Visszajelzés A vadon állatai - XVII. event - 2022.október

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Enike**, témanyitás ideje: 19.10.22.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Enike**

    Enike** Board Administrator Team Farmerama HU

    Kedves Játékosok!

    Megnyitotta kapuit "A vadon állatai" XVII. event csevegője!


    Emlősök és madarak kerülnek sorra, valamint újdonságként először a teliholdas állatok közül a zombijuh - tenyésztés érkezik a játékba!

    Érkezik egy új állat a teliholdas világba: a vendigó,
    két ól kap narancs fejlesztést:
    a gyöngytyúkól és a quokkalak.



    [​IMG]


    Az event kezdete várhatóan: 2022. október 20. (csütörtök) 14:00 óra
    Az event vége várhatóan: 2022. október 25. (kedd) 14:00 óra

    Madarak, emlősök és teliholdas állat kategóriájú állatok a főszereplők.
    3 új ól érkezik a farmra: 1 új állat ólja, 2 narancs ólfejlesztés.

    Event jellege: tenyésztős, beszállítós
    Különleges kellék: Madarak jelvény, Emlősök jelvény, Teliholdas állat jelvény


    Az event elkezdéséhez szükséges minimum szint: 21. szint a farmon


    A feladat a Hírek felületről, az eventórából és az eventbejáratból elérhető:

    [​IMG]


    >> Event ismertetője <<


    Kérdés, probléma esetén a segítségkérő topicokban kérhettek választ, tanácsot, megadva a farm nevét és az ID-számát:
    Általános témák
    Technikai kérdések
    Kérdések és válaszok

    Akinek panasza van, a Panaszkönyv topik áll rendelkezésére
    Panaszkönyv
    A topikra a fórum szabályzata vonatkozik.
    Az illem, az udvariasság alapszabályait itt is be kell tartani.
    Kérjük, hogy indulat, trágárság nélkül beszélgessetek és kerüljétek el a konfliktusokat!
    További tudnivalók a fórum használatáról:

    Házirend


    Jó szórakozást kívánunk:
    a Farmerama csapata

    [​IMG]
     
    Gio, Kuzdern, -kaktuszable- és 12 más kedveli ezt.
  2. Enike**

    Enike** Board Administrator Team Farmerama HU

    Kedves Játékosok!


    Ismert és egyszerű a játék mechanikája.

    Csupán arra kell odafigyelnünk, hogy a megfelelő kategóriákból tenyésszünk az adott időszakban a jelvényekért, amelyeket be kell adni az eventablakban!

    Okosan tervezzétek meg, mely állatokat, mely tenyészállatokat érdemes beszállítani a gazdaságosságot szem előtt tartva.


    Eredményes tenyésztést és jó szórakozást kívánunk!


    [​IMG]
     
    Gio, Kuzdern, -kaktuszable- és 14 más kedveli ezt.
  3. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Gyorsan kivégezhető event lesz;) Az új állat elégé rémesre sikerült... de majd eldugom az egyik sarokba a vadaskertbe:music:
     
    Ayrin67, bubafejgingo, Domos52 és 4 más kedveli ezt.
  4. BernulaTami

    BernulaTami Aktív író

    Sziasztok!
    Szerintem itt egyedül a Vendigó - micsoda név! - az érdekes, mert nyilván úgy lesz, mint a horror paradicsom, hogy nem lehet majd beszerezni másképp, viszont valami feladatot kitalálnak hozzá. A narancsos quoka - vagy mi - meg a gyöngytyúk, nekem legalábbis felejtős.
     
    bubafejgingo, marcsi152 és -Holdfeny-. kedveli ezt.
  5. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Egyenlőre itt lehet szert tenni rá;) Később majd lesz eventnyeremény... de ez az egy is tud addig szaporodni;) Én nem hagyom ki...
    A másik 2 új ólfejlesztés meg elfér a menübe... ha pedig elő kell venni, akkor mégis csak 2 állatot adnak;)
     
    bubafejgingo, Kukackukac, kelleri és 10 más kedveli ezt.
  6. Evita-55

    Evita-55 Fórumfelvigyázó

    Az emlősöknél a 7. pont 410000 az nem jelvény igaz?:)
     
    -Holdfeny-. kedveli ezt.
  7. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Beadandó pajtaérték... szerintem...
    Picit sok lenne jelvénynek;)
     
  8. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Fórum császára

    Sziasztok!

    Madarakból 125 érme kell és 1 milla PÉ értékbe állat vagy tenyészállat
    Emlősök 70 érme kell és 1 milla PÉ értékbe állat vagy tenyészállat
    Teliholdason 70 érme kell és 500.000 PÉ növény, állat
    Összesen 265 tenyésztés

    Azt nem tudom a teliholdason mit lehet beadni, de ha bármelyik teliholdas állatot, akkor
    pokoli kutyából érdemes beadni 205 db összesen.
     
    Utoljára szerkesztett: 19.10.22
  9. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Holnap nem leszek remélhetőleg lesz még babby boom és ilyen akciók amikről lemaradok...:sleepy:
    Talán pénteken szombaton tenyészgetek.:music:
    Maga az event nem nehéz , de ha már tenyésztés hát akkor kelleni fog sok zombijuh.o_O( jelenleg kb 500 van:music:)
    Elégé alapanyagigényes a tápja, azt hiszem itt használni fogok majd egyet a virágfestések életeiből, és szerencsére megvannak a teliholdas állat bónuszok5db( +10) +az egyébb teliholdas bónuszokból is maradt 2 db(+4.:)

    +4 gyepek úra +neon pillangó+1ólbvetételi bónusz+sikertelen kisérlet(+2)=22 állat / táp azaz 100 táp = 2200 zombijuh:music:ami fix:)
    Persze majd pörgetek is hozzá mert itt tápokat venni nem lehet :oops:és olyan 10000 zombijuh ami a cél, de 500 tápot lekeverni alapanyag szinten elég macerás...:oops:és holnaptól már a vendigó tápot is keverném;)xD
     
    Utoljára szerkesztett: 19.10.22
    bubafejgingo, Domos52, Rivelóz és 6 más kedveli ezt.
  10. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Sziasztok!

    Egy kis matek ahhoz, hogy a rémes feladatsorhoz milyen "nyersanyagok" szükségeltethetnek. A kalkulációm nem veszi figyelembe esetleges akciók (pl. baby boom) lehetőségét. Természetesen kosár vásárlása is megoldás lehet, ha valaki azt szeretné. A pajtaérték szerinti beadandókkal nem kalkulálok, mivel oda bármilyen rémes növényt is be lehet adni.

    70 db rémes jelvény szükséges, ami 280 alap állatot jelent zombijuhból. Ha valakinek nincsen ennyi, akkor nem tudom mi van, mivel 4 tenyésztésenként lenne elméletileg lehetőség az 1. tenyésztett kategória tovább tenyésztésére, de ilyet nem olvastam. Viszont fontos, hogy az event 5 napos, tehát akár le is lehet termelni a hiányzó mennyiséget, ólakat előállítani a zombijuhhoz és szupertáppal, ólnullázással, arany rekeszes ólbónusszal, rekeszt nem igénylő teliholdas bevételi bónusszal, gyémánt rekeszes 100 % vagy 200 %-os bónusszal vagy teliholdas ólbevételi bónusszal, Gyepek urával fokozni a hozamot. Idén nyáron volt egy event, ahol "A tüzijáték mestere" dekor (+) plusz állatot ad aktiválás esetén és a mostani eventben a 46. szinten, a jobb oldali táblázatban, is fokozni lehet a szaporulatot Sikertelen kísérlet (+)-szal. Érdemes lehet ládákat bontogatni a menüben, a rémesek közül van olyan, amiben lehet zombijuh (lentebb felsoroltam).
    A rémes területre ható bónuszokból itt szemezgethettek: https://board-hu.farmerama.com/threads/bónuszlexikon.2179/page-3#post-952285

    Jó játékot kívánok mindannyiótoknak!

    [​IMG]A tüzijáték mestere (+)20:00 óra8.200
    Nagyobb hozam az ólakban. Bónusz: +1. Időtartam: 04:00 óra.
    A dekort 5 alkalommal lehet aratni.
    2x13.mindegyik területre
    (kivéve teliholdas területek, felhősorok)
    Sikertelen kísérlet (+) tulajdonsága:
    Nagyobb hozam a teliholdas ólakból.
    Bónusz: +2
    Idő: 24:00
    3 alkalommal lehet betakarítani, utána csak dekorként szolgál mindaddig, amíg nem kerül törlésre.

    A menüből fokozott figyelemmel helyezzük ki megszerzése után, és óvatosan kezeljük az aratását, mert véletlen aratással is veszít a + tulajdonságot adó lehetőségek számából!
    3 aratás után elveszíti + tulajdonságát, törölve, majd a menüből ismét kihelyezve már tapasztalatpontot ad számunkra!

    [​IMG]


    Ládák, amik zombijuhot is adhatnak:
    Teliholdas láda[​IMG]
    Teliholdas éj láda II[​IMG]
    Teliholdas éj láda III[​IMG]
    Források: https://board-hu.farmerama.com/threads/meghatározott-számban-aratható-speciális-dekorok.16371/page-4#post-1258655
    https://board-hu.farmerama.com/threads/tudományos-rejtélyek-laborja-2000-event-2.22901/#post-1282227
    https://board-hu.farmerama.com/threads/minden-amit-egy-láda-rejt.14444/#post-1005652
     
    Utoljára szerkesztett: 19.10.22
    rokaro1, bubafejgingo, Domos52 és 23 más kedveli ezt.
  11. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Mini-Event - Szuper akciós nap! | Farmerama HU
    Ez is segítség lesz;)
    Azért ha csak zombijuhra korlátozzák a beadandókat az erős lesz:music: Szóval dobjunk be pokoli kutyákat!8)
     
    Ayrin67, böbe764, Domos52 és 12 más kedveli ezt.
  12. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Az eventismertetőből:

    "Beszállítandó:
    - Állatok (lehet alap, vagy tenyésztett) kategóriánként, meghatározott pajtaérték szerint. A teliholdas világ egyediessége miatt a teliholdas résznél nem csak teliholdas állatok, hanem teliholdas növények is beadhatóak a rémtermékek közül.
    - A megfelelő tenyésztések során megszerezhető különféle jelvények, szintén kategóriák szerint.

    Csak a pajtakészlet felhasználásával nem teljesíthető a feladatsor, mivel a teliholdas világ rémtermékei nem piacképesek, és kategóriánkénti jelvények is szükségesek, amelyek csak a tenyésztésekből, illetve esetlegesen kosarak vásárlásából gyűjthetőek össze."
     
    Domos52, Lenczy, -vadocka70- és 10 más kedveli ezt.
  13. irkuvasz

    irkuvasz Törekvő

    Szia. Könnyű lesz a beadandó mert bármilyen rémes növényt is be lehet adni.
     
  14. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Akkor fogyjon a terror tojás:inlove:
     
    Domos52, apus54, jutka190226 és 4 más kedveli ezt.
  15. Anulu73

    Anulu73 Fórum biztosa

    Én a horrorparadicsomra szavazok. Az éri meg leginkább, ha van a pajtában.
     
    bubafejgingo, Hahacska, Fätum és 5 más kedveli ezt.
  16. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Talán nem lesz baj belőle, de érdekességképpen hozom az új állatunk wikipédiás ismertetőjét: https://hu.wikipedia.org/wiki/Wendigo
    Szia!
    A gyöngytyúk és a quokka a legmagasabb pajtaértékű madár, illetve emlős a játékban. Így a narancs ól, ami egy helyett két állatot ad, szintén értékes lehet - saját célra vagy cserenapon.
    Szia!
    A horror paradicsom a legértékesebb teliholdas állatunk, bár az ólja nem építhető meg Jack boltjában. (Látom, Anulu már megelőzött...) Viszont mivel növény is beadható, érdemes lehet a terror-tojásnövényt vagy az alkonyi árnyvirágot is számításba venni; általában ezeket hagyjuk a földben a teliholdas területek zárásakor, reménykedve benne, hogy egy esetleges eventhez jól adják a felröpiket. Vagyis ebből általában lehet sokunknál jócskán felesleg.
    Szia!
    Két dolgot nem találtam a leírásokban: a sárga zombijuh ól tulajdonságait és a tenyésztett zombijuhok neveit/értékeit. Csak én nem találtam, kimaradt, vagy később kapjuk az adatokat?
     
  17. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Sziasztok szép napot és sikeres eventezést kívánok mindenkinek :)
    Remélem jól számoltam (ha nem akkor szóljatok és javítom)

    Beadandó:
    Emlősök:
    1.000.000 pajtaértékben emlős állatok, 70 emlős jelvény
    jutalom:
    956 szezonpont, neon láda II. Quokka narancs fejlesztése

    Telihold:
    500.000 PÉ rémtermények, tenyész és alapállatok 70 db teliholdas jelvény
    jutalom:
    988 szezonpont, vendigó barlang, piccolo láda

    Madak:
    1.000.000 PÉ madarak, 125 madárjelvény
    Jutalom:
    936 szezonpont, gyöngytyúk narancs fejlesztése, gyepek ura dekor (+1 állatot ad)

    Szia Toma!
    Én is kerestem, de sajnos eredmény nélkül. Viszont a német fórumon ezt találtam, talán segítség lesz addig is amíg nálunk is utoléri magát az infóáradat(túl sok az infó, kevés rá a modarátor itt):
    [​IMG]
    forrás
     
    Utoljára szerkesztett: 19.10.22
    Domos52, zsani_apja, Kuzdern és 17 más kedveli ezt.
  18. mamszi5107

    mamszi5107 Fórum nagymestere

    Sziasztok!
    A teliholdas betakarításnövelő+2 mindenre hat (növény, állat, fa)?
    Köszönöm! mamszi5107
     
    Kuzdern, GA-BI-O-Farm és DevilMókus kedveli ezt.
  19. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    igen
     
    Kuzdern, Lenczy, genka53 és 5 más kedveli ezt.
  20. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia Gyöngy!
    Köszönöm. Akkor talán majd később jön az infó - még a németeké is kép nélküli.
    A kosaraknál látható, hogy az 1. szintű tenyésztett zombijuh Rémisztő zombijuh néven kerül a játékba nálunk.
     
    Kuzdern, Samborg, HéricsBáró és 9 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.