Kérdések és válaszok - Kezdőknek és haladóknak alfórumból archivált kérdések és válaszok

Kategória: 'Segítség archívuma', témanyitó: Csocsoovb, témanyitás ideje: 16.7.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    Műfogat nem ólak kihelyezésével és betakarításával lehet szerezni, hanem a megfelelő típusú állatok tenyésztésével, a Tenyészterepen.
    A Tenyészterep a "szívecskés házikó", amely a farmos területről, baháról is elérhető, a működtetéshez állatokra és szupertápra van szükséged:
    [​IMG][​IMG]
    Az Állatok tenyésztésének mikéntjéről itt olvashatsz bővebben:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/tenyészterep-működése-tenyésztés-összefoglalása.2113/
     
  2. Enike**

    Enike** Board Administrator Team Farmerama HU

    Szia Ismét!

    Köszönöm szépen a türelmedet.

    Ellenőrzésem alapján:
    genka53 ID: 17954872
    2023-12-07 09:07:41-kor arattál 75 db tevetenyésztést, amelyek után rendben megkaptad a 75 db Műfogat. 2023-12-07 09:09:06-kor -kor 57 db pandatenyésztést arattál, amik után szintén rendben megkaptad a Műfogakat, vagyis 57 db-ot. Ez összesen 132 db.

    2023-12-07 15:17:27-kor 32 db szalamandrás tenyésztést arattál, 2023-12-07 15:17:09-kor 20 db-ot, 2023-12-07 15:16:56-kor 12 db-ot, 2023-12-07 15:16:43-kor 8 db-ot, 2023-12-07 15:16:28-kor 2 db-ot. Ez összesen 74 db kétéltűek aratás.
    (tehát nem indítottál teljes kört a kétéltűekből)

    132+74 db= 206 db műfog.

    ------------------------------------------------------------------------

    nemo-kapitany ID: 12056609
    2023-12-07 11:08:26-kor arattál 1 db hörcsögtenyésztést, 2023-12-07 11:08:33-kor 4 db-ot, 2023-12-07 11:08:41-kor 8 db pandatenyésztést, 2023-12-07 11:08:48-kor 12 db hörcsögtenyésztést, 2023-12-07 11:08:58-kor 4 db-ot, 2023-12-07 11:09:06-kor 20 db-ot, 2023-12-07 11:09:29-kor 1 db tevetenyésztést, 2023-12-07 11:09:37-kor 4 db-ot, 2023-12-07 11:09:45-kor 20 db-ot, 2023-12-07 11:10:04-kor 16 db-ot, 2023-12-07 11:10:16-kor 22 db-ot, 2023-12-07 11:10:29-kor 1 db pandát, 2023-12-07 11:10:36-kor 4 db-ot, 2023-12-07 11:10:45-kor 12 db-ot, 2023-12-07 11:10:54-kor 3 db-ot. 2023-12-07 16:04:02-kor 50 db- békatenyésztést, 2023-12-07 16:04:22- kor 30 db-ot. Ez összesen 212 db Műfog.

    2023-12-07 16:20:05-kor 10 db kacsatenyésztést arattál. - nem jár érte műfog, mert nem illik a két kategóriába, amit tenyészteni kell érte.
     
    genka53, -ágianyu33- és Dolphin kedveli ezt.
  3. hagymás

    hagymás Utánpótlás-írogató

    Sziasztok!!!Nem most kezdtem a játékot,de több évig nem játszottam és sok minden változott!!!Segítséget kérnék,mert a terményes ólakat nem tudom kihelyezni!!Előre is köszönöm!!!
     
  4. Sylja

    Sylja Fórum hercege

    Szia!
    Több oka is lehet...
    Konkrétan melyik terményes óllal van gondod? Alapól, vagy színes fejlesztés? Melyik területre szeretnéd kitenni?
    Először mindig az alapólat kell kitenni egy üres területre, utána mehet rá a fejlesztés. Vannak olyan területek, ahol csak dekorok helyezhetők ki.
     
    Sali~*.* kedveli ezt.
  5. hagymás

    hagymás Utánpótlás-írogató

    Terményes ólról van szó......konkrétan a Hódfaüzem és a Csacsikovács ólak amivel nem boldogulok!1.szint sárga mind a kettő viszont a műhelyben nem tudok alapot gyártani ha van nekik.A fő farmra és a Kerge kertben próbáltam,de nem sikerült!!

    Figyelmetlen voltam.....a műhelyben megtaláltam az alap Csacsikovács ólat és minden meg van az építéshez és rá is kattintottam,de semmi nem mutatja,hogy elindult az építés.
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 8.12.23
  6. Sylja

    Sylja Fórum hercege

    A sárga ólak már fejlesztések, mindenképpen kell hozzájuk alapól is. A Kerge kertbe csak dekorokat lehet kirakni.
    Miért nem tudsz alapot gyártani? Hiányzik valamelyik hozzávaló?

    Ha rákattintottál, akkor már el is készült. Keresd a raktáradban (bal oldali menü, doboz ikon). Onnan ki tudod rakni.

    Hódfaüzemet is a műhelyben kell gyártani.
     
    Utoljára szerkesztett: 8.12.23
    hagymás kedveli ezt.
  7. hagymás

    hagymás Utánpótlás-írogató

    Köszönöm a kimerítő választ......nagy segítség volt!!!Megtaláltam az alapot....ezek után már biztos siker lesz!!!
     
    Sylja kedveli ezt.
  8. Sylja

    Sylja Fórum hercege

    Örülök, ha tudtam segíteni!
    Jó játékot!! :)
     
    hagymás kedveli ezt.
  9. petya2007

    petya2007 Fórum biztosa

    Sziasztok

    Kerge kertben leszedtem 2 Farmaranyfát,de nem adta hozzá
    A világítótoronyban leszedett 2 Farmaranyfa hozadékát meg igen
    Nézzetek utána légyszi

    Gazda: petya2007 ID: 15282477
     
  10. hoember17

    hoember17 Utánpótlás-írogató

    Köszönöm az ötletet, inkognító módban gyors lett a játék. :)
     
    Dolphin kedveli ezt.
  11. mr.jimmi

    mr.jimmi Junior szaki

    Szia, nem tudom lehet -e ilyet kérni..sajnos véletlenül töröltem egy fámat a bahamán ,de sajnos nem tudom melyik volt fejből..2db biztos volt, de a harmadik véletlen volt..kaphatok erre segítséget ?Az esőerdőben történt..:(
    Gazda: mr.jimmi ID: 25008402
     
  12. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    sajnos ilyen információ nem áll rendelkezésünkre a játék naplójában, hogy milyen fát töröltél ki, így sajnos ebben a kérdésben nem tudunk segíteni. Nézd végig a dobozban a fákat, hátha beugrik olvasás közben, h mi volt az. Vagy ha konkrét céllal volt kint az Esőerdőben, akkor nézd meg, milyen termésre van ahhoz a feladathoz szükséged.
    Megértésedet köszönöm!
     
    mr.jimmi kedveli ezt.
  13. genka53

    genka53 Fórum elő legendája

    Szia Enike!
    Köszönöm, hogy utánanéztél.
    Az egészben az a furcsa, hogy a tenyész-ház megpakolásánál az utolsó tenyésztési rész-beadásnál a kiválasztási fülön én szinte mindig (mint most is) a + jel melletti, felfelé mutató vastag nyíllal adom meg a tenyésztésre beadandó mennyiséget, ami a fullra pakolást jelenti. Utána mindig ellenőrzöm, hogy az elérhető mennyiségnél mit ír ki, és ott mindkét farmnál 0, azaz nulla szerepelt. Ezért merült fel bennem a gyanú, hogy mivel a műfogak száma kevesebb volt a vártnál, hogy lehetséges az is, hogy a tenyésztésekkel is gond volt. Magyarul vélelmezhető volt, hogy nem kaptam meg az összes tenyésztett állatot, ami járt volna. (A műfog csak kétely-indító volt, nem releváns a kapott tenyészállatok mennyiségéhez képest.) Az is a játék szaggatottságára utal, ami miatt többször kellett frissíteni a játékot az egyes területek aratásakor is, és a tenyészház aratásakor is, hogy egy-egy sikertelen, géppel történt aratási szándékú kattintás után, mivel csak a gólya repkedett, utána frissítettem, és már learatottnak hozta a teljes tenyészházat, mindezt pl. 17 részletben hozta ki neked
    a két aratás eredményeként a nemo-kapitanynál.
    A kacsa tenyésztés csak kontroll miatt volt, azt tudom, hogy a madarak tenyésztése majd csak holnap játszik az eventben. Nagyon helyesen, arra nem adott a program műfogat.
    Na, nem rugózok rajta többet, te megtetted, amit tudtál, ismételten köszönöm, hogy utána jártál annak, hogy mit mutat neked az eseménynapló.
     
    Enike** kedveli ezt.
  14. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    ellenőrzésem alapján a mai nap az induló FA készleted 2746 volt. 2023-12-08 19:36:30-kor történt aratás alkalmával 2 db Farmaranyat kaptál Farmaranyfa aratásokból. 2023-12-08 19:37:38-kor szintén arattál Farmaranyfákat, s kaptál 2 db Farmaranyat. 2023-12-08 19:43:08-kor arattál egy Varázskalap (+) dekort, kaptál 4 db Farmaranyat, majd 2023-12-08 19:43:20-kor szintén arattál egy
    Varázskalap (+) dekort, erre is 4 db Farmaranyat kaptál. 2746 + 2 + 2 + 4 + 4 = 2758 FA. Ez megegyezik a készleteddel:
    upload_2023-12-8_22-51-18.png
     
  15. röpcsi1

    röpcsi1 Törekvő

    Jó reggelt!
    Csak nagyon halkan kérdezem, nem lehetne, hogy legalább egyetlen napon nem fagy le a játék, nem pörög hosszú percekig a virág a birkák nem rohangálnak össze-vissza, azt a rengeteg pénzt amit beszednek fordíhatnák egy kis fejlesztésre.>:(>:(>:(
     
  16. pulykamama

    pulykamama Járnitanuló

    Sziasztok!
    Kérdés Lassan tölt be, pörög pörög .Lefagy a játék: Van valami gond ismét! Segítséget kérek Pulykamama
     
  17. Gazdasszony

    Gazdasszony Kivételes tehetség

    Szép jó reggelt, Szeretném megkérdezni miért nem kapom a Kézfogásos sokkolót már kétezernél tőbb növényt termeltem mikor aratok mindig ki írja hogy nem válaszol kapcsoljam ki a gépet de nem adja a sokkolót légy szíves nézd meg köszönöm ID33224951 Gazdasszony
     
  18. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Sziasztok,
    a probléma napok óta tart sajnos, ahogy azt több alkalommal megírtuk, a Központ dolgozik a hiba elhárításán, mi érdemben ebben segíteni nem tudunk.
    Vannak javaslataink, nem tudom, ezeket olvastátok-e már, de megosztom itt is, hátha Nektek is segít valamelyik az átmeneti időszakban:
    - nem tudom, kikapcsoltad-e már az új tűzijáték effektust a beállításoknál, ha még nem, akkor próbáld meg, néhány Játékosnál segített a gyorsabb játék elérésben, itt találsz hozzá információt:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/tűzijáték-effekt-beállításoknál-történő-kezelése.24251/#post-1358131
    - ha böngészőn játszol, próbálj meg másik böngészőt használni, vagy válts kliensre
    - ha kliensen játszol, próbáld ki böngészőkben
    - próbálj böngészőben inkognitó módban belépni (ezt csak akkor ajánljuk, ha korlátlan az internet hozzáférésed, mert sok adatforgalmat generál)
    /Az inkognitó mód annyit jelent, hogy a böngésző nem ment le sütiket, előzményeket. Mivel úgy tűnik a sütikezelés a játék gyengéje, ez a mód segítheti a játékodat. Chrome-ban: Böngésző jobb felső sarok, 3 pöttyre katt és kiválasztani az Új inkognitó módot. (Általában mindenhol a 3 pöttyöt vagy vonalat kell keresni a böngésző beállítások módosításához.)
    Firefoxban privát módnak, Edge-ben InPrivate ablaknak hívják. A kliensnél ez nem választható./
    - böngészőben minden belépés előtt töröld a Beállításokban a Cookies-t és ürítsd a Gyorsítótáradat.

    (saját tapasztalat: az utolsó pontban leírtat elvégezve (tűzijáték effektust régen lekapcsoltam), Chrome böngészőt használva egész jól tudtam ténykedni reggel)

    S ez a plusz infó nemcsak Nektek, hanem minden Játékos részére szól:
    A probléma mindenkit érint (külföldön is), nem lesz attól előbb megoldás, hogy naponta vki megírja, hogy pörögnek a napraforgók, szaladgálnak a birkák, lassú a játék. Természetesen megértjük, hogy csalódottak vagytok a nehézkesen elérhető játék miatt, de mivel mi érdemben ebben nem tudunk segíteni, így panaszaitokat a Panaszkönyvben fejtsétek ki. Köszönöm a többi Modi nevében is, ha a Segítségkérő topikokat nem panaszkodásra használjátok!
    Türelmeteket, megértéseteket köszönöm!
     
    vihence, -ágianyu33- és böbe764 kedveli ezt.
  19. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    A sokkolót a feladatban kapod, és ott is kell beadni. Pontosabban az 1. szint gyémánt feladatában kapsz egyet, és a 2. szint arany feladatba kell beadnod.
     
    -ágianyu33- kedveli ezt.
  20. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    az event ismertető alapján az
    Eventtárgy: Kézfogásos sokkoló

    [​IMG]

    A kézfogásos sokkoló "A megviccelés művészete 1-6." feladatainál szerezhető be.

    A növényeket nem elegendő letermelni (nem felröppenőként érkezik ez a tárgy), hanem be is kell adni a gazdaköri feladatokba, az 1. szint Gyémánt feladatában lehet megszerezni:
    upload_2023-12-9_8-45-47.png

    Az ismertetőt itt találod, ha újra átolvasnád:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/a-megviccelés-művészete-1-6-24-órás-gazdakörös-event.24288/

    Ellenőrzésem alapján Te itt még csak az Arany szintet adtad be, a Gyémántot még nem, növényed van hozzá elegendő:

    upload_2023-12-9_9-4-10.png
    Sok sikert!
     
    Gazdasszony kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.