször (én is, a Modi társaim is), hogy egy már ismert problémát nem kell újra és újra jelezni, főleg nem a Segítségkérő topikban.
    Leírhatjátok a problémátokat a játékkal a Panaszkönyvben, ezzel kiengeditek magatokból a "fáradt gőzt", mivel mi érdemben ebben nem tudunk segíteni, így ezek a bejegyzések csak terhelik a Segítségkérő topikokat, s nem látjuk közben az olyan bejegyzéseket, amelyekben Modiként segíteni tudunk. A Panaszkönyv első bejegyzését, ha elolvasod, láthatod, hogy az ilyen bejegyzéseknek ott a helyük. Azt is folyamatosan olvassuk (tévhit, hogy azt senki nem olvassa). De mi mást nem tudunk tenni, mint a problémát jeleztük a Központ felé, s várjuk, hogy az illetékesek megtalálják a problémára a megoldást.
    Megértéseteket, és türelmeteket köszönjük!
     
    Sylja kedveli ezt.
  18. Pentagóra

    Pentagóra Fórum-zöldfülű

    Szia ,
    miért nem tudom a gyopár völgyben a barackfákat kivágni??
     
  19. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    vélhetően betelt a Fatuskó tárolód, vagy a Zöld üzemanyag tárolód. Ellenőrizd a raktárad kapacitását, harang / csengő jelzi, ha egy sor közel telített.
    Ha nem ez a probléma, akkor kérlek, hozz Farm nevet és Farm ID-t, mert ezek nélkül nem tudunk ellenőrzést végezni.
    A Gyopároson nagyon fontos dolog, hogy itt nem rugalmas a raktár fala, amit termelünk, gyártunk, azt fel is kell használnunk, nem lehet gyűjtögető életmódot folytatni, mint a farmon.
     
  20. laccem

    laccem Fórum-zöldfülű

    ...Igen mindenre adtál választ és köszike is , csak egyre nem kapunk hetek óta választ , hogy mikor lesz jó a játék ?? mert azt mindig megkapjuk ,hogy rossz és dolgoznak rajta, de meddig és mikor lesz kész , mert ilyen sokáig sosem volt ennyi baj és hiba és már elfogyott a játékosok türelme ,,,tudom ,hogy nem csevegő oldal de olyan már nincs mert törölve lett...a panaszkönyv meg semmit nem ér ...hát köszike és bocsi de muszáj volt leírnom.....


    Beleírtál az idézésbe, ezt javítottam / Dolphin
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 11.12.23
    suzi56 kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.