Fejlődési taktika

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Tigrislady

    Tigrislady Fórum admirálisa


    Szia!

    Tudd meg, melyik piacon vagy, hátha valaki tud segíteni állatokkal. :)
     
    Fätum, Kuzdern, GregJay3 és még 1 ember kedveli ezt.
  2. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Ne aprózd el. Általában az a legcélszerűbb, ha csak egy(-két) féle dolgot termelsz egyszerre. Ha valamilyen állat kell, akkor tegyél ki belőle 44 ólat, és a szélekre tegyél fákat. Így hamar megvan amennyi kell, és a malomban sem kell egyszerre 40-féle állatnak tápot keverni. Nyilván ez csak azokra az állatokra vonatkozik, amelyek ólját a piros kosárból korlátlanul megveheted. A titokólak, amiből csak pár darab van, ezek mellé mehetnek; de ebből sem célszerű túl sokfélét kint tartani.
    Ha növény kell, tarolj mindent, és csak földeket tegyél ki - a legjobban akkor jársz, ha a gyémánt rekeszbe Répás-almás csatnit teszel, és 1x1-es földeken termelsz.
    Figyeld a piacot. Azt termelj, ami jól passzol az időbeosztásodhoz, és jól el tudod adni a piacon. Amire szükséged van, azt pedig ebből a pénzből megveheted. Vedd meg naponta a piros kosárból a növényeket; töredék áron jutsz hozzá a piachoz képest. Ezt aztán vagy beadod valami gazdaköri feladatba, tápot keversz a segítségével, vagy eladod, és így szert teszel némi CSP-re.
    Érdemes belevágni az eventekbe is. Nem baj, ha nem tudod végigvinni, de minden amit megszerzel, jó a farmodnak. Egy-egy jó TP-s kitehető, szupertrágya és társai, mind jól jönnek.
     
    Othep, rozo52, Namiamano és 6 más kedveli ezt.
  3. GregJay3

    GregJay3 Fórum-zöldfülű

    Köszönöm a profi tippeket. Miért termeljek 1x1 földön?
     
    -BombadilToma- kedveli ezt.
  4. Tigrislady

    Tigrislady Fórum admirálisa

    Szia! Toma helyett én is válaszolhatok erre, remélem, nem haragszik meg érte.

    A főterületen 202 db 1x1 es kocka fér ki, míg 2x2-esből 44 db. Ha répás almás csatnit (RACS) teszel a gyémánt rekeszbe, az minden földkockára + 2 db növényt ad 18 órára, pinke pie sütivel meg lehet hosszabbítani a hatóidejét. :)
    Ha szükséged van ilyen termékre, írj, megpróbálok segíteni, ha szeretnéd. :)

    Itt pedig meg tudod nézni a piacszámodat, illetve abban a topikban tudsz segítséget kérni és adni más, piacazonos gazdákkal üzletelve... :D
    https://board-hu.farmerama.com/threads/piac-mit-miért-érdemes-venni-eladni.17364/#post-924296
     
    Utoljára szerkesztett: 11.10.21
  5. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Tigrislady és -BombadilToma- kedveli ezt.
  6. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Kicsit kiegészítem az eddigi válaszokat.
    Alapvetően minden földnek azonos a hozama; ebből a szempontból mindegy, hogy melyiket választod (1 db 2x2-es föld ad 1 magért 5 növényt, 2 db 1x2-es ad 2 magért 6 növényt, és 4 db 1x1-es ad 4 magért 8 növényt). A különféle terménybónuszok változtatnak ezen. Amit napi rendszerességgel tudsz használni, hiszen a piacról beszerezhető, az a Répás-almás csatni. Ez +2 termést ad minden földterületre - függetlenül annak méretétől. Gyémánt bónuszrekeszbe kell tenni. A használatával már az 1x1-es földek fogják megérni, mert abból több fér ki, így a csatni hatása is nő. Számokkal: a fő farmon 202 területegység van, 44 db 2x2-es mellett 5 db 1x2-s és 16 db 1x1-es föld fér el. Csatni nélkül 44+5+16=65 magot ültetsz, és 44x5+5x3+16x2=267 növényt aratsz. Így a nyereséged 202 növény. Csatnival kapsz még ehhez 65x2=130 db-ot, hiszen 65 db földed van kitéve.
    Ha 1x2-es földeket teszel ki, akkor abból kifér 98 db, és mellé 6 db 1x1. Csatni nélkül itt is 202 a hozam (104 magért kapsz 98x3+6x2=306 növényt), de csatnival már +208-at kapsz (összesen 410-et).
    Ha csak 1x1-es földeken termelsz, akkor is 202 lenne a hozamod csatni nélkül, de ha használod, akkor már +404, összesen 606 db-ot arathatsz.
    Olcsóbb a töklekvár, de csak +1 termést ad földenként.
     
  7. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Sziasztok

    A mesterségek völgyével egész cudar állok . :cry:
    Van valami takitikai tanács , hogyan tudnám elérni mindegyiken a legmagasabb 5. szintet ? :inlove:
    Mit egyek , mit ne egyek , mit vegyek , mit ne vegyek ?:inlove:


    Alkimista : 3. szint 14.435/40.000 pont

    Pékség : 3. szint 16.062/40.000 pont

    Lekvárfőző : 4. szint 68.047/150.000 pont

    Virágkötő : 3. szint 8.780/40.000 pont

    Természetgyógyászat : 4. szint 66.090/150.000 pont
     
    Kuzdern és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  8. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia itt is Jancsika:)
    Kérdésem volna: Hogy állsz a tölgy mesterségrúnáival? Sok értékes pontot szedtem ki onnét amikor én vittem a műhelyeket magasabb szintre.
    Kérlek válassz ki egy mesterséget, ne akarj egyszerre mindent fejleszteni.
    Én a péket vagy a virágkötőt javasolnám fejlesztésre, mivel azok vannak a legalacsonyabban pékműhelyt én a Pinkie Pie süti napi elfogysztásával vittem fel az 5. szintre és ananászos sütit gyártottam mellette sokat, mert azt használtam. :).
    A virágkötő műhellyel jóval könnyebb dolgod van, mivel ott a gyártott termékek visszafordíthatók a fejlesztésre,(mesterségpontokat adnak).
    Hoztam egy kis olvasni valót is remélem ha elolvasod segíteni fog, az Enciben annyira részletesen leírták ezt a témát, hogy ehhez hozzátenni már túl sokat nem lehet :):

     
    Utoljára szerkesztett: 17.10.21
  9. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    A tölgyön ki van váltva minden . :inlove:
    Ezek szerint egy mesterségre koncentráljak , és vessem bele magam fenékig ? :inlove:
     
    -gyöngy-581 kedveli ezt.
  10. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Pontosan, bár a napi műhelyfejlesztéseket termékgyártással és elfogyasztással megcsinálhatod menet közben is. De a termékek gyártását nem fogod győzni a hozzávalókkal, ha túl sokat vállalsz be egyszerre.
    A műhelyek akkor fejlődnek, ha használod azokat.
    PS: Hogy tervezed? Saját termésből indítod a gyártásokat vagy irány a piac és megveszed a szükséges hozzávalókat?
     
    Utoljára szerkesztett: 17.10.21
    HéricsBáró kedveli ezt.
  11. Kuzdern

    Kuzdern Mindentudó orákulum

    Szia!
    Mi a célod, hogy mindegyik az 5 szinten legyen:music:
    Én már több éve elértem a maxokat, mégsem keverek semmit...mindenért a piacra megyek ami kell:wuerg:
    Néha napján azért szoktam csinálni Húsvéti lekvárt és Francia lepényt...a lekvárt eszem, a lepény megy a piacraxD:D
     
  12. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Szia!
    Legelőször is azt kell eldöntened azon belül, hogy a maximális szint elérése, hogy milyen célra szeretnél fejleszteni?
    Ha érésidő csökkentést szeretnél elérni preferáltan, akkor az Alkimista mesterség a fontosabb, mert ott gyárthatók az időcsökkentő termékek 90%-a.
    Ha terméshozamot, akkor az általad már elért szintek fölöttieknél az alábbiakat kell megcélozni és elérni:

    - Gabonára:
    Croissant+ 2 termés 18 órán át.mindenhol hatgyémánt rekeszesPékség 4. szint
    Csokis croissant+ 3 termés 18 órán át.mindenhol hatgyémánt rekeszesPékség 5. szint

    - Zöldségekre:
    Hibiszkuszlekvár+ 3 termés 18 órán átmindenholgyémánt rekeszesLekvárfőző 5. szint
    Sárga kókuszkoktél+2 termés 8 órán átBAHAMARAMAgyémánt rekeszesTermészetgyógyászat 5. szint

    -Virágokra:
    Trópusi virágkoszorú +1 termés 6 órán átBAHAMARAMAarany rekeszt igényelVirágkötészet 5. szint
    Paradicsomi koszorú +3 termés a virágokra 18 órán át.mindenholgyémánt rekeszesVirágkötészet 5. szint

    - Egyéb növényre:
    Trópusi colada+ 3 termés, 18 órán át.mindenhol hatgyémánt rekeszesTermészetgyógyászat 5. szint

    - Teliholdas:
    Ezüstláng füstölőSötétlő szentjánosbogár + 1 állat, 12 órán átTHezüst rekeszesAlkimista 4. szint

    - Koalákra:
    Jázminos bubble teakoala ólra + 1 állat, 6 órán átBAHAMARAMAarany rekeszt igényelTermészetgyógyász 4. szint


    A Bölcs tölgyön kiváltható mesterségeket segítő dolgokon kívül az üzemeket, - mint ahogy te is tudod, hisz már a 3-4-es szinten vagy - üzemi fejlesztéssel tudjuk a mesterségbeli pontszámokat növelni.
    A pékségnél, lekvárfőző üzemnél és a természetgyógyászatnál a napi limit: 5 db termék beadása a fejlesztésbe. Ezeknél olyan termékeket kell beadni, amelyek a legkevesebb ráfordítással gyárthatók, vagy piacról költséghatékonyan biztosíthatók.
    A virágkötő és az alkimista mesterségeknél viszont vannak olyan termékek, amelyek korlátlan mennyiségben fogyaszthatók ("megevéssel") és kiemelten jó pontozással működnek a napi 5 db-os limiten túlmenően, így segítve a gyorsabb haladást ezeknél a mesterségnél.
    Pl. a virágkötőnél minden esküvői holmi (esküvői kitűző, - csokor, - váza, - asztaldísz) gyártása után megkapott pontérték dupláját kapjuk pluszba a "megevéskor".
    Az alkimista mesterségnél pedig a Tollvonás, Irat, Tekercs és Iratgyűjtemény azok a termékek, amelyek limit nélkül fogyaszthatók, t
    ermészetesen a napi 5 db fejlesztésre beadható terméken kívül.
    Szerintem n
    agyon hasznos játékelemek a mesterségekben gyárható termékek, hisz velük gyorsabb haladást érhetünk el, már aki a termő területeket valóban termelésre használja, és nem dekorozik ott is.
    Nekem már régóta 5. szintű mindegyik mesterség, és rendszeresen használom azokat, ezért folyamatosan tele vannak a bónuszrekeszeim.
    Persze, jó lenne, ha több rekeszünk lehetne, de a VV-ban is rengetegszer kell választanunk, döntést hoznunk, így van ez a játékban is.
     
    jucus78, Domos52, Fätum és 9 más kedveli ezt.
  13. Rigobacsi_

    Rigobacsi_ Fórum-zöldfülű

    Sziasztok, teljesen kezdő játékos vagyok, pár napja játszom. :)
    Kaptam egy agámalakot, és egy angolnaakváriumot. Most van ez a csereevent, és jelenleg ugye nem tudok velük mit kezdeni, a tápot nem tudom kitermelni, mert nincs még meg a szükséges alapanyag. Ezeket az ólakat van értelme cserélni, érnek valamit, vagy inkább hagyjam?
     
  14. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Szervusz Rigobacsi!
    Azzal kezdeném, hogy mindenkinek más a fontos a játékban, van aki ezt, van aki azt szereti benne, ezért is nem játszunk teljesen egyformán.
    Nekem a játékban az ólak fontosak, és szeretem elnézegetni az animációikat is. A két ólat én megtartanám, de a döntés a tied. Talán segítenek a döntésben az alább leírtak.
    Az általad kérdezett mindkét ól titokól.
    Ezek műhelyben nem megépíthetők, és a Gazdabolti ólak között, azaz CSP-ért nem megvásárolhatók, ezért alapvetően csak farmaranyért szerezhetők be, illetve ajándékozás és/vagy csere útján juthatunk hozzájuk.

    Itt találhatod róluk a leírást:
    Angolna
    [​IMG]
    Bahás állat, Titokállat
    Szükséges szint: 1. baha szint
    Kategória: hal
    Pajtaérték: 2.750
    Tenyészthető: nem
    Terményese: nincs
    Táp hozzávalója: 4 db szőlősóska, 4 db jamszgyökér, 2 db manióka
    https://board-hu.farmerama.com/threads/Állatok-termények-és-ólak-a-játékban.16260/page-7#post-1040269
    Agáma
    [​IMG]
    Bahás állat, Titokállat
    Szükséges szint: 1. baha szint
    Kategória: Hüllők
    Pajtaérték: 1.993
    Tenyészthető: nem
    Terményese: nincs
    Táp hozzávalója: 3 db őszibarack, 1 db tojás, 2 db guarana
    https://board-hu.farmerama.com/threads/Állatok-termények-és-ólak-a-játékban.16260/page-7#post-1121286

    A fenti ólakban szaporítható állatok tápjának a gyártásához a hozzávalókat az alábbiak szerint tudod termelni, de addig is, lehet venni nekik tápot a piacon.

    Mivel teljesen kezdő játékos vagy, nagyon javaslom, ráérős idődben az Enciklopédia olvasását, amivel nem csak információt tudsz szerezni, hanem el tudsz kerülni esetleges bosszúságokat is. A Enciklopédiát elérheted a Fórumról is, de közvetlenül úgy is, hogy a farm ablak jobb felső sarkánál látható kapcsolati jeleknél rákattintasz a "?!" jelre, és ekkor kijön egy kis ablak, amelyen a kérdőjelre ha rákattintasz, akkor már direktben kihozza azt.
    Itt keresd meg az Erdei tisztást, és ott tudsz olvasni a tölgytől csillagokért megszerezhető rúnákról (képességekről, tulajdonságokról), és egyebekről.
    A Tölgyhöz beadandó csillagokat szintlépéskor és Gazdaköri feladatok meg eventek teljesítésével tudunk szerezni.
    Ha rákattintasz erre a hivatkozásra, az is odavisz a tisztásra: https://board-hu.farmerama.com/threads/az-erdei-tisztás-ismertetője.2159/
    Itt olvashatod, hogy többek között 30 csillagért meg tudod szerezni az őszibarackfát, 50 csillagért a Bahamarama szigethez a hozzáférést, meg még egy csomó más rúnát és egyebet.
    A Bahamarama szigeten termeszthető növények, fák és szaporítható ill. tenyészthető állatok termeléséhez először aranybanánért (AB) ki kell váltani a hozzáférési jogosultságot a Maja majmok szentélyében, majd ezt követően lehet megvenni a Bahán levő Piros kosárnál csengőpengőért (CSP) a növényekhez a vetőmagot és az állatokhoz az ólakat, valamint a fák csemetefáit. A Piros kosár a játékablak bal alsó sarok részén található. A
    titok-állatokra, és tiki-titokfákra nem vonatkozik a jogosultság megszerzési előfeltétel, azoknál nincs ilyen kitétel.
    A Maja majmok szentélyében a kamrákat csak sorban tudjuk kiváltani.
    A Farmerama játékban szereplő épületek leírását itt találod: https://board-hu.farmerama.com/threads/Épületek-a-farmon-és-a-városban.527/#post-1907
    A Maja majmok szentélyét itt tudod tanulmányozni: https://board-hu.farmerama.com/threads/maja-majmok-szentélye.700/#post-882881

    Tehát az agáma táphoz
    - az őszibarack a Bölcs tölgynél megoldódik,
    -a tojást a farmon tudod termelni vagy tojástojó területen, vagy ha tudsz szerezni cserenapon tojásfát, vagy később, amikor már sok csillagod lesz, akkor a Bölcs Tölgy bal oldali gyökérzeténél is ki tudod majd váltani az utóbbit.
    -a Guarana használati jogosultsága pedig a Maja majmok szentélyében, a 8. kamrában, alsó sor 4. szoborral érhető el.
    -----------------------------------------------------------
    Az angolna táp hozzávalóinak
    használati jogosultsága a Maja majmok szentélyében az alábbi kamrákban érhető el:
    - szőlősóska: 9. kamra középső sor, ahol is a jogosultság megszerzési feltétele az előtte lévő Csavarpálma kiváltása;
    - jamszgyökér: 6. kamra, felső sor, és a kiváltásának előfeltétele, hogy az előtte lévő Aloe vera megléte;
    - manióka: 3. kamra alsó sor, első tétel.
    Remélem tudtam segíteni.
    ----------------------------------------------------------

    Kedves Játékostársak!
    Az aláírásomban szerepel a Tápok terményszükséglete 2021.10.10. aktualizált táblázat, amelyben a
    játékba eddig belépett összes állat tápjának a hozzávalói fellelhetők. Használjátok egészséggel! (Ha esetleg valaki hibát talál benne, kérem jelezze.)
    Jó játékot kívánok mindenkinek! :)
     
    Utoljára szerkesztett: 25.10.21
    Domos52, zsu34a, pici33 és 5 más kedveli ezt.
  15. Rigobacsi_

    Rigobacsi_ Fórum-zöldfülű

    Szia! Nagyon köszönöm az értékes választ! Ezeket átnéztem, én egy ilyen taktikai kérdést akartam feltenni, hogy ezek az ólak, mire termelni tudok bennük eléggé sok időbe telik, ezért gondoltam hogy milyen ötlet lenne esetleg elpasszolni egy már meglévő ólnak a fejlésztésére (narancs, piros stb..) :)

    Köszönöm a segítséget még egyszer!
     
  16. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szia
    Ezt elolvasván hozzáadnánk az eddiigekhez , mennyi ól érésidő csökkentőt kapnánk virágfestés nélkül a bahamán ? :inlove:

    Lenne 80% ? :inlove:
     
    -gyöngy-581 kedveli ezt.
  17. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Elméletileg lenne. HA tényleg ez lesz a hatása és HA összeadódik a hatása a többivel. (Jelenleg 3 felhő 10+5+5, két termék 10+5, összesen legfeljebb 35%. Ehhez jöhetNE hozzá a jóslat-felhő.) HA tehát ez így lesz, akkor elvileg egy Virágfestéssel már nullázhatunk a Bahán fél vagy 1 órán át (felhőtől függ, melyik van meg a két 5%-os közül.) Két Virágfestéshez már csak egy Valentin-napi cserép kell, és mehet X órán át a nullázás - azaz addig, amíg annak a bizonyos jóslat-felhőnek tart majd a hatóideje. Amennyiben...
     
  18. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Toma!
    Ez mind szép és jó, reméljük, hogy így is lesz. De kérdezem: Mi lesz azokkal, náluk ez hogy változik meg, ha nincsen meg az a bizonyos 10 órás és 5 %-os felhő amivel számoltál? (Húsvét 2012) Nekem sincsen meg, még nem játszottam akkor amikor megnyerhető volt. Az újabb játékosokról nem is beszélve.
    Tudsz erre is megoldást találni? Megköszönném, ha sikerülne :)
     
    Utoljára szerkesztett: 2.11.21
  19. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Benne van a hsz-ben. Az a felhő kimaradhat, akkor is megvan a 100%.
    Általában: nullázni akkor lehet, ha az összeadódó bónuszok kiadnak összesen 100%-ot (vagy többet). Az ólak esetén elég sok a bónusz, és ide tartoznak a minden ólra ható felhők, a termékek és a dekorok. Konkrétan:
    Húsvét 2012 felhő 5%
    Szárnyas ovi felhő 5%
    Karneválkirálynő felhő 10%
    Két aranyrekeszes termék, legfeljebb 15% (Valentin-napi cserép 10%, és mellé Tojáspuncs vagy Sajtgolyó, esetleg a teliholdas ólakra ható Kristálygömb vagy Vérvörös koktél).
    Pletyka-felhó 50% (csak a Bahán).
    Virágfestés 20%/db.
    Ezekből kell összeollózni a saját magunk lehetőségei szerint a 100%-ot.
    (Nem adódik össze ezekkel, így a hatása nullázási szempontból nem számít, a rúna, a víz, a szupertrágya, valamint a csak egyes állatókra ható felhők és dekorok.)


    Update:
    A teliholdas területen ható bónuszok nem adódnak hozzá a többihez, így azokkal - a fentebb írtakkal ellentétben - nem lehet egy Virágfestést kiváltani! Az ólak érésidejéről és a nullázás lehetőségeiról ITT egy teljes leírás.
     
    Utoljára szerkesztett: 21.2.22
  20. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Köszönöm szépen a választ, újraolvastam amit írtál, nekem ez nem jött le, hogy benne van az előző írásodban is a kérdésemre a válasz, elnézést érte, de nem is vagyok a számok és az érési idő szakértője.
    Már csak az kell hogy benne legyünk abba a bizonyos sávba akik megnyerik. No ez meg majd kiderül a vallatásnál.
     
    HéricsBáró és -BombadilToma- kedveli ezt.