Általános témák alfórumból archivált kérdések és válaszok

Kategória: 'Segítség archívuma', témanyitó: Csocsoovb, témanyitás ideje: 30.11.13.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
?

Melyik a népszerűbb állatcsoport?

  1. A normál Farmerama

    0 szavazat
    0.0%
  2. A megújuló Bahamarama

    0 szavazat
    0.0%
  3. Semelyik mindkettő béna

    0 szavazat
    0.0%
  4. A különböző Eventeken létrejövő állatok(vagyis a tenyészettek)

    0 szavazat
    0.0%
Több válasz kiválasztása lehetséges.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. franyo121

    franyo121 Fórum admirálisa

    Szervusz!
    Köszönöm szépen a válaszod! Megnyugtattál, hogy nem én vagyok a béna!
     
  2. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    A rávaló dekorokat gazdaköri küldetésekből lehet megszerezni, itt megtalálod azokat: https://board-hu.farmerama.com/threads/küldetések-a-gazdakörben.6870/page-3#post-249142

    A többi infó is nagyon fontos, kérlek, olvasd majd el figyelmesen és így járj el:

    Doki küldetése felhősor

    [​IMG]

    • Lezárási idő: 08:00 óra
    • Kategória: Haladási sorok
    • Jutalom:
      • 15 Bahama TP x Bhama szint
    • Tematikus felhősor, csak a meghatározott (fejlesztett) dekor elemek helyezhetőek rá. (Kakukkmama II, Iszapfürdőzés II, Kakukktojás II, Doki küldetése II.)
    A felhőre kihelyezhető elemek a korábbi Kakukk-eventek alkalmával voltak megszerezhetőek. Bővebb infó itt.

    FIGYELEM!
    A felhősor csak akkor zárható le, ha a korábban megszerzett dekor elemek összeépítésre kerültek (alap és fejlesztés). Ennek hiányában nem tudjuk őket kihelyezni a felhősorra.
    Ahhoz, hogy a Doki II dekor elemeket ki tudjuk helyezni a felhőre, az alábbiakat kell tennünk:
    - kihelyezni Doki I elemet a Bahamarama vagy a kincses szigetre,
    - ráhelyezni a Doki II fejlesztést,
    - törölni a farmról a dekor elemet, ezáltal a menüben egyben kerülnek tárolásra,
    - az így összeragadt dekor elemet már ki tudjuk helyezni a felhősorra.

    A régebbi kakukkos dekor elemeknél szintén hasonlóan kell eljárni.
     
    Sali~*.*, -ágianyu33- és Kuzdern kedveli ezt.
  3. atyka88

    atyka88 Fórum ismerője

    koszi
     
    Othep kedveli ezt.
  4. Manócska2023

    Manócska2023 Fórum-zöldfülű

    Sziasztok, nekem a tenyésztős eventnél az a gondom, hogy kétéltűeket kér, viszont ahhoz meg nem tudok vásárolni csomagot. Ti mintha fentebb azt írtátok volna, hogy a zombijuhosnál majd még ízeltlábúakat és madarakat fog kérni de nekem kétéltűeket kér. Tudna valaki segíteni?
     
  5. Sylja

    Sylja Fórum hercege

    Szia!
    A zombijuhosnál a jelvényekből kér Ízeltlábúak és Madarak jelvényeket (6. 8. szint).
    A beadandó állatokból Kétéltűek és Hüllők kellenek (5. 7. szint).
    Hozom neked a táblázatot az Ismertetőből:
    ...
    Teliholdas világ feladatsor
    jobb szélső beadási rész követelmények


    [​IMG]
    [​IMG]
    ...
     
    Utoljára szerkesztett: 12.11.23
    Othep és -ágianyu33- kedveli ezt.
  6. Manócska2023

    Manócska2023 Fórum-zöldfülű

    köszönöm
     
    Sylja kedveli ezt.
  7. borosgazda720

    borosgazda720 Utánpótlás-írogató

    Kérdésem a pizzásfelhőt hogy rakhatom ki?

    Borosgazda720
    ID:8963516
     
  8. Sylja

    Sylja Fórum hercege

    Szia!
    Most nincs felhősor a nyeremények között, néhány farmon viszont tévedésből megjelent egy régi pizzás event felhősora.
    A hibáról itt olvashatsz bővebben: #134
     
  9. Borosgazda

    Borosgazda Aktív író

    Köszönöm szépen!!
    Egyre szuperebb lesz ez a játék:cry::cry:
     
  10. bonnye1966

    bonnye1966 Utánpótlás-írogató

    Szép estét! A Cukorkoponyák ösvénye eventből hiányzik nekem 2 kitehetőm. Szeretném megtudni, hogy én nem váltottam-e ki, vagy eltünt valahogyan. ID:8794268 A segitséget előre is köszönöm!
     
  11. smoldering

    smoldering Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia!
    Kérdésedet elvittem megvizsgálásra, kis türelmedet kérem, jelenleg nincs fent ellenőrzésre jogosult kolléga!
    Köszönöm!
     
    bonnye1966 kedveli ezt.
  12. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    köszönjük türelmedet.
    Ellenőrzésem alapján az Ősi szertartás és a Rémisztő vacsora dekorokat a Kísértetjárta kúriára raktad ki, egymás mellett vannak:

    upload_2023-11-14_9-3-42.png
     
    bonnye1966 kedveli ezt.
  13. SherlockHolmes

    SherlockHolmes Járnitanuló

    Sziasztok!
    Elérhető valahol mesterségek szintezésével kapcsolatos útmutató, tanácsok?
    Szeretném a lehető legkevesebb nyersanyag felhasználásával felhúzni a mesterségeimet, és ebben szorulok tanácsra.
    Egyelőre igyekszem feltérképezni, hogy az egyes termékekért mennyi XP-t kapok, és az mennyire érheti meg, de így is úgy látom, hogy ez rengeteg idő és termény lesz, mire felhúzom őket max-ra.
     
  14. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    a Mesterségek völgyéről itt találsz ismertetőt:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/mesterségek-völgye-az-iparosodás-kezdeti-lépései.1945/
     
    SherlockHolmes kedveli ezt.
  15. SherlockHolmes

    SherlockHolmes Járnitanuló

    Sziasztok!

    Szeretnék segítséget kérni az Újrahasznosítós mini-eventtel kapcsolatban; azért ide írok, mert nem találtam hozzá csevegőt.
    Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy teljesen feltöltöttem a bal oldali tartályt, viszont nyilván nincs elég nublion akkum a felhasználásához.
    A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudom a lehető legtöbb nublion akkut megszerezni az event holnapi végéig?
    (Tudom, farmaranyért és forintért meg tudom vásárolni, de az ezen túli opciók érdekelnek elsősorban.)
    Mitől függ a nublion akku felröppenési gyakorisága, jobban járok-e 10 percesek vetésével, mint mondjuk sok órásokkal, vagy ez teljesen le van skálázva? Van-e köze ehhez a betakarított mennyiséghez (tehát ha elnyomok termésbónuszokat, az segít-e?) ? Stb.
    Úgy számoltam, hogy még 740 akkura lenne szükségem.

    Minden segítséget hálásan köszönök!

    Szia, elmagyarázod nekem kérlek a "nullázás" jelentését? Van valamilyen taktika arra, hogy maximalizáljuk a felröppenő nublion akkuk mennyiségét? Előre is köszi!
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 16.11.23
  16. Sylja

    Sylja Fórum hercege

    Szia!

    A nullázás jelentése: valami azonnal beérik. A növényekkel történő nullázáshoz szükség van kinemesített növényre, szupertrágyára, és a szupertrágya hatékonyságát növelő játékelemekre (felhősorok, fehér ártatlanság, karácsonyi süti).
    Itt olvashatsz erről részletesen: Nullapercezés #7.
    Ez a 7 hsz. az Eventsegédletben, amit itt találsz: https://board-hu.farmerama.com/threads/event-segédlet-avagy-mit-hogyan.15707/ ; sok egyéb hasznos tanács van benne a felröpikkel kapcsolatban is.
    (Ezt a linket minden eventcsevegő első hozzászólásában megtalálhatod, pl. itt is: #1)
     
    Utoljára szerkesztett: 15.11.23
  17. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    A felreppenők egy adott farmon csakis az érésidőtől függnek, mégpedig lineárisan, azaz kétszer olyan hosszú növény dupla annyi röpit ad. Ez természetesen csak a kitett földek számáig nő, mert egy föld egy röpit ad. Vagy nem ad egyet sem, de kettőt soha. A földterületek mérete hasonlóan befolyásolja a felreppenési esélyt, nagyobb föld, nagyobb esély. Nézzünk egy példát. 1x1-es földeken arattál mondjuk hagymát (15:00), és kaptál 80 akkut. Ha a hagymát 1x2-es földekbe teszed, ugyanennyire számíthatsz, hiszen az 1x2 dupla esélyt jelent, de fele annyi fér ki. Ha 2x2-be teszed, akkor viszont csak 44-et kapsz, mert ennél több nem fér ki. Ha csalánt ültetsz (5:00), akkor harmadannyi röpit kaphatsz, mert harmadakkora az érésidő - mindegy, milyen földekkel raktad tele a területet.

    Az érésidőnél az alap idő számít, így a felröpi növelésére az a lehetőség, hogy minél jobban csökkentjük az érésidőt (más szóval egy adott növény mindig ugyanannyi röpit ad, szupertrágyával vagy anélkül is).
    Azaz első megközelítésben mindig azt ültess, amit a legjobban tudsz rövidíteni. Ha nem rendelkezel speciális, csak egyféle növényre vagy kategóriára ható bónusszal, és nincsenek nemesített növényeid, akkor lényegében mindegy. Hosszú távon a nemesítés a leghasznosabb eszközünk a felröpik számának növelésére, akár felére is csökkenthető bizonyos növények érésideje szupertrágya nélkül is.
    A második fontos szabály: azt ültesd, ami a lehető legjobban rövidítve éppen beérik akkorra, amikor az aratást tervezed. Beérett növény ne álljon a földben, mert az veszteség.

    Ha szupertrágyát használsz, akkor arra érdemes törekedni, hogy minden egyes szupertrágya adjon egy akkut. Ehhez okosan kell megválasztani az érésidőt és a földek nagyságát. Vegyük megint a 15 órás hagymát, ami 1x1-en adott 80 röpit. Mivel 202 db 1x1-es föld fér ki, kb. 38 órás növényt kellene ültetned, hogy minden föld adjon röpit, de az nincs; így az 1x1 szóba sem jön. 1x2-es földet 98-at tehetsz ki, abba a 18:20 érésidejű rozs illik (80 helyett 98 röpihez 15 óra helyett 18:22 kell). De használhatsz 2x2-es földeket is, abból 44 fér el. A 44 röpit egy 8:15 érésidejű növénytől várhatod, azaz spárgát, százszorszépet vagy szagos mügét ültess. Ha rövidebbet ültetsz, akkor szupertrágyát pazarolsz, ha hosszabbat, akkor pedig időt.

    Fontos, hogy a felröpinél sohasem beszélhetünk abszolút számokról, csak esélyekről. A felröpi véletlenszerűen jön, elég nagy szórással. Vagyis a fenti számítások csak mankónak jók, az aratásoknál jöhet kevesebb vagy több röpi is, de ez már ugye nem rajtunk múlik...

    Sok sikert; remélem összejön, amennyi kell.
     
    Sylja, Nagyii58, -ágianyu33- és 6 más kedveli ezt.
  18. afranya1945

    afranya1945 Fórummogul

    Hello! Most sem lehet fellépni a Farmermre!?
     
  19. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

  20. franyo121

    franyo121 Fórum admirálisa

    Szervusztok!
    Ilyen alapon ez a játék egy kalap sza.mócát ér már. Amit lehetett azt már mind tönkretették. Lassan elegem van az ilyen eventekből.
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.