Visszajelzés Tudományos rejtélyek laboratóriuma 2000 - csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: ChocoBounty, témanyitás ideje: 26.10.21.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. ^^Ayumi^^

    ^^Ayumi^^ Fórum bárója

    Szerintem csak bonyolultabban van megfogalmazva, mint amilyen maga a gameplay. Volt már ehhez hasonló event, ott pizzákat csináltunk ugyanezzel a mechanikával :)
    Én se tudok németül, de a biztonság kedvéért ránéztem a videóra, csak a látottak alapján is úgy gondolom, hogy nem ezen áll vagy bukik az event.
     
    Utoljára szerkesztett: 26.10.21
    nyuszi63, zsona416, durnieva és 3 más kedveli ezt.
  2. ChocoBounty

    ChocoBounty Fórum félistene

    Kedves Játékosok!
    A központ módosított a tudományos bolt kínálatán.

    Az egyéb fül alatt, 124 szezonpont megvásárolható lesz 3 Csillagos érméért.
    A 124 szezonpont kétszer vásárolható meg, így összesen 248 szezonpont vásárolható meg majd 6 Csillagos érméért.

    Ezenfelül, 1 db Szezonzseton is megvásárolható lesz 15 Csillagos érméért.
    Az 1 db Szezonzseton kétszer vásárolható meg, így összesen 2 db Szezonzseton vásárolható meg majd összesen 30 Csillagos érméért.

    Az event ismertetője módosításra került.
     
    marcsi152, -W-595-, Fätum és 18 más kedveli ezt.
  3. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Szia!
    Módosult az event kiírás, amely szerint módunkban áll újabb szezon jutalompontokat és szezon zsetonokat szerezni a holnap induló Tudományos rejtélyek laboratóriuma 2000. eventből is: https://board-hu.farmerama.com/thre...óriuma-2000-csevegő.21690/page-3#post-1227357
    Ezen kívül, még több event lesz a jelenlegi szezon ideje alatt, így várhatóan azok között osztják meg a még kapható SZJP-ket.
     
    -W-595-, maszilva, -kidmama- és 14 más kedveli ezt.
  4. Hahacska

    Hahacska Haladó

    Szia!
    Köszönöm szépen az utánajárást! :inlove:
     
    jutka190226, peter1022, Kuzdern és 5 más kedveli ezt.
  5. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Erre az eventre nagyon készültem. Amikor elolvastam az ismertetőt megdöbbentem, mert a helyszínénél nem erre számítottam. Ketyeg a BP által kiírt szintlépő csomagom, ami nem volt éppen olcsó.
    Aztán elkezdtem gondolkodni. Vagy vesztek a szintlépőből elég sok tp-t vagy az egész havi játékomat írom nullára, nem lesz értelme annak amit eddig csináltam. Hosszas töprengés után döntöttem. Eventezni fogok. Ez még mindig a kisebb rossz, mint, ha kihagyom és ugranak a felhők és a tudószsetonok, és persze velük együtt a fejlesztett dekor adománya sem lesz az enyém.
    No Ennek érdekében egy villámeventet tervezek. Minden nagyágyút bevetek ami csak a rendelkezésemre áll, hogy minél gyorsabban végezzek és újra a tp-vel tudjak törődni. Eddig is gyors voltam, most megpróbálom még gyorsabban letermelni a szükséges mennyiségű gazt.
    Nem tervezem a teljes jobb oldal elvégzését, nem lesz pipa mindenhol, az eventem az utolsó zseton után megállok.
    A menete az eventemnek ez lesz: pörgetek, remélem kapok bónuszt, ha nem sikerülne akkor a polcról emelek le növénybevételi bónuszt. Gyorsítva felhőkkel és szupertrágyával letermelem a növényt, tenyésztéssel remélem meglesz a felröpi, majd kiderül, ha nem akkor nullázom a felröpi pótlásáért. Remélem az egész 24 órát nem fog igénybe venni és már újra a dekorokat rakhatom ki. Talán így vesztek a legkevesebbet. Sajnálom, hogy választásra kényszerít a játék, de pont ettől válik érdekessé és izgalmassá az event.
    Sok sikert és jó csempéket kívánok mindenkinek, bőséges felröpiáldással :)
     
    Utoljára szerkesztett: 26.10.21
    ildiko44, zsona416, marcsi152 és 14 más kedveli ezt.
  6. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Már megijedtem, hogy 16:30 körül érek haza és már olvaslak, hogy az event letudva! :D Mondjuk ezt kívánom neked! ;)
     
    szekulagábor, Nagyii58, Fätum és 7 más kedveli ezt.
  7. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Ne féljél sajnos azért annyira nem tudom lenyomni a 6:30 órás gaz érési idejét, hogy nulla legyen, bár most megmondom őszintén, hogy szeretném :)
    Elgondolkodtam a legnagyobb csomag dekorjának a nevén "rossz vesztes" kezdem egyre inkább úgy érezni, hogy itt csak veszíteni tudok, ha szintlépőzök, és akkor is, ha nem, tehát a név nagyon találó... Pedig ennek nem kéne így lennie és élvezhetném mindkét event örömeit. Csak egy héttel korábban kellett volna megkapnunk a csomagokat.
     
    Nagyii58, Fätum, jutka190226 és 4 más kedveli ezt.
  8. JövendölőMáriusz

    JövendölőMáriusz Fórum félistene

    Sziasztok!
    Háromszor leteszteltem az eventet az én light módszeremmel. Részemről semmi agyalás, semmi koncentráció.
    Az egyetlen kihívás az eventnövények és a felröpik száma. Ezen lehet agyalni, de ez minden eventnél megvan. 80 minijátékot előkészítettem mind a három esetben és ami a csövön kifért elkezdtem a játékot.
    A mini játékban a csempéket egyszerűen bal oldalra rakosgattam le a sütőben, villámgyorsan, nem figyeltem, hogy a szörnynek hány szeme, szarva, csápja lesz. Átlagosan, az eventet minden odafigyelés nélkül 68-79 játékból teljesítettem, nem volt rosszabb pontszámom a 171-nél, de általában 200 körül és a felett kaptam játékonként. Ha odafigyelés nélkül, ahogy esik úgy puffan módszerrel, 68-79 mini játékkal, minden extra nélkül, teljesítettem az event mind a két oldalát, mind a három esetben, akkor nem nevezhető a mini játék bonyolultnak.

    :)
     
    Matold, nyuszi63, marcsi152 és 34 más kedveli ezt.
  9. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Minden okkal történik. Mondhatnám és szoktam is, hogy semmi sem történik véletlenül. ;) De nem akarok elkalandozni. Biztos sikeres lesz, aminek nekifogsz. Én még azt sem tudom, hogy mi ez az egész. :D Néztem az ismit, de megrémültem attól a rózsaszín szörnytől és kiléptem. :D Viszont most olvasom Máriuszt, ahogy közben gépelek és már meg is nyugodtam. ;) Tesztelhetne nálam is, annyival előbbre lennék. :D
     
    margot1964, zsona416, marcsi152 és 8 más kedveli ezt.
  10. .kisvirág.

    .kisvirág. Utánpótlás-írogató

    Örülök, hogy ti már a dekorok hatásáról beszélgettek, én az egész minijátékot nem értem. Azt meg végképen nem értem, mi a jó francba kell ennyire bonyolítani a játékot. A több héten átívelő eventeket szépen teljesítettem. Szerettem volna befejezni, de ez az utolsó betette a kaput. Ha boszi lennék, így a távolból is kénköves átkot szórnék a kitalálójára.. Biztos, hogy akiknek van gyakorlatuk s számítógépes játékokban, azok elsőre megértik, de 70 felett...... Már több mint 11 éve megvan a kis farmom, szorgalmasan csinálom az eventeket - sikeresen. Igaz, hogy ezeknek a kétoldalas feladatoknak még sohasem teljesítettem a jobb oldalát. Anyagi áldozat nélkül azt senki sem tudja, tehát nem volt nehéz befejezetlenül ott hagyni. Remélem, le tudom termelni a kért mennyiséget, közben majd szorgalmasan olvasgatom a tanácsaitokat. Nagyon nem szeretem a kudarcokat, ezért megpróbálom megérteni. Ha sikerül. megírom. Kapára-kaszára fel!
     
    MARCI-PAPA, Fuhur, csillaglili55 és 11 más kedveli ezt.
  11. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Alig várom, hogy kipróbálhassam. Én a pizzásat is élveztem. A tojásdíszítő nem tetszett, de az sem a minijáték hibája volt, hanem a színeké, nem illettük össze a színekkel és a grafikával sem. :(
     
  12. ChocoBounty

    ChocoBounty Fórum félistene

    Sziasztok!
    Újabb változás a Szezonpontok körül!

    A bejelentett Szezonpont vásárlási lehetősége módosul! A 124 szezonpontot nem kétszer, hanem
    tízszer vásárolhatjuk meg!

    Ez tehát azt jelenti, hogy 1.240 Szezonpont szerezhető majd a tudományos boltból, ami összesen 30 Csillagos érmébe kerül.

    Az event ismertetője módosításra került.
     
    Hahacska, HéricsBáró, nyuszi63 és 18 más kedveli ezt.
  13. -ágianyu33-

    -ágianyu33- Fórum admirálisa

    Szia, sziasztok !

    Látom, nem csak a szezonpontok körül van változás.....

    Gratulálok a kinevezésedhez ::))
     
    Hahacska, jucus100, zsona416 és 12 más kedveli ezt.
  14. ^^Ayumi^^

    ^^Ayumi^^ Fórum bárója

    Szia!
    Tömören és röviden: ha játszottál a Farmeramával 2021. június 9. (szerda) 14:00 előtt/alatt, mikor a Pizza parti event volt, akkor kb. ugyanazt fogjuk csinálni, mint akkor. Csak most szörnyekkel. :) Egyébként a szokásos 1000+ szupertrágya (bónusz nélkül magas ez a szám...) felhasználásra kell készülni, hiszen nem kevés növény kell (kb. 20.000-től felfelé). A rutinos matekos játékostársak már kiszámolták. :)
    A Pizza parti leírása se volt rövid, de azért bedobom ide, az archívumban találtam:

    https://board-hu.farmerama.com/threads/pizzaparti-2021-június.21266/

    Ha akkor még nem játszottál:
    Volt márciusban is egy hasonló event.

    Ha akkor sem:
    Mindenféle "alkatrészből" próbálunk szörnyeket összetenni, a letermelt eventnövényből (Fogaskeréknövény) elkészített minijáték indítóval ( Nyomásmérő). Ha elindult a minijáték választunk egy alapot (szörny teste) , majd a jobb oldali kis ablakból felbukkanó egyéb testrészeket (szem, fül, csáp) igyekszünk erre rápakolni. Külön pontozása van annak, hogy mit és hányszor teszünk rá a testre ( ez az ismertetőben a Szörnyrészbónusz és a Kombinációs bónusz alatt van részletezve). A megszerzett pontokért és a haladásért is kapunk jutalmakat, illetve ott vannak a csillagos érmék is, amiket beválthatunk.

    Remélem tudtam segíteni 8)
     
    szekulagábor, Kuzdern, Ikalravdu9 és 7 más kedveli ezt.
  15. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Remélem lesz érme is bőven az eventből, hogy mást is kitudjunk váltani.:sleepy:
     
    Utoljára szerkesztett: 27.10.21
  16. levi5

    levi5 Törzsjátékos

    Volt már ilyen event, nem kell megijedni. Az ismertető szerintem nagyon jó,egyáltalán nem unalmas. Ha nem lett volna ilyen részletesen ismertetve minden akkor az lett volna a probléma. Jó kis event ez.
     
  17. PZoli64

    PZoli64 Fórum hercege

    Sziasztok!
    Nagyon köszönöm a számolásokat!
    Én személy szerint nagyon köszönöm Báró uramnak, hogy vette a fáradságot és
    kigyűjtötte a dekorokat. Ez nagyon hasznos, nem kell időt töltenünk a keresgéléssel.
    (Nekem egytől egyig mind ismeretlen volt.)

    A tervem szerint mind a két oldalt végig szeretném vinni. A tojásfestős és a pizzás
    event tetszett. Ez is nagyon hasonlóan működik, tehát nem olyan bonyolult, mint
    amilyennek először látszik. A tojásfestésnél kicsivel 198 alatti volt az átlagom, a
    pizzásnál 225,4.

    Ha "csak" 200-as átlaggal számolok, akkor 65 játékra lesz szükségem. Ehhez kell:
    65 x 430 = 29.900 fogaskeréknövény és
    65 x 10 = 650 kütyü
    Ennek az előteremtése nem tűnik kivitelezhetetlennek, főleg, ha a kerék is kegyes lesz hozzám.

    Azt javaslom mindenkinek, hogy kezdjen bele a játékba. A pizzásnál is sokan féltek
    hozzáfogni, de menet közben belejöttek.

    Sok sikert mindenkinek!
     
    maszilva, jófarmerlány, ursa11 és 3 más kedveli ezt.
  18. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Köszönöm HéricsBárónak a dekorgyűjtést! :)
    Szerintem hasznos, tekintve, hogy a játékosok - sajnos - igen jelentős része az eventismertetőt sem hajlandó elolvasni, így minden infó jól jön. Annak, aki pedig utána szokott nézni a dolgoknak, tudja, hogy ez mekkora segítség.

    Ennek a típusú eventnek az ismertetőjétől nem kell megriadni. Tipikusan az a játék, ahol ha elkezded kipróbálni élőben, egyszerűbb a játék, mint gondolnád. Ha mellette egy másik ablakban, fülön meg van nyitva az ismertető, gyorsan rá lehet jönni, bele-belekukkantva, hogy mit hogyan.
    Köszönöm mindenki másnak a taktikai, számolási és egyéb ötleteket! :) Bár én ezt most kihagyom, kívánom, hogy élvezzétek a játékot és mindannyiótoknak legyenek szép, áldott őszi napjai! :)
     
    maszilva, Othep, zsona416 és 4 más kedveli ezt.
  19. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Kedves Játékosok!

    A "Tudományos rejtélyek laboratóriuma 2000" event élő, online!

    14:00 óra után egy kilépést végezzetek el a játékból, majd a visszatérés után ellenőrizzétek a Hírek felületén és az eventórában a bejelentést, a játékelem meglétét!

    Nagyon fontos, hogy ez az event a főfarmon és a szédült szántón játszható!

    Kellő előkészítést követően indítsátok a felröppenők érdekében az aratást, majd az új eventnövény ültetését!


    Sikeres teljesítést kívánunk
    a Farmerama csapata
     
    ChocoBounty, jófarmerlány és Kuzdern kedveli ezt.
  20. gabianyus

    gabianyus Fórum parancsnoka

    Sziasztok 5-ször ki-beléptem, frissítettem, nálam nem jelenik meg az event :(

    6-szorra sikerült :)
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.