Visszajelzés Termelői üzletelés (2.) - csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: ChocoBounty, témanyitás ideje: 1.6.21.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. ChocoBounty

    ChocoBounty Fórum félistene

    Kedves Játékosok!

    A termelői üzletelés event visszatér, eventnövény ültetős, felreppenős, a bahás pajtánkat nem kímélő event következik.


    [​IMG]

    Az event kezdete várhatóan: 2021. június 2. (szerda) 14:00
    Az event vége várhatóan: 2021. június 8. (kedd) 14:00

    Event jellege:
    növénytermesztős, felröppenős, bedobálós
    Eventnövény: Kőrózsák
    Az event felreppenője: Márványkő
    Malomtermékek: NINCS
    Event elkezdéséhez szükséges feltételek: 3. szint
    Az event nehézségi fokozata: közepes / nehéz

    Az event a főfarmon és a szédült szántón zajlik.

    Az event a hírek felületéről, az event óráról,
    valamint a főfarmon és a szédült szántón megjelenő eventbejáratból érhető el.

    [​IMG]
    Kérünk mindenkit, hogy amíg nem jelezzük, hogy az event elkezdődött és minden rendben megy,
    ne arassatok (a felröppenő miatt) és ne ültessétek el az eventnövényt!

    Javasoljuk továbbá, hogy az event teljesítését ne hagyjátok az utolsó pillanatokra,
    nehogy valami nem várt technikai problémátok legyen (pl. áramszünet, internetelérés probléma)
    és emiatt elvesszen az addig elvégzett munkátok.


    Az event ismertetője >> ITT << olvasható.

    Kérdés, probléma esetén a segítségkérő topikokban lehet segítséget,
    tanácsot kérni, a probléma pontos leírásával, farmnév és User ID szám megadásával:
    Általános témák
    Technikai kérdések
    Kérdések és válaszok

    Eventekhez segédlet >> ITT << található.

    A bónuszlexikon >> ITT << olvasható.

    Növények érési idejéről összefoglaló táblázat >> ITT << olvasható.

    Földterületek hozamtáblázata >> ITT << olvasható.

    Panasz esetén, a panaszkönyv áll rendelkezésre:
    Panaszkönyv

    A csevegőre is a fórum szabályzata vonatkozik.
    További tudnivalókat a fórum szabályairól itt olvashatóak:
    Házirend

    [​IMG]
     
    -vadocka70-, Kuzdern, alpha58 és 11 más kedveli ezt.
  2. ChocoBounty

    ChocoBounty Fórum félistene

    Sziasztok!

    Ez az event egyszerűnek mondható. A felreppenő a főfarmról és a szédült szántóról érkezik, viszont, ezeken a területeken van lehetőségünk az event növényt is ültetni, érdemes előre tervezni a felreppenővel.
    Célszerű nem elkezdeni a fő haladási sávot addig, ameddig nem teljesítettük a baloldali és a jobboldali bónuszsávot.

    MATEK:
    • A fő haladási sáv és a bónuszsávok teljesítése: Imi* - #3
    [​IMG]
     
    Kuzdern, alpha58, .dina1. és 7 más kedveli ezt.
  3. Imi*

    Imi* Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Összesen kell 20.620 db kőrózsák és 1.600 db márványkő

    Ezenkívül a pajtából kell
    Növények:
    7.000 db marajuca
    7.000 db fahéj
    7.000 db szőlő
    7.000 db vanília
    7.000 db ananász

    Fatermések
    500 db banán
    500 db mandarin
    500 db mangó
    500 db kókuszdió
    500 db füge
     
    ildiko44, szebasztián04, Mica67 és 44 más kedveli ezt.
  4. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Kedves Mind!

    Eredetileg nem akartam belekezdeni, mert tippeltem a pletykák alapján, hogy ez lesz, mi a pajtánkat nem kíméli, de azután a Pali fejlesztések meggyőztek és az, hogy ez egy hagyományos, "sétagalopp" jellegű, könnyen teljesíthető eventnek ígérkezik. Én emlékszem az előző ilyen eventre is, legalábbis azt hiszem, nem emlékszem, hogy lett vele volna különösebb gond (pl. Pannik nélkül sem felröpivel***) - ki hogyan emlékszik, ezért szóljatok hozzá bátran, ha nem így volt. A mechanika ismerős lehet a hangyás eventből, ami akkor külön területet kapott, itt maradunk a farmon. Célszerű újfent a két oldalsó sávot megcsinálni először, s akkor sem kell pánikolni, ha valami nincsen meg, az event hely- és időkihasználása megengedi, hogy letermeljük és/vagy megvásároljuk a piacon, miközben magát az eventnövényt is szaporítjuk mindettől függetlenül.

    A növény csak vízzel 04:24 alatt érik be, trágyával 03:58 alatt (javítottam), így ha nem is trágyázok, akkor is naponta 3-szor, plusz a reggeli aratható. Felszaporítás után ez 1x1-es kockán, kihasználva a rendelkezésre álló teljes területet és répás-almás csatnit, aratásonként 1212 növényt jelent alkalmanként, napi 4 aratással számolva 4848-at. Tehát hangyapotrohnyival több, mint 4 nap alatt teljesíthető az event ezzel a módszerrel. Imi*-nek köszönöm a számolást; ezt felhasználva latolgattam itt. :)

    A felröppenők most csak az ültethető területekről jönnek növényekből és fákból, célszerű előre vetni valami hosszabb növényt, esetleg fákkal készülni, kinek-kinek ízlése szerint. Így a tisztáson szabad a gazda, azt lehet csinálni, amit akarunk.

    A felhőben számomra a vonzó a +1 zöldség volt. Van már egy felhőm, ami 24 órán keresztül ad minden mezőn zöldségekre +1-et, s bár én csak naponta 1-szer aratom a felhőim, s nem figyelem mikor melyik hol tart, puffan ahogyan esik alapon, biztosan lesz olyan, amikor pont jól ki tudom majd használni.

    Aki belekezd, annak kívánom, hogy lelje benne örömét, aki kihagyja, annak azt, hogy élvezze azt, amit éppen csinál! :)

    Kalandra fel, áldott, szép napokat kívánok nektek! :)

    *** kiegészítés: hirdettek közben egy másik eventet is, ami szintén ad, több más területtel együtt, innen felröpit, majd meglátjuk hogyan alakul.
     
    Utoljára szerkesztett: 1.6.21
    ildiko44, Fuhur, eviii_mee és 23 más kedveli ezt.
  5. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Nem számolsz jól.
    Mind a víz, mind a trágya (és a szupertrágya is) egy-egy külön szorzással szerepel a képletben, a hatásuk nem adódik össze. Mivel a víz hatása 20%, a trágyáé (rúnával) 10%, így az érésidő 5:30 x 0,8 x 0,9 = 3:58.
    (Ha logikusan belegondolsz, nem is lehet másképp, mert csak így lehet ezeket a bónuszokat figyelembe venni, hogy érés közben is bármikor, bármelyiket és tetszőleges sorrendben rátehesd a növényre.)

    Mindez persze semmit sem von le a hsz-od értékéből, és nincs hatással a következtetéseidre. Csak pontosítottam.
     
    Fuhur, Zsike49, eviii_mee és 18 más kedveli ezt.
  6. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Igen, ebben igazad van, ezt rendszeresen szoktam elfelejteni. Már a múltkor is ki kellett javítanom saját magam, de akkor magamtól koppant le. Köszi, hogy szóltál, javítom!
     
    Fuhur, marcsi152, mimi és 2 más kedveli ezt.
  7. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Köszönjük a számolást...
    Nem tűnik nehéznek... a Pali fejlesztések kellenek;) Szóval csinálom!
     
    ildiko44, mingo826, Samborg és 2 más kedveli ezt.
  8. inanna11

    inanna11 Törzsjátékos

    Köszönöm szépen a számolást :) annyira nem vészes az ültetni való mennyiség, a Bahán meg lehet a hiányzó beadandókat pótolni.
     
    jutka190226 és Kuzdern kedveli ezt.
  9. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    A logika.
    Egyetlen zőccség sem kell, mégis arra jön a bónusz. Ez is logikus, nem? Csak tudnám, ezt hogyan lehet kiszámolni?! Schrödinger jó lehet rá?
     
    mingo826, -kaktuszable-, jucus100 és 12 más kedveli ezt.
  10. .missrofi.

    .missrofi. Junior szaki

    A macskája biztosan.
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 5.6.21
  11. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Jó reggelt!
    Közeleg a 14 óra... Farm event indításra kész;)
     
  12. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Nagyon sokan nem használják Bahát vagy csak minimálisan, inkább dekorokat tartanak ott. Sokan viszont használják, s ott a tápnövények több esetben zöldségek. Így ki lehet használni. Továbbá a jövőben még nem lehet tudni, hogy mire lesz jó. Számomra a tp, főleg btp hajkurászásnak nincsen sok értelme, mégis meg tudom érteni, ha valakit ez motivál és örülök neki, ha olyan történik, pl. ez a felhő, ami számára hasznos. A másik eventben plusz 25% jár csp-re a felhő által. És? Attól, hogy számomra ez értelmezhetetlen még hagyom, hogy akinek ez kedvező, örüljön neki. Az általad emlegetett szuperpozíció is valami ilyesmiről szól: a megfigyelés és a megfigyelő hatásáról. Vannak nagyon jó, laikusoknak szóló művek is a témában. Igazán élvezetesek, sőt, még egy portugál írótól nyomozós regény formájában is manifesztálódott ilyen értekezés. :)
    "A caps locktól nem lesz majd igazad". Ezt nem én talátam ki, hallottam a minap egy dalban. Persze nem is cáfolja az igazad.
     
    Utoljára szerkesztett: 2.6.21
    -kaktuszable-, agi770, [mendy] és 3 más kedveli ezt.
  13. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Szia!

    Ez a játék szépsége;) Nagyon sok módon játszható... Így jó ha sok fajta felhő érkezik;)
    Bár ember legyen a talpán aki mindet maximálisan ki tudja használni;)
     
    ildiko44, brildiko, -Erbrow- és 4 más kedveli ezt.
  14. CoraQueen

    CoraQueen Fórum parancsnoka

    Az az ember biztos nem én vagyok. :)
    Tényleg a %-os csp bónusz mit jelent? Ha valaki hozzáértő leírná, azt megköszönném. Amúgy event, nem tűnik olyannak, legalábbis számomra, amitől ne csinálnám, ezért megcsinálom. A zöldség bónusz jó lesz valamire, a tp engem nem izgat.
     
    Kuzdern és bb0120 kedveli ezt.
  15. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    A Csp-adó dekoroknál ad %-os növekedést...
    Számomra nem fog hasznot hozni ez az opció;)
     
    CoraQueen és eviii_mee kedveli ezt.
  16. moonubul

    moonubul Fórum parancsnoka

    Sziasztok!

    Segítsen valaki, hol lehet a Pali bácsinak utánanézni!
    Köszuönöm.
     
  17. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    maszilva kedveli ezt.
  18. moonubul

    moonubul Fórum parancsnoka

    Havasi_Gyopár kedveli ezt.
  19. ChocoBounty

    ChocoBounty Fórum félistene

    Kedves Játékosok!

    Az event élő, online!

    Egy farmról való kilépést majd visszatérést követően ellenőrizzétek az eventórát, a Hírek felületét!

    Csak ezt követően indítsátok a felröppenők érkezéséhez az aratást a
    főfarmon és a szédült szántón!

    Sikeres játékot kívánunk
    a Farmerama csapata
     
    Kuzdern, GA-BI-O-Farm, .dina1. és 2 más kedveli ezt.
  20. agi770

    agi770 Törekvő

    Sziasztok! Fordítva van a beadás az oldalsávoknál, mint ahogy a leírásban szerepel. Ez számomra kellemetlen, mert most termelhetek bahás növényeket a szupertáp miatt....
     
  21. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Valójában a leírásban kétféleképpen szerepel. Mert kép szerint úgy van, ahogy az eventben, de a leírásnál összecserélték a jobb és bal oldalt. Ami persze a te dolgodon már nem javít, sajnálom, hogy így jártál, de gondoltam jelzem én is, amit észrevettem.
     
    jutka190226 és agi770 kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.